Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LanMaffia

Rövidke összefoglaló tőlem, az én szemszögemből. Ezen kívül is történt csomó dolog, csak azokon nem voltam ott

Meglepően jól sikerült a találkozó hangulatilag. Úgy gondolom, hogy ehhez mind a szervezők, mind a résztvevők konstruktív hozzáállása szükséges volt.

A programokat a már megszokott nagy csapatos Activity parti vezette fel, ahol mindenki nagy örömére újdonságként bekerült a rajzolás is, kiváló alkotásokat kitermelve magából. Az 1 perces, 1 pontos elmutogatós körök után következett a szintlépés, fél perces kitalálásért 2 pont, 15 másodpercesért 3 pont járt! A B csapat részvevőjeként az utolsó fordulóig a biztos vezetés és győzelem tudatában majszolgattam a sörömet óvatosan, de az A csapat egy kiváló - ámbár vitatott szabályosságú - rajzolással 3 pontot hozott egy körben. Így az utolsó feladatra nekünk 1 pontot kellett szerezni a győzelemért, amit egy laza 1 perces kitalálós feladattal abszolváltunk is, így idén mi hoztunk el az aranyérmet. Össznépi bölcsességként megjegyzem, hogy aki fesztivált szeretne rajzolni, annak a bevett mód a hullámos vonalka és háromszög, ebből már simán meglesz mindenkinek

A következő verseny a TF - VÚ volt, ahol soha nem látott vereséget szenvedett a VÚ-s csapat, így hát legközelebb sokkal optimálisabb csapatelosztással fogunk operálni. Meg igyekszünk meggyőzni embereket, hogy csatlakozzanak (pl. Unr34l), mivel 2-3 emberrel kevesebb VÚ-s akarta összemérni az ügyességét idén. A háttérfeladatot biztos kézzel hoztunk, de az összes többi színpados feladatban nagyon szerencsétlenek voltunk / a másik csapat nagyon ügyes volt. Így hát az utókornak is megmaradjon: a színpadra kell tuti ember, aki jó HKK-ban (szörnyek, paklik, csomagok, történelem, stb.), meg 1-2 aki jó általános kvízkérdésekben (mint az régóta tudott én nem vagyok az ), a többi ügyesség. A verseny fénypontja szerintem a kötélhúzás utolsó versenye volt, ahol 3v3 helyett mindenki beállt a kötél mellé csapatostól aki odafért, így aztán kiváló hangulatban zárult a verseny. Rég volt ilyen erős összetartósdi

A következő verseny az élő szövetségi bajnokság volt, amin 5 darab 5 fős csapat vett részt. Az újítás nagyon jól sikerült, sokkal gyorsabban pörögtek a fordulók és a kvízek is megfelelően erősek voltak. Esetleg olyat lehet még megpróbálni, hogy növeljük a szerezhető ütésszámot, így hamarabb fognak kialakulni harcok a térképen. A 4. és 5. forduló is tartogatott meglepetéseket. Szerintem mindenkinek sikerült gyorsan magáévá tenni a szabályokat és minden forduló után percek teltek el az ideális taktika felállításával. Amit természetesen mindig felülírt a szerzett ütésszám. Izgalmas volt

Ez után jött a VÚ-s aukció, ami igen szép licitszámokat és létszámot hozott. Szerintem itt tetőzött a megjelentek száma, legalább félig volt a terem, minden szék foglalt volt és sokan álltak is. Itt csak a V1-es aukciót vártam végig, itt a templomi medálgyűjtő ha minden igaz 10.700 majd 9.000-ért ment el a joker keretében, úgy néz ki, hogy ez az új mindenki kedvence relik. A Beho oldalán idővel fenn lesznek a pontos licitértékek is, meg lehet tekinteni, hogy kb. mire lehet számítani.

