Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tiha

Dátum: 2010.04.11. 11:53:29
Persze.... ki vannak zárva...
210-en vagyunk jelenleg az energia hasznosítós kufárnál. Érdekes módon még most is csatlakoznak hozzánk. (nem hinném, hogy aktív játékos csatlakozna az abszolút vesztes csapathoz, de ez másik kérdés)

akik írogatunk a fórumra, és normál módon vadászunk, portyázunk mind találtunk már 50 körüli térképet.
Ha azt vesszük, hogy csak minden aktív játékos 30 térképnél járhat, akkor is csak 60 aktív tagunk lehet a 210-ből!!!!

Nagyon nincsennek kiszűrve az inaktív, vagy kamu karakterek!
Dátum: 2010.04.09. 21:22:48
Mi is ilyesmire jutottunk, csak arról volt szó, hogy ezek a karakterek nem számítanak. Hát nem úgy néz ki.
Azért az meg valljuk be, hogy így nincs benne semmi versenyzési lehetőség, csak fogom a fejem, hogy a francért növeletem a mászásomat az egekbe, minek dobtam ki 80 szakiszintnyi fejlesztést csakis az event miatt!!!

V2-n a karakterem a vezető kufárnál van, 55-tel kissebb mászással, és nem sokkal kevesebb térképe van neki. (kb egyforma mennyiségű PP- CSP-t lőttek el)
Ott, ha akarnám abbahagyhatnám a térkép gyűjtést, úgyis megnyerik. V1-en meg, akármit is csinálhatok....
Dátum: 2010.04.09. 20:44:25
Na, nem tudom, hogy miként lett kitalálva ez a "kis létszámú csapat, nagyobb találati eséllyel rendelkezik" dolog, de az tuti, hogy nem működik. (illetve többet találunk valamivel, de nem annyival, amennyi ellensúlyozná, hogy másik csapat tagja 2x, vagy akár 3x annyian vannak.)

Azt meg nem hiszem el, hogy a mi aktivitásunk esett ennyire vissza, vagy, hogy minden más csapaté nőtt ennyit. És, ha már a 2. nap ekkora külömbségek vannak, akkor mi lesz itt a végére?

V1 - Katherin, a káprázatos
(209 követő)
Dátum: 2010.04.07. 12:36:33
Védekezve megnyert portyára és baráti kihívásra ugye nem jár térkép? (azaz, ha nem én vagyok a támadó/kihívó)
Dátum: 2010.04.07. 11:08:48
Másik gondolat a "toplista befagyásról".
A gondolat jó, de én pont fordítva látom. A top (főleg, aki nem VF-ezik), az napi szinten a maximumot kell, hogy kihozza a karakteréből, 1 csp-t sem pazarolhat, minden LÉ-nek megvan a helye, nem hagyhat ki semmit, amivel Lé-hez juthat. Nem teheti meg, hogy 2-3 napig ne fogalalkozzon a játékkal napi 3-4 órát. (kimarad pár ismételhető küldetés, nem töltöd a kínzókamrát, stb)
Ha nem vagy toppon, és beérnek, akkor elvesztél.

Bocsi, hogy Sharpát hozom fel példának, de nézzétek meg. Ő volt a VU abszolút legerősebbje, minden bajnokit megnyert, 4-5 szinttel vezetett a mögötte haladók előtt.
Kihagyott vagy fél évet, és most a saját szintjén a toplistán abszolút utolsó. Ha nem szövi társam lenne, örülnék, hogy micsoda jó kis farmkarakter, lehet ütni. (1650 körüli tul átlaggal, mikor a szintjén a 2200-as tulátlaggal bírnak a legerősebbek. szakértelemben szintén)
Dátum: 2010.04.07. 10:58:23
A kvíz kiváltós szaki nagyon jó ötlet! 10 szintenként 1%-al több LÉ-t adna, ha nem, vgay helytelenül válaszoltam a kérdésre.
Ami kellene, hogy 110 legyen a maximuma, így ösztönözne a kimaxolásra, valamint kompenzálná a 100 helyes válasz utáni LÉ jutalom kiesét.
Emellett be kellene vezetni valami más jutalmat a helyes kvízválaszok után. mondjuk 100, 200, 500, vagy akár 1000 helyes válaszonként kaphatna valamit a játékos. Vagy egyszerűen betenni egy ismételhető küldetést, válaszolj helyesen x db kvízre. (persze itt elég magas számot kéne belőni, hogy ne legyen ez olyan vonzó ismételhető, hogy napi szinten használják, de az, aki nem foglalkozik az ismételhetővel, annak ez adjon egy kis jutalmat. Erre az egy ismételhetőre akár az a szabály sem kéne, hogy érvényesüljön, hogy ha zsinórban többször csinálom meg, akkor kevesebb Lé-t ad. szerintem olyan 150-200 helyes kvíz lehetne egy küldetés. Ezt azért napi szinten nem lehet tartani.
Dátum: 2010.04.06. 23:35:09
Na, akkor nézek egy filmet, azt alszom. Majd holnap délután ránézek a VU-ra.
Dátum: 2010.04.06. 22:59:49
Éjféltől indul? vagy hajnalban?
Dátum: 2010.04.06. 14:49:44
Igen, nem rossz. De valami olyan is kell, mint a manóknál volt: erőforrást IS lehessen áldozni dolgokra. Azért sokan meggondolják, hogy +LÉ elköltésével szabotáljanak, vagy csak 1 kattintásba kerüljön. Persze ehhez is kell még valami, mert az építő és egyéb "rabszolga" karakterek meg tele vannak LÉ-vel , Ők tudják költeni. Ebből a szempntból jó volt Zarknodnál, hogy a manót le kellett győzni, csak aztán tudtál áldozni.

