Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2013.04.17. 10:38:54
Mert ezek csak esélyek. Elméletileg az is előfordulhat 1000/900x vered, aztán kikapsz 100x egyhuzamban. Kicsi az esély, de nem kizárt.
Dátum: 2013.04.17. 00:50:09
Az idézetek jelentős részét kihagyom és csak válaszolok a gondolataidra, mert már kezd regénybe fordulni az eszmecserénk.

- Én V1-en az első karakteremmel akkor kezdtem amikor még Sardullah Sharpa se tudott hadüzenetet küldeni és még Enyészmestere sem volt, ha valakinek ez biztosabb pont a játékban.
Szóval, ha úgy gondolod az fegyvertény, hogy ki mikor nézett be ide először, akkor annyira nem vagyok lemaradva, hogy kikkel játszottam együtt azzal is villoghatnék, de volt 2 év kihagyásom meg a játék mélymatek részei nem kötnek le, így vannak hiányosságaim ez is tény, de szerintem ezt a részét zárjuk is le, csak arra akartam utalni, hogy nem az számít ki mikor hol és kikkel játszott.
- 2 hetente maxos kútsütés akkor is számottevő, ha nem tartod annak. Számold ki mennyi TP-t kapsz akkor, ha annyi LE-t vadászol össze.
- 10 őskőből vehetsz 5 csorba állatfelszerelést, de ha az 5 állatcucc mellé veszed még a LE-t akkor még plusz annyival beljebb vagy. Ha nem jön ki x TÖ pont belőle, akkor lehet kevesebet fejleszteni vagy hozzátenni vagy szakizhatsz is, építhetsz is stb. Tudom alapinfók, de lehet nem csak vérprofik olvassák a vitánk és akkor talán van aki okul ebből-abból ami neked már csuklóból jön. Sok kicsi sokra megy, ez lehetne a játék (egyik?) fő mottója.
Nem feltétlenül annak van igaza aki hangosabban mondja a magáét.
Ez igaz.
Nem, épp ezt próbálom elmagyarázni. Nincsenek kevesebben, csak halkabbak, mert nincs okuk a panaszkodásra.
Ezt akkor hiszem, ha látom. De mivel sosem zártam ki a lehetőségét, Miklósnak azt javasoltam a Végzet medáljával kapcsolatban, hogy játékon belüli kérdőív vagy egyéb módon kérdezze meg a sorsát a tételnek, mert a fórumra járók és ott aktívan véleményezők kevesek, hogy jó eredmény szülessen a kérdésben.
- Tehát komolyan azt mondod, hogy a Végzet medálért utaztok több száz km-t és álltok sorba fél órát? Nem az élmény, programok, jutalmak, társaság vagy élő aukció valamelyikéért?
- A következő amit nekem szegeztél a szabályok betartása, kihasználása, stb. Akit érdekel elolvassa mit írtunk. Erre csak annyit akartam reagálni, hogy baromira megkevertem amit írni akartam és nem volt időm visszaolvasni, magam is meglepődtem most amikor szembesültem vele, gondolom az is akitől idéztem
- A bubis bajnokos részben is vannak nyelvtani hibák meg még lehet más is, ha tudtam volna, hogy ilyen kemény vitapartnerbe botlok, nem nagyolom el se a gondolataim, se a rászánt időt amíg levéstem, hanem akkor válaszoltam volna amikor hozzád közelítő pontossággal tudok érvelni.
Viszont ezzel:
Ha két azonos paraméterekkel rendelkező karakternek azonos mennyiségű erőforrás, és azonos mennyiségű idő áll rendelkezésére, de az egyik többet tud hasznosan felhasználni belőle, az igenis erősebb lesz a másiknál.
szerintem pont azt igazolod, hogy ha 2 játékosnak van lehetősége kutat sütögetni, de az egyik nem teszi mert szerinte kacat, a másik meg él a lehetőséggel és minden másban azonosan teljesítenek, akkor a sütögető az igenis erősebb lesz a másiknál. Ez nyilván nem egy kisütés után következik be, de ugyebár 1-2 TÖ/SZÖ pont is összeadódik az idők folyamán, főleg ha 2 hetente szerzünk ennyi előnyt és 4 évig halmozzuk.