Az élő fórum kiváló hangulatot hozott, ami főleg a második felére alakult ki. Beszélgettünk kicsit a szörnyidézésről, de szerintem még senkiben nem alakult ki tisztán a kép, hogy miért is lesz ez jó, de majd alakul ez. Miklósnak sajnos keményen meg kellett küzdeni a moderációval, ami egyrészt jó, mert legalább volt kit moderálni (jó sokan voltunk), de másrészt meg illik befogni a szánkat, ha valaki épp a JV-vel konzultál Szerencsére ez idővel helyrebillent és igen sok témát sikerült érintenünk, köztük egy új kattintáscsökkentő változtatási csomagot, az AH megreformálását új tárgyakkal vagy upgradekkel, auto állatintelligencia növeléssel (ez nyomatékosításképpen többször is elhangzott), az új AF-ek kérdését, a dinamikusan növelhető megaesszenciák számát (ez azt jelentené, hogy ha pl. 10 ember elérte a maxot, akkor növekszik az elérhető maximum, és így tovább), a gyorsabb térkapu pont felhasználás lehetőségét, a tesztvilág bővítését más világ játékosai számára illetve a csatlóscsatáknál a részletesebb szűrési lehetőséget. Miklós sok mindenre rábólintott gyorsan, így ezek jó része meg is fog valósulni. Pár témában segítséget kért a játékosoktól, úgy mint a kattintáscsökkentő csomag elkészítése, illetve az AH-s tételek átnézése. Az egyszerre több kaland elvégzése elutasítást kapott, illetve a világösszevonás is feljött megint, de azt is elvetettük. Egy szavazásnál megszavaztuk, hogy több CSP-t szeretne a nép, ez főleg azokon a világokon szükséges, ahol nincs inspiráció és így nehéz a vermeket végigvinni. Beszéltünk a kínzókamra szükségességéről is pár szót, kiderült hogy páran igen aktívan használják, viszont ez néha az etikai normákat bőven súroló levélváltásokba torkollik. Úgy emlékszem, hogy a játékvezetés erre azt javasolta, hogy továbbítsák az üzeneteket a JV felé. Páran nem értettük, hogy egyeseknek mi baja van a kínzóval és hogy miért kell ezért üzeneteket irkálni. Azt hiszem, hogy a üzenetküldésről letiltatás funkciója is szóba került. Ha ez több embernél probléma, érdemes jelezni a játékvezetésnek szerintem. A fórum végén beszélgettünk kicsit kötetlenül a végzetúr jelenéről és jövőjéről, tervekről. Családias és jó hangulatú lett a fórum. Rég volt ilyen

A találkozó végét az elmaradhatatlan tombola zárta Katival, aholis a belépőmmel nyertem egy meglepi csomagot Érdemes tehát mindenkinek megtartani a belépőjét

Időközben voltak sütik, pogácsák, csokik, lehetett majszolgatni, volt egy rakás Behos játék, kvízjáték, elmetágítás, autóverseny (!), íjazás, stb. stb. stb. Érdemes tehát eljönni mindenkinek
Nekem a szörnyidézésre van egy okosságom, írtam már 4-5 oldalnyi szöveget. Szívesen megosztanám veletek majd, hátha ki tudunk belőle hozni belőle hozni közösen valami jót. Marcsának meg Offsnak most mutattam, építhető ötletnek tűnik.
Dátum: 2017.11.24. 14:19:04
Köszi az új relikeket! Nekem a lopásos kifejezetten hasznos, mivel nagyon nincs kit ütni idefenn, ha meg kiégettet akarok, akkor PP-t kell váltani és lefele ütve másoktól kell mocskos módom ellopkodnom.

Egyébként aki lopni akar az tud is. Amikor én lopni akartam feltoltam a lopást 2000-re, rá a turbó, aztán hadd szóljon.

A kalandos is jó relik, iszonyat módon meg fogja könnyíteni így a BU-t, lehet érdemes lesz újragondolni a feladatokat

A kvízes is jó, kellett már valami motiváció a kvízolimpiára is.
Szia Miklós!

Köszönjük az előzetes terveket a csapatversenyhez, sajnos csak most tudok hozzászólni

A nehezedő feladatsoros ötlet jól hangzik. Ez akkor kb. úgy fog működni, hogy először minden csapat kap egy könnyű feladatsort, kap időlimitet a megoldásra, ezt beadjuk, leellenőrzitek, meglesz, hogy csapatonként abban a körben mennyit támadhatunk. Ezután minden csapat bejelöli valamilyen formában titokban, hogy hova szeretne ütéseket mérni, ezek felkerülnek a táblára, majd a lenti 4 pont szerint kiértékeljük az eredményeket?