(lehetne hozzá valami random 3 próba, olyan mint a kalandoknál, így ez ki is szűri a rabszolgákat)
Dátum: 2010.04.05. 21:36:13
Mint írtam csak NEM LÁTOD, véletlen dupláztam! Törölni nem lehet a HSZ-t, csak módosítani. Ha belassul a net, akkor ez megtörténhet.
Dátum: 2010.04.05. 15:15:36
bocsi az előző HSZ-emet kétszer küldte el, így kirakom ezt a részt újra, mert ennek építő jelle van:


Jobb lett volna a síma vadászatért lehet találni a térképet, vagy valami kikötéssel. (pl az apró, és kisebb lénynél biztos nem esik)
vagy lenne benne egy olyan, hogy én ÁLDOZOK minden vadászatért előre 10%-nyi LÉ-t, amit arra költök, hogy térképet rajzolok. Így mindenki eldönthetné, hogy költ-e az eseményre és ezzel növei a győzelmi esélyeket, vagy nem foglalkozik vele.
Kár volt belevenni a kvízt, mikor már régóta tudja mindenki, hogy vannak adatbázisok, scriptek.
Dátum: 2010.04.05. 15:15:30
Azért szét kéne választani, hogy ki miért is pampog a kvízes scriptek ellen!

1. a vadászatban egy érdekesség volt a kvízelés. Soakaknak teszik, sokaknak nem. (magas szinten, mikor egy nap 100 csp-t kéne elnyomni, mert hét közben nincs mindig idődm akkor bizony zavaró.) Jár hozzá 10% Lé, ha helyesen válaszolsz. Na ez volt a hiba, nem kéne LÉ-t adnia. (valami más jutalmat, ami nem közvetlen erőforrás) Mivel ad jutalmat, pazarlás kihagyni. Így az is megoldja (AHOGY TUDJA), akinek a hócipője is tele van a kattintgatással. És bizony nem szabad őket azért hibázatatni, mert ezt egy segéd programmal oldják meg. AZ más, hogy ezért ugye juatalom is jár.

2. itt a világ esemény, és a helyes kvíz válasz esetén eshet térkép. Újabb hiba. Jobb lett volna a síma vadászatért, vagy valami kikötéssel. (pl az apró, és kisebb lénynél biztos nem esik) vagy lenne benne egy olyan, hogy én ÁLDOZOK minden vadászatért előre 10%-nyi LÉ-t, amit arra költök, hogy térképet rajzolok. Így mindenki eldönthetné, hogy költ-e az eseményre és ezzel növei a győzelmi esélyeket, vagy nem foglalkozik vele. Kár volt belevenni a kvízt, mikor már régóta tudja mindenki, hogy vannak adatbázisok, scriptek.
Dátum: 2010.04.05. 14:56:43
Elgondolkodtató egyébként, hogy milyen játékélményt is ad az esemény...

Van a rákészülés időszaka (ami most van). Sokat nem tehetünk, felhalmozzuk a CSP-t. (nulla izgalom, mert várunk), esetleg a küldetésekből, portyából fejlesztünk a mászáson. Többet nem tehetünk.

Mikor elindul az esemény mit is fog nyújtani?:
1. figyelünk a kvízra, hogy minden válasz helyes legyen. (sokan eddig is ezt teték, vagy srciptelnek, vagy adatbázisoznak, most méginkább fognak)
2. elvadászom minden CSP-met. Eddig is ez volt a tendencia, most jobban figyelünk rá egy picit. (szerintem gyorsításra eddig sem sokan használták, aukcióra meg aki eddig is költött, most is fog, mert bukná az eddigi fáradozását)
3. portya. na itt van egy kis lehetőség:
- a) csinálom a küldetéseket, max egy picit többet portyázok, illetve nem hagyom tulcsordulni a PP-t, ami van elnyomom, esetleg barátira.
- b) átállok a 30PP-re, mert erős vagyok, így is meglesznek a küldetések, a plusz PP-ből baráti kihívás lesz
- c) átállok a 30 PP-re, és turbózott mászással az 1 hónap alatt csakis baráti kihívást csinálok.