Végezetül természetesen megengedem, hogy elhallgasd hány tonna bajnoki medálod van/volt az összes valaha futtatott karakterednek, miközben erősen utalsz rá. Lehet szerény akartál lenni, de nekem inkább önteltnek tűnik az ahogy befejezted. Szóval, ha ennyire villogni akarsz a bajnoki veteránságoddal, akkor ha kérhetem oszd meg velem, kinek emelhetek kalapot?
Dátum: 2013.04.16. 23:44:46
Lejártak a relikviák ez így rendben van? Máskor is szokott lenni hézag vagy most későbbre került a landi az előzőkor tervezetthez képest?
Dátum: 2013.04.16. 14:43:26
Idézet: Hanspeter - 2013.04.15. 22:52:54
A lélekkút-generátor például sokkal inkább trágya, értéktelen kacat, azt Quellon mégis csak ritkába sorolná vissza, hogy ha már szar, legalább sok legyen belőle.

Idézet: Quellon - 2013.04.15. 18:37:39
Lélekkút generátor és kisebb térkapu stimulátor jó így, kivenni vagy esetleg az is duplázódjon (tehát 2 db-ot kapnánk) a pechponttal együtt?

10 őskőért 2 hetente elég jelentős LE-t lehet szerezni TP nélkül, főleg ha már AFK-d is van rá.
A képlet k őskő és n. szint esetén: k∗n∗1,5. Maximum 500 őskő kerül beszámításra.
Dátum: 2013.04.16. 14:34:49
Esetleg időzíts úgy egy szöviküldisort, hogy a befejezés előtt lépj 60-ra (3x-os jutalommal?) és akkor az +10 AFP. Vagy 60-on fejezd be a BU-t és akkor ott megszór még +20-al. Ha igazán nagyot akarsz szakítani és ráérsz ilyen hülyeségekre, akkor mind a 3-at kombináld össze
Dátum: 2013.04.16. 14:30:40
Nem csak az én véleményem. Azt elfogadom és tudom is, hogy vannak akiknek érték a Végzet medál, de kevesebben vannak, mint akik a háta közepükre sem kérnék.
Ha olyan nagy érték lenne, nem osztogatnák ingyen a találkozón évente 2x.
Egy kedves barátom írta amit idéztél és igaz is. De ő is azt írta csak azt nem itt, hogy a játék adta határokon belül a szabályokat be kell tartani, de azokon belül ki is kell használni minden lehetőséget.
A bubis vadászat csak egy másik szélsőség, de attól hogy X-el többet tudsz elvadászni bajnoki előtt nem leszel abszolút erősebb. Ha folyamatosan erősödsz és az a célod, hogy bajnokikat nyerj és ezért meg is teszed minimum azt amit a környezeted megkövetel, akkor bajnok lesz, ha nem akkor az nem a Végzet medálján fog múlni.
Dátum: 2013.04.16. 14:13:15
Aki szeretne 30 őskövet (megspórolni), az ne szerencsekerekezzen. Úgy pont a dupláját takaríthatja meg havonta. Pont az UR cuccokért érdemes kerekezni, ha helyette őskövet kapok és még csak nem is sokat, akkor mi benne a buli? Ha minden UR-re őskő jutna, akkor is mínuszban lenne a kerék a 30-as tétellel számolva, még Vferkonak is, nemhogy az átlag darab UR-t forgatóknak. Ha akkora őskőtétel lenne, ami jelentős időre fedezné a kerék költségét, akkor talán elgondolkodtató lenne, hogy maradjon, de így csak hígítás és csak csökkenti az esélyt, hogy ténylegesen ultraritka relikviához juss, ami őskőből máshol nem szerezhető.
Dátum: 2013.04.16. 14:06:29
Ezt Miklóssal egyeztesd kérlek, kezd mélyvíz lenni és nem akarok mellétájékozatni, valamint sosem fog érinteni.
Dátum: 2013.04.16. 14:05:01
Idézet: Klarinét - 2013.04.16. 12:09:02
Ha jól számoltam, akkor ha az új karimmal elérem a 60. szintet egyböl abba hagyom a VF taktikát és csak EH-zom. Ezután csak az állat elfogáshoz vadászom maxos EH-s AF-ek mellett. Bazi nagy elönyhöz lehet jutni az AFK-k által, jó hogy feljött a téma. Egyébként fingom sem lett volna erröl. Megint tanultam valamit.
Igen ez így lenne ideális, csak honnan akasztasz le egyből ~250 AFP-t 60-ra érve, hogy maxos EH-s AFK-kal told?
Én az áthidaló gyűjtögető időt térkifordítva töltöm.


