Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bpetya75

Dátum: 2011.11.15. 07:58:44
Bárcsak lenne, de én sem emlékszem őskőesőre a xenó végén.
Dátum: 2011.11.15. 07:56:15
Milyen madárfaj az Őszapó?
galamb
harkály
cinege
veréb

Nem értem ezt a kérdést. Az őszapó se nem cinege, se nem veréb, hanem őszapó. Az őszapó (Aegithalos) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe, az őszapófélék (Aegithalidae) családjába tartozik. Másrészt meg kis "ő"

Kuka.
Dátum: 2011.11.15. 02:14:07
Kvízolimpiás kérdés firtatta, hogy hol volt az első téli olimpia. A guglin gyorsan megkerestem, be is jelöltem Chamonix-et, erre állítólag St. Moritz a helyes, ahol a 2. meg az 5. volt. El is úszott a medálom...
Dátum: 2011.11.14. 08:52:31
Így már oké

Bár szerintem két pontosítással (nyári olimpia, illetve Nagy-Britannia) akár maradhatna is. Érdekes sporttörténeti infó.

Ellenben ez:

A város: Kingston. Mi az ország?
Alaszka
Grenada
Guyana
Jamaika


Igénytelen a kérdés meg a válaszok is. Legalább 4 országot sikerült volna felsorolni!
Dátum: 2011.11.14. 08:12:25
Mér'?
Dátum: 2011.11.02. 15:26:53
Rosszul. A wiki szerint: "Az egyenlő oldalú háromszög vagy szabályos háromszög minden oldala azonos hosszúságú. Egyben minden belső szöge is ugyanakkora, mégpedig 60°"

És én is így emléxem
Dátum: 2011.10.31. 15:50:15
Nekem ez mindig "és" volt. De elfogadom az érvelésedet. Megint okosodtam kicsit
Dátum: 2011.10.30. 22:16:40
A hiperűr meg a lézerkard mióta tudomány? Ez fantasy, nem sci-fi. Igen. Számomra a Star Trek is ez a kategória. Nekem a sci-fi attól az, hogy van benne valami tudomány. Matematika, fizika, csillagászat, biológia, társadalomtudomány. Márpedig ilyenek legjobb tudomásom szerint nincsenek ezekben a sztorikban.

Mindegy. Nem rugózom tovább a témán.
Dátum: 2011.10.30. 14:43:37
Nem. Tényleg nem értem, hogy miért is tartozna a Star Wars egy sorba olyan sztorikkal, mint a Viking visszatér, az Alapítvány sorozat, vagy a Randevú a Rámával.
Dátum: 2011.10.29. 21:43:59
A sci-fi magyarul tudományos-fantasztikust jelent. A Star Wars-ban egészen pontosan hol is van a tudomány???
Dátum: 2011.10.28. 08:53:33
Milyen sportágban jeleskedik Csipes Tamara?
úszás
röplabda
kézilabda
kajak-kenu

A kajakozás meg a kenuzás két külön sportág. Csipes Tamara kajakos. Annyi köze van a kenuhoz, hogy az is evezős sport. A kajak-kenut javítani kéne kajakozásra.
Dátum: 2011.10.26. 18:11:15
Márpedig a kifejezést ismertem, csak azt nem tudtam, hogy hol is hallottam. Most már legalább tudom, hogy honnan ismerős. Kösz
Dátum: 2011.10.26. 07:53:16
Nem olyan rossz kérdés ez. Ha nem ismered a kifejezést (merugyanis úgy van, ahogy Ezüstszél feltételezi, ez egy mondás), akkor is kiguglizható, ha sorra rákeresel a "pénz az ablakban", "pénz a dunyhában", "pénz a padláson" kifejezésekre.
Dátum: 2011.10.25. 10:59:50
Pedig a spanyol hódítások kora rég lejárt

Akkor megegyezhetünk abban, hogy a kérdés úgy jó, ha a helyes válaszban Nagy-Britannia is szerepel. Igaz?
Dátum: 2011.10.25. 10:39:21
Világéletemben úgy tudtam, hogy Nagy-Britannia része. A wikin azt írják, hogy egy '67-es népszavazás megerősítette a britekhez tartozását. A spanyolok vitatják a hovatartozását, de a guglis térképen határt húztak Espana és Gibraltár közé.

Nem győztél meg Cras
Dátum: 2011.10.25. 10:25:02
Nem mentettem el a kérdést, mert későn jutott eszembe, hogy nem stimmel.

Mely országokkal határos Spanyolország?

A helyesnek elfogadott válasz Franciaországot és Portugáliát írja. Node mi van Gibraltárral???
Dátum: 2011.10.25. 08:58:44
Könnyedén kiguglizható, de ha beugrik a Szökés című (asszem Prison break volt az eredeti cím) sorozat, akkor ki is lehet sakkozni. Én nem láttam egy részt sem, de a Fox Rivert tippeltem volna be, hiszen a Csillag meg az Alcatraz kizárható, az arab nevű meg nem túl valószínű.
Nem akarok kioktató lenni, de logika is van a világon...
Dátum: 2011.10.25. 08:53:06
Csatlakozom Amorphea polgártárshoz. Kár megsértődni, ez egy játék. Méghozzá szerintem hibáival együtt is egyértelműen a jobbfélék közül való.

Én nyomtam a Gladiátort, a Honfoglalót, a Gladiatus, a Battleknightot, a Shakes&Fidgetet, a Traviánt, a Kingsaget, a Mágia Mestereit, sőt anno még az Elveszett Világ (asszem ez volt a neve), meg a Brutália nevű játékokat is. Most csak ezt játszom (meg kicsit még a Kingset), nem véletlenül. Nekem változatosságban, játékélményben messze felülmúlja a fentieket, pedig nem épp sz@rok azok sem.

Hogy nem fogadták el a kérdésedet? Nekem is csak 2-t fogadtak el 8 próbálkozásból, azóta nem kísérletezek vele. Ráadásul a 2. el is tűnt, pedig arra még büszke is voltam, mert egy kicsit megcsavart jobboldali közlekedéses kérdés volt. Ez van. Ettől még nagyon jó kis játék ez.

Szerintem.

u.i. A kortesbeszéd díját a megbeszéltek szerint kérném rendezni. Köszönöm!
Dátum: 2011.10.24. 11:45:23
Ki nem volt a Batthyány kormány tagja?
Széchenyi István
Wesswlényi Miklós
Deák Ferenc
Batthyány Lajos

Wesselényi sem, de Wesswlényi biztosan nem.
Dátum: 2011.10.24. 08:54:20
A Gyűrűk Ura-kérdés szerintem beleférős. Sok történet szereplőire van itt kérdés, ez éppen a legismertebbek közé tartozik. Mármint a történet, nem feltétlenül a szereplő.

Benyovszky-t nem kötelező tudni, de illik. Miért is baj az, ha egy kérdésből tanulni lehet?