Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2013.05.22. 20:21:45
Szerintem soha többé nem leszel pluszban Ekkora mínuszt mire ledolgoznál, addigra újra esni fognak a pirosak és döngölnek vissza mínuszba.
Dátum: 2013.05.22. 12:25:34
Nekem semmi változás nem történt. Tegnaphoz képest 1 minimumtöltős csatát vívtam az állatmorál miatt, így van 104 győzelmem.
Az eddigi teljesítményed alapján az alábbi jutalmat kapnád:
+3 Erő, +3 Támadás, +3 Védekezés, +3 Egészség, +3 IQ, +2 Mágia, +2 Taumaturgia, +21 Kiégett őskő
(Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően kapni fogsz +3 szerencsét is)
Milyen az a "buszkerék" karakter?
Dátum: 2013.05.22. 10:31:47
Igaz, az ingyen forgatást nem szabad beleszámolni.
Viszont nem tudom mi a játékosok összátlaga pirosforgatási gyakoriságra. Szerintem nekem kevesebb, mint 50 nap, miközben az első pirosom óta nem voltam pluszban.
Idézet: Kocos - 2013.05.21. 09:24:02
Szerintem te egy körültekintő játékos vagy, akinek a véleménye 90%-ban vagy gyakrabban megfontolt, jól átgondolt, higgadt és majdnem mindig számomra is elfogadható vagy rokonszenves.
Ez megtisztelő vélemény. Eddig is igyekeztem, hogy jól átgondolt választ/véleményt írjak amikor arra van szükség, ezután is igyekezni fogok. Viszont előfordul, hogy a mérlegelést elsöpri egy érzelmi hullámlöket és írok marhaságot vagy sértőt. Ez szinte mindenkivel így van kisebb-nagyobb mértékben. Ezt nem mentegetőzésnek szántam, csak ténymegállapítás. A legtöbb esetben elnézést kérek, ha úgy látom vétlent bántottam vagy bár vétkest, de elszívtuk a békepipát.
Elnézést kérek a kvízadminoktól, hogy kerekperec kijelentettem - még ha nem is gondoltam át mit jelent igazán amit leírok - hogy pofára nézik a kérdéseket. Nem is ismerhetnek mindenkit, de nem is tudom látják-e kinek a kérdését értékelik. A szubjektív értékelés viszont ott van továbbra is, ami egyrészt tényleg nem zárható ki teljesen, másrészt mégis probléma, amire alább majd próbálok egy megoldási javaslatot tenni.

Amitől begőzöltem és nem láttam tisztán mit írok, de maga a kiváltó ok nagyon is valós és igaz, az az, hogy a kvízadatbázis tele van szarral és mégis (azokhoz képest) jó kérdéseket dobnak vissza. A legrosszabb, hogy kvízolimpián el lehet csúszni régi hibás vagy barom kérdéseken, amiknél jobbakat nem engednek be. Az csak hab a tortán, hogy akár új karakternél, akár v4-en még mindig ott a küldetés, hogy tegyen fel az ember 1 kérdést amit el is fogadnak. Erre kéne egy jelezhetőség, hogy csak a küldi miatt teszek fel kérdést, jelöljétek teljesítettnek, aztán békén hagyjuk egymást. Vagy alapból teljesítettnek kéne venni ezt a küldetést, mint pár másikat is.

A másik amit meg kéne tenni: ki kéne szedni a jelenlegi mérce szerint rossz kérdéseket az adatbázisból. Rohamos ütemben.
Akár újra besorolásos módszerrel is, ha az adminok nem bírják a melót. Persze nem a játékosok kezébe adni teljes egészében a döntést, mert akkor ott leszünk ahol a part szakad. Hanem megjelölhetnénk azokat amik nem valók az adatbázisba az adminok pedig a megjelölteket vagy bizonyos számú megjelölést kapó kérdéseket megnéznék és kivennék, ha helyes volt a jelzés.

