Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2013.04.25. 22:07:27
Ha mindenkinek ugyanannyi, akkor igazából mindegy is, nem?
Dátum: 2013.04.25. 20:26:18
Igazad van, megfordítottam
Kösz a kiigazítást!
Dátum: 2013.04.25. 17:21:58
Annyit fűznék még hozzá, hogy akik még türelmesebbek és/vagy spórolósabbak (hogy muszájból vagy nem azt már nem is elemezgetem) azok kihagyják a +TP-s állatcuccokat és 10 kőből csinálják meg a 10 esszenciát:Idézet: Agatity - 2013.04.25. 16:07:26
Befektetés: 10 kavics és több idő
Eredmény:
0 kat, 10 egyéb
2 kat, 8 egyéb
4 kat, 6 egyéb
6 kat, 4 egyéb
8 kat, 2 egyéb
10 kat, 0 egyéb

Ajánlattal
Befektetés: 10 kavics
Eredmény: 1 kat

Egyébként valami olyasmi rémlik a valószínűségszámításból, hogy arra az előzetes esély, hogy 1 kedvező és 4 kedvezőtlen közül ötszöri húzással mindig kedvezőtlen essen nem 33%, hanem 0,032% (kedvező/összes*kedvező/összes*kedvező/összes*kedvező/összes*kedvező/összes - ami jelen esetben 20% = 0,2 az ötödiken). De hangsúlyozom, ez a 0,032% csak arra vonatkozik, hogy az öt sajtolás előtt ennyi az esélye, hogy ötből egyszer sem lesz katalizátor, viszont ettől a sajtoláskori esély ugyanúgy 20%, hogy akkor és ott az essen amit szeretnénk épp.
Dátum: 2013.04.25. 07:59:00
A lélekkút kisütésének hatása attól függ, hogy mennyi őskő marad nálad a kisütés után és hanyadik szintű vagy. A képlet k őskő és n. szint esetén: k∗n∗1,5. Maximum 500 őskő kerül beszámításra.
Forrás
*Javítottam a lefelejtett első mondatot.
Dátum: 2013.04.25. 07:21:15
A tizedéért megvenném.
V4-en, ahol nincsenek esszenciánk és alkimista labor, ott isteni ital került be mára.
Dátum: 2013.04.21. 13:17:22
A szaggatott vonalig hibajelentésként kezeltem és Dikó úr válaszolt, ami alatta van azt fejlesztési javaslatnak küldtem, azt reméltem Miklóshoz jut majd, de most nem.
Üdv!

A következő történt és alatta a válasz:
"2013. Ápr. 16. 23:34
Quellon
Üdv!

Most adtam el 60 térkapus cuccom és meglepődve tapasztaltam a végelszámolás után, hogy darabonként 1 dukátot kaptam. Előbb nem figyeltem, mert v4-en is ténykedtem meg levelet is írtam közben, de amikor VT-nél ellenőröztem mennyinél tartok, számolja-e akkor ért a hidegzuhany. Tehát ma lejárt a Landragóros féléves aukciós bérlet, csakhogy nincs még majd egy hónapig landi második fázis, hogy beszerezhessük.
Szerintem ez tervezési hiba, mert tavalyi landikor még nem vettétek figyelembe az idei eseménytervezeteket.
Ha tényleg csak véletlen gigszer, akkor szeretném megkapni a különbözet 60 Aranydukátot és lehetőség szerint vissza kéne írnotok a landragóros relikviákat (féléves ah-s bérlet és féléves bölcsesség kötet) az esemény kezdéséig.

Remélem csak véletlen csúszás, nem szándékos tervezés. Köszönöm!
2013. Ápr. 17. 09:42
István
Szia.

Igen, sajnos ez igy működik. Annyi event van már a játékban, hogy nem lehet pontosan fél évente inditani a Landragór eventet. Igy előfordulhat, mint ahogy most is, hogy a lejárat és a következő event között lesz egy kis lyuk, amikor senkinek sem lesz bérlete. Az pedig, hogy mikor jár le a bérlet, az a tárgy leirásánál ott volt.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető"
-------------------------
Ezen körlmények ismeretében esetleg lehetnének az időkorlátos eventrelikviák nem dátumig működők, hanem a következő olyan eseményig tartók. Nektek ez semmi hátrányt nem okozna, nekünk viszont elég kellemetlen a helyzet most és máskor is ha így járunk. Még csak nem is védhettük ki a dolgot, mert a 400 AD-s szöviküldi előtt a szinguláris anomáliákat gyűjtöttük ami nem tervezhető időben, mert rndom esnek. Így 50%-os a veszteségünk.

