Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tiha

Dátum: 2011.03.24. 12:24:48
A térkapu is magas szinten kezd durva lenni, amikor már össze tudsz szedni 100%+ lélekszívást! Alacsony szinten ezzel sem lehet taktikázni igazából.
Dátum: 2011.03.24. 12:21:14
Naja, csak nagyon drága a csonterősítés
3 AFP kifejleszteni, ez ad +1 szintet
majd még 3 AFP elfeljeteni a képességet és
újabb 3 AFP-ért megint kifejleszted, kapja az állatod a szintet.

Nagyon jó szerintem is, de így, hogy gyakorlatolag 6 AFP, szerintem nem éri meg.

(nekem 90+ az állataim alapszintje, vagyok 128. Olcsóbb, ha elkezdek 4 új állatot beidomítani. Igaz a mostaniak lépett szintje 110+, de ennyi AFP-t még én sem tudok kitermelni )
Dátum: 2011.03.24. 09:18:23
A bubisokkal csak a bajnokin van baj, ahogy én látom.
Igazán szólva nem is értem, mi olyan élvezetes benne. Hiszen rohadt lassan fejlődsz, de hiába növeled a tulajdonságaidat az egekbe, nem tudsz mindenkit szétverni, mert akkor növekszik a GY/V arányod. Max arra jó, hogy csinálod egy ideig (nagyon hosszú ideig), és aztán váltasz. De szerintem ott a buktató, hogy nem tudod, mikor éri meg váltani, és beragadsz ebbe a startégiába.

Én azt mondom nem a bubisokat kell nerfelni, hanem azoknak adni egy alternatív fejlődési lehetőséget, akik nem akarnak bubizni, illetve szintben el akarnak húzni tőlük.

Az EH és az AF-ek erre jó kezdeményezések, de még alacsonyabb szinten szerintem nem elég kecsegtetőek.
Kell valami, amit a TOP már nem tud tápnak használni, de egy olyan karakternek aki a VF-es mezőny közepén akar átváltani EH-ra, legyen annyira kecsegtető, hogy ezt meg is tegye.
Dátum: 2011.03.23. 23:54:47
Nindzsikám, ha nem lenne előnye, nem VF-eznél. Ne mondd, hogy csak Miklós bosszantása miatt nyomod a VF-et...
Dátum: 2011.03.23. 23:49:21
Lanmaffiával és Elitninjával is egy szinten volt a karakterünk régebben. Én EH-zni kezdtem, ők VF-eztek. Mindenki saját belátása szerint játszik. Valami nagy matekos kiszámolhatná, hogy én ezidő alatt mennyi TP-t szedtem össze. ÉS ehhez (mostmár) jár az AF is. Nehogymár csak azt lássuk, hogy adott idő alatt mennyi AF-et szedtem össze!
a VF olyan, mintha ezeknek a játékosoknak fele, de inkább negyed olyan sebességgel telne az idő! (és a LE/TP arányról direkt nem beszélek.)

Ezt nem látja a sírógép játékos, hogy saját maga választ egy IDŐBENI lassulást, aminek van egy egy csomó előnye is!
És ha már össze akarja hasonlítani a karakterét mondjuk velem, akkor azt is játékidő szerint tegye! Ma 128. szintű vagyok. Nézzük majd meg az ő karakterét, ha lesz 128. szintű, hogy milyen táp az én mostanimhoz képest! Igaz, hogy az még évek kérdése, mire ideér, de sokkal erősebb lesz! És nem lesz kevesebb elköltött AF pontja, mint most nekem..... ÉS ez az amit nem akartok észrevenni! Tehát miért is sírtok?

És én nem panaszkodtam, most sem panaszkodom, szerintem jól döntöttem. De dühít, amikor valaki a saját startégiájának CSAK a hátrányait képes látni, és sírni miatta, az előnyöket meg természetesnek veszi. "NEKEM MINDEN KELL EFFEKTUS", ami miatt fel kellett itt szólalnom. És ráadásul megint ugyanazok az emberek, ugyanazon érveléssel, és bárki bármit ír, ők csak ugyanazt hajtogatják...
Dátum: 2011.03.23. 22:38:47
NE SÍRJÁTOK MÁR TELE A TOPICOT megint ezzel a "VF-es alig kap AF-et" témával! Annyira szánalmas ez a sírásrívás! Csak azt hajtogatjátok, hogy milyen hátrány ér benneteket, a kapott előnyöket meg észre sem veszitek!