Egyébként Koc lehet igazad van, megvallom annyira mélyen nem is érdekelt és nem is foglalkoztam vele, csak rápillantottam és kb úgy tűnt. Ha a TP egyenesen arányosan nő a szintekkel, akkor igazad van, ha nem akkor nem teljesen.
Ha egyik sem "talált" és valami más a kulcs, akkor elfogadom, hogy ez nekem nem megy és neked van igazad, nem is kukacoskodok tovább, majd jön az az AFP
Ha nem volt igazam és ezzel akaratlanul megtévesztettem azokat akik védtek engem és az álláspontom, tőlük elnézést kérek, magamból sem akartam hülyét csinálni, de másokból főleg nem. Viszont annyira most nem köt le ez a matek része, hogy pontról pontra végigellenőrizzem a témát.
Dátum: 2013.04.15. 21:10:46
Én vadászok is és akkor is vacak.
Jelentem alássan Elementáris fúziót sem húztam 111-re és nem is fogom amíg komolyan gondolom a játékot és LE-ből lehet fejleszteni. Szóval nem szeretnék szerencsekereken -1mp-s előnyöket nyerni, amikor az összes többi UR valami hasznos/abb/at ad.

Idézet: Quellon - 2013.04.13. 19:20:23
UR - Kvíz medál
UR - A tudás könyve
UR - A reflexek könyve
UR - Tüskés bőr
UR - Tapasztalatkő
UR - Brilliáns karkötő
UR - Mananyelő
UR - Epikus kincsesláda
UR - Relikviakupon
UR - Ultra-implant
UR - 10 AF pont
UR - Kisebb térkapu stimulátor
UR - 30 Őskő
UR - Lélekkút generátor

UR - Végzet medál

Ezek az UR tételek. Egyikkel sem ér fel egy nem kifejezetten építő karinak a Végzet medál.
Nem az őskő a kár, hanem hogy pirosat forgatott az ember és lehetett volna valami jó cucca is, ehelyett ez a szar pottyant.
Tegyük fel pörgetek 5 Végzet medált. Hol van az mérlegen azzal, ha lett volna Reflexek könyve, Tudás könyve, Tapasztalatkő, Epikus kincsesláda és Ultraimplant (ami neked nem kell, de mindenki másnak igen aki nem farm vagy fullépítő)? De ha nem a legjobb tárgyakat írom, akkor is. Bármi másból jobb akár egy, akár öt.
Dátum: 2013.04.15. 18:37:39
ma, 12:36
Quellon

Üdv!

