Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2011.09.23. 16:04:34
Hangadásának módja szerint a kintorna a hangszerek mely csoportjába sorolható?
idiofon hangszer (rugalmas szilárd testének rezgése révén hoz létre hangokat)
kordofon hangszer (hangját kifeszített húrok rezgése állítja elő)
aerofon hangszer (hangját a levegőben végbemenő valamilyen esemény hozza létre)*
membranofon hangszer (kifeszített bőrfelület vagy rezgő hártya rezgése útján szólaltatható meg)
A kintorna az a tekerős hangszer, amivel anno a bérházak közönségét szórakoztatták. Van egy forgó dobja, amiből pöckök állnak ki és ez egy lemezfésűt penget. Olyan, mint a zenélő doboz, csak nagyban. Ezért ez idiofon hangszer.
Javítandó!
Módosítás: tévedtem. Van orgonasíp-szerű kintorna és van zongora-szerű szerkezet. Az első verzió eszerint aerofon, míg a második idiofon rendszerű. Továbbra is javítandó, de most azt kellene tudni, hogy a kérdező pontosan mire gondolt.

Mi nem jellemző a vízre?
Fagyás közben kitágul
Kitűnő poláris oldószer
Soha nem fordult elő a Marson*
Minden vízmolekula 4 másikkal tud másodrendű hidrogén-kötést létrehozni egy időben
Ez biztos?
http://hu.wikipedia.org/wiki/MER-A_Spirit :Mindkét szonda - a Spirit és az Opportunity - bizonyítékokat talált a valamikori víz jelenlétére a Marson.
A többi stimmel.
Nincs jó válasz.

Mennyi az első 5 prímszám összege?
28
31
42
53
Prímszám ugye az a szám, ami csak 1-el és önmagával osztható. Tehát: 1,2,3,5,7; összege 18.
Az 1 is prím, mert osztaható 1-el, és önmagával; mással nem.
Dátum: 2011.09.23. 12:15:01
Az I. világháborúban használt angol tank?
FT-17
T-34
MARK V
A7V
Mi van vele? Felrobbant? Biztosan, mert eltűnt a kérdésből legalább három szó!
"Mi a neve az I. világháborúban használt angol tanknak?"

Hol található az " Avas " domb?
Sátoraljaújhely
Gyöngyös
Miskolc
Pécs
Miskolciak nevében kikérem magamnak. Az Avas hegy.
Minek a szóköz az idézőjel és a szó közé?
Dátum: 2011.09.23. 07:04:28
Idézet: Craslorg - 2011.09.22. 16:03:26

Itt az egyetlen gond, hogy a mű címe A Gyűrűk Ura és nem a Gyűrűk Ura, ezt javítani kell majd.


Craslorg, lehet, hogy Hermionéval találkoztál, aki konfúziós bűbájt szórt rád?
Így jobb lenne: A Gyűrűk Ura és nem a Gyürük Ura. Ezt ...

Mód.: még egy hibát találtam ...
Dátum: 2011.09.23. 06:57:41
Mik voltak a II. Világháborúban a Foo Fighterek?
Pilóták által észlelt és dokumentált azonosíthatatlan tárgyak, amik a gépeiket követték.
Titkos német vadászrepülőgép prototípusok.
Amerikai felderítő pilóták.
Orosz pilótákat hívtak így akik lőszer híján nekivezették gépeiket az ellenségnek.
A II. Világháborúban a Foo Fighterek titkos német vadászrepülőgép prototípusok voltak, amelyeket a szövetséges pilóták által észlelt és dokumentált azonosíthatatlan tárgyaknak láttak, és amik a gépeiket követték. - és ha sikerült közel kerülniük, leállíották a repülőgépek motorjait.

A (k)akófa mely részéből készítik a (k)akaót?
Ez a kérdés jó. Craslorg, nem azt mondtátok, hogy az ilyen kérdéseknél az adminok kiveszik a felesleges karaktereket?!?

