Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tiha

Továbbgondolás céljából:
(tudom, nem népszerű szaki, de hajdanán ez nem így volt!)

Szingularitási Ismeretek (AF képesség):
ára: 3 AFP/szint.
Max szint: 2.
Leírás: Minden TP után, amit a szingularitási ismeretek szakértelmed miatt kapsz, Af szakértelem szintenként 25%-al több AF pontot kapsz.

Azaz csak a plusz TP-re amit a szingu miatt kapsz, de arra további 50%-al több AF jönne.
Ugyanis a jelenlegi rendszerben, PONTOSAN ugyan annyi lesz az AF/TP arányod, bármit is csinálsz. Úgy értem, hiába nyeled be a sok TP-t azzal csak annyit érsz el, hogy "előbb" megkapod az AF-et, viszont a LE/TP arányod biztos romlik. Így kompenzálhatná a rosszabb LE/TP arányt a jobb AF/TP arány
Dátum: 2011.05.27. 14:46:10
NYAMI!
Dátum: 2011.05.27. 14:45:24
Ez kell nekem
Dátum: 2011.05.27. 14:44:20
Korrekt szaki, tetszetős
Dátum: 2011.05.26. 16:43:54
Nem haragszom És igen láttam, értettem is, csak így ennyi fejlesztés után sem látom az eredményét, és rájöttem, nem is lesz.
(na meg igazából titkon reménykedtem, hogy valamelyik relikvia, vagy valami növelei ezt a számot, akkor értelmesebb lenne.)
Dátum: 2011.05.26. 16:01:18
Mágikus pajzs AF képesség:

Nem sovány ez így???? Már 10-esre kihúztam (kemény 50 AFP árárn), és ad 150 varázslatelnyelést????
Lassacskán nem ritka játékostól bekapni 15.000-es varisebzést, ehhez képest ez lófütty! Nemhogy 10%-ot nem csökkent, hanem 1% !!!!

Most nem azon panaszkodom, hogy beleöltem az AFP-t félreértés ne essék, csak hát ez egy HASZNÁLHATATLAN képesség így!

Valakinek valami tapasztalat, vélemény? (építő jellegű, mert azt sokszor megkaptam, hogy hülye vagyok itt a fórumon, arra nem vagyok kiváncsi)
Dátum: 2011.05.25. 00:09:06
Ja, most még hatnak, de holnaptól az epikeknek is maxos lesz az ellenszakértelmük, tehát már az sem fog segíteni
Dátum: 2011.05.24. 20:20:38
Sok sikert hozzá. Húzd fel 100. szintig, hogy kellő rálátásod legyen a helyzetre Alacsony szinten még nem olyan drasztikus a különbség, de ahogy az entitásokon, epikusokon is látszik, 20K feletti (nem kritikus) varázslat sebzés nem lesz ritka magasabb szinten.
Dátum: 2011.05.24. 18:58:34
Igen, ez egy globális és összetett probléma, gyakorlatilag már a játék gyökerei közé nyúlik.
Sajnos itt már nagyon sokmindenbe kellene belepiszkálni, rendberakni, amire Miklós nem hajlandó. Halagoatja már lassan 2 éve. Még elhúzzuk vagy egy évig, azt összeomlik az egész játék
Dátum: 2011.05.24. 15:04:17
Persze, KH-s ellen is, az is portya. A KH azért van, mert nincs elég célpont, így minden szempontból portyának számít.

( igen itt a top 2-3 játékos nem sok hasznát veszi. De ez az ára, hogy ők a legnagyobb szintűek)
Dátum: 2011.05.24. 13:07:18
Továbbgondolás céljából:

Portyamester (AF szakértelem):
max szint: 4
költség 5 AFP/szint

Minden portyában szerzett TP után a képességed szintjének megfelelő Lélekenrgiát kapsz. (melyet nem az ellenféltől szívsz el, ez állandó, mindig megkapod) Ha a portyát te kezdeményezed, akkor a képesség csak akkor működik, ha ellenfeled szintje maximum kettővel kisebb, mint a te szinted.
1 szint: 1 TP - 5 LÉ
2. szint: 1 TP - 10 LÉ
3. szint: 1 TP - 15 LÉ
4. szint: 1 TP - 20 LÉ