Szerintem nem túl sok alternatíva, még azt sem látom, hogy mennyire tudjuk ezekkel befolyásolni a térkép találati esélyeket? A végén az egész egy nagy random lesz....

(bár egy 80+80-as mászás, és napi majd 50 baráti kihívás elég komoly lehet. De emiatt leállni a küldetésekkel, meg az EH miatt befolyó +LÉ-vel... Hát nem tudom...)

Ti hogy látjátok?
Dátum: 2010.04.05. 00:28:02
Azért tették bele, hogy el kelljen költeni a kristályosítóra a kiégettet, hogy fejleszd a lopás, meg a szingularitási ismereteket. (na, meg ne haladjanak olyan gyorsan a szövik az elején)

De komolyan, Miklós valahol egyszer kijelentette, hogy a kiégett őskőnek nem szán több szerepet. (ha jól emléxem)
Dátum: 2010.04.02. 15:53:25
Ja egy fontos kérdés:

MIKLÓS, azt ha jól értettem megoldottátok, hogy a sok inaktív jelentkező ne rontsa az esélyeket?
Mert most sokan előveszik a régi abbahagyott karaktereket, vagy haver karakterét, bejelentkeznek mondjuk az EH-s csapatba, és a rendes karakterrel meg oda, ahova akarnak, így nyitva új helyeket a másik 3 kufárnál.
Mi lesz, ha az EH-s csapatban 100 játékosból lesz 5, aki tényleg komolyan gondolta a jelentkezést, a többi meg csak azért van itt, hogy legyen hely a másik kufárnál?
Nyugtass meg, hogy nem lesz hátrányban az ilyen csapat.
Dátum: 2010.04.02. 15:49:07
Köszönöm, magam sem fogalmazhattam volna pontosabban
Dátum: 2010.04.02. 14:57:49
AZT MEG LEHET TUDNI, HOGY KIK A HÖLGYEK akik a kufároknak kölcsönzik az arcukat?
BEHOLDERES munkatársak, családtagok?
De szépek a képek, jól ki vannak dolgozva! Gratula a készítőnek.
Dátum: 2010.04.02. 14:48:13
Azért annyira ne legyünk már oda, hogy alacsony szinten nincs mászás szakértelem!
Nincs nekik gondolom kimaxolva az elementális fúzió sem, mint ahogy a valóságformázás sem. Így kevesebb CSP-t és PP-t költhetnek el. e mellett gyorsításuk sincs, nem tartalékolhatnak 400 CSP-t. Lassabban vadásszák el a csp, és portyázni is óránkét tudnak, ráadásul kevesebbet. Sőt, még kihívást sem csinálhatnak.

Szóval ígyis-úgyis hátrányban van egy alacsonyszintű, de ez rendjén is van így. Nem azért játszik valaki már több, mint egy éve, hogy a most kezdőknek is ugyanannyi esélye legyen...

Valamint ahogy látjátok ez csapat játék lesz. Ha te kevesebb térképet találsz nem kerülsz hátrányba. (csak akkor , ha jelentkezel, és nem csinálsz semmit.)
Gondolom ki van úgy találva, ha te napi szinten minden erőforrásodat erre használod, akkor lesz annyi térképed alacsony szinten is, hogy ha a te csapatod nyer, akkor is a legnagyobb jutalmat kapd, ne kelljen 1-el rosszabat kapnod.
Dátum: 2010.04.02. 13:35:16
A másik oldalt is nézzük:
Én EH-val nyomom! de közel sem biztos, hogy szeretnék is az EH-s kufárhoz csatlakozni. Így még kisebb az esélye, hogy a másik 3-nál lesz helyem.
Gyorsan ki kéne ide találni egy alternatív jutalmat, amit az is használ, aki nem EH-s.
Vagy nagyon tudatosan találta ki MIKLÓS, hogy legyen benne az EH, vagy nagyon nem gondolta át. Bízom benne, hogy az előbbi, és komoly célja van ezzel a "szűrűvel".
(és nem az EH népszerűsítése )
Dátum: 2010.04.01. 14:32:23
A kiégett őskőnek csakis egy szerepe van a játékban: kicsit kecsegtetővé tegye az őskő vásárlást. Csakis ezért van a játékban.


Persze jó lenne, ha el lehetne költeni, de nem hiszem, hogy ez marketing szempontból megérné a behonak.