Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2011.06.27. 10:17:08
Idézet: Poostmaster - 2011.06.26. 12:19:52
Nem hallottad még a kultúrált káromkodást?
"Az isten fáját!"


Egybe írandó: "Az istenfáját!"
Dátum: 2011.06.27. 10:15:54
Idézet: Mortu - 2011.06.26. 11:19:58

Helyesírási hibáktól vannak benne, meg egy növény is az istenfa. Amúgy meg miért sokat szidott?


Helyesírási hibáktól hemzseg .... talán.
Dátum: 2011.06.27. 10:09:39
Mi Húsvét jellegzetes étele?
Babfőzelék
Meggyleves
Fagyi
Sonka*
Mi a Húsvét ....

Melyik évszakban ünnepeljük Karácsonyt?
Nyár
Ősz
Tavasz
Tél
a Karácsonyt

... még jó, hogy nem kaptam (a) Pünkösd kérdést is. Lehet, hogy van??

Hány hang távolság a tiszta kvárt?
7
5
4*
2
kvart, magyarul.

Folytasd a mondást: „Úgy elverték mint…”?
Kupec a malacát!
Szódás a lovát!
Juhász a kutyáját!
Kovács az üllőjét!
Ha a válasz a "..." helyére kerül, akkor az nem kezdődhet nagybetűvel! Itt most nem érvényes az a szabály, hogy mindegy milyen a válasz kezdete, kicsi, vagy nagybetű, csak egyforma legyen.
A "mint" elé vessző kell, hasonlító mellékmondat kezdete.
Dátum: 2011.06.26. 19:07:22
A felsorolt vitaminok közül melyik javítja a gyengénlátást?
A-vitamin
B-vitamin
D-vitamin
C-vitamin
Rákerestem a neten és egyéb tanulmányaimban. Legrövidebben ezt találtam:
Az A-vitamin segítséget nyújt a szervezetnek a fertőzések megelőzésében, az egészséges bőr megőrzésében, a testszövetek megfelelő alakulásában, a nyálkahártyák nedvesen tartásában. Szüksége van a szervezetnek A-vitaminra a rodoszpin nevű pigment előállításában, amely a sötétben való látást segíti.
Továbbá:
A gyengénlátás a látás nagyfokú sérülését jelenti. Rendszerint azt tekintik gyengénlátónak, akinek látásélessége a jobban látó szemén szemüveggel javítva is az ép látásélesség 10-33%-a (visus 0,1-0,33).
A fentiekből következik, hogy az A-vitamin nem javítja a gyengénlátást, csak a sötétben való látást. Nem ugyanaz.
Nincs jó válasz és eddigi tudomásunk szerint nincs olyan generális gyógyszer, ami a gyengénlátást javítaná. Törölni.

Mivel foglalkozik Stephen Hawking?
Biológia
Kémia
Fizika*
Régészet
Inkább elméleti fizikus. Fő kutatási területei az elméleti kozmológia és a kvantumgravitáció. Amik - szerintem - a fizika határterületei. Inkább filozófia, mint fizika.

Milyen szakmát nem választhat, aki teológiát hallgat?
orvos*
teológus
lelkész
pap
Izé. Albert Scweizer orvos, és teológus volt. Gaizler Gyulát is látom, de nem tudom ki volt. Azután: "Dr. Zamfir Korinna orvos-teológus, a kolozsvári BBTE RK Teológia Karának docense.... stb., ... "
Ők hogy kerültek ebbe a körbe?
Biztos, hogy jó a kérdés?
Dátum: 2011.06.25. 19:18:57
Mi a sztóma?
gázcserenyílás*
egy Harry Potterben szereplő varázslat
+ 2 másik
Bár a HP-s válasz hamis, mégis képzeljük el, amint a szerencsétlenben él egy sztóma nevű varázslat, mintegy szimbiózisban. Elég volt neki Voldemort horcruxa.

Hogy nevezik azt a havasi embert,aki állítólag a Himaláján és a Pamíron él?
Jeti*
Yerma
Jeremy
Yedi
És hogy hívják azt, amelyik állítólag a Tien-san hegységben él? Rokonok?
Így jobb lenne: Minek nevezik a himalájai és pamíri havasi embert?
Továbbá a Jeti-t világszerte Yeti-nek írják.

Mit jelent "Dum spiro, spero.'?
Jöttem, láttam, visszamennék.
Borban az igazság.
Gondolkodom, tehát vagyok.
Amíg élek remélek.*
Én úgy ismerem: Míg élek, remélek. - Dallamosabb. Az amíg nyomatékosabb kifejezés, s mint ilyen szükségtelen (is).

Továbbá találtam további 5 kérdést, ahol a központozás - a mondanivaló vesszőkkel tagolása - úgy látszik, ismeretlen fogalom. Akinek a dolga, l.sz. figyeljen erre is.
Dátum: 2011.06.24. 19:01:55
Én is megkaptam, javították.
Dátum: 2011.06.24. 19:00:00
Ki volt, aki a török által megszállt Érsekújvár városban a mecsetből az imát mondó müezzint ledobta.
Lotaringiai Károly
Savoyai Jenő
Bercsényi Miklós
Bottyán János*
Érdekes, és meg lehet tippelni, de szerintem spec. A kérdőjel hiányát ne is említsem ....

