Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bpetya75

Dátum: 2011.11.22. 10:24:40
Na kösz! Most megnyugtattál
Dátum: 2011.11.21. 15:59:54
Szerintem is helyes.

Viszont ha már a Naprendszernél tartunk. Most akkor a Plútó nem bolygó, hanem kisbolygó, és csak 8 bolygó van itt? És a kvízkérdéseket ennek tudatában kell megválaszolni? (Igazából nem tőled kérdezem, csak a Te gondolatodhoz kapcsolódtam)
Dátum: 2011.11.21. 12:51:57
Persze hogy meg lehetett csinálni kockulás nélkül is, de azért kicsit maradhattak volna még.

Pepe szerette Xenómama! Erre ti ilyen hamar levertétek őket. Csúnya banda!
Dátum: 2011.11.21. 12:28:29
.
Dátum: 2011.11.21. 12:27:47
Jájj Cras!

Oan szűrszálhasogató vagy!
Dátum: 2011.11.21. 08:58:32
Természetesen teljes mértékben egyetértek veled a vitával kapcsolatban. Viszont én már évek óta írogatok különböző fórumokra, és sajnos azt tapasztalom, hogy nagyon alacsony szinvonalú a netes vitakultúra nálunk. Ezért értékelem, amikor mégsem
Dátum: 2011.11.21. 08:49:54
Csakhogy a válaszokkal együtt már 6 számról beszélünk

De ha már felvetetted, akkor megnézem, hogy találok-e más megoldást is a maradék 3 válaszban
Dátum: 2011.11.21. 08:05:55
Így is jó, de matematikalig helyesebben is megfogalmazható a szabály szerintem.

an=a(n-1)+2*(a(n-1)-a(n-2))
Dátum: 2011.11.18. 11:45:28
Utóbbi. Én eddig mindig visszakaptam a dukátjaimat, ha túllicitáltak.
Ha nem is fér bele a baromi ötletes kategóriába, de örülök ennek a kérdésnek is:

Az alábbiak közül melyik NEM ugyanannak az állatnak a neve?
aranysakál
toportyán
ezüstróka
nádi farkas

Merugyanis sokan tévesen a toportyánt a farkassal azonosítják, van olyan kérdés is az adatbázisban (hacsak a nyavajgásom hatására ki nem került onnan). Ezért is köszi
Mostanában sok kérdést kifogásoltam, ezért aztán különösen jól esett ez:

Ha egy egységoldalú kockát kiterítünk a síkban, akkor ez a sikidom mekkora területű téglalapban fér el?
9
16
10
12

Végre egy értelmes, végiggondolandó kérdés. Köszi!
Dátum: 2011.11.17. 15:21:53
Nekem tetszik. Szerintem érdemes lenne az event sikerétől függetlenül megnézni, hogy megvalósítható lenne-e valami belőle
Dátum: 2011.11.16. 22:10:52
Nolássuk

Én is úgy érzem, hogy sok a lexikális sportkérdés (Ki lett a világbajnok ekkor meg akkor? Ki lett a gólkirály? stb), de az általad említett kettő még beférős szerintem. A foci EB helyszín választása elég nagy publicitást kapott, emlékeim szerint többek között azért, mert mi is pályáztunk rá a horvátokkal közösen, és nagy volt a morgás a döntés miatt. Így elég sok helyen bele lehetett botlani a témába a médiában. Ajax, Chelsea, ezek a legismertebb csapatok között vannak. Nem kell szeretni hozzá a focit, hogy el tudd helyezni őket nagyjából a térképen.

Lukácsékkal kapcsolatban asszem mégis igazat adok neked. Egyébként én is majd 20 éve hallottam előszöt Csapdát

Béri Balog Ádám vagy Budai Nagy Antal ugyebár két konkrét élőlény. Hogy ne legyek ennyire távolságtartóan személytelen, a magyar történelem nagy alakjai. De a májusi cserebogár, az egy rahedli nyomorult károsító gyűjtőmegnevezése. Szóval nem jó az összehasonlítás. Szerintem. De asszem, hogy ez már szemantikai kérdés (ahogy Steve Buscemi mondta a Fegyencjárat című filmben), ahhoz meg én nem értek

Minden esetre örülök neki, hogy nem ugattál le, amiért vitába szálltam veled
Dátum: 2011.11.16. 10:52:27
Igazad van a kérdéssel kapcsolatban, de ha tényleg "ez eddig a legszánalmasabb helyesírású kérdés" amivel találkoztál, akkor vagy nagyon szerencsés vagy, vagy csak nemrég kezdted a játékot
Dátum: 2011.11.16. 08:44:34
Rosszul tudod. Nem régóta vagyok prémes. Előtte nem lehetett megszakítani.
Dátum: 2011.11.16. 07:56:54
Ezek szerint nem szereted a focit. Attól még nem speciális egy olyan kérdés, ami a legismertebb csapatok némelyikére kérdez rá. A jövő évi EB helyszíne dettó.

Ha a Rómeó és Júliára vagy a Sevillai borbélyra vonatkozik egy kérdés, arra is rá lehet húzni, hogy lexikális, de mert az alapművelség része, van helye a kvízben. Ugyan ez a helyzet a mai klasszikusokkal is. Sci-fi és fantasy irodalom és filmek, a könnyűzene minőségibb része (a Tankcsapdát ide sorolom), miegymás.

Cserebogár. Valóban a neve, de attól még egy jelzős szerkezet. Ahogy a sárga cserebogárnál, az erdei cserebogárnál vagy akár az áprilisi cserebogárnál is.

A maradék kettővel egyetértek
Dátum: 2011.11.15. 15:03:14
Hasonló problémám van egy hugenottás kérdéssel, amivel ma találkoztam. Rákerestem, és az Idegen Szavak Gyűjteménye fedőnév alatt megtaláltam azt a meghatározást, amit a kérdés feltevője megadott helyesként. Eszerint a hugenotta, az egy vallási népcsoport tagja. Ez szerintem nem pontos. A hugenották nem külön nép, franciák voltak ők is, csak reformátusok. A "vallási csoport" helyesebb lenne. Szerintem.
Dátum: 2011.11.15. 10:18:29
A II vh végén melyik hajón írta alá Japán a kapitulációs okmányt?
Bismarck
USS Missouri
Titanic
Jamato

Tudom, sok a bajom, de ez megint micsoda? II. Világháború. Minimum II. VH, bár ez szerintem igénytelen, de a fentinél még mindig jobb.
Dátum: 2011.11.15. 09:00:38
Milyen hosszú a vonulata a kínai nagy falnak?
1000km
5km
2500 km
milyen fal???

Milyen válasz???
Dátum: 2011.11.15. 08:53:22
Én vagyok nagyon műveletlen, vagy ez tényleg spec?

A Yu-Gi-oh rajzfilmben hogy hívták Yugi nagy ellenségét?
nagypapa
Pegasus
Joey
Kaiba