Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Atus42

Oldal: 12
Dátum: 2011.11.30. 14:40:54
Jó látni, hogy nem csak Én akadtam ki ezen a kérdésen.
Dátum: 2011.11.30. 14:39:15
Miről nevezte el készítője somlóinak a somlói galuskát?
cukrászüzeme helyéről
kedvenc boráról
saját családi nevéről
feleségének születési helyéről *

Egyrész dupe (miközben kerestem az eredeti kérdést találtam a másodikat lent). Jó barátunk a google... találtam wiki oldalt, megolvastam, nincs olyan lehetőség, amit ott írnak. ( ... A nevet is ő adta a süteménynek, méghozzá a Fóti-Somlyóról, amelynek lábánál évtizedek óta élt a közeli Kisalagon, ahol később a saját cukrászdája is működött. http://hu.wikipedia.org/wiki/Soml%C3%B3i_galuska)

Miről kapta nevét kedvelt édességünk, a somlói galuska?
egy hegyről
a megalkotójáról
semmiről, fantázia név
az alkotó gyermekéről

Ez csak a dupe másik fele, de itt legalább látszólag van lehetőség jót válaszolni: egy hegyről
Nem is értem, hogy egy hibás válaszú dupe hogy mehetett át. Nekem már a nem 100%-ig pontos válaszaimat is visszadobják (jogosan).
Dátum: 2011.11.28. 20:10:34
Mikor volt a búr háború?
1899-1902 *
1771-1783
1902-1905
1861-1865

Búr háborúból ugye legalább kettő volt. Innen kezdve az, hogy "a búr háború" értelmezhetetlen. A felajánlott (és elfogadott) időpontok alapján a másodikról van szó, de ezt illene talán a kérdésben feltöntetni.
-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
A kereszténység több vallásból, kultuszból született. Az alábbiak közül melyikből nem?
Zeusz-kultusz *
Mithrász-kultusz
Ízisz-kultusz
Hórusz-kultusz

Ez most komoly? Könyörgöm. Ennél speciálisabb kérdést már lehet, hogy nem nagyon lehet feltenni. Így is van elég lekszikális tudást igénylő kérdés...
Dátum: 2011.11.25. 22:31:31
Mi lenne a Guano ?
Afrikában őshonos növényfaj
Gyümölcs
Denevér ürülék *
Építkezéseknél használatos tárgy

Legjobb tudomásom szerint a guano gyűjtőfogalom, mindenféle "szarra", tehát nem csak denevér, hanem mondjuk madáré is.
Dátum: 2011.11.25. 22:09:46
Mikor alakul ki az emberi ujjlenyomat?
A fogazat (tejfogak) váltásakor.
Serdülőkorban.
Születés előtt 5-6 hónappal. *
Csecsemőkorban.

A születés előtt 5-6 hónappal nagyjából 3-4 hónapos a baba. Az alábbi oldal szerint ami nem feltétlenül a leg tudományosabb a bőr és vele együtt az újlenyomat is a 20. héten kezd kialakulni. A 20. hét ugye nagyjából az 5. hónapnak felel meg és ekkor még csak kezd...
http://www.libero.hu/Allapotod/Varandos/20-het/
Dátum: 2011.11.25. 21:55:20
Mely gáz jelenléte idézi elő a savas esőt?
szén-monoxid
szén-dioxid
ammónia
kén-dioxid *

Szuper kérdés. A szén-dioxid szénsavas esőt a kén-dioxid kén(es) savas esőt okoz.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Savas_es%C5%91
Dátum: 2011.11.23. 20:31:50
Folytasd!:Dolgozni pontosan,szépen ahogy....csak úgy érdemes.
a növény kibújik a földből
Az idő tellik múlik
a csillag megy az égen
focizok a réten

Ha már egyszer idézünk, legyen az már pontos...
Dolgozni csak pontosan,szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes.
Darabra megvannak a szavak, csak épp a csak nem épp oda való.
Dátum: 2011.11.23. 20:26:24
Hány éves volt Júlia Shakespeare drámájában, mikor megismerte Rómeót?
14
18
21
16

Most ez komoly? A mellbőségét nem akarja tudni valaki? Ez nem spec ugye, csak azok amiket Én tettem fel annó...
Dátum: 2011.11.23. 20:21:39
Hány része van a Star Warsnak?
8
6 *
1
4

A kérdező szerint 6. A Star wars wiki-je (http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars) szerint 9. Persze ilyen lehetőség nincs is, ezért aztán bátran megjelöltem a 6-ot, de akkor is.
Dátum: 2011.11.23. 20:13:07
Melyik zeneszerző nem írt operát?
Bizet
Verdi
Mozart
Ravel

A helyes válasz elvileg Ravel. Gyakorlatilag Maurice Ravel wikioldala szerint (http://hu.wikipedia.org/wiki/Maurice_Ravel) (Pályafutás -> műfajok) pedig írt operákat is.
Ez egyébként az összes többi zeneszerzőre is igaz.
Dátum: 2011.11.22. 18:02:38
Melyik volt az "első" ember által megmunkált fém?
Ólom
Réz
Vas
Arany

Hmm... hogy is mondjam csak. Megmunkálni használati eszközöket szoktak szerintem. Itt az arany-at fogadta volna el a kérdező, aminek az olvadási hőmérséklete (1064) ugyan kicsivel a réz (1084), és jóval a vas (1538 ) alatt van, de "puhasága" miatt nem igan alkalmas eszköz készítésre. Szobrocskákat ugyan csináltak belőle, de szerintem jóval később, mint, hogy a réz korszakban használati tárgyak készültek volna belőlük. Szerintem.
Dátum: 2011.11.22. 17:46:54
Rögtön itt a következő:
Mennyi egy pint sör?
0,3 l
0,5 l
3,8 l
1,4 l

1 pint = 0,57 liter tehát eleve nem OK a kerekítés, másrészt pedig az 1.4-et szerette volna jó megoldásnak, ami nem éppen 1 pint.
Dátum: 2011.11.22. 17:39:39
Ez a kettő rögtön láthatóan dupe...

