Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tiha

Dátum: 2010.01.31. 10:38:50
Ez is egy megoldás lehetne:

Barter igazolvány
relikvia
40. szint
8000 LGY és 10 őskő
Sikerült elérned azt, hogy ezentúl a lélekkufárok beváltják az aranydukátjaidat lélekgyémántra. Egy aranydukátért 10 Lélekgyémántot kapsz.


(most a V1-en 800-1000 dukátért megy el egy izmosabb tárgy, a kufárnál 10.000 LGY be kerülnek a magasszintű új LGY-s tárgyak, ezt vettem alapul.)
Dátum: 2010.01.29. 12:46:28
A Lélekszívással nem lehet LÉ-t termelni? Hmmm ez csak úgy igaz, ha kivesszük a képletből a KH-t! Ugyanis az a TOPnak egy akkora TÁP forrás, hogy ihaj! Olyasmi, mintha csak a topnak lenne térkapuja, a lejebb lévők meg sosem érhetnék el.

Játékos-játékostól való Lé-szívás. Mindenki vigyáz a LÉ-jére, nem lehet szívni egymástól. 2 szint óta szereztem be Lé szívó tárgyakat, nem tudmom hány száz PP-t nyomtam el, és kb ha 20 csatában szívtam VALMICSKE LÉ-t. (azt is ugyanattól a 3 karaktertől, akiktől alapban is raboltam volna)

A Lélekszívás úgy ahogy van szívás, ebben a formában használhatatlan az alacsonyabb szinteken.

A KH-t be kellene vezetni 50. szintttől fixen, hogy onnantól mindenki elérhesse valamilyen formában. (akár úgy is, hogy a manókhoz hasonlóan az adott csatában klónozna le valakit, és a térkapuhoz hasonlóan kellen kihívnom a Kristály hordásokat) Persze a a negatív oldalát is be kell vezetni, néha kapjon a játékos random támadásokat kristályostól, ahogy az a topnál is van.
Dátum: 2010.01.29. 12:27:56
Nekem csak annyi a bajom, hogy azon kevesek közé tartozom, akik az előző friss fejlesztést kihasználva megvették az Energia hasznosítást, és lefelejtettem a VF-et. (arról nem nyilatkozom, hogy megbántam-e vagy sem). Nos az a fejlesztés is igen szűk rétegnek készült, mert nagyon kevesen használják. Akiknek megvan, azok már biztos, hogy nem fognak kihívni senkit, mert a portyával fix LÉ-hez jutnánk.

Nem követtem az eseményeket, nem tudom mennyit lett agyalva ezen a fejlesztésen, de ráférne a jutalmazási oldalra még egy kis ráadás...

Szövetségi fórumon jött egy olyan ötlet, hogy valamilyen mértékben fejlesztenie kéne a kihívásnak a szakértelmet. (nem értek hozzá, de ez állítólag nagy server igényt jelentene), ha így nem megoldható, akkor adjon fix LÉ-t, de egy külön tárolóba, amiből a szakértelmeimet tudom csak fejleszteni.

Vagy lehessen a kihívásnál megadni egy konkrét LÉ mennyiséget, amit "feldobnak " a párbajozók. A győztes viszi a tétet.
Persze megadom azt is, hogy mennyit teszek fel maximum, megadja az ellenfél is. Akié a kisebb azt fogadjuk el. Megadjuk a minimumot is, hogy aki ennél kevesebbet ad, azzal nem állok ki. Visszaélni nem lehet vele, mert elég random a szakik kiválasztása, és a Lé-t 100% ban elveszti a vesztes a győztes 100%ban megkapja.


Így máris van tétje a kihívásnak.
Dátum: 2010.01.28. 16:46:44
Ez az 1-3 kristálypont nagyon gyíkfing 1 PP-ért! Ha adna egy minimális LÉ-t (mondjuk a síma vadászat 1/3-át, 1/4-ét, az is lenne valami.) Főleg annak, aki most felvette az EH szakit! Mert annak már erőforrás a PP is.
Amúgy az ötlet és a megvalósítás teljesen jó, tetszik, mint új lehetőség, de ha nincs jutalom, akkor minek?