Melyik tárgyat felesleges magaddal vinned, ha naturista strandra készülsz?
törölköző
fürdőruha*
strandpapucs
napolaj
OK. Én is voltam ilyen strandon, ahova fürdőnadrágban mentem és jöttem, mert úgy volt egyszerűbb és kényelmesebb. Szerintem mind a kérdés, mind a válaszom mondvacsinált.
Dátum: 2011.09.21. 17:36:55
Ezt imádom! Az időszámítás pontosságát: pont szeptember 19-ig!!!
Már azt sem tudják egyértelműen eldönteni, hogy a X. sz. körül beleszőttek az időszámításunkba 263 évet, vagy sem. A különböző népek különböző időszámítási metódusai, az egymás melletti naptárak, a Hold, a csillag, a Vénusz naptárak együttesen olyan szellemi katyvaszt teremtettek az elmúlt pár évezredben, hogy ember, sőt csillagász legyen a talpán, aki átlátja ezt a káoszt és a különféle naptárakat egymáshoz tudja illeszteni.
Én egyszer megpróbáltam, de belezavarodtam.
A zsidó naptár különösen bonyolult. Hold naptár, havi 1-2 napos korrekciókkal, átlag négy évenként beszúrt plusz hónappal. Pontosítani a Gergely naptárhoz csak a Hold pontos fázisai ismeretében lehet.
Aki ezek után el meri dönteni, hogy mekkora az eltérés 6000 évre visszamenőleg és meg meri kockáztatni, hogy napra pontosan tudja, az vagy őrült, s mint ilyet tisztelni kell, vagy vakhitű vallásos ember. Vele viszont nem lehet vitatkozni.
Ezért szerintem minden ilyen témájú kérdést alapból törölni kellene.
Dátum: 2011.09.21. 17:19:50
Mit jelent az a szó, hogy palló?
lipicai mén
tönkremenő, elmálló
korlát nélküli deszkahíd*
kallósmalom alkatrésze
Az igaz, hogy "Vörös Rébék általment a. Keskeny pallón s elrepült ..."
A palló maga (fa) fűrészáru választék. Minimum 50 mm vastag, és legalább kétszer olyan, de inkább három-, négyszer olyan széles, mint amilyen vastag, mindkét oldalán szélezett, és készülhet akármilyen fából; manapság általában luc, vagy jegenyefenyőből. Ha átdobják a patakon, akkor híd.
A korlát nélküli deszka-, vagy pallóhíd a bürü.
Nincs jó válasz.

Hogy hívják a Légy jó mindhalálig című regény főszereplőjét?
Nyilas Mihály
Szűcs Mihály
Tímár Mihály
Kádár Mihály
Khmmm, Niylas Misi.
Dátum: 2011.09.20. 07:48:04
Idézet: Magister - 2011.09.19. 12:58:37
Melyik online játék a legnépszerübb a földön?

Tulajdon nevet nagy betűvel kellene írni.

És a "Tulajdonnevet" egybe.
Dátum: 2011.09.20. 07:42:43
Ezért kezdtem úgy, hogy melyik forrás szerint...
Dátum: 2011.09.20. 07:41:43
Melyik film főhőse nem szenved anterográd amnéziában?
Az 50 első randi (Drew Barrymore)
Memento (Guy Pearce)
Esőember (Dustin Hoffman)
Némó nyomában (Szenilla)
Hogy mííííí? Dunsztom nincs, még arról sem, hogy mi a kérdés.
Egy picit spec, szerintem.

"S ont monoton bút, konokon és fájón" melyik versből idéztem?
Őszi chanson
Walesi bárdok
Párizsban járt az ősz
Bús éj
Egy darabig eltartott, míg rájöttem, ki írta: Paul Verlaine. Biztos akkor voltam beteg, mikor ezt (nem) tanultuk.

Milyen jegyben született az aki november 23. és december 21. között látta meg a napvilágot?
nyilas
kos
bak
szűz
A Zodiákus csillagjegyeinek neveit nagybetűvel szokták kezdeni: Nyilas, Kos, ...

A szürt almalé hány % -ban tartalmaz almát?
12*
50
100
15
Lehet, hogy tévedek, de szerintem változó. Miért pont 12%? Ha a boltban 50%-os almalét veszek, annak is 12% az alma-tartalma?
Dátum: 2011.09.19. 07:09:40
Mikor volt a vízözön?
I.e. elött 1513
I.e. elött 2470*
I.e. elött 607
I.e elött 2350
Azért én odaírnám, hogy melyik forrás szerint. A kérdés így egy kissé semmitmondó.
Találtam egy linket, ahol azt taglalják, hogy mikor volt és meddig tartott. (Szerintem ez zabhegyezés, de mindegy.) http://biblia.biblia.hu/bibliaismeret/?p=6 Ott az időpontra ezt írja: "Ha a nemzetségtáblázatban (1Móz 5., 11. fej.) található életkorokat (a mindenkori első utód születésekor!) a teremtéstől kezdődően összeadjuk, ennek eredményeként 1656 esztendőt kapunk az özönvíz bekövetkezéséig."
Namost, ha figyelembe vesszük, hogy - már nem tudom pontosan ki - a világ teremtését i.e. 4000-re tette, akkor az Özönvíz időpontja 4000-1656=2344, azaz i.e. 2344.
Ha így számolunk, akkor nincs helyes válasz. Ha másképp, akkor természetesen van.

