Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tiha

Dátum: 2010.11.03. 22:36:50
Főleg, hogy pont egy éve nem szólt hozzá senki....
Dátum: 2010.11.03. 21:50:00
Az átokszórás úgy lenne érdekes, ha lenne második szintje, és ott te tudnál a kvízhez hasonlóan beküldeni szöveget, ha elfogadják, akkor a SAJÁT karaktered használná. 10-15 ilyen szöveg után már érdekes és egyedi is lenne.
Dátum: 2010.11.03. 19:19:31
Nekem sem a legyek hordják össze:

Hasznos energiák 2
Dátum: 2010.11.03. 16:08:42
Ha több TP-t szertnél, akkor NE VF-ezz, ennyi!

Nem értem miért kell hőbörögni. Induljatok ki abból, hogy a VF most már az alap. Ehhez mérten kapja a többség az AF pontokat. (hiszen a játékosok kb 90%-a VF-ezik, tehát ők a mérce, a mérvadó többség)
Aki el akar ettől térni, az lefelejt a VF-et, esetleg nyom mellé még szingut is. Ja, hogy ennek vannak hátrányai? Rosszabb lesz a LE/TP arány? Akkor maradj VF-es, és gyűjtögesd az AFP-ket!

A pofám leszakad a sok sírástól.

itt kell lepontozni ----------------------------------------------------------------------------->
Dátum: 2010.11.03. 15:53:36
Aki vadászgatni és tamagocsizni akar, az szerintem meg ne akarjon mindent megkapni, ha nem tesz meg mindent maximálisan.

Nekem V2-n tamagocsi hobbi karakterem van, és teljesen egyetértek vele, hogy negyed AFP-t kap. Viszont nem is sok mindent csinál a vadászaton kívül.
V1-en meg EH-zom, és még szinguzok is, hogy elérjem a KH-t. Nagyon sok játékélmény romláson ment át a karakterem az elmúlt 10 szint alatt. Egyre kevesebb a célpontom, azokat is egyre nehezebben verem el, egyre gyengébb vagyok a környezetemhez képest.
Most lehet, hogy jobban fognak jönni az AF pontok, de nem fognak akkora előnyt biztosítani, hogy kompenzálva legyek. (vissza váltani VF-re meg már tiszta öngyilkosság, mert úgy elrohantam)
Tehát annyira nem kell sírni a VF-esnek, ha leállnék pár hónap múlva és utolérnének a VF-esek, mindenben jobbak lennének nálam. AF képességekben is!
Dátum: 2010.11.03. 15:46:12
NEM értem, miért sírnak azok, akik a térkifordító itallal akarnak kombózni? Ugyanúgy megtehetitek továbbra is. Nem kell kifejleszteni olyan AF képességet, ami az EH-hoz vagy VF-hez tartozik, így azok nem fognak törlődni sem. Annyi más táp van amit lehet fejleszteni! Nyomjátok a váltást addig, amíg van ital, (akinek 20+ van, az ellesz vele jópár hónapig). Addig meg sokminden kialakul, tisztázódik, ráértek akkor eldönteni, hogy EH vagy VF vagy maradtok a váltogatásnál.


Ha nem lenne ez a korlátozás, akkor egy (hosszú) idő múlva ez is olyan lenne, mint a VF volt, vagy ahova láthatatlan vadászat tartott. Az optimalizátorok nyomják ezerrel, majd rákapnak a jobb játékosok, majd a kicsit gyengébbek azt veszik észre, ha ők nem csinálják ezt, iszonyatosan gyöngék lesznek a többihez képest. Mert ezek az "egyedi" játéktaktikák pont nem a változatos karakterépítést támogatják, hanem a végén mindenki ezt fogja tolni.