Mikor volt a D-nap, vagyis a szövetségesek partraszállása?
március 9.
június 6.
május 9.
január 2.
Mikor volt a D-nap, vagyis a szövetségesek partraszállása 1944-ben? - szerintem így jobb lenne. Egy dátumhoz az évszám is hozzátartozik.

Az együttes neve egy középkori kínzóeszközt jelent.
Iron Maiden*
Slayer
Venom
Judas Priest
Így helyesebb: Melyik együttes neve jelenti egy középkori kínzóeszköz elnevezését?
A Vasszűz nem kínzóeszköz volt, hanem egy kegyetlen kivégzőeszköz. Ki éli túl az agyba- és a szívenszúrást?
Dátum: 2011.06.23. 18:35:22
Az alábbi szuperhősök közül melyik Negatív szereplő?
Spiderman
Doctor Octopus
Batman
Superman
Ez a vezetékneve???

Hányadik világnak hívják a fejlődő országokat?
2
1
3
4
Hol a sorszám jele, a pont?

Ki mondta: "Adj nekem egy nőt,aki szereti a sört,és én meghódítom a világot"?
Cézár
Bonaparte Napóleon
Vilmos Császár
Nagy Sándor
Szerintem spec, de én antialkoholista vagyok.

Kivel nem találkozhatott királyunk I. István.
Sarolta
Géza fejedelem
Könyves Kálmán
Imre herceg
Kérdőjel és központozás hiánya.
Így jobb lenne: Kivel nem találkozhatott királyunk, I. István?
Dátum: 2011.06.23. 07:02:54
Ki volt híres költőnk Ady Endre időskori szerelme (múzsája)?
Csinszka*
Léda
Júlia
Anna
Központozás!!
Ki volt híres költőnk, Ady Endre időskori szerelme (múzsája)?

Az alábbiak közül melyik volt Pallasz Athéné szent állata?
pingvin
sólyom
pelikán
bagoly
Kicsinyes válaszok.

Mit követett a 3 napkeleti bölcs a Biblia szerint, amikor útnak indultak a kis Jézus köszöntésére?
egy jóslat alapján rajzolt térképet
egy segítségükre küldött angyalt
egy patak folyásirányát
egy fényes csillagot*
Most olvasom Teres Ágoston: Biblia és asztronómia c. könyvét, aki elmagyarázza, hogy a "fényes csillag" a Bibliában egy "leiter jakab", azaz egy félrefordítás következménye. Máté egy csillagászati szakkifejezést használ a leírásában (Mt:2,2), amit a hozzá nem értők teljesen félrefordítottak.
Nem részletezem, mert kb. 6 oldal, tele görög, latin, arámi nyelvészettel, szómagyarázatokkal és asztronómiai kifejezésekkel.
Magyarul: a mai Biblia így szól, hogy fényes csillagot követtek a bölcsek, ez ismert. Valójában erről szó sincs. A hivatalos - értsd: vatikáni - Biblia értelmezések ma már tisztázták az igazi értelmet.

Ki ölte meg Hektort?
Agamennon
Patroklosz
Heléné
Achilleus
Magyarul Akhileusz.
Dátum: 2011.06.22. 14:18:08
Nem a válasz igazságára írtam a hsz-t, a csillag szerintem jó helyen van. A kérdésnek magának a megfogalmazása enyhén szólva magyartalan.
Dátum: 2011.06.22. 10:15:05
Egy személyautónak hol a megengedett a legnagyobb sebesség?
lakott területen belül
autópályán*
autóuton
lakott területen kívül
Mi a kérdés? Talán így jobb lenne:
Egy személyautó hol érheti el legnagyobb megengedett sebességet?
Dátum: 2011.06.21. 09:01:14
Teking, hallottál már arról, hogy a magyarban a mondatokat nagybetűvel kezdik?
Dátum: 2011.06.21. 08:59:11
Ki nem a "Micimackó"-ban szerepel?
Scooby-Doo
Füles
Zsebibaba
Ormi
Ki nem szerepel a "Micimackó"-ban? - szórend!!!!
Ki/mi Ormi? - két jó válasz van.
Dátum: 2011.06.20. 07:14:26
melyik nem szöveges dokumentum kiterjesztés?
txt
odt
exe*
doc
Elütés.

Melyik történelmi időszakról NEM írt regényt Gárdonyi Géza?
tatárjárás
II. világháború*
népvándorlás
török hódítások
Köszönöm a kérdést, felkeltette az édeklődésemet és először, végre, elolvastam Gárdonyi életrajzát.
Dátum: 2011.06.19. 08:49:06
Idézet: Rico_33 - 2011.06.18. 09:47:59

Bár halvány fogalmam sincs a kérdés feltevőjéről, de legjobb tudomásom szerint (és kb 11 km-re élek a "titokzatos kövek"-től, ), a kövek anyaga és az odaszállítás módja is titokzatos, ugyanis a mai ismereteink alapján 50 km-es körzetben nincsenek ilyen anyagú sziklák.