Amit megoldásnak gondolok a szubjektív értékelésre, de lehet párhuzamos vagy helyettes megoldás is a rossz kérdések szűrésére az a tematikus kvíz.
Alapjában véve alig érdekel, ha a kérdésben van egy helyesírási hiba, annál inkább zavaró, ha számomra érdektelen/speciális kérdés kerül elém, aminél hosszú percekbe kerülhet, ha meg akarom keresni a megoldást. Itt jön be mindkét probléma, a régebbi lazább szűrő, amikor sokminden bekerült és a mostani szigorúbb rendszerben is ami nekem könnyű és érdekel, az lehet az adminnak érdektelen/spec, míg amit az admin beenged az számomra érdektelen/spec.
Ha tematikus lenne a kvízelés, akkor vadászatkor és olimpián is vagy bizonyos csoport(ok)ból kapnánk kérdéseket vagy bizonyos csoport(ok)ból nem. A saját érdeklődési körében elméletileg mindenki tájékozottabb egy kicsit, mint általában, így egy nem alap kérdésre is tudhat válaszolni, míg az abszolút "fújj" kategóriájú kérdések közül esetleg az alapot is csak sejti, tippeli, nem hogy a mélyebben szántókat. Amik esetleg egy pont ellentétes beállítottságú kvízadminnak a szubjektív megítélése alapján jó kérdés. Még az is lehet, hogy a kvízadminok közt is van 2 teljesen ellentétes beállítottságú személy, akikből "A" beengedné "X" kérdést és "Y"-nt nem, "B" meg nem engedné be "X" kérdést, de "Y"-nt viszont igen. Ezt nem tudom, lehet egy kérdést többen is véleményeznek mielőtt beengednék, de nem tudom.

Még egy változtatási ötlet/lehetőség a Kvízolimpiára: le kell csökkenteni az idejét. Vagy fixen az egészet vagy minden kérdésre lenne X mp és nem több, hogy olimpiáról kizárható legyen minden segédforrás (legyen az a legegyszerűbb google vagy a lassított Heléna, ami még mindig minden kérdésre megadja a választ, ha valaki elég gyorsan gépel és minden kapott kérdésére benne van a válasz az adatbázisban). Ezzel együtt persze válogatott kérdéseknek kell lennie. Ha tematikus lenne a kvízelés és/vagy olimpia, akkor ez a válogatottság elméletileg meg is lenne oldva. Ha nem tematikus, akkor viszont az olimpiára egy kisebb és/vagy válogatott külön adatbázisból kellene kérdéseket kapnunk, ahol nincsenek hibásak, speciálisak, alap dolgokat kérjen amikhez nem kell behatóan ismerni a (fantasy) irodalom legalját is, de nem is olyan bonyolult vagy kilométer hosszú a kérdés, hogy 2x el kell olvasni vagy fél percig értelmezni.
A legjobb az lenne, ha a VU-val kapcsolatos kérdések lennének, mint amit Syabo írt és Cras vitatott, mert elméletileg ez az egy biztos közös pont minden VU-s játékos érdeklődési területében. Még ha elsőre nem is tudja a választ valaki egy kérdésre, utána járhat. Legalább behatóbban fogja ismerni a játékot, tehát eredményesebb is lesz benne. Ha nem érdekli a válasz /a játék sem/, nem jár utána, akkor meg miért kéne neki Kvízmedál? Az meg hogy egy friss kezdő nem tud/hat/ja a választ? És ha a sok hülye kérdésre nem tudja a választ akkor mi van? Ugyanúgy nem lesz medálja. Megjegyzem, nincs is túl sok játékos aki 1. szinten Kvízmedált szerez/szerzett. És ráadásul a fejlesztők/JV-k sokkal többet tesznek azért, hogy egy (újra)kezdő és/vagy nem elég céltudatos játékost jól elkaszáljanak már a játék kezdetén és hátrányból induljanak a mezőny után (lásd Feladatok és VT egyes küldijei, kvíz nem jelenik meg első pár szinten alapból a vadászatokhoz, stb), mint az hogy nyer-e kapásból Kvízmedált.

Zárszóként: szerintem szükséges amit Truth írt, hogy le kéne zárni ideiglenesen a kérdésfeltevést és értékelést, amíg a korábbi adatbázist átrostálják az adminok (és a játékosok). Ez még akkor is kell (a szelektálás), ha a jelenlegi kvízrendszeren és olimpiarenden nem változik semmi.
Dátum: 2013.05.22. 08:32:31
Már akkor erős mínuszba vágott a kerék, amikor a tudás könyvét kiforgattad, az ultraimplant dobott még a mínuszra és így is az 1% esély kb havonta bejött, szóval nem kell tartani a negatív pechponttól. Annyi az egész, hogy ha valaki +100 fölé ér, akkor valószínűleg pár napon belül forgat annyi pirosat, hogy 100 alá érjen, utána amíg újra +100 fölé nem ér, addig folyamatos napi 3 forgatás esetén elméletileg mindig van 1% esély a pirosra, de gyakorlatilag kb havonta össze is jön egy. A te példád is tökéletesen alátámasztja ezt
Most csak olvastam, rendesen válaszolni nincs időm, de amint lesz (holnap reggel) megteszem, addig megrágom a szavaid, tanulságosak.