És akkor gondolom már betett ütéseket nem veszünk le a tábláról. A kő-papír-ollós játékot szerintem valamilyen formában ad-hoc kellene kivitelezni, mivel több csapat esetén simán lehet hogy ugyanazt választjuk előre. Sőt az is lehet, hogy valamelyik erkölcstelen odajön és megnézni hogy mit választottunk
Dátum: 2017.11.18. 20:58:03
Az első két hétben én is így éreztem. Utána viszont rájöttem, hogy először is így kaptam kihívást, amit szépen-lassan végig le is dolgoztam. Ráadásul akik így átjönnek 0 kihívással szembesülnek, hipphopp beleunnak a témába. Egyre többet hibáznak, egyre kevésbé játszanak optimálisan... és előbb-utóbb már nem is erősebb.
Dátum: 2017.11.17. 22:30:42
Én sem támogatom túlzottan az ide-oda ugrálást.
Dátum: 2017.11.16. 11:53:44
Szerintem a világösszevonással nem nyerünk semmit.

A szürkeállományt most is lehetne használni, ha akarja az ember. Én kicsit tartok attól, hogy ha komplikálódna a játék még többen csömörlenének be tőle. Meg most kinek komplikáljuk? Annak a max 15-20 embernek aki nagyon komolyan veszi a játékot? Vagy annak a pár száznak akik játszogatnak, kattintgatnak
Dátum: 2017.11.16. 10:24:47
Hát azért én elég sokszor éreztem a WOW-ban, hogy toljam, mert lemaradok Igaz nálunk több hetes felvételi meg csomó követelmény is volt szövetségben
Dátum: 2017.11.15. 16:00:01
Szuper! Céges buli után letesztelgetem jobban és írok javaslatokat
Dátum: 2017.11.15. 12:44:40
Itt azért van egy kis ellentmondás, illetve nem értek mindennel egyet

Pl. nagyon nehéz meghúzni azt a határt, ami még elég kihívást ad azoknak, akik sok energiát fektetnek a játékba, illetve azoknak is, akik kevesebbet. Pl. a megaesszenciák. Párunknak már régen max vagy max közeli, míg mások 35-nél sem járnak. Most mit csináljon a fejlesztő? Legyenek plusz szintek, vagy várjon még? Ha lesznek plusz szintek, akkor a lemaradók azt sosem fogják beérni. És ez minden fejlesztésre igaz. Nagyon sokszor azért nincs már talaj a lábunk alatt, mert túljátszottuk a fejlesztéseket, de újak sem kerülhetnek be, mert a régieknek még bőven adnak célt a régebbi fejlesztések.

Egyébként nekem nagyon bejön a csatlós téma, de lehet egyedül vagyok. Tetszik a csatlósok oldal is, és számomra egyáltalán nem releváns, hogy mennyi bónuszt ad, így azokat a tulajdonságokat húzom, amik a csatákhoz és a viadalgyőzelemhez kell. És nem is kell mindent felhúzni mytokronitból, csak azt, ami neked a saját játékod szempontjából a legfontosabb. Én sem költök mindenre. Tehát szerintem van taktikázási és tervezési lehetőség mind a sima csatlós - mytokronit vonalban, mind a csatlóscsaták vonalban. És én élvezem is.

A SZB szerintem szükséges. A játékosok közötti interakció nálunk szövetségen belül igenis megvan, de ehhez is az kell, mint az előzőhöz, hogy foglalkozzon vele az ember. Ráadásul én arra is emlékszem, mikor még pörgött a portya rendesen azért töröltek játékosok nagy számmal, mert ütöttük őket rendesen.

A megaesszenciákra meg azt tudom mondani, amit bevezetőnek írtam. Egyszerűen nem lehet mit és hova. Az első 35 szint adja a legnagyobb tápot, utána 200 szintig az a legjelentősebb, hogy többet ad az EH és a valform. De ez is csak annak fontos, aki el tudja magát képzelni úgy, mint aki 80-100 PP-t eltol egy nap. Aki nem akar ilyet játszani, annak ez nem is annyira fontos.

Tehát nálam az SZB is játszik meg a csatlóscsaták is, mint élvezeti érték. Mivel a vadászat 1 sec, már ez sem okoz problémát. A kalandokat meg a térkaput kéne még lerövidíteni, plusz betenni 1-2 komolyabb interakciót igénylő feladatot és teljesen jó lenne ez a játék kikapcsolódásnak.