Félig engem igazolsz, az odaszállítással.
Az anyagáról, a Wikipediából: "A kör közepén patkó alakban elhelyezett, harmadidőszaki homokkőből faragott oszlopok (hármaskövek, vagy trilitek) állnak, ezeket páronként vízszintes kövek kötötték össze. A patkón belül kisebb, granulit-ból (diabázból, riolitból és vulkáni hamuból álló kőzet) faragott oszlopok voltak, de ezek mára eltűntek." Ezek az anyagok pedig a Földön közönségesnek számítanak minden titokzatosság nélkül.
Utólag jutott eszembe: +1 titokzatos dolog: ha a régiek képesek voltak az összekötő kövekből párat leszedni és elhordani, miért nem hordták szét az egészet?
Dátum: 2011.06.19. 08:31:27
Milyen kártya nem létezik?
Kínai*
Tarot
Francia
Magyar
Nem hittem el, hogy nincs a kínaiaknak saját kártyájuk, hisz úgy tudjuk, ők fedezték fel a papírt, a kártya alapanyagát. Úgy emlékeztem, hogy láttam én kártyát kandzsikkal felírva, ami nagyon keskeny, olyan dominó-alakú volt. Csak azt nem tudtam, hogy amire emlékszem, az kínai, vagy tibeti, vagy más keleti népé volt-e.
Nos, nem volt egyszerű rátalálni, de végül sikerült. http://en.wikipedia.org/wiki/Zi_pai
Eszerint van kínai kártya is. Igaz, nálunk nem nagyon ismert. Másképpen: Nálunk nagyon nem ismert.
A kérdés úgy lenne jó: Milyen kártyafajtát nem ismerünk?
Dátum: 2011.06.18. 07:52:06
A régi mende-monda szerint Magyarország partjait hány tenger mosta?
4
2
3
1
Ha a történelem mende-monda, akkor a kérdés helyes.
Dátum: 2011.06.17. 08:18:16
Melyik szigetre száműzték Benyovszky Móricot?
Kamcsatka*
Elba
....
Kamcsatka félsziget. A többi stimmel.

Ki NEM tartozik a Hupikék törpikék közé?
Okoska
Ügyi
Durcás*
Törpilla
Továbbá Ügyi sem hupikék. Ügyifogyi igen.
Két jó válasz van.

Melyik galaxis-köd a következők közül?
Csirkeláb-köd
Disznófül-köd
Lófej-köd*
Marhafej-köd
A Lófej ködben csillagok születése folyik, nem távoli csillaghalmaz szétfolyó képe. Az NGC 5128, más néven Centaurus A rádióforrásként jegyzett pekiuláris galaxis látscövön, vagy kis távcsövön hetedrendű (7m) ködös foltnak látszik. Hosszú megvilágítással azonban látszik, hogy egy elliptikus galaxis. No ez egy ködnek látszó galxis.
A kérdező talán azt akarta kérdezni, hogy a galaxisunkban milyen nevű ködök vannak. A négy közül csak a Lófej igaz, a többi nem. Bár jobbat is választhatott volna, mert a Lófej maga láthatatlan, sötét köd, csak hosszú megvilágítással ismerhető fel.
Dátum: 2011.06.16. 11:57:17
Nem az a bajom a kérdéssel, hogy a farsangi fánk melyik ünnephez kötődik, hanem mert a kérdés mögötti értelmezés azt sugallja, hogy csak a Farsangkor van a fánk készítés ideje. Kb. olyan, hogy a beiglit az ember nem eszik aug. 20-án, mert az karácsonyi étek .... Miért is?
Dátum: 2011.06.16. 11:50:51
Idézet: Breptor - 2011.06.15. 23:37:18
Mi a bányászok hivatalos köszönése.
Legyen fényes sikere a kohásznak!
Üdv az erdésznek!
Tisztelet a gépésznek!
Jó szerencsét!

Azért ennyire egyértelmű ne legyen már, hogy melyik a jó válasz... (A kérdőmondatok végére pedig kérdőjel szokott kerülni:)

Selmecbányai Egyetemen, még a II. vh. előtt együtt volt a kohász-erdész-bányász szak. Innen származik, hogy az átköltözés után a Soproni Erdészeti és Faipari Egyetemen, ma Nyugatmagyarországi Egyetem, a hivatalos köszönés (a NYME előtt biztosan) a "Jó szerencsét!" volt. Idegesebb tanároknál egy-két jeggyel kevesebbet ért, ha az ember gyereke "Jó napot"-tal köszönt. Tapasztalatból tudom.
Ebből következik, hogy a bányászok ÉS az erdészek ÉS a kohászok hivatalos köszöntése az egyetemeken a "Jó szerencsét!". Ezért hibás a kérdés, nem másért. Másként kellett volna megfogalmazni, így csak az látszik, hogy a kérdező összekeverte a szezont a fazonnal. No meg a kérdőjel hiányáért.
S ugyanezért a kérdés spec a javából.