Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bpetya75

Értem a logikádat Thor, sőt egyet is értek vele, de azért lehetnek olyan helyzetek, amikor átmenetileg jobb megoldás az, amit Miklós javasol. Pl kis szövetség, mint a miénk az 5-ösön, ahol kettőnknek éppen meg van az 5 szavazat. Amíg nem találnuk a kevéssé csapatjátékos helyett új tagot, addig kényelmetlen kirúgni, mert ad adszurdum még a kútból építés is gondot okozhat, ha csak az egyikünk teheti meg. Jó, tudom, hogy ehhez többet is ki kell rúgni, csak mint elképzelhető vészhelyzetet írtam példaként.

Ahogy Viskos írja, afféle utolsó figyelmeztetésnek jó a dolog, meg nekünk egy kis haladék új tag toborzására.
Dátum: 2011.12.13. 08:02:26
Folytasd a közmondást : Közös lónak ....
Túrós a háta
Fekete a háta
Sáros a háta
Fehér a lába

Egyrészt nem kell nagybetű a válaszokhoz, másrészt NEM túrós, hanem túros. Már egy páran észrevételezték ezt szerintem. Erős a gyanúm, hogy ez a kérdés sem egyszer van bent...
Dátum: 2011.12.13. 05:37:11
Annyi még hozzá, hogy az Akadémia minden szintje után kettővel növelheted a tanulásodat, így a maxos 15-ös Akadémiánál lehet kimaxolni a tanulást.

Egyébként szívesen
Szerintem is jó ötlet. Jobb, mint a kirúgás.
Dátum: 2011.12.12. 15:27:45
Egy szövetségi épület kell a tovább fejlesztéshez, amit Akadémiának hívnak.

Ha szövetség tagja vagy, de mégse tudsz fejleszteni a tanulásodon, akkor még nem tölötted fel a kutat.
Ugyan már! Egy origós vagy indexes topik alapszintje is mélyen ez alatt van. Ott olyan jelzőkkel, hogy buta, ostoba, meg modortalan senki nem rúg labdába. A hazug patkány már súrolja a szinvonalbéli mélységet, de ennyi.

Akit személyesen nem érint a vita, az még tanulhat is belőle. Prismának szeritem érdekes érvei vannak, Arielnek meg komoly vitakultúrája. Nem hiszem, hogy Miklóst elrettentené ez a párbaj a topiktól, legfeljebb ignorálja az inkrimináltak hsz-eit...
Idézet: Miklós - 2011.12.08. 14:45:53

Idézet: Ariel - 2011.12.07. 21:26:36
Ennél szerintem jobb megoldás, ha az entitás egyszerűen visszagyógyul a csata előtti állapotra, ha ájul a karakter. Ez teljesen megszünteti a kamikaze entitásölést. Így egyszerűen csak ép-t bukik a karakter, ha túl nagy pofont kap.

Nekem ez az ötlet teszik, ha a játékosok is elfogadhatónak tartják, be tudjuk rakni. És akkor gondolom CSP vesztés se lenne?


Én itt a középmezőnyben (V5 73. szint) úgy látom, hogy jó az ötlet.
Dátum: 2011.12.08. 08:48:45
Mit/Miket neveznek a Föld tüdejének?
Szilícium-völgyet
vastüdőket
génmanipulált növényeket
esőerdőket

A kérdés jó, valóban az esőerdőket nevezik a Föld tüdejének. Csupán csak annyi a baj a dologgal, hogy tévesen. A Föld tüdeje az Óceán. A légkör oxigéntartalmáért a fitoplanktonok felelnek, megpedig azért, mert haláluk után lemerülnek a fenékre és a bomlásukkal nem vonnak ki oxigént a légkörből, ellentétben a fákkal. Az erdő oxigénmérlege nagyjából nulla.
Dátum: 2011.12.07. 14:59:43
Idézet: Seligen - 2011.12.07. 14:36:53
Hogy hasra csapva mondjak is valami átgondolatlan konkrétumot, mondjuk 5 szintenként szintlépés után teljesíteni kellene néhány kihívást (pl. 10 különböző kalandban rákattintani a szövegekben a hordaparancsnokod nevére vagy 20 különböző játékos karakterlapján a leírásában a mérges szmájli ikonjára vagy a "köszönöm" szóra ill. ragozott alakjaira) és ennek eredményeként szép sorban megszerezhető lenne néhány eseményből pottyanós relikvia