*Hát akkor, ahogy előre jeleztem, de inkább külön hozzászólásban.
Az egy dolog, hogy te mit gondolsz vagy mit vélsz gondolni rólam. Akármit is gondolsz, az attól, hogy te úgy gondolod még nincs úgy, akármilyen egyszerűen, bonyolultan, sokat sejtetően vagy tökéletes nyelvhelyességgel fejezed ki. Ugyanolyan szubjektív vélemény, mint hogy melyik kérdés speciális és melyik nem. Az egyiknek az egyik a speciális/érdektelen, a másiknak a másik. Én nem lennék kvízadmin, hogy eldöntsem kinek a kérdése jó és kié nem, mint ahogy nem lennék bíró abban sem, hogy ki tud ügyesebben rajzolni vagy ki a szebb, mert ezek is szubjektív dolgok - kivéve, ha kifejezetten az én véleményemre lennének kíváncsiak.
Szerintem Cras, csak a mundér becsületét véded.
Hiba volt játékosok kezébe adni más játékosok sorsát. A pártatlanság csak névleges, a kérdésértékelés szubjektív.
Az sokkal jobb, ha egy normális VU-s kérdés helyett kapjuk a fos "ki írta a világ legeldugottabb fantasy könyveinek legkevésbé ismert köteteit" kérdést és ezek mehetnek Kvízolimpiára is...

A jelenlegi kvízrendszer úgy szar, ahogy van.
Úgy tudnám sikeresnek és mindenki által szívesen használtnak elképzelni, ha tematikusan kapnánk a kérdéseket is, ha már besorolgatjuk. Tehát mindenkinek lenne X választott témaköre, vagy azokból kapna vagy azokból nem. Mert ami az egyik embernek kisujjgyakorlat az a másiknak abszolút érdektelen és/vagy speciális. És teljesen szubjektív kinek mi az érdektelen/speciális.
Egyetértek!
Dátum: 2013.05.18. 21:23:16
Szerintem is lehetett volna, de nem próbáltam.
Dátum: 2013.05.18. 11:30:42
Nem, csaló akkor lettél volna, ha nagyüzemben elkezded csinálni a következőt:
1.) Főkarival azonos emailcímen regisztrálsz más világi karaktert.
2.) Mentort megcsinálod, 6 ősköves kérdőívet kitöltöd.
3.) Első három szinten megcsinálod a Feladatokat, átveszed az őskőjutalmakat.
4.) Törlöd a karaktert, átadod az ősköveit a főkarakterednek.
Újra és újra és újra...
Ez 5 perc, rutinosan lehet kevesebb is. És akárhányszor meg lehetett volna csinálni.

*Az nem csalás, ha a pénzért vett ősköveid átadod, csak ha ingyen gyártod magadnak
Az illetékes kvízadmin mondjon le!
Dátum: 2013.05.17. 07:44:24
Idézet: Fsanyi82 - 2013.05.16. 20:24:30
Mentor már nem ad 6 követ csak 1et és egy páncélt a végzet mellvértjét , majdan valamikor a vadászatoknál kapsz egy kitöltendő kérdéssort vagy minek nevezzem és arra jár a 6 kő de pl francián már ez se járt
Ennek nincs köze se a franciához, se a klónozott v5 esetleges bugjaihoz.
2013. Apr. 30. 11:41
Quellon
Üdv!

Véletlenül ráakadtam egy őskőtermelési módszerre, amivel pénzbefizetés nélkül tulajdonképpen korlátlan őskőre lehet szert tenni, csak idő és egy kis odafigyelés igényes.
V3-as Minori nevű karakterem volt a mai napig. Csak azért regeltem kb. 1 hete, hogy körülnézzek V3-on, hogy milyenek a karakterek, szövik arrafelé és kipróbáljam a Feladatokat alacsony szinten. Mivel az első 3 szint Feladatsorát megcsináltam így abból kaptam 1-1-1 valódi őskövet és még 6-ot a játék elején kapható kérdőív kitöltéséért. Így volt 9 kövem és mivel ma úgy ítéltem, hogy nincs tovább szükségem a karira, törlésre mentem és meglepődve tapasztaltam a kőátadás lehetőségét amivel korábban még nem volt lehetőségem találkozni. Így a 9 ingyen őskőből, a 7 kezelési költség levonása után 2-t kaptam V1-en.
Ezt akárhányszor meg lehet csinálni pár perc az időigénye, ha kifejezetten erre szakosodik valaki. Lehet, hogy akadnak akik már alkalmazzák is mióta bekerültek a Feladatok. Ezért kérdezném, hogy ez szabályos-e vagy kiskapu amit nem szabad kihasználni? Ha kiskapu, akkor kérném a kiküszöbölését, ha használható, akkor kérek engedélyt belépni rajta