__________________________________________

Így már lenne értelme felfele ütni, szingularitást húzni, és nem kellene sírni a 0 LÉ-s csatákért.
Fontos, hogy ezt EH-s és VF-es használhassa, ne legyen kivétel.
Dátum: 2011.05.17. 13:45:03
Egy kérdés lenne, azokhoz akiknek van tapasztalatuk:
FELCSER AF képesség:
Ha én védekezek, és megnyerem a csatát, akkor ugye nem gyógyítok magamon, és a felcser sem gyógyít az állataimon? Azaz, ha valaki lepattam rólam (vagy direkt úgy csinálja) az szépen kinyírhatja az állataimat a maxos FELCSER-em ellenére is?
Mert akkor ez sem jó megoldás, ráadásul nem lövöm bele a drága AFP-t!
Dátum: 2011.05.17. 10:12:30
Kb egy vagy másfél éve vetettem egy új topicban a "Pusztítás citadellája, és más elavult dolgok reformja" (vagy hasonló címmel), azt hogy a fix hatású elemeket gyorsan reformálni kellene, mert idővel semmit sem fognak érni. Ekkor a kivégzésről is beszéltünk. KÓC is javasolt régebben egy olyan fejlesztési rendszert (talán már az AF-ek kapcsán), ahol egyre nő a fejlesztési költség, viszont ezzel arányosan nő a hatásfok is.
Emlékszem régen egy ismerősöm (a játék elején, mikor még a póktechnika se jött be, mert nem tudtuk, hogy a kivégzés a nyert LÉ-t is növeli) elkezdett csak kivégzésre gyúrni. A taktika az elején még működött is, de pár szintlépés alatt kezdte elveszteni a jelentőségét, mert már annyira drága volt a szaki, és a növekvő ÉP-k miatt egyre inkább értéktelenedett el a kivégzés haszna. (ekkor kapták fel a pókok a szakit, a "mellékhatása" miatt, amiben nem is vagyok biztos, hogy a kezdetek kezdetén benne volt-e)

Lényeg a lényeg, szerintem is sok ilyen régi hatást meg kellene reformálni, és visszahozni. Köztük a kivégzést is.
Dátum: 2011.05.16. 14:28:31
Az a baj, hogy sokan nem értik amiről Birka ír, csak a saját kis beszűkült látásmódjukból tudnak kiindulni.

Logan hanyadik szintű is? Azért nem látod, hogy az állatsebzések elszálltak, mert a karaktered még nem tart ott. Remélem az iskolában már tanultátok a függvényeket, mert ha igen akkor megértenéd, hogy ahogy egyre nő a taumaturgia, és nőnek az új varázslatok sebzései, úgy fog EGYRE durvulni az állatsebzés. Amivel nincs baj. A baj azzal van, hogy védekezni ellene nem tudsz, illetve egyre inkább lehetetlen feladat.
A kritikusok meg nem jó példa arra amit írtál, mert a kritukusok fejlesztése a környezetetdtől függ. Ha nekem 100-as, és neked is, akkor semmit sem érek ellened. Te is felhúzod 200-ra, de én is. Ugyanott vagyunk, és belement egy rakás LÉ.
VISZONT a vastagbőr nem ilyen!
Nézzünk egy példát. Az egyik szinten sebez egy varázslat 1000-et, ezáltal tegyük fel 100-at az állatba.
Ehhez kell x vastagbőr. A példa kedvéjért egy vastagbőr fogjon fel 1 sebzést. (és most ne számoljunk szorzókkal, semmivel, csak az elméletet nézzük.) ez esetben a 100-as vastag bőr fel is fogta a sebzést.
Következő szinten már egy varázslat sebez 1200-at 120-at az állatba, kell 120-as vb. de a varázslatok sebzése ROHAMOSAN emelkedik! (nézd csak meg a sebzés toplistát), tehát, ha felmegy 12000-re az állatsebzés, meg 1200 lesz, akkor neked 1200-as vastag bőr kellene. Következő szinten meg már 1500-as stb. VISZONT semmit nem kell költeni arra, hogy az állatsebzés emelkedjen!!! (max új varázslatot venni szintlépések után néhány ezer LÉ-ért! meg néha szinten tartani a taumaturgiát!)

összefoglalva ami a probléma egyik és legnagyobb része:
a varázslatok általi (és acsarkodás álltali) állatsebződések a szintlépésekkel MAGUKTÓL nőnek, nem kerülnek újabb LÉ-be, míg a felfogásukhoz egyre durvább mértékben kellene növelni a vastagbőrt, ami egyre több LÉ-be kerül!

És ahogy birka is írja, 100-200-al megnövelni a vastagbőrt nem gond, ha ezen múlik, akinek fontos megtenné. De jelenleg szinte mindegy, hogy 100-as vagy 400-as a vastagbőrőm, nem sok külömbség lesz, ugyanúgy órákat kell gyógyítani az állatokat, ha támadni akarok.
Dátum: 2011.05.15. 22:37:00
áh, inkább hozzá sem szólok
Dátum: 2011.05.15. 18:12:45
Köszönöm szépen, hogy ilyen szépen összefoglaltad, amit mi csak karcolgattunk.
Ebből is világosan kiderül, hogy nem alaptalan a felháborodásom, aminek ma reggel hangot adtam. Csak hát ugye az "emberi" értékek ma is előjöttek bizonyos userekből, és nem konstruktív elmélkedés lett belőle, hanem egymás fikázása. Sajnos EZ IS A JÁTÉK része, hogy ilyen userek is írhatnak a fórumra. Biztos ez is egy taktika ...