(az én szintemen 7000 LÉ egy kristály ital, az 50 KP-t ad (+10 kancsóval)... EH szakival ez a 7000 LÉ 3-4 portya alatt megvan)

Tehát a jutalom az majdnem 0.
Vagy tegyetek be rá egy másik pontot, ami naponta termelődik. Legyen kihívás pont. Lehetne rá szaki, mint a valóságformázás, aki felnyomja, naponta több ilyen pontot kap.
Dátum: 2010.01.27. 13:04:44
Lehetne egy Lélekgyémántos relikvia, ami lehetővé teszi, hogy +10-el a maximum fölé vidd vezetőkészségedet, és akkor a +2 "slot" az elfogásnál már elég kell, hogy legyen.
Persz, ha lesz autómatik sajtolás, akkor kisebb lesz ennek a jelentősége, de akkor is adhat kombózásra lehetőséget. (meg több hízót tarthatnak a gazdálkodó karakterek )
Dátum: 2010.01.24. 23:14:13
Jutalmazás:
Nem lenne rossz valami új erőforrásbevezetése a háború jutalmaként pluszban az eddig említett jutalmak mellet. Olyasmi lenne, mint a Lélekgyémánt, és speckó tárgyakra, esetleg speckó épületekhez lehetne felhasználni.
Lehetne sok elhasználható tárgyat, italt venni, amit háborúban, vagy akár portyában is lehetne használni.

Pl:
Mestermágus itatala:
A következő általad kedvezményezett portyában 90% eséllyél varázslatod kritikusat fog sebezni ellenfeleden.

Vagy Hegyibarbár Mézsör:
A következő 5 csatádban kapsz +10 támadást +10 védekezést + 10 IQ-t stb

stb stb
Dátum: 2010.01.23. 14:49:29
Jó lenne kezdeni valamit a dukát problémával is. (mert a játékosok nagy része sosem tudja majd elkölteni a dukátjait)
Volt rá olyan felvetés, hogy lennének tárgyak fix dukát árért. Nekem egy egyszerű, és könnyen megvalósítható megoldás jutaott eszembe.

Barter igazolvány
relikvia
40. szint
8000 LGY és 10 őskő
Sikerült elérned azt, hogy ezentúl a lélekkufárok beváltják az aranydukátjaidat lélekgyémántra. Egy aranydukátért 10 Lélekgyémántot kapsz.



(most a V1-en 800-1000 dukátért megy el egy izmosabb tárgy, a kufárnál 10.000 LGY be kerülnek a magasszintű új LGY-s tárgyak, ezt vettem alapul.)
Dátum: 2010.01.22. 22:52:42
Én is javasolnék egy apróságot:
a kalandoknál, ahpgy fel vannak sorolva a kalandjaim, nem lehetne eléjük tenni egy számozást.? Azaz lássam, hogy épp hány kalandom van, mert 8-9 nél nem szoktam tovább badászni, hanem megoldok párat. De ilyenkor mindíg meg kell számolnom hány van, és álmosan, nyűgösen, munkaközbe sietve, vagy éppen ittasan ( ) nem mindíg van kedve az embernek számolgatni, a szemem is kiesik, és az a 2 másodperc is drága idő, míg megszámolom. Ha lenne egy szám előtte, akkor kényelmesebb lenne.
Dátum: 2010.01.22. 00:08:43
Hogy eggyesek mekkora szemellenzős csőlátású idióták tudnak lenni! Már bocsánat, de amiről már oldalak óta vitatkoztok az egy baromság!
A legtöbb érv arról szó, hogy MEGMARADNA A RÉGI RENDSZER, DE AZ ÚJ IS BEVEZETÉSRE KERÜLNE! Neeeem, ti csak azt tudjátok szajkózni, hogy a régi jó, és nem kell más! Ilyen baromsággal minek kell teleszemetelni a topikot???

Tegyél végre valami építő javaslatot is, és ne csak azt támadd, aki próbál valami megoldást keresni!!!!! Ha meg nem tudsz értelmeset írni, akkor írjál blogot, vagy könyvet, de ne ide szemetelj!


LEHET LEPONTOZNI!

(bocsánat a jó érzésű forumozóktól, de eldurran az agyam amikor valakinek nincsennek érvei, illetve nem lát tovább az orránál, és valamit demagóg módon teljesen egy oldalról néz. Nem beszélve arról, hogy akikkel vitatkozik, azok egy kompromisszumot próbálnak kialakítani, nem pedig valamit véglek eltörölni)
Dátum: 2010.01.21. 18:00:48
Bemásolom, hogy ne kelljen lapozni:

Megoldás:
Legyen egy új szaki, igen magas szinten, magas akadémiával.

Másodlagos horda
a szakértelem maximális szintje 100. A szakértelem csakis a maximális szinten fejti ki a hatását. (azaz 99-en még SEMMMIT sem ad)
Mostantól képes vagy megtanulni egy ellenséges horda képességeit. Azaz választhatsz egy hordát, akinek a bónaszait megkapod.
(vigyázat, ha egyszer választottál, többet nem tudod megváltoztatni, csak ha elfelejted a szakértelmet, és újra megtanulod)

Előnye: megtartod az eddigi hordádat, és bónuszait és szövetségedet, de megkapod az új választott hordád bónuszait is.
Sőt még akár a kristályt is lehetne választani...