Megoldható a javaslatom?
2013. Apr. 17. 10:32
István
Szia.

Köszi a javaslatot, továbbitottam a fejlesztőknek.
Erre Miklós megadta a választ. Azt mondta, hogy nem lesz ezen változtatva. A következő eventig nem tudjátok használni a bérletet. Addig tartalékoljátok a cuccokat, és majd ha meglesz az újabb bérlet, akkor adjatok el mindent. Arra pedig figyelni kell a jövőben is, hogy mikor jár le a bérlet.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
Dátum: 2013.04.21. 09:35:01
És hány őskő, akkor azért azt is írjuk mellé. Nem szép csak az egyik karját mutogatni a mérlegnek
Dátum: 2013.04.21. 08:24:53
Nyugalom, a hosszú élet ritka...
Dátum: 2013.04.21. 08:23:26
Az összeset elköltheted, ha előtte átalakítod őket valódivá...
Dátum: 2013.04.19. 19:57:54
Röhej
Ha nem vitázunk itt, akkor tuti mérgelődtem volna, de így már csak röhögtem rajta.
Jó lenne erről egy lista. Ha az újakról nem is, hogy mi fedezzük fel, de a kikerültekről illene, hogy ne várjon rájuk senki hónapokig hiába.
Dátum: 2013.04.19. 07:23:14
Már láttam, hogy pirosra megy, mert erőtlenül ugrált mindig csak eggyel tovább és már csak 4-5 mező volt addig, ilyenkor mindig pirosam szokott jönni. Amikor a piros után eggyel áll meg akkor mindig lendületesen pörög még és hirtelen akad be. Hát most már nem volt benne erő. és valahogy éreztem...
A nyereményed: Végzet medál



Lehet leprogramozták nekem, hogy ez essen, ha legközelebb piros lesz.
Nekem is ez a kérdés volt az első gondolatom, de megnéztem AH-t és még ott van, meg már licitálási lehetőségem is van.
Köszönjük!
Ez jó hír, most már szabad a licit annak is akinek már/még van pálcája, bár nem valószínű, hogy elszórom a dukátjaim, de megkeveri az állóvizet.
Dátum: 2013.04.18. 15:27:41
Én is most vettem észre. Miklós írta, hogy lesz pár új tétel. Pl az 1-es szintű VP és ÉP italt adó relikek helyett. Hogy más helyett is és/vagy csak úgy spontán meg hány darab azt nem tudom.
Templomi pálca az AH-ban. Úgy tűnik csak olyan licitálhat rá, akinek épp nincsen.
Dátum: 2013.04.18. 15:24:47
Nem azt ecseteltük, hogy Crimsonnak köze van a Fekete Ligához, hanem hogy a VU-s Fekete Ligának és a filmnek van köze egymáshoz, mi több, biztos a VU-sról csinálták a filmet
Dátum: 2013.04.18. 07:59:52
Ha megnézed a Helion által megadott linket (amit ezúton is köszönök ), akkor ott a tagság is és köztük az általad említett karakterek, szóval erős a gyanúm, van közük egymáshoz. De ha Crimsont kérdezzük biztosan az a válasz, hogy ők adták az alapot filmhez
Dátum: 2013.04.17. 22:55:48
Örülök, hogy áthidaltuk a kezdeti nehézségeket (közeledtek az álláspontok is) és normális mederben-modorban zárjuk le a témát
Meglepett, hogy a Napkapuból ismersz a terveimmel együtt, kicsi a világ


Crimson, küld már el légyszí' a sztorit vagy annak elérhetőségét, hogy mi a túró az a fekete túró és miért éltek annak a fekete ligában?
Dátum: 2013.04.17. 10:55:58
Micsoda pálfordulások Ha a leghangosabb ellenzők is "megtérnek" akkor nincs mit erőltetni. Egyszerűen pár napja írtam minden olyan kérdésben üszre, ami időről-időre visszatért fórumon (kerék, AH-s tételek, milyen fejlesztések futnak milyen prioritással, nemtom volt-e más is, ami hirtelen akkor eszembe jutott) és a kerékre kaptam akkor választ a többi feldolgozás alatt volt/van, így ezt az egyet megosztottam. Voltak akik első körben is véleményeztek, mások csak a másodikban szálltak be. De akkor újabb kör nem lesz. A gyakoriakból kiveszik a támadás italt meg a fehér kristályitalt, a ritkákból gyakoriba megy a zöld kristályital, lehet kimegy a védelem itala aztán ennyi - de csak ha foglalkoznak vele. Valamikor.
Egy gonddal kevesebb