Egyébként ilyen alapon hűségszilánkokból származó 2 db őskövekkel is meg lehet csinálni, csak az sokkal időigényesebb, lassabb és ritkábban hozza az ingyen ősköveket. Ez a Feladatos módszer pedig irtó gyors és eredményes, mondhatni ipari mennyiségű őskő termelésére alkalmas.

Várom a véleményetek!
2013. Apr. 30. 11:59
István
Szia.

Köszönjük, hogy szóltál, igen ez egy kiskapu volt amit nem vettünk észre. Javitjuk, tőled nem vesszük el az ősköveket. Megnézzük azt is, hogy voltak-e olyanok, akik ezzel visszaéltek.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
2013. Apr. 30. 12:39
Quellon
Bár az a 2 őskő amit így véletlen generáltam, nem nagy dolog, de azért köszönöm
Ha esetleg lehetséges, kíváncsi lennék a javítás módjára, amikor elkészült.
2013. Apr. 30. 13:55
István
Szia.

Annyi történt, hogy mivel már úgyis idejétmúlt volt, kivettük a kérdőivet.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
Dátum: 2013.05.16. 09:57:28
Köszi, megnéztem
Érdekes, de... kipróbálás nélkül nem ítélem meg. Azért kemény meló lehet ezen lőni kapussal vagy utolsó védővel gólt az ellenfélnek
Dátum: 2013.05.16. 08:34:18
Az én hiányosságom, de 8 személyesről még nem is hallottam 4 személyesen szeretek játszani, de a 8-ason is feltalálnám magam azt hiszem.
Dátum: 2013.05.15. 20:26:42
Igazából nem a türelmetlenség vezérelt a kérdezéskor, hanem egy ötlet.
Hogy jó-e vagy nem, nem tudom. Meg azt sem, hogy ha lenne rá elég érdeklődő, akkor megvalósítható lenne-e júniusban vagy már csak novemberben.
Szóval csocsó? Akár versengés is. TF-VU vagy lehetetlen küldi vagy mint a bikavadulás és tavaly júniusban az ugróváras botos harc is, tehát olyan "népverseny"szerűen, hogy van belőle szervezett verseny x-től y-ig azon kívül meg az veszi igénybe aki akarja.
Dátum: 2013.05.15. 15:36:25
Tart még a programok szervezése vagy már fix, hogy mik lesznek?
Dátum: 2013.05.15. 15:35:12
Igen, lehet, hogy nem számolja a küldibe vagy VT-be vagy feladatba, lehet hogy nem kapod meg a LE-t 1-1 portyában. Talán kihívásból is lehet meg nem kapás, de nekem a kristálypont nem számít sehová, így az nem érdekel én is és tolom jobb gomb+új lappal, ahogy a portyákat is, csak az a különbség, hogy a kihívásnál a 10 egyszerre a tölt, a portyáknál viszont megvárom minden új lapnyitás előtt az előző betöltését.
Kufárnál lehet/ett/ a tárgyak árával csalni, TÖ/SZÖ fejlesztésnél, ha laggol az oldal és gyorsan kattintgatsz, akkor állítólag meg lehet spórolni 1-1 pontnyi LE-t.
Több bug/csalás lehetőség nem jut most eszembe hirtelen.
Dátum: 2013.05.15. 15:26:33
Idézet: Viszok009 - 2013.05.15. 12:52:00
És arra gondoltál már, hogy "hibernálod magad" fél évre-évre és csak gyártasz és gyártasz? Nah? :-P

Egyszer kell megvenni. Mint írtam nekem nem az a fontos, hogy mennyi és hogyan, hanem amiért. ;-)
A módszerre és arra, hogy lehet nem játszva is célokat teljesíteni avagy előnyt szerezni a szintkörnyezethez képest, arra magam is rájöttem De (most) nem szeretnék leállni fél évre-évre.
Kútsütögeésből TP nélkül sem szeretnék karaktert építeni, stb.