(sarkos példa rá: spektrális manipuláció, elementális fúzió, lélekenergia sajtolás, csapdakészítés - szakértelmek kifejlesztése. Mostani új karakterek egyértelműen ezeket fejleszti ki elsőnek. Nincs választás, ezek kellenek. A VU indulásakor, mikor még mindenkinek új volt a játék, sokan a harci szakikat fejlesztették ezek helyett. Meg is lett az eredménye, le is maradtak.)
Dátum: 2010.11.02. 20:57:11
Azért azt is nézzük, hogy az EH-snak tennie is kell azért, hogy hozza a jó LE/TP arányt. Ehhez le is kell venni az ellenfelet, gyógyulni, figyelni stb. Nem beszélve arról, hogy magasabb szinten már mindenki Lélekszívós cuccban van naphosszat, így jó eséllyel el is szívja azt a LÉ-t amit kapsz az EH miatt. Ha meg nem is győzöd le, akkor is szívja a LÉ-t. Szóval azért nem annyira fenékig tejfel...
A VF-esnek meg csak alapban jön a vadászatból, térkapuból a jó LE/TP arány.
Dátum: 2010.11.02. 19:01:27
Hát, ha senki sem olvassa végig, akkor így nem jutunk előrébb a népszerűsítésében, hát még a kivesézésében.

Volt, aki azt kifogásolta, hogy időhöz kötött maga a kazamata felfedezés. Ezt mindenképpen így tenném be, hiszen a vadászat is időhöz kötött, vagy a pihenés. Ha nem függ az időtől, és a gép elé kötéstől, akkor a kihívás és a taktikai élménye csökken. (ez volt a kufáros event baja is.)

(mondom ezt én, aki napi 1-2 óránál többet nem tud foglalkozni a játékkal)
Dátum: 2010.10.27. 11:32:06
Na, mikor lesz már ebből valami???? Valami infót kaphatunk?
Dátum: 2010.10.15. 12:03:05
Aza baj, hogy több "valós" probléma merül fel a játékban, mint amennyi új fejlesztés be....

(és az új fejlesztéseken nem a NERF-eket, meg meglévő lehetőségek kivételét értem)

Az eszenciák egy jó kis színfolt lenne, de mivel lehet őket gyűjteni és maradandó tápra becserélni, így egyet sem éri meg elhasználni, hanem csak ott porosodik a karakterlapon, és majd szépen beváljuk őket...
Pedig tényleg jók lennének a használatra, de hát én sem vagyok hülye, hogy elfecséreljem őket...
Dátum: 2010.10.13. 12:55:36
Hát, annak örülök, hogy legalább 9.19-re fel lett pontozva a HSZ-em, de senki sem szólt hozzá, gondolom nem adott túl nagy alapot az ötletelésre a javaslatom.
Pedig nekem tetszik
Dátum: 2010.10.13. 12:54:14
Tök jó, hogy már milyen régóta megy a téma az EH erősítéséről, Miklós is elismerte, hogy kell erősíteni, volt is rá LGY-s tárgy ötlete, meg a maximumán is akart emelni, de a mai napig változás nem történt. (Jó majd az AFP be kerül VALAMIKOR)
Addig meg csak "rongálódnak" tovább a karakterek... (kb 10 szintet léptem és csak várom az t az igért erősítést. A 10 szint alatt észrevehetően gyengültem. De VF-et AKKOR sem fogok újra felvenni, akkor inkább abbahogyom az egészet. (már ha nem lesz változás, és használhatatlanra gyengülök)
Dátum: 2010.10.04. 11:11:21
Mona, ez egy elég kis réteg, és ráadásul alacsonyabb szinten nehezebb is leölni a manókat, nincs is annyi lehetőséged a gyógyulásra. Ha valaki mindenét rászánja, miért ne tápolódhatna belőle? Igazából ez lenne az események lényege! (csak sajnos itt nem mindenki jár egyértelműen jól a végén)

Az meg igaz, hogy előre meg SOSEM lehet SEMMIT tudni!

Ha 100%-ra biztos lenne az első naptól, hogy alacsony szinten maxon számolódna minden, akkor lehetne ezzel számolni, és a kicsik ebből erősödhetnének. Rákészül, megcsinálja, kapja a jutalmat. Tiszta sor. De itt csak bizonytalanságok vannak...
Dátum: 2010.10.04. 10:58:14
Ha meg tegyük fel, hogy ezt az italt is be lehet váltani valamire utólagosan, akkor is bukta van, mert én mára 800 CSP-t szedtem össze, és még HT nap is van, tehát elvadászom egy jó részét. Eddig azt terveztem (ha tényleg jó cucc esne), hogy annyiszor megyek Landragórhoz, amennyiszer csak tudok. De most mégsem így lesz.
Aztán meg majd kiderül, hogy mégiscsak jó lett volna gyűjteni az italt, mert kapok érte mást, akkor meg már elcsesztem egy csomó CSP-t.

