Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hydro Globus

Dátum: 2008.10.15. 13:45:24
Serie A: Igazad van.

A kőbőrös kérdésre 0 a válasz, ez D&D. Illetve attól függ, hány varázslövedéket kapott már be mióta rajta van a pajzsvarázs - a válasz tulképpen nem egyértelmű...

Midkemia... Hmm... Ez résháború. És ez alapján varázsló.

A robotika szót valóban Asimov használta először; a helyes válasz a Szindikátus.

Vértanúk: Valóban. Én inkább "Hol ölték meg a '48-49-es forradalom magyar tábornokai közül tizenhármat?" Igen, Lázár Vilmos ezredes volt, de önálló sereget vezetett...

Cirip: jó kérdés
Dátum: 2008.10.15. 13:38:13
Ezen nincs mit javítani. Az "anál" tiltott, kivételeket meg (Haatsepsut egyik hozzászólása alapján) nem lehet berakni.
Dátum: 2008.10.15. 13:36:32
Na és? A LE-t megkapják akkor is, ha "azonnal törölni"-t szavaznak, ráadásul egy csomó LE-től megfosztanák az ellenfeleiket... Az meg nem jutott eszembe, hogy már valsz nem értékelhető, ez igaz...
Dátum: 2008.10.15. 13:27:41
Mit kapsz, ha hozzáadsz kettőt kettőhöz?

+0
-2
+3,14159265358979
4

A kérdésre eddig 134 jó és 0 rossz válasz érkezett.

Miért nem szavazták ezt ki még mindig? Tényleg erre van igény??
Dátum: 2008.10.14. 22:24:31
Idézet: Khetty - 2008.10.14. 22:06:41
Az angol ABC betűi közül melyik nem szerepel egyáltalán a periódusos rendszerben?
D
X
V
J


Tényleg fejből kellene tudni a teljes periódusos táblázatot?? Ha igen, akkor semmi gond a kérdéssel, akkor csak én vagyok ostoba...


Hát, szerintem azt azért szokták tudni, hogy nincs X, ezzel jelölni szokták azokat, ami többféle is lehet. Ennek ellenére, szerintem J sincs... Ráadásul, mivel a D a deutériumra szokott utalni, ami nincs benne a periódusos rendszerben, ezért az se jó... Melyiket fogadta el?


Én is vadásztam...

Egy háromlábú szék lábaiból rendre levágunk 1, 2 ill. 3cm-t. Mekkora darabokkal pótoljuk, hogy ne billegjen?

3
1
2
egyik sem

Na ez nagyon tetszik Nem tudom, ki írta, de grats


Ki mondta: "Nincs Isten!" ?

Mao
Buddha
Nietzsche
Young

Ezt így elég sokan mondták, szerintem a kérdés a híres "Isten halott"-ra utal...
Dátum: 2008.10.14. 17:03:32
Idézet: Vincu - 2008.10.14. 12:02:10
Hinnye-hunnye, nem vagyok egy meteorológia guru, de azért úgy vagyok vele, hogy józan paraszti eszem tán még akad:

Ha Budapesten éjfélkor esik az eső, mi az esélye, hogy 48 óra múlva esni fog?
0%
50%
100%
Ennyi adatból nem lehet eldöntetni.

Na most itt kettő válasz lehetséges szerintem: az egyik az 50%. Mert vagy esik vagy nem, ugye A másik, amit meg is jelöltem, hogy nem lehet eldönteni. Erre a helyes válasz a 0% volt. Tehát semmi esély nincs rá, hogy ha ma esik az eső, akkor 2 nap múlva essen?
Azért ez valahol megnyugtató. Valahol.


A kérdés persze valójában úgy szól, hogy mi az esélye h 48 óra múlva süt a nap, csak aki feltette a kérdést az [beep]...


Idézet: Vincu - 2008.10.14. 16:39:55

Ha sportkérdés, ha csillagászati, ha zene, totál mindegy, mert bár alap esetben műveltnek tartom magam, mindent nyilván nem tudhatok. Ilyenkor vagy kikeresem google-el, vagy tippelek. [...] Nem akadok ki azon, ha egy kérdés specifikus. Legalább tágul a látóköröm


Teljesen igaz, épp csak ide tartozik nekem pl. a fantasy irodalom is, meg hasonlók (többdzör kaptam Dragonlance-kérdést például, egyet se jelentettem itt mint specifikus)...
Dátum: 2008.10.14. 11:08:14
Valaki megkérdezte, hogy mennyi a párhuzamos rezgőkör impedanciája a rezonancia frekvencián. (0; minimális;1;maximális). Sajnos töröltetni fogják (még értékelhető volt), pedig szerintem tök jó kérdés. Kivételesen nem a Guild Wars kiegészítőjét vagy az [insert random HKK] színét kérdezték
Dátum: 2008.10.14. 10:07:54
Igen, az angol "Icewind Dale trilogy" magyarul valóban Kristályszilánk trilógia.