Nyissatok erre egy saját topicot, ahol siránkozhattok!
Dátum: 2011.03.23. 22:34:05
Cras, én már gyakorlatilag olyat is fejlesztek, amit éppen nem nyomtam volna, csak ellőttem a sok AF pontot.
Ha tudtam volna, hogy már lesznek újjak, akkor nem nyomtam volna el kb 30 AFP-t. Mindegy, meglátjuk mit kapunk, azért én örülök, hogy nem akkor kell könyörögni új AF-ért, mikor már tényleg nincs mire költeni.
Szóval összességében NAGYON ÖRÜLÖK ENNEK A LEENDŐ fejlesztésnek.
Dátum: 2011.03.17. 12:27:55
Amióta őskőért is megvehető azóta visszaélésre adna okot, hogy ha többször felhasználod. (Amíg csak aukciós tétel volt, addig is állítólag csak egyszer lehetett felhasználni, amit én sem érttem...)
Viszont ha őskőért lehet venni, akkor gyakorlatilag forintből végtelen mennyiségű LÉ-t csinalhatna egy elvetemült játékos. (azt nem tudom, hogy ismételhetőre is hat-e a tekercs, ha igen, akkor igaz, amit írtam)
mindezt úgy tehetné meg, hogy kiválaszt egy küldetést, majd vesz egy tekercset. Küldi kész, jöhet a következő, újabb tekercs.
A végén már az ismételhetőknél járna, amiből meg dőlne a végtelen LÉ.

Persze ez csak elmélet, de a játék lényege, hogy ne lehessen tetemes előnyre szert tenni, csak azért mert több forintot áll rendelkezésedre, mint más játékosoknak.
Dátum: 2011.03.17. 12:15:45
Az ötlet jó, csak a kivitelezése lenne megint olyan, amin mindenki háborogna, és sírna, hogy ő hátrányos helyzetben van.
Ha épülethez van kötve, akkor jönnek a kicsik, hogy "csak a top szövik táponak belőle"
Valamilyen formában inkább karakter szinthez kellene kötni a kapott bónuszok mértékét.
Azaz egy 20. szintű karakter +10 IQ -t adó bónusszal nagy előnyre tesz szert, míg mondjuk a 130. szintű karakter elmehet a búsba +10 IQ-val.
Ráadásul én EH-zom, csak úgy portyázok, hogy a tárgyaim a maximumot hozzák ki az EH-ból. Innentől kezdve nekem minden olyan gyűrű és nyaklánc "veszteséges", amin nincs rajta, hogy a portya LÉ nyereményét növeli.
Ha ilyen nélkül portyázom, kevesebb LÉ-t kapok, ez veszteség. Tehát egy hozzám hasonló karakternek teljesen más az értékrendje, mint egy mondjuk VF-esnek.
Vannak ellenfeleim, akik mondjuk csak IQ-ra vagy csak erő+támadásra öltöznek. Nekik mondjuk egy +80 IQ-s cucc lehet, hogy a királyság lenne.
Én ezt az összerakható bónuszt úgy képzelem, hogy van egy lista, amiben a "gyöngyök" értéke és a választható bónusz meg van határozva pl: + 5 IQ (szintfüggő) ára 10 gyögy. És mondjuk ebből bármennyit berakhatok a tárgyba, így csinálhatnák olyat, amin az összes bónusz csak IQ-t ad. Vagy lenne olyan, hogy + 5% LÉ jár a győztes portyáért ára 15 gyöngy. Jelenleg 35% azthiszem a maximum, de ezeknek a tárgyaknak van még egy csomó másik tulajdonságuk (LÉ szívás, + tulajdonság, stb), ha én extrém tárgyat akarnék, csinálhatnák mondjuk olyan gyűrűt, ami semmi mást nem adna, de mondjuk összejönne rajta + 105% LÉ jár a győztes csatáért. (Amit az energiamester AF-el még így is csak 35%-os hatékonysággal tud kihasználni a játékos)
Dátum: 2011.03.07. 11:33:12
Számomra az nem világos, hogy lehet-e közben BÁKIRE normál portyát IS indítani?
Tehát lesz-e két külön ablak, és én döntöm el, hogy esemény portyát tolok fix LE/TP -ért, vagy nyomhatok "rendes" portyát, reménykedve, hogy a célpontpont éppen az eventből, tőmi magát LE-vel, és hátha sikerül lerabolnom?
Mert ez jó lenne, így lenne taktikázás, és nem lenne levédve fixen a LE a nevezett játékosoknál.
Dátum: 2011.03.06. 00:03:25
Sok minden nem tizsta még, de hát azért vagyunk, hogy ötleteljünk.

