Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ilmor

Oldal: 1
Dátum: 2011.05.18. 10:13:21
Köszönöm, hogy végül mégse néztél hülyének =D Bár mint mondtam, nem jegyeztem meg pontosan a kérdést, csupán azt, hogy két helyes válasz volt, ez a része bizony mea culpa =)
Dátum: 2011.05.17. 18:35:15
Volt valami kérdés, amit sajnos nem másoltam ki, de azt kérdezte, hogy melyik nem a pitypang másik elnevezése. Ezeket a válaszokat jegyeztem meg:
pityóka
gyermekláncfű
kutyatej
a negyedikre sajna nem emlékszem.
Nos, ebből a háromból kettő már jó válasz. A pityóka ugyanis a burgonya (köznapibban krumpli ) régies megnevezése, ami sehogy nem pitypang. A másik pedig a kutyatej. Nos, falun nőttem fel, tehát tudom, mi a kutyatej, vagyis egy fajtáját ismerem, de az se pitypang. Ennek utána is néztem, a wiki szerint se az.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Gyermekl%C3%A1ncf%C5%B1
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kutyatej
Dátum: 2011.05.11. 23:36:08
Idézet: Mortu - 2011.05.11. 22:13:27
Miért harangoznak délben?
A török feleti gyözelem emlékére.
Figyelem felhivás a déli mise kezdetére.
Szt. István koronázásának emlékére.
Tudja mindenki,hogy ebéd idő van.

Helyesírási hibák vannak benne, nem is kevés...


Egyébként pedig:
Úgy tudjuk, és szívesen dicsekszünk is vele, hogy a mi Hunyadi Jánosunk nándorfehérvári diadala emlékére szólal meg a világ összes keresztény templomában déli tizenkettőkor a harang. Nos, ez igaz is, meg nem is. Az iszlám fenyegetéstől rettegő egyházfejedelem, III. Calixtus pápa ugyanis 1456. június 29-én adta ki híressé vált bulláját (Bulla orationum), amelyben elrendeli,hogy a szokásos reggeli és esti harangszó a délivel egészítsék ki, s ezáltal „jel adassék minden hívnek a török ellen harcolók üdvére szóló imához”. Ám csak a bulla megszövegezése után három nappal, július 2-án kezdődött meg Nándorfehérvár (a mai Belgrád) ostroma, amely aztán három hétig tartott. Ekkor a pápai bulláról csupán Rómában tudtak, ott másolgatták jámbor szerzetesek a szövegét, hogy lovas futárokkal majd szétküldhessék. Hunyadi csodával határos győzelmének híre – amelyet négyszeres túlerővel szemben aratott – viszont futótűzként terjedt a töröktől reszketők között. Igaz, korabeli futótűzként, így maga a pápa is csak augusztus 6-án értesült róla. Akkor viszont nyomban elrendelte, hogy a déli harangszókor elmondott kötelező imák egyben a hálaadás imái is legyenek. Így történhetett meg, hogy az itáliai Bolognában augusztus 9-én már nándorfehérvári gőzelem örömére kongatták meg délben a harangokat,az eredeti bullát azonban csak augusztus 22-én hirdették ki.


Szóval figyelemfelhívás a déli misére és a török feletti győzelem emlékére. Valamelyiket tehát ki kell venni, mert így pontatlan.
Dátum: 2011.05.09. 20:48:25
Nem másoltam sajnos ki a kérdést, de a lényeg:
Ki rendezett klasszikus horrorfilmeket?

Chaplin
Hitchcock
...

Meg még két név, azokra nem emlékszem. Szerinte Hitchcock volt a helyes, szerintem meg ő thrillereket rendezett, nem horrort. Lásd Psycho, hogy mást ne említsek. Persze nem néztem teljes filmográfiát tőle, de ami nekem beugrik róla, az a thriller és nem a horror. Persze tévedhetek.
Dátum: 2011.05.03. 14:37:19
Melyik nem tartozik a rock stílusai közé?

Heavy metal
Punk rock
Alternatív rock
Blues*

A "klasszikus" heavy metalnak (bármilyen metalnak egyébként) körülbelül ugyanannyi köze van a rockhoz, mint a bluesnak, legalábbis szerintem. Csak míg a blues nevezhető a klasszikus rock egyik pillérének, a heavy metal már a rock egy utóhajtása, de mindegyikben megtalálhatók a "rock-elemek", bár az alter és a punk kifejezetten sok elemet merít a klasszikus rockból. Ebből a nézetből kiindulva nehézkesen sakkoztam ki, mire gondolt a kérdező.
Véleményem szerint tehát pontatlan, persze tévedni emberi dolog.
Dátum: 2011.04.28. 11:18:49
Majdnem minden kérdés itt van már, amit összeszedtem ma, de azért találtam egyet:

Melyik az a virág amelyik áprilisban virágzik?

Jégvirág
Hóvirág
Ibolya
Orgona*

Itt két jó válasz is lehetséges, mert az erdei ibolya például áprilistól májusig virágzik. Bár lehet, hogy csak szőrszálhasogatok.

A RIP latinul pedig: Requiescat in pacem. Ha már pontoskodni akarunk. =)
Dátum: 2011.03.18. 19:04:23
Mennyinek kell lenni BlackJack játszásákor a lapok értékének?

9
19
21*
3

Pontatlan, legalábbis szerintem. Nem ennyinek kell lennie ugyanis, hanem ennyi a maximum. Vagy épp ennyi a Black Jack. Amibe egyébként nem ártott volna az a szóköz a kérdésben sem. És játszásakor.
Kisebb módosítással, mondjuk: "Mennyi az azonos nevű kártyajátékban a Black Jack értéke?" szerintem elmegy.

Mit jelent az OUTput kifejezés?

Gáznyomás
Kimeneti eszköz*
Húrnégyszög
Áramerősség
Ha kimeneti eszköz akarna lenni, akkor ott kellene, hogy legyen az eszköz szó. Szerintem csak kimenetet jelent. Ez vonatkozhat kimenő jelre, kimeneti eszközre vagy akármi másra.

Ki a Manowar Énekese?

Al Atkins
Győzike
Tony Kakko
Eric Adams*

Én tudom, de biztos, hogy ez műveltségi kérdés? És akik pl. nem szeretik a Manowar által képviselt stílust, vagy azt se tudják, hogy azt eszik, netán isszák? Persze még ott a google, de szerintem nem helyénvaló ilyet kérdezni. És az énekes nem kellett volna nagy kezdőbetűvel.

Mikor esett el nándorfehérvár?

1520
1519
1521*
1560

Nándorfehérvár.


Melyik mű tekinthető az utolsó lovagregénynek?

Ruroni Kenshin
Tóték
Cervates Don Quijote*
Hellsing

Vicces az a két manga/anime- sorozat. Rengeteg cím jöhetett volna a helyükre, széles a világirodalmi paletta. Ráadásul az író és a mű közé nem ártana egy kettőspont, nameg, Cervantes-nek hívják.

Andorra melyik két ország határvonalán helyeszkedik el?

Spanyolország és Franciaország*
Spanyolország és Portugália
Franciaország és Svájc
Franciaország és Olaszország

Helyezkedik.
Oldal: 1