Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2012.01.24. 14:21:26
Mostanában több kérdésnél találkozom ezzel a kifejezéssel: Ausztriai.
A nyugati szomszédunk Ausztria. De az ott lakók osztrákok, és ami onnan származik, az osztrák. Tehát osztrák focicsapat, osztrák város, stb., ás nem Ausztriai - főleg mondat közepén nagybetűvel kezdve.
Ez egy olyen jelzős kivétel, amit illene megjegyezni, ha az ember gyereke nem tanulta meg otthon anyanyelvi szinten, vagy az iskolában a magyarórán.
Dátum: 2012.01.22. 20:42:07
A Micimackó mesében melyik állat szerepel?
ürge*
patkány
hód
vakond

Öreg vagyok és feledékeny. Mi a neve az ürgének a mesében??????
Dátum: 2012.01.22. 15:44:15
Az Öreg halász és a tengerben az öreg halász kedvenc sportja?
Röplabda
Kézilabda
Baseball
Futball
Újabban elegendő a kérdőjel? Kérdőszó már nem is kell?

A 3-nak melyik a hatványalakja?
19
81
91
18
Őőőőő ... izé ... hogyan? A 81 természetesen 3^4, vagy 3 ad 4, vagy három a negyediken - ezek hatványalakok. De a 81, az csak az eredménye, ha jól tudom.

Mikor tört ki a Krakatau vulkán?
1853
1883
1766
1899
Sokszor kitört már ... De talán az újkorban katasztrofálisan, vagy mikor volt az emlékezetes kitörése - mert a Krakatau még aktív, vígan pöfékel még napjainkban is. Wikipédiából: ... Az emlékezetes kitörés Krakatau sziget kétharmadát eltörölte. Az 1927 óta történt újabb kitörések egy új szigetet építettek, amelyet Anak Krakataunak, Krakatau gyermekének neveznek.
Dátum: 2012.01.21. 10:59:04
1776. július 4-én hány gyarmat kiáltotta ki függetlenségét Amerikában a Brit Birodolamtól?
13*
47
9
50

Kissé magyartalan a kérdés. Így jobb lenne:
Amerikában a Brit Birodolamtól való függetlenségét hány gyarmat kiáltotta ki 1776. július 4-én?

Melyik szín nincs a Rubik kockában?
Fekete*
Fehér
Piros
Sárga
Tökmindegy. A kocka 6 lapján 6 kféle színnek kell lenni. Egyébként pedig a Rubik kockát fekete műanyagból sajtolják, így az anyaga fekete .

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-
Melyik allat nem halféle?
Réti csík
Fürge csele
Mocsári cankó
Lápi póc
ÉS az adatbázisból:
Milyen élőlény a mocsári cankó? - Kvízkérdések - Biológia - állattan
Kérdés: Milyen élőlény a mocsári cankó? Lehetséges válaszok: Madár, Lágyszárú növény, Hal, Rágcsáló emlős.
/ÉS
Úgy látszik, hogy az első kérdés, vagy az utóbbi még nem szerepelt az adatbázisban.
-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-
Ez a kérdés azért tűnt fel, mert az utóbbit épp tegnap kaptam meg, az előbbit pedig az után, hogy megírtam ezt a hsz-t.
Dátum: 2012.01.19. 21:22:24
Japánban melyik a fő vallási irányzat, eszme?
iszlám
deizmus
buddhista
zen*

A sintoizmus.
A zen egy spirituális irányzat a buddhizmuson belül, olyan mint a kabbala a zs..dó valláson belül. Mivel érdekes kérdéseket vet fel (hogy tapsol egy tenyér .. ) általunk jobban ismert, mint a többi vallási irányzat Japánban.
Dátum: 2012.01.19. 09:57:51
Bocsi, rosszul tagoltam a hsz-t, továbbá félrenéztem valamit.
A kérdező is félrenézett valamit, mert szerinte Tonium nem létezik, Kilimbrium viszont igen.
(Proterozoikum / Neoproterozoikum / Tonium)
Dátum: 2012.01.19. 09:49:19
Melyik football bajnokságban játszik az Austria Wien?
Ausztriai*
Ausztrál
Skót
Spanyol
Osztrák
Dátum: 2012.01.17. 08:10:47
Melyik NEM egy földtörténeti időszak elnevezése?
Kilimbrium
Tonium
Kréta
Devon
Kambrium!!!!
Két jó válasz van!
Dátum: 2012.01.14. 19:53:24
Megint kaptam egy kérdést az egri vár ostromáról.
Kérdésem az, hogy mennyit kell irogatni ahhoz, hogy az adminok felfogják és javítsák, vagy visszadobják: AZ EGRI VÁRAT A TÖRÖKÖK KÉTSZER VONTÁK OSTROM ALÁ. A második alkalommal, 1596-ban be is vették.
Sőt, a Habsburgok 1687-ben visszahódították ostrom nélkül, mert kiéheztették a védőket.
Tehát ha a kvíz kérdése az "ostrom"-ról szól, illik odaírni, hogy melyikről van szó. Legalább annyit, hogy az "Egri csillagok", vagy Gárdonyi műve, vagy akármi más is jó (lenne).
Már csak a történelmi hűség kedvéért nem egyértelmű és nem beleértendő, hogy az 1552-ben történtekről van szó.
Dátum: 2012.01.10. 11:16:51
Melyik autó Japán?
Opel
Ferrari
Honda
Renault