Szerintem úgy kellene megoldani az eseményt, ahogy a xenóknál volt. Az egyéb menüpontban az eseménynek egy külön ablak. Ha innen indítasz portyát, akkor az esemény portya, ha a "portya" ablakból, akkor normál portya. Normál portya adjon esemény pontot.

Ez egy nagyon kiválló taktikázási lehetőség lenne. (én azt is megkockáztatnám, hogy az esemény portyával ne lehessen kamrázni, csak normál portyával)
Így a normál portyában van esély nagyot rabolni, a figyelmetlen, vagy buzgón gyűjtögető eventezőtől, és a portyakarakterek is gyűjthetik az eseménypontot.
Hátránya, hogy ez nem számít bele a 400 győzelembe, itt nem gyógyulsz a végén, és fogy az amúgy is szűkös PP.
Dátum: 2011.03.05. 11:02:52
Viszont a VF-es a síma vadászatból kap nagyon jó LE/TP arányt. És emellett most a portya sem lesz olyan rossz neki.
Ha meg térkifordítója is van, akkor az meg aztán igen csak ideális! (kivéve, ha már húzta a VF-es AF képességeket)
Dátum: 2011.03.04. 21:57:07
Én is azt mondom, hogy a kevés kivételnek (pókoknak) meg lehetne adni azt az esélyt, hogy a normál PP-ből indított portyákért is adjon 1 eseménypontot az event.

Még így is szopóban lesznek, mert elméletileg fele annyit tudnak portyázni, mint a normál játékosok.

Valamint a többi játékos is tudna ezzel kombózni. Megyek, megtöltöm a kamrát, jó esetben lerabolom a többi játékost, kapok eseménypontot, majd tovább portyázok, de már a fix LÉ-ért az event keretein belül.

Szerintem ez így korrekt megoldás lenne, és nem maradna talán senki, aki hőböröghetne
Dátum: 2011.03.04. 17:42:52
Nem akarok elégedetlennek tűnni, én azért tudnék a jutalmakból választani, de ha jobban megnézzük, aki eddig minden eventen odatette magát, annak kevés választási lehetősége marad:

Példa egy ilyen karakter nézőponjára:

A fejlődés arany/ezüst/bronz öve (3, 2, 1% bónusz a specializált tulajdonságok fejlesztésére)
első kufáros eventből kiszedte

A tudás arany/ezüst/bronz tőre (3, 2, 1% bónusz szakértelmek fejlesztésére)
második kufáros eventből kiszedte

Az alku arany/ezüst/bronz lánca (+30, +20. +10 bónusz kereskedelemre, max. fölé is)


A hatalom arany/ezüst/bronz kürtje (+3, +2, +1% LE vadászatra, HTvel nem adódik össze)
Ha top szöviben van, akkor úgyis csak HT-val vadászik, ez nem ér neki sokat

A bölcsesség arany/ezüst/bronz könyve (+6, +4, +2% bónusz AF pontokra)
Ha a xenósból kivette, gondolom ez sem sokat ér. (vagy azzal összeadódik?)

A szerencse arany/ezüst/bronz tokenje (6, 4, 2% bónusz szerencse fejlesztésére)
OK
Dátum: 2011.03.04. 15:21:03
V5-höz nem értek. Mivel ott nem játszok, semmi infóm róla, hogy mennek ott a dolgok. tehát ott van egy jó rendszer? Akkor itt miért nincs?
Dátum: 2011.03.04. 12:48:02
Régóta nem került szóba a szövetségek és a lélekutak feltöltése, illetve az alacsonyszintű játékosok hovatartozásáank kérdése. Van egy ötletem a probléma megoldására.

Mi is a probléma? A top szövik egyre jobban elhúznak, alacsonyabb szintű játékosoknak a lélekkút töltés miatt nem érdemes belépniük. Viszont a TOP játékosok fogynak, így a TOP szövik is ritkulnak. Előbb utóbb kihalnak, vagy egyesülnek.