Sajnos a másik rossz hír, hogy eszerint megint csak elég IQ-ra gyúrni, azzal védem ki legjobban az állatsebződést, ráadásul ha nyerem a varázslatkört (kritikussal), és megfelelő taumaturgiával, akkor gyakorlatilag még a csatát is megnyertem.
Ebben csak az a szép, hogy akkor IQ-n kívül minek is fejlesztünk mást?
Dátum: 2011.05.15. 16:07:17
Ariel írta le amire én is céloztam.

Elitninja, te kitűnő vitatpartner vagy, gratulálok! Megint kiszűrted a lényeget.
nem is tudom miért próbálom meg de mégegyszer leírom:

Attól vagy bunkó (illetve egy játékos), hogy az jelent neked örömöt, ha az egekbe nyomod az állatsebzést, és naponta többször ütöd ugyanazt a játékost! És erre még büszke is vagy. Igen, ez a játékban egy lehetőség, nevezhetjük taktikának is. (tudod a vizilabdában is van lehetőség arra, hogy a vízalatt tökönrúgd az ellenfelet, akár minden alkalommal mikor találkoztok, és még a bírók sem fújnak érte mindíg, de ettől még egy büdös bunkó, aki ilyet csinál. Hiába csinálja esetleg mindenki)
Ennek a magas állatsebzésnek védekezéskor lenne taktikai szerepe, nem támadáskor.

Ezt a részt kérlek olvasd át, annyiszor, ahányszor újra hozzászólsz a témához:
Látom nem érted miről van szó, így nem is veszem a fáradtságot, hogy újra megpróbáljam elmagyarázni!
Dátum: 2011.05.15. 14:41:31
Én nem éreztem őket alacsonynak.
DE, legyen igazad, alacsinyak. Csakhogy kinek van 200-300-as másodlagos szakija? És még mindig ott az acsarkodás, ami ellenn nem is véd. tehát, én fejlesszek mint az állat, míg a támadónak jóval kevesebb erőfeszítésébe kerül?

Elitninja:
Azért vagy bunkó (ha magadra veszed), mert ezek szerint te is betámadsz mindenkit, naponta többször, és rommávered az állatokat.
Az elején én csak azt vetettem fel, hogy az mire jó, hogy vagy nem védekezek, és állat nélkül állok, így "bárki" leverhet, vagy ha védekezek állatokkal, akkor meg szarrá verik őket pár óra alatt?

Azzal továbbra sincs baj, ha te védekezőként vered péppé az állataimat. És ugye megint csak kijött az igazi énetek, mert én az elején pontosan leírtam, hogy nem a játékosokkal vana a bajom, hanem magával a játékrendszerrel, hogy ilyen "nincs választásod" helyzetbe kényszerít!

Szóval gondolkozzunk is el azon, hogy miről vitázunk már fél napja, és miről is indultunk.
EGYETLEN egy értelmes HSZ volt, ő a felcser szakit vetette fel. Köszönöm neki, hogy építő jelleggel vett részt az ügyben, a többieknek pedig "szépjónapot" kívánok.

(megjegyzem én le is zártam volna ott a felcseres felvetésnél, mert majd kipróbálom, ha lesz rá AF, vagy megkérdezek olyat, aki használja)
Dátum: 2011.05.15. 14:16:45
Drágabarátom: minden reggelem így kezdődik, sőt minden nap ez van. Mára lett tele a bakancs.
De te is azon mélyértelműek közé tartozol, akik a másikat előbb hülyézik le, mint, hogy a felvázolt esettel foglalkoznának. Konstruktív vagy barátom, ehhez csak gratulálni tudok!
Dátum: 2011.05.15. 14:13:49
Igen, megint oda jutottunk, hogy mivel én felvetettem egy kérdést, amiről kiderült, hogy akár probléma is lehet, ezzel én akkor most picsogok.

De amíg te elnyomsz "töbmillió LÉ-t" a másodlagos szakik fejlesztésére, addig én elnyomtam közel annyit az "ellenszakik" fejlesztésére, mégsem érnek semmit. (főleg azért, mert ahogy te is írtad, az acsarkodás ellen NEM HAT a vastagbőr! Azzal, hogy én is acsarkodást fejlesztek, csak azt érem al, hogy ugyanolyan bunkó leszek, mit te, és még több bunkót nevelünk, mert akkor más is fejlesztacsakodást. De ettől az állataim még mindíg ugyanúgy sebződnek. Szóval ez nem megoldás. Ráadásul, ha mindenkinek lenne acsarkodása, akkor megint te picsognál, mert semmivel sem leszel különb a többiektől.

tehát jó szidni a másikat (főleg a Légióst), de hogy egy konkrét esetre SOHA nem tudtok értelmes felvetést eszközölni, csak a másikat alázni, na az a valami! Gratulálok hozzá!