És akkor nem sírna senki, mert ott a lehetőség, hogy két előnyös horda bónaszait használja.
És mivel ezt csak magas szinten veheti fel a játékos, így nem rontana az eddigi egyensúlyon, egyszerüen x szinttől változatosságot vinne a játékba.

Hordagyűlölet: csak az elsődleges horda számítana.
érdekes kombók jönnének ki, nagyon kiváncsi lennék melyik lenne a legnépszerűbb "másodlagos horda"
Dátum: 2010.01.21. 17:50:12
Jerikó féle kö-papír-olló elgondolás nagyon jó.
És mivel nem bonyolult, talán le is programozható.
Mondjuk lehetne választani, hogy ilyen poszton harcolok:
1. Harcos
2. Ijjász
3. Varázsló

A játékosok közül random sorsol 1-1 et. és kidobja, ha ugyanolyat választottak, akkor döntetlen, újra sorsol.

harcos: legyőzi a varázslót, de az ijjász ellen esélytelen
ijjász: legyőzi a harcost, de a varázsló ellen esélytelen
varázsló: legyőzi az ijjászt, de a harcos ellen esélytelen

(mondjuk ebben aztán abszolút nincs még benne a karakterek szintje, erőssége, de kiindulási alapnak jó lenne, esetleg más ötletekkel összefűzni)
Dátum: 2010.01.21. 14:02:13
Kinek inge, az veszi magára.

Én arra írtam, hogy a legtöbb fórumtéma elmegy egymás és más ötlenének fikázására, mert ebben sokan (pl winnie) nagyon ügyesek, de építő ötletek nem nagyon hangzanak el. (persze tisztelet a kivételnek (Jerikó, Mortimer, Rickardo stb..)
Dátum: 2010.01.21. 14:00:15
Na, olvasgattam még, így írok én is ötleteket.

Az mindenképpen jó lenne, ha valahogy választhaták, hogy milyen taktikát képviseljek. (JERIKÓ ÍRTA AZ ELEJÉN)
Ha például a csapat alacsony szintű tagjai mind az egy-két legerősebb ellenfelet támadnák, és számítana az ÉP, így a sok kis sebzéssel (sok lúd disznót győz) ki tudnák üzni a favoritokat. Ekkor már a közepesen erős tagok egymással kűzdenek.
Vagy pont a tápos tagok állítanak be olyan taktikát, hogy leverik a kicsiket, és ők alig sebződnek, és a végén ők maradnak talpon.
Lehetne benne valami "support" lehetőség is. Pl eldönthetnék a tagok (hogy mivel itt nem lehetne elbújni, katakombázni, vagyis mindenkinek kötelező harcolni), akkor választanék, hogy a csatamező széléről segítem a harcolókat, azaz segítő kéz féleséggel növelem a harci értékeiket, esetleg gyógyítom őket. De persze, az is lehet, hogy ők a fent említett taktikával először gyorsan a segítőket verik le, majd utána vetik bele magukat a harcba.

Ha ilyen különféle taktikákat lehetne választani akkor biztos izgalmas lenne.
Ezt úgy lehetne elérni, hogy egy legördülő menüből választok, majd ez után újabb menü gördül le, esetleg mégegy, és így finomítani a részleteket.

Pl:
1. Aktívan részt veszel a csatában / Passzívan, segítőként harcolsz
2. ha aktívat választ: Védekező taktikát választasz, / vagy offenzív, támadót
3. támadó taktika: akkor kapsz + sebzést, támadást, stb
védő: kapsz védekezést, elnyelést stb
3.b: varázslóként veszel részt a harcban. (ekkor a varázslatokra kapsz pluszt)

Persze tudom itt nem olyan szimulált harc lenne, mint a portyában, de ha mondjuk támadó vagyok akkor, több sebzést osztok, viszont lehet, hogy többet is kapok. HA védekezőként, akkor tovább bírom ép-vel, kevesebbet sebződök, de lehet, hogy a segítőim addig lesebzik az ellent, vagy engem gyógyítanak.
Dátum: 2010.01.21. 13:35:54
Bocsi, de nem bírtam ennyi veszekedést és baromságot végig olvasni, így a dolgok közepébe vágok:

Az lenne a legjobb, ha valamilyen formában megmaradna a régi rendszer, de ez MELLETT bejönne az új reform is. Lehetne hozzá egy épület, vagy valami.
Mivel az alacsony szinten, illetve nekünk is a játék elején jó volt a háború, megérte az erőfeszítést. Így maradna a rendszer, hogy az alacsony szintűek, későbbi játékosoknak is meglegyen.
VISZONT egy bizonyos (épület/szövetség-)szint felett bejönne az új rendszer.
Hiszen magas sinten már az épület nagy része ki van maxolva, manából tetemes mennyiségeket építünk, a lélekkút energiáját nem tudjuk mire költeni, nem érünk el semmit, ha a háború végén kerül egy kis +LÉ a kútba. Így joggal mondják a magas szintűek, hogy felesleges háborúzni.