*mod: elgépelés. És zagyvaságok kerekítése
Dátum: 2017.11.15. 01:16:36
lóf@szt

Mondjuk értelmes ember lévén senkit nem kényszerítenék arra, hogy minden értelmes cél nélkül hetekig, hónapokig, évekig (?) kattintgasson minden egyes nap rohadt sokat.
Státusz:

Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- elhasználni minden templomi pálcát értelmesen (mission impossible)

Még mindig van 41...
Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- elhasználni minden térkapu stimulátor értelmesen (mission impossible)

Még mindig van vagy 4000 térkapu pont
Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- értelmes felhasználási módot találni a smaragdszelencének

Nope. Semmire se tudom használni, de azért mindig potyog még innen-onnan.
Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- meg az összes többi felhalmozott esszenciának is

Nope. De azért a valform, EH és építés pörög. Ha beváltogatnám mindet ezekre, akkor hipp-hopp elfogyna viszont.
Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- 1.000 mytokronit csomag / nap

Esélytelen. Unr34l nem röhög
Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- csatlós harci erő: 10.000

Majdnem 7k. Ez alakul szépen lassan.
Idézet: LanMaffia - 2017.10.24. 23:01:58

- szerencse: 3.000

ready Viszont mivel nagyon sok minden mást nem lehet csinálni, ez még nőni fog szépen.
Dátum: 2017.11.07. 15:14:27
Hogy áll most a V4 urak? Érdemes menet közben csatlakozni még? És/Vagy mikor indul a következő?
Köszönjük a 20%-ot!
Dátum: 2017.10.31. 11:13:16
Ó de rég olvastam ilyet Szinte örülök, hogy van még ilyen a játékban
Dátum: 2017.10.30. 23:48:03
A szerencsét vállalom, de az IQ-hoz semmi közöm
Ugyanígy jártam 3-4 hete, csak nekem még ennyi affinitás se jött
Nekem 28 van, de a cimbora bőven rám ver így is. Minden szarból affinitást kap Kipörgette keréken csomószor, adja a ládika, néha a verem, találkozón is behúzta már. Máker
Na nem mintha ez akkora rohadt nagy táp lenne. 5 passzív bónuszos csatlósom is maxon áll. Kettő nem: ebből az egyik az, ami +TP-t ad a csatlós csatákra. Ne ez aztán a 0. szintű bónusz kategória. Nem ér semmit.
Miért is nem? Csilliárd milliárd TP kell egy csatlós szintlépéshez. És majd ha már méltóztatnak szintet lépni, akkor most, hogy megvan a lehető legmagasabb szintű lekódolt hűség fétis, minden 46. ilyen összesített szintlépésre kapok +1-et az elnyelésre, meg ilyesmi. Na ugye...

A másik meg ami +%LÉ-t ad. Arra a LÉ-re, amit évek óta nem tudok elkölteni hasznosan semmire. Miért is nem? Mert a játékosok 99%-a SZB-t üt, a klónok gyengék, én akkor vagyok jó, ha minél jobb hatékonysággal tudom pörgetni rajtuk a küldetéseket. Tehát bármilyen tulajdonságot növelek magamat szívatom. Szakértelmet meg nincs hova húzni... csak a végtelennél is tovább. Marad a szerencse meg az építkezés. Tehát ez a +%LÉ se való semmire a gyakorlatban.

Így hát ami ebből a zsák mytokronitból kiesik az mind megy egyelőre a gyűjtőbe, hátha jó lesz még valamire. Egyelőre azon agyalok, hogy felhúzom a csatlósaimat még jobban. Jelenleg 90-es barna szinten áll 3 darab is, van mellé 5500 barna mytokronit, így akár ezzel ki is élhetem magam 1 egész hónapig
Csatlós bónusz: +1009

Új célok:
- elhasználni minden templomi pálcát értelmesen (mission impossible)
- elhasználni minden térkapu stimulátor értelmesen (mission impossible)
- értelmes felhasználási módot találni a smaragdszelencének
- meg az összes többi felhalmozott esszenciának is
- 1.000 mytokronit csomag / nap
- csatlós harci erő: 10.000
- szerencse: 3.000

Na, hibátlan lista. 1 év múlva jövök