Hány részes a Gyűrűk Ura c. film. - Kvízkérdések - Film, színház ...
Kérdés: Hány részes a Gyűrűk Ura c. film. Lehetséges válaszok: 1, 2, 3, 4.
www.kvizkerdesek.hu/.../hany_reszes_a_gyuruk_ura_c_film_120213
Hány részes a Lord of the Rings? - Kvízkérdések - Film, színház ...
Kérdés: Hány részes a Lord of the Rings? Lehetséges válaszok: 2, 3, 4, 5.
www.kvizkerdesek.hu/.../hany_reszes_a_lord_of_the_rings_97201
Meg itt egy harmadik is hozzá:
Hány része van A gyűrűk ura című filmnek? - Kvízkérdések - Film ...
Kérdés: Hány része van A gyűrűk ura című filmnek? Lehetséges válaszok: 2, 4, 3, 1.
www.kvizkerdesek.hu/.../hany_resze_van_a_gyuruk_ura_cimu_filmnek_ 45695

Amúgy meg az alábbi, jégkorszakos kérdést akartam jelenteni:
Hány része van a Jégkorszaknak?
2
1
3
4
de mint később kiderült, benéztem, mert a 4. rész még csak jön...
Dátum: 2011.11.16. 22:40:18
Új vagyok még, és lenne egy kérdésem / ötletem a Xeno jutalmakkal kapcsolatban: lehessen szétbontani a nyereményeket.
Építek mondjuk 1600-at és bele is ütök 400 sikeres támadást. Ezzel elvileg 2 db 4-es szintű jutalmat választhatok. Csak kettőt, de 4-es szintűt. Nekem esetleg jól jönne, ha választhatnék mondjuk 2db kettest + 1 db 4-est, vagy bármilyen arányú bontást megtartva azt a kitételt, hogy két egyforma jutalom nem választható.
Vélemények?
Dátum: 2011.11.13. 21:25:27
Melyik erőműtípus nem a megújuló energiaforrásokat hasznosítja?
Vízerőmű
Atomerőmű
Geotermikus erőmű
Szélerőmű

Értem én, hogy az atomerőműre gondol, de a geotermikus hő sem újul meg. A mi szemszögünkből és idősíkunkon lehet, hogy "kifogyhatatlan", de semmi nem melegíti a föld magját, hogy ezt megújulónak lehessen nevezni. Szerintem.
Dátum: 2011.11.13. 20:52:47
Milyen gázt lélegeznek ki az emberek?
Széndioxid
Ózon
Metán
Szénmonoxid

Ugye az emberek nem _csak_ oxigént lélegeznek be és nem _csak_ széndioxidot lélegeznek ki. Kitalálható, hogy mire gondolt, de a kérdés ebben a formában helytelen. (Van a kilégzett gázOKban oxigén is, meg nitrogén, meg minden ami egyébként a levegőben (mint keverékben) van)
Dátum: 2011.11.11. 11:34:19
Ahhoz előre tudnom kéne, hogy most sz*pni fogok, mert nem az lesz a válasz, mint amire gondolok. Utólag meg már nem tudom bemásolni, max talán ha rákeresek a www.kvizkerdesek.hu-n.
Dátum: 2011.11.11. 10:54:48
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Szabó Győző
(Ki nem tagja a dumaszínháznak)

A Dumaszínház weblapja szerint a felsoroltak közül ketten sem tagok. Vagy dátum kéne bele, vagy kivenni a hibás kérdést.
(Nem mint ha dátum alapján a játékosok akár 50% tudná a helyes választ)
Dátum: 2011.11.11. 10:40:13
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Egyszerű (Krisztusi) kereszt, amely jobbra dől.

Emlékeim és a google által kidobott képek szerint is balra dől.
http://www.minden-ami-magyar.hu/szk/korona.php?&w=1280

A korona elölről képen elég jól látszik, hogy a dőlése balra van. Ha valaki ettől eltérőt szeretne látni, akkor írja már bele a kérdésbe, hogy akkor, ha a fejemen van, vagy ha tükörből nézem, vagy valami, ami egyértelműsíti az Ő nem épp általános nézőpontját.
#&@#&@!
Hogy finom legyek.
Biológia témában találtam egy csakrás kérdést, konkrétan, hogy hány van az embernek. Attól eltekintve, hogy a kérdés vagy a válasz helytelen (7 fő csakra van, de összesen kb 350.000) vajon szabad-e a színükre kérdezni. Akár úgy, hogy melyik szín nincs, akár úgy, hogy x vagy y csakrának milyen a színe.

Vélemények?
Oldal: 12