Nem értem miért nem lehet egy rohadt eseményt EGYSZER úgy megcsinálni, hogy tiszták, és világosak legyenek a feltételek, illetve olyan dijjazása legyen, ami nem osztja meg a játékosokat?????
Miért nem esik medál, ami -1 mp-t ad vadászat idejére? Azt akkor gyerünk, gyűjtheti mindenki.
Dátum: 2010.10.04. 10:50:43
Köszönöm a korrekciót. De ha megnézed én is azt írtam, hogy aki a TP-t gyűjti, az mit kezdjen vele?
És azért vagyunk egy páran ilyenek is.
És amennyire nem táp (sőt semmire sem használható) nekünk ez a cucc, a VF-eseknek annál inkább!

És az zavar, hogy amúgy is nagy a vita a VF-EH táborok között, és egyre erősebb a szakadék, most meg még ráerősítenek, és tápolják a VF-et.
(max az szívja meg, aki nem gondolkodik, és páratlan számú italt talál, és a végén mér nem tud visszajönni EH-ról VF-re )
Dátum: 2010.10.04. 10:45:42
Akkor még reménykedem, hogy a nem VF-ezőknek más eshet, de nem hiszem....
Mert mi van, ha mégis van olyan elvetemült nem VF-es, aki szeretne ilyen italt. Akkor ő sírni fog, hogy neki nem eshet....
Dátum: 2010.10.04. 10:35:47
És akkor aki nem VF-es az mi a lófütyit kezdjen a térkifordító itallal? Mert aki gyűjti a TP-t, az nem fog pár napig VF-ezni!
A VF-eseknek persze, hogy táp, ha közben még EH-hazhatnak is.
Dátum: 2010.10.01. 23:22:51
Mondjuk ha azt nézzük, hogy minden világban vannak nagyon durva pókok. Ők akkora előnyben vannak bárkivel szemben, hogy az adott szinteken (és felette sem) nincs ellenfelük. A pókok akár hónapokat (vagy mégtöbbet) eltöltenek egy-egy szinten. (van, aki csak a bajnokikra lép be, vagy hetente egy-egy tuti rablásra) Nos ők is borítják a játék egyensúlyt, mégsem kezdünk velük semmit, mert ez a taktika a játék része.
Ha ilyen oldalról nézzük, akkor igazán bent maradhat így, ahogy van a láthatatlan vadászat. A VF miatt már amúgy is szétnyílt a mezőny, és összébb már nem fog menni. Most lesz még egy réteg, akik még jobban lemaradnak. Hát nagy ügy...
OK, ők erősebbek lesznek a szintjükön, de ez egy komoly belassulós technika.
Én írtam az elején egy HSZ-ben, hogy ez a végén kényszeríti a többieket is majd ennek a taktikának a használatára, ami nem jó.
Szerintem, ha bejönnek az AF képességek, és jól ki lesz egyensúlyozva a VF-EH, akkor megnyílnak más lehetőségek is lesznek új taktikák, ahol már nem is biztos, hogy olyan zavaró lesz a sok láthatatlan vadász.

Esetleg kellene egy szavazást kiírni a játékosok között, világonként egyesíteni, és az alapján eldönteni, maradjon-e vagy sem.
És akkor ha később mégis sírás lesz a vége, akkor azt lehet mondani: ti szavaztátok meg.
Dátum: 2010.09.30. 14:05:10
Akkor töröljük is a topicot, mert feleslegesen olvasom a sok hülyeséget
Dátum: 2010.09.30. 13:32:46
Esetleg egy másik kategória ötlet (ami nem portya)

legtöbb befogott állat.
vagy:
legtöbb levadászott állat (elfogás/sajtolás nem számít bele)

legtöbb talát őskő
legtöbb térkapus relikvia

(ezek nagyrészt szerencsefüggő dolgok, de legalább lenne izgalom, na meg asztal csapkodás )