Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Poostmaster

Dátum: 2011.04.27. 19:07:56
Tényleg nem értitek mit mondok?
Rákattintok: Kufár-csata. A megjelenő listából kiválasztom a hordatársamat (alapból nem jelenik meg az, akivel egy kufárnál vagyok).
Rákattintok a nevére. (talán itt a baj?)
És nem jelenik meg a lapján a támadás gomb.
Most jutott eszembe, hogy talán a listában kellene a támadásra kattintani?
Dátum: 2011.04.27. 18:11:56
A célpontok között megjelenik a listában. Ha rákattintok, akkor nincs támadás gomb. Nem szövitárs.
Dátum: 2011.04.27. 16:52:24
Állítólag a kufárok csatájában saját hordatagomat is üthetem. Sokan mondják is, de nekem eddig egyet sem engedett. Ez nem hiba?
Dátum: 2011.04.27. 13:23:54
Melyik ital készül gabonából?
Rum
Pálinka
Tequila
Whisky

Gondolom a rizspálinkáról nem hallott az illető.
Két helyes válasz.
Dátum: 2011.04.23. 21:21:54
Hol viselünk a bocskort?
szem
láb
derék
kéz

fölösleges névelő
Dátum: 2011.04.23. 11:00:51
Mit jelent az hogy 4D uh?
Egyedi csoport munka
Négy féle kémiai anyag
Négydimenziós ultrahang vizsgálat
Római szám négyszerese

Ez akármit jelenthet. Legalább bele kéne írni, hogy az orvostudományban. De inkább törlendő.
Dátum: 2011.04.22. 16:43:40
"Gimiben is így tanítják (nem ezeknek a kérdéseknek kéne neki támadnod, hanem a megfelelő minisztériumi szinten, sok sikert hozzá)...kössé már bele az élőfába is, kérlek."

A reagálásodból úgy következtetek, hogy a te kérdésed. Nem baj.
Ez azért nem az élő fába kötés tipikus esete. Elmondom, hogy miért.
Az, hogy a számítástechnikai alapműveltséged meddig terjed, az nem az oktatási miniszter gondja. Ezzel nem megsérteni akarlak, hisz még nyilván az elején járhatsz a megszerzésének.
Talán ott lehet leginkább lemérni, amikor megpróbálsz felírni egy 4,5 GB-os filmet egy DVD-re, és nem tudod, hogy miért nem fér rá.
Vagy amikor veszel egy 400 GB-os winyót, és szidod a boltosokat, hogy miért csak 372 lesz belőle. Pedig nem ők vertek át, csak te nem tudod, hogy
a kérdéses merevlemez pontosan annyi bájtot tartalmaz, amennyi rá van írva. Vagyis: 400 000 000 000-t a valódi 429 496 729 600 helyett.
Az SI prefixek ugyanis 10 hatványai. Éppen ezért még a 90-es évek közepén kifejlesztettek egy szabványt, ami a bináris prefixekről szól.
Az egész csak annyi, hogy az SI-hez egy i betűt biggyesztettek, és mindjárt meg van különböztetve. Tehát: K - Ki, M - Mi stb. Kiolvasásuk pedig Kibi, Mebi, stb.
Ezt a szabványt IEC 60027-2 számon rögzítették, és az SI mértékegységrendszert felügyelő Nemzetközi Mérésügy Iroda (BIPM) az ismertetőjének 1998-as kiadásában már feltüntette. Sajnálatos, hogy a Magyar Szabványügyi Testület csak 2007-ben honosította MSZ EN 60027-2 néven. De megtette, és kihirdette!
Ugyancsak sajnálatos, hogy az új szabvány igen lassan terjed el. (Talán éppen az ilyen reakciók miatt, mint a tiéd.)
Hogy hogyan kapcsolódik ez a kvízhez? Minden kvíz alaprendeltetése, hogy oktasson, ismereteket terjesszen. Éppen ezért, használjuk fel, hogy ez is elterjedhessen végre.
Nincs semmi baj a kérdéssel, ha kicsit átfogalmazzuk. Pélbául a következő képpen.