A lélekkőút töltést szintekre kellene osztani. Mint a hogy pl az őrtoronynak is vannak szintje a feltöltésnek is lenne.
Így akár a top szövik is megtehetnék, hogy felvesznek a soraikba egy új generációt. Akár nagyon alacsony szintűeket.
Töltés szintje betöltött LÉ- mennyiségtől függene. Első szintje kb annyi lenne, mint egy frissen induló szöviben az építeni valók 1 főre eső része. Az első szintű töltés után teljesértékű tagja lenne a szövetségnek, DE épületeket csak az adott szintnek megfelelően használhatna a játékos.

Pl: 1 szintő töltés: 2-es védőfal, 2 es gyakorló tér.
következő szinten megint kapna valamit.
Gyakorlatilag a szintek azt szimulálnák, ahogy az elején egy maximum közeli létszámú szövetség kezd kiépülni, és az egy főre eső LÉ építés adná nagyjából a Lélekkút töltés szintjét.

A játékos csak ennyit látna:
Lélekúttöltés:
7 szint befejezve.
Az alábbi bónuszokat kapod szövetségedtől:
10-es szintű Gyaktér
10-es szintű Védőfal
6-os szintű mágustoronytorony
stb. (itt most csak hasraütöttem)

8. szintű Lélekkút töltéshez még szükséges 2.345.321 Lélekenergiát töltened a lélekkútba.
Az álábbi bónuszokat kapod, ha eléred a 8. szintű feltöltést:
12-es Gyaktér
12-es Védőfal
7-es mágustorny
2-es kennel
stb (ismét hasraütés volt a példa)

A lényeg, hogy előre el lenne készítve, hogy az adott szinhez mennyi töltés (építés, konsti) szükséges, és azért mit kap.

ha a szövetségnek nincs olyan épülete, vagy a szövetség nem húzta még akkora szintre, akkor értelemszerűen azt nem kapja meg.

Hát nagy vonalakban ez az ötletem. Van még finomítani való rajta, csak így hirtelen leírtam, ami eszembe jutott.

Mod:
Akár azt is lehetne, hogy ne legyen ebből vita, hogy a szövetség kapna egy új épületet, ami ezt tenné lehetővé, hogy ilyen feltételekkel lépjenek be a "kicsik"
Azaz, a szövi úgy dönt, felhúzza ezt az épületet, és megnyitja kapuit az új generációnak. Aki így belép, az ebben a rendszerben töltheti a kutat.
Amelyik szövetség nem akar, az nem él ezzel a lehetőséggel, így nincs hőbörgés, hogy az eddigi rendszer megszűnik.
(az új épületnek lenne azért előfeltétele, és építési költsége is, de nem olyan vészes, hogy csak a top szövik építhessék. Viszont annyi lenne azért, hogy a kis szövetségek meg ne kapják meg egyből. Azaz egy bizonyos szintig kiépült szövetségnek azért kell lenni, hogy ezt a lehetőséget alkalmazhassák)
Dátum: 2011.02.16. 23:32:17
Nem tudom mit pörögsz ezen ennyit. A fókuszkristály bizony egy prémium dolog, amit meg kell fizetni. Ha nem akarsz fizetni ne vedd meg. És mivel ezt a prémium szolgáltatást hozzárendeled az adott fegyveredhez páncélodhoz, így ha másikat veszel, ahhoz már nem jár.
Ez olyan, mint egy autónál, ha feltunningolod a motort. Ha eladod az autót és újat veszel, az bizony még nem lesz feltunningolva!
Dátum: 2011.02.15. 15:17:59
No, ha tényleg ennyi lesz, akkor még én is elgondolkozom rajta.
De már a VU-n is elfogyott a kavics, és igen nehezen akaródzik kiadnom 5000-et rá. (annál kevesebbet meg nem éri meg venni)
Dátum: 2011.02.15. 15:14:26
Sajnos ez már csak ilyen, szokj hozzá

Alacsony szinten nem gond, mert ott mindig jönnek a jobb fókuszkristályok. Magasabb szinten meg már lesz annyi kiégett ősköved, hogy gazdaságosabban vehess őskövet.
Dátum: 2011.02.13. 23:16:39
Nem azt mondtam, hogy nyelvtantanár vagy helyesíró bajnok vagyok, de amikor valaki 4 HSZ-en keresztül nem veszi a fáradtságot, hogy olvashatóvá varázsolja, amit leír, az bosszantó szerintem.
Engem az igénytelenség bosszant, nem a tudatlanság.

éspontazértírtam a helyesirobajnokos kifejezést hogy ráviláícsak araami boszantotaz írásban