Yuck: A "Kvíz" oldalon érintetlen a kérdésed?
Dátum: 2008.10.14. 01:07:42
...és biztosan maradandó.


KI dolgozta ki a gazdasági válság ellenszerét amerikában?

Obama
Wasghinton
Lincoln
Rooswelt

Ki, nem KI
Washington, nem Wasghinton
Roosevelt, nem Rooswelt

Egyébként jó kérdés
Dátum: 2008.10.13. 22:05:37
Syck, ezt a kérdést beküldöm

Hány éves fennállását ünnepli idén a Hobo Blues Band?

50
15
25
30

Idén? Tavaly? Jövőre? Két hónap múlva?
Dátum: 2008.10.13. 19:33:12
Szerintem meg - a véletlen félreolvasások ellen - "2-nek a 10-ik"

Sirol:
1. M0-ás Északi Összekötő híd
2. Északi Összekötő Vasúti híd
3. Árpád híd
4. Margit híd
5. Lánchíd
6. Erzsébet híd
7. Szabadság híd
8. Petőfi híd
9 .Lágymányosi és Déli Vasúti híd
10. Kvassay Dunaág híd
11. Gubacsi híd
12. Soroksári Dunaág híd
13. Hárosi Duna híd

Ez nem 9+1...

Ráadásul "híd" nem csak a Duna felett létezik, ha én egy pocsolya fölé lerakok egy fapallót, az is híd, nem?
Dátum: 2008.10.13. 18:09:22
Nem, tényleg kevesebb

Hatsepsuték biztos sokat dolgoznak...
Dátum: 2008.10.13. 14:38:31
Dátum: 2008.10.13. 14:36:46
Idézet: cirip - 2008.10.13. 13:45:58

Cesar - > Ceasar


Az inkább Caesar, nem?


Craslorg: Nem baj, akkor is többet lép ma egy veréb mint holnap két túzok
Dátum: 2008.10.13. 13:28:38
Az utolsó az Warhammer 40,000

A harmadik kérdés miért rossz?
Dátum: 2008.10.13. 13:25:09
Craslorg: smiley

Alma: Sokan így reagálnak olyan kérdésekre, amire nem tudják a választ, azonnal törlést nem nyomnak, mert ha az indokolatlan, akkor nem vehetnek többet részt a kvízben. Most, hogy a "rossz, hibás"-at meg kell indokolni, kevesebb ilyen lesz, szóval fel a fejjel
Dátum: 2008.10.13. 13:22:23
Én is megkaptam... Az EU miatt - aminek túl kicsik a megyéink - régiókra kellett osztani Magyarországot. Ezek:

Észak-Magyarország (BAZ, Heves és Nógrád megyék)
Észak-Alföld (Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék)
Dél-Alföld (Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyék)
Közép-Magyarország (Pest megye és Budapest)
Közép-Dunántúl (Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyék)
Nyugat-Dunántúl (Zala, Vas és Győr-Moson-Sopron megyék)
Dél-Dunántúl (Somogy, Tolna és Baranya megyék).

A kérdés jó, a válasz 7.
Dátum: 2008.10.13. 07:16:00
Mi már értelmezhetetlennek tanultuk (pár éve), mert
a.) Bármely szám nulladik hatványa egy, és
b.) Nullának bármelyik hatványa nulla.

Necronis:

"mennyi 5+3+2*7?"

aszongya 176... bazmeg tiltsátok már ki az ilyeneket innen

Ez hogy? Sehogy nem jön ki 176, még ha hibásan csoportosítom a számokat, akkor se...



"Melyik USA-i csapatban játszott Michael Jordan?"
hehhe...

Na ez azért tényleg alapműveltség... a Chicago Bulls név mond neked valamit?


"Ki nyerte az 1986-os mexikói vb-t?
brazilia
argentina
szojetunió
NSZK"

No comment....

Miért, csak a "labdarúgó" maradt ki...


"Hol van a Beholder székhelye?"

Mármint a szörnyé? Azt nem tudom, de biztos nem Magyarországon...

Gondolom a Kft-é, de szerintem ez is specifikus kérdés (mégpedig TF/ŐV-specifikus, ők sokszor szívtak egy csomót azzal, hogy nem lehetett fordulót küldeni, mert valaki folyton ellopkodja a kispesti telefonvezetékeket...


"Melyik játékosért fizettek a legtöbbet a nyári átigazolási időszakban Angliában?"

Hö...

Melyik nyáron? Tavaly? Jövőre? Mikor?


"A felső sávban hány sárkány van a Végzetúra oldalján?"

Höhhö...


Na erre én sem tudok jobbat... Höhhö...
Dátum: 2008.10.12. 23:22:42
Az vele a gáz, hogy az ugró is a lehetőségek között van (és magyar fordításban így hívják), mégpedig rossz, mert a tükörfordítást írta jónak a játékos...
Dátum: 2008.10.12. 19:38:06
Már megint?? Na legközelebb én is megkérdezem ezt, a válaszok: Cardassia Prime, Bajor, Romulus és Qo'noS lesznek