Mi a kérdés?? Japán, az egy autó? Azt hittem, az egy ország.
Most vicc nélkül, talán: Melyik autó japán gyártmányú?
Dátum: 2012.01.09. 19:48:32
Visszaolvastam, mit kritizáltam. Egy dolog kimaradt:
Én még nem hallottam rettenthetetlen erőről. Rettenetes, óriási, legyőzhetetlen, elborzasztó és hasonló még csak-csak lehetne.
A bátorság, az lehet rettenthetetlen, de az erő nem.
Dátum: 2012.01.09. 19:38:24
Ez nem panasz és nem hiba.

Ki volt IV. Béla édesapja? ....
Hány Teletubbies van? ....

Ez a két kérdés egymás után!!! Hát tudjátok!
Dátum: 2012.01.08. 22:03:07
A görög mítosz szerint ki volt az a félisten, akinek rettenthetetlen ereje volt?
Anakreon
Hádész
Héra
Herkules
Egyik sem. A görög mítoszban a neve Heraklész volt.
Dátum: 2012.01.08. 11:59:33
Trabant karosszériának mi a fő építő eleme?
Alumínium lemez
Acél lemez
Vas lemez
Furnér lemez*

Acél lemezvázra szerelt műanyaggal erősített, préselt (papír)karton lemez. Nem véletlen volt a Trabi beceneve a "papír Jaguár".
Nem ez a jó válasz. Az acéllemez még elfogadhatóbb lenne.
Dátum: 2012.01.03. 10:06:37
Milyen hangszer a gitar?
pengetos
a gitar nem hangszer
vonos
utos

Hiányoztak az ékezetes betűk?
Ha Windows alatt írta, akkor nem értem. Ha Linux alól, akkor kérdezzen meg valakit, hogy lehet ékezetes betűket beállítani, bár ez már manapság nem probléma. Ha meg külföldi (és ezt az admin az IP címből láthatja), akkor az admin javítsa át.
Nem erőlködöm, nincs értelme.
Nézem az átment kérdéseket és néha a hideg kiráz. A témáktól, a megfogalmazástól, a gépelési és a helyesírási hibáktól, a nagybetű/kisbetű használattól, stb. Időnként az az érzésem, hogy a bírálatot egy rosszul programozott, ellenőrizetlen robot végzi.
Apropó, nem lehetett volna olyan választ adni, hogy "Bocsi, ez a kérdésfajta telített, fogalmazd meg másképp!"? A robot ilyesmire nem képes. Az egész bírálat egy fekete doboz.
Dátum: 2012.01.02. 07:25:03
Mi a Göncölszekér másik neve?
Mérleg
Csillagszekér
Tejút
Nagymedve*

A Nagymedve része a Göncölszekér, nem az egész.
Feltettem egy kérdést a Küldetések miatt. El is fogadták, ez OK, köszi.
Ugyanakkor vissza is utasították, pedig szerintem egész jó kérdés volt és az adatbázisban sem szerepelt:

Mi a csilpcsalp?
hangutánzó szó
egy gébics faj neve
váltócsap
egy varázslat neve

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mi ebben a rossz? Mert tényleg hangutánzó szó, a csilpcsalpfüzike hangja után.
Dátum: 2011.12.27. 08:05:55
Kit ábrázol a rhodoszi kolosszus nevű szobor?
Zeusz
Apollo Heliosz*
Dionüszosz
Héra

Még mindig áll és a lábai közt tengerjáró hajók úsznak át? Nahát, hogy mik vannak! Megyek Rodoszra, megnézni.
Dátum: 2011.12.24. 07:05:02
Ki vagy mi a galáris?
gyöngysor
vízhordó rúd vagy vízhordó (személy)
pajta
ácsolt láda

Egyik sem. A gyöngysor az kaláris.