Az új reformnak meg mondjuk nem háború/hadüzenet lenne a neve, hanem valami más, hasonló.

hiszen a játék története szerint a portyázás is egy aránylag békés, behatárolt dolog, mert nem öljük meg a másik végzeturat, csak a Lélekenriája egy részét szívjuk ki, betartjuk a becsület kódexet. ÍGy az új háborúban (viadlaban) is hasonló keretek között kűzd meg a két szövetség.
Dátum: 2010.01.21. 00:38:05
Nem tudom, mostanában én is rászoktam a pihenésre (rubin vagyok) 25 körüli szentéllyel. Benyomom a pihenést egy órácska alatt felnyom párezer ÉP-t.
Napi 4 pihenésem és 3 és fél mágikus regennem van, nincs probléma, ha elindulok portyázni, vagy kalandozni....
Dátum: 2010.01.20. 15:51:46
Még mindíg nem értelek. Szerintem nincs értelme annak amit mondasz, illetve nem támasztod alá példával. A VU-ban a szakértelmek 90%-a olyan szaki, amit MINDENKI kifejleszt. Kivéve 1-2 szakit, amit meg senki. Jössz azzal, hogy egyenkarakterek lesznek. Most mik vannak? annyi a külömbség a játékosok között, hogy aki jobban ráér optimalizálni az több LÉ-t tud egy nap termelni, és magasabbra húzza a nem maxolható szakikat, és tulajdonságokat.
Az EH fejlesztés az első olyan dolog, ahol választani kell. (na meg a hordagyűlölet)
Minden más fejlesztés arról szól, hogy előbb-utóbb vedd meg. És nincs is ezzel baj.
A játék elején is ez volt. Volt egy rakás szaki, el kellett dönteni mi a fontosabb. rámész a vadászatra, sajtolásra, vagy inkább a portyára, és a harci szakikra. Aztán egy szint után akármelyik utat választottad, felvetted a többi szakit is.

Elég görbe tükrön át nézed te ezt a játékot.
És azért vagyok támadó, mert tőled nem sok építő jellegű HSZT látni, csak mindenkinek kifejted miért is hülyeség, amit ír.
Én legalább dobok fel ötleteket. (persze nem sok eredménnyel)
Továbbra is tartom: mondj valami példát, javaslatot, hogy szerinted mitől lesznek majd változatosak a karakterek, milyen irányba kéne fejleszteni a játékot, hogy ez megvalósuljon?
Dátum: 2010.01.20. 11:30:53
És ha még a gyógyító pálcát és a természetkristályt is megveszik hozzá a zafírok, akkor biztos a folyamatos max ép....
Megspékelve maxos EH-val, és 2 portyánként lehet venni a + LÉ-ből egy gyógyitalt is....
Dátum: 2010.01.19. 11:34:08
Amúgy azért hülyeség amit írsz, mert már most is van annyi tárgy LGY-ért, hogy nem tudja az ember mindet megvenni. Ha bekerülne még pár, akkor már nagyon komolyan el kellene dönteni, hogy melyik a fontosabb.
tegyük fel mindhárom javaslatom megvalósulna, és bekerülne még 2 db amit Miklósék csinálnak, meg ott van ami már játékban van, akkor kapásból 7-8 tárgy közül kéne választani (és a páncélokról, pajzsokról nem is beszéltem, meg a csizmákról)

Nincs a nnyi LGY a világon, hogy megvehess mindent.
És pont itt jönne be a változatosság.

Legalábbis én így gondolom.


( a pontozóbajnokoknak meg csókoltatom női ágon a felmenőit!)
Dátum: 2010.01.19. 10:19:49
Megoldás:
Legyen egy új szaki, igen magas szinten, magas akadémiával.

Alkamazkodás (mondjuk) vagy Másodlagos horda
a szakértelem maximális szintje 100. A szakértelem csakis a maximális szinten fejti ki a hatását. (azaz 99-en még SEMMMIT sem ad)
Mostantól képes vagy megtanulni egy ellenséges horda képességeit. Azaz választhatsz egy hordát, akinek a bónaszait megkapod.
(vigyázat, ha egyszer választottál, többet nem tudod megváltoztatni, csak ha elfelejted a szakértelmet, és újra megtanulod)


érdekes kombók jönnének ki, nagyon kiváncsi lennék melyik lenne a legnépszerűbb "másodlagos horda"
Dátum: 2010.01.18. 23:52:12
akkor várjuk az építő javaslataidat.
Ja, hogy eddig csak destruktív HSZ-eid voltak? Akkor bocsi. De minden véleménynek örülök, érdemes ötleteket írkálni.