Honnan származik a Mah Jong nevű dominójáték?
Japán
Kína
India
Korea
Ha "Honnan", akkor "-ból": Japánból, Kínából, stb.
A Mah Jongg - így írják helyesen - nemcsak bambuszból, de papírból is készült és kártyaként használták.
Dátum: 2011.09.18. 13:32:06
Van ennek értelme? Ha valakire rászállnak, az nem nagyon tud fejlődni. Ad abszurdum össze-vadászik x pontot, lelejmolnak tőle majd' ugyanannyit. Hacsak a transzcendentális projekcióját nem fejleszti föl maxig, nemde?
No mindegy, ez van, ezt kell szeretni.
Dátum: 2011.09.18. 11:13:35
A csúcs az, hogy ezt a kérdést tegnap megkaptam módosítva: " .... megközelítőleg milyen magas ..." és a 20 kérdésen belül kétszer!
Lehet, hogy ez a kérdés egyszer sem szerepel az adatbázisban?
Dátum: 2011.09.18. 11:09:37
Emberek, hogy van ez?
Vadászaton vagyok (még most is) és látom, hogy az ÉP-m csökkent. Utánakerestem és látom ám, hogy egy prémium harcos, Diclonius, hogy csúnyákat ne mondjak rá, megtámadott és elszívott tőlem 603 LE-t.
Értsd: vadászat közben portyázhat rám - és lever, mint egy karót. Én nem portyázhatok (érthető), de engem támadhatnak?
"Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 1 sebzést okoztál, és 1033 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába."
Mindezt tette ma 10:22-kor.
Most, 4:40 es vadászati idővel és 20 vadászatot indítva: "Vadászaton vagy. A következő zsákmányig hátralevő idő: 03:43.
Ezután még 6 alkalommal kutatsz zsákmány után. Még 43 cselekvéspontod van."
A kérdésem: Védett időszak nem létezik?
Csak akkor létezik, ha 0-ra leharcolom az ÉP-mat? Mi van akkor, ha sorban 2, v. 3 vadászatot indítok - az ÉP-k mennyisége menet közben a támadható szint fölé nő, mert sok LE kell nekem?
Dátum: 2011.09.18. 10:13:06
Kinek a nevéhez fűződik a hiperbolikus geometria megalkotása?
Bolyai János*
Gauss
Cauchy
Lovász László
A hiperbolikus geometriát Bolyai-Lobacsevszkij féle geometriának szokásos nevezni.
Ezért inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy "Kinek a nevéhez is fűződik a hiperbolikus geometria megalkotása?"
Dátum: 2011.09.18. 10:05:28
Az elsőt nem tudtam, OK.
A második pedig érdekesebb lenne, némi gondolkodást generálna, nem gondolod?
Dátum: 2011.09.18. 08:19:22
Mi a keresztneve Jockey Ewing öccsének?
Cliff
Bobby
Clayton
Ray
Spec a javából! Mikor volt adásban ez a sorozat???

Melyik operűciós rendszer volt előbb?
Windows 3.0
Windows 95
Disk Operating System (DOS)
Suse Linux
elütés
(Azért én a (Suse) Linux helyett a UNIX-ot írtam volna bele.)
Dátum: 2011.09.17. 18:29:19
Tudja valaki, mit jelent: "szegről-végről rokonok"?
Dátum: 2011.09.16. 09:41:03
A Mályvát legfeljebb nemzéssel, mint az embereket általában. Ha lány születik, elnevezhetik Mályvának, mert hogy ez egy női név.
A mályvát - az mindjárt más!
Dátum: 2011.09.16. 09:39:03
Hova ömlik a Zala folyó?
A Balatonba
A Dunába
A Rába folyóba
A Dráva folyóba
Szerintem a Kis-Balatonba, ami az a mocsaras rész a Zala folyó torkolatánál.
Dátum: 2011.09.15. 13:31:38
Melyik város csapatának a rövidítése az FTC?
Debrecen
Budapest
Diósgyőr
Székesfehérvár
Ferencváros csapata.
A kérdező kimondatlanul is feltételezi, hogy csak az FTC Budapest csapata, de ez nem így van. Budapest csapata lehet még a Vasas, BVSC (sőt!), Lágymányos TC, Villám SC, Siketek Sport Klubja,... meg a többi!