A számítástechnikában 1999-óta szabványban rögzítették a bináris prefixumok használatát. Ennek megjelenése előtt hány byte volt egy kilobyte?
Dátum: 2011.04.22. 09:56:37
Melyik NEM tartozéka/része egy digitális fényképezőgépnek?
Akkumulátor
Memóriakártya
Őskő
Vaku

Az őskő egyértelműen rossz válasz ide. Cseréljük ki valami másra. Legyen inkább film.
Dátum: 2011.04.21. 19:39:44
Ki hozza Karácsonykor az ajándékokat?
A Gólya
Jézuska
Husvéti nyuszi
Szülök

No ez aztán szép kérdés. Szerinted ki hozza?
Dátum: 2011.04.21. 19:32:34
Egy kis off-ot is teszek bele.
Az " iskolában tanított prózai mű, amit illene ismerni" és "egy átlagosan művelt ember akkor is ismeri" kifejezésekkel bánjunk óvatosan. Ezek ugyanis elég relatív dolgok, és sértésnek is számíthatnak a másik számára. Abból adódóan, hogy pl. mikor járt az illető iskolába. A tananyag ugyanis évről-évre változik. Az enyémben pedig (bár szerettem az irodalmat, és még most is pontosan idézek igen sok verset) nem szerepelt ez a "mű". Viszont szerepelt sok olyan, amire a mostani iskolások csak pislognak. Mégsem nézem őket kevésbé műveltnek, mert nem tudják.
Már több hsz-el korábban is említettem: vannak igen elhíresült szállóigék, amiket eredeti nyelven is sokan ismernek, mégsem tartom helyesnek, hogy ezek jelentését firtatjuk a kérdésben. Mert ugye rákérdezhetnénk Sun Tzu híres mondásaira is eredetiben, csak nem tudom, hogy ki ismerné fel.
Ennél a példánál pedig, ha már kérdezi, akkor tisztelje meg azzal a költőt, hogy beleírja a nevét. (Ha már az ő műve kapcsán kell tudni.)
Köszönöm.
Dátum: 2011.04.21. 15:09:41
Akkor keress rá a neten.
Mivel azt jelenti "önéletrajz", így nem kifejezetten József Attila műve.
Én rákerestem. Valóban ő is írt egyet. De én nem mondanám mű-nek. Épp olyan mint bárki másé. Csak azért "mű" mert ő írta.
Talán szebben megírta, mint én tenném, de hiszen költő.
Ha pedig erről a "műről" lenne szó, akkor tessék beleírni. Így igenis csak egy fordítás.
Dátum: 2011.04.21. 12:49:45
Mit jelent "curriculum vitae"?
önéletrajz
vitatkozás
megoldás
uborka

Mit jelent "ja igrajet v futból" ?

Töröljük már ki a mondatok fordítását! Ez nem egy szótár program, úgy tudom.
Dátum: 2011.04.21. 12:45:48
Melyik királyunkra igaz? " S nyögte ...... bús hadát Bécsnek büszke vára.
I. Szent István
I. Nagy Lajos
Mátyás
II. Rákóczi Ferenc

Rákóczi nem volt király. Cseréljük ki.
Dátum: 2011.04.20. 19:01:28
Ki alatt szolgált Petőfi Sándor a szabadságharcban?
Henrich Dembinski
Klapka György
Móga János
Jozef Bem

Ha már az eredeti írásmódot használjuk:
Henryk Dembinski
Dátum: 2011.04.20. 18:56:01
Melyik egy körömgomba?
ásóka
futrinka
karomka
vakarka

Törölni! Ilyen nevű körömgomák csak a reklámokban vannak. Ugye nem akarunk reklámokból tanulni. Ugyan kérdezzünk már rá a bifidusz effendire is...
Dátum: 2011.04.20. 18:52:45
Mi a foglalkozása Anita Blake-nek Laurell K. Hamilton regényeiben?
szellemidéző
vámpírhóhér
hivatásos táncos
titkárnő

Ezek meg kicsodák? Erre a kérdésre csak egy speciális réteg tudja a választ.
Dátum: 2011.04.20. 18:50:58
Hány byte egy kilobyte?
128
8
512
1024


Már volt róla szó, egy hasonló kérdésnél. Terjesszük hát az igét! 1 kilobyte=1000 byte 1 KiBibyte=1024 byte.
Dátum: 2011.04.20. 07:54:13
Miért fontos az ásványi anyagokat és nyomelemeket bevinni a szervezetünkbe?
azért, hogy egészségesek legyünk
azért, hogy kevesebbet tanuljunk
azért, hogy többet gépezzünk
azért, hogy többet aludjunk

Ezekkel a válaszokkal ritka gagyi kérdés. Inkább töröljük.
Dátum: 2011.04.20. 07:52:16
Ki nem alakította a dán királyfit Shakespeare művének különböző feldolgozásaiban?
Leonardo di Caprio
Ethan Hawke
Mel Gibson
Kenneth Branagh

Ez igencsak időszakos kérdés. Akár holnap megváltozhat.
Dátum: 2011.04.19. 13:38:48
Huh.
Még ilyen sem történt velem.
Föltettem egy kérdést, és 1 percen belül elfogadták.
Köszönöm.
Eeeez a döfi nekem. Lehet fogjuk barátozni. (gungen nagyjó főnök)