A szerencsekerék tételei közül pár módosításra szorulna a játékosok szerint. Írtam egy listát, jelöltem benne, hogy mit és milyen irányba kéne szerintem módosítani, majd fórumon közöltem, hogy véleményezzenek a játékosok és ez lett a vége a módosítások után:

GY - A vadászat itala
GY - gyógyital
GY - varázsital
GY - Sisakszilánk
GY - Kiégett őskő
GY - 0.1 AF pont
GY - Lélekgyémánt csomagocska
GY - Kisebb portyázás itala
GY - Dukátteremtő varázstekercs
GY - Fehér kristályital ->csak ingyenes pörgetésre
GY - Támadás itala -> csak ingyenes pörgetésre
GY/R - LE
R - A védelem itala ->kivenni vagy eladhatóvá tenni
R - Zöld kristályital ->GY
R - Isteni ital
R - Sorsjegy
R - 10 db Aranydukát
R - +1 Kritikus ütés
R - +1 Kritikus varázslat
R - 1 AF pont
R - Esszencia
R - Apró térkapu stimulátor
UR - Kvíz medál
UR - A tudás könyve
UR - A reflexek könyve
UR - Tüskés bőr
UR - Tapasztalatkő
UR - Brilliáns karkötő
UR - Mananyelő
UR - Epikus kincsesláda
UR - Relikviakupon
UR - Ultra-implant
UR - 10 AF pont -> megnövelni és/vagy R
UR - Kisebb térkapu stimulátor ->R
UR - 30 Őskő -> R
UR - Végzet medál ->kivenni
UR - Lélekkút generátor ->R

Ezt szeretnénk mi, mit gondoltok ezekről ti?


ma, 16:19
Miklós

Szia,
A GY/R változások megoldhatók, de olyat nem tudunk, hogy "csak ingyenes pörgetére", max hogy kivesszük teljesen.
A 30 őskő biztos nem mehet ritkába, akkor a free játékosnak nincs más dolga csak pörget és kapja az ingyen őskövet. Akkor inkább teljesen kivesszük.
10 AF pont megnövelni vagy R: Nem lenne szerencsés ha nagy mennyiségű AF pontot lehetne szerezni úgy, hogy valaki nem vadászik nem csinál semmit csak pörget. Talán az lehetséges hogy UR marad de 20-ra javitjuk (de akkor a pechpont érték is duplázódik).
Ha UR-t kiveszünk, valami kell helyette, erre kérek javaslatot.

Köszi,
Miklós
Na akkor a korábban véleményezőktől és új érdeklődőktől is szívesen olvasnám mit gondoltok, javasoltok.

Saját véleményem, hogy akkor kivenni:
- fehér kristályital
- támadás ital
- védelem ital
- Végzet medál

Zöld kristályitalból gyakori lenne.
10 AFP-ből 20 lenne, dupla pechpontért.
30 őskő szerintem, ha ritkaként esne, akkor sem olyan gyakori, hogy az földhözvágja a Beho-t (ezt elmagyaráznám neki, itt nem fárasztok vele senkit, mi tudjuk mi az egyéves gyakorlat a keréken), de ha Miklós ragaszkodik hozzá, akkor azt is kivenni.

Lélekkút generátor és kisebb térkapu stimulátor jó így, kivenni vagy esetleg az is duplázódjon (tehát 2 db-ot kapnánk) a pechponttal együtt?
Dátum: 2013.04.15. 09:58:43
Vállalnám a mínuszt
Dátum: 2013.04.15. 08:46:25
5-öt 5-ért már megvennék, de így felejtős
Dátum: 2013.04.13. 19:20:23
UR - Kvíz medál
UR - A tudás könyve
UR - A reflexek könyve
UR - Tüskés bőr
UR - Tapasztalatkő
UR - Brilliáns karkötő
UR - Mananyelő
UR - Epikus kincsesláda
UR - Relikviakupon
UR - Ultra-implant
UR - 10 AF pont
UR - Kisebb térkapu stimulátor
UR - 30 Őskő
UR - Lélekkút generátor

UR - Végzet medál

Ezek az UR tételek. Egyikkel sem ér fel egy nem kifejezetten építő karinak a Végzet medál.
Nem az őskő a kár, hanem hogy pirosat forgatott az ember és lehetett volna valami jó cucca is, ehelyett ez a szar pottyant.
Tegyük fel pörgetek 5 Végzet medált. Hol van az mérlegen azzal, ha lett volna Reflexek könyve, Tudás könyve, Tapasztalatkő, Epikus kincsesláda és Ultraimplant (ami neked nem kell, de mindenki másnak igen aki nem farm vagy fullépítő)? De ha nem a legjobb tárgyakat írom, akkor is. Bármi másból jobb akár egy, akár öt.
Dátum: 2013.04.13. 13:58:39
Egyáltalán nem baj Csak mások a mértékei és céljai a játékosoknak. Vannak akik nem vagy nehezen tudják elfogadni egy döntéseik következményét.
Én is használok mindent, de csak óvatosan és szervezetten. Nem vadászok le mindent a térképdarabkák kedvéért. A jelenlegi taktikám elég erős - persze vannak akik még erősebb utat követnek - és ha így kicsit gyengébb jutalmat szerzek még mindig jobban fogok állni, mintha vérszemet kapva vadásznék és maxos jutalommal zárnék.
31 térképdarabom van. 81-et vadásztam, 18-at kihívásoztam és 314-et portyáztam ezalatt.
Dátum: 2013.04.13. 13:41:34
Az AFK-k elég jelentősek, majd ha elérsz oda, hogy fejleszteni kezded őket, akkor rájössz, hogy sosincs elég AFP-d. Csak ott válik jelentéktelenné ahol már maxos minden hasznos, beleértve a Fejlődés hatalmát is.
Dátum: 2013.04.13. 12:26:37
Akkor mondhatjuk, hogy szinthuszár vagy aki abszolút LE-re törekszik, nem LE/TP optimalizációra?
Dátum: 2013.04.13. 12:25:20
Lap alján levő képletek alapján az AFP tételek alapvetően hibásak, mert a cselekvésekért kapott TP-k folyamatosan nőnek a szintekkel, így ahogy egyre feljebb ér valaki annál gyorsabban kapja az AFP-t, még a +% bónuszok nélkül is ami egyébként ma már elég jelentős többletet eredményezhet.
Tehát akkor az AFP jutalmaknak is szintfüggőnek* kéne lennie a keréken, mint a LE-nek.

* esetleg EH-VF-egyikse /bár olyan ki van a farmokon kívül 60 felett?/ figyelése, de lehet az már túl bonyolult
Dátum: 2013.04.13. 12:09:03
Szinted?
Dátum: 2013.04.13. 11:08:20
GY - A vadászat itala
GY - gyógyital
GY - varázsital
GY - Sisakszilánk
GY - Kiégett őskő
GY - 0.1 AF pont
GY - Lélekgyémánt csomagocska
GY - Kisebb portyázás itala
GY - Dukátteremtő varázstekercs
GY - Fehér kristályital ->csak ingyenes pörgetésre
GY - Támadás itala -> csak ingyenes pörgetésre
GY/R - LE
R - A védelem itala ->kivenni vagy eladhatóvá tenni
R - Zöld kristályital ->GY
R - Isteni ital
R - Sorsjegy
R - 10 db Aranydukát
R - +1 Kritikus ütés
R - +1 Kritikus varázslat
R - 1 AF pont
R - Esszencia
R - Apró térkapu stimulátor
UR - Kvíz medál
UR - A tudás könyve
UR - A reflexek könyve
UR - Tüskés bőr
UR - Tapasztalatkő
UR - Brilliáns karkötő
UR - Mananyelő
UR - Epikus kincsesláda
UR - Relikviakupon
UR - Ultra-implant
UR - 10 AF pont -> megnövelni és/vagy R
UR - Kisebb térkapu stimulátor ->R
UR - 30 Őskő -> R
UR - Végzet medál ->kivenni
UR - Lélekkút generátor ->R

Remélem teljes a wikis lista, onnan vettem a tételeket. Ez az én véleményem, kíváncsi lennék másokéra is mielőtt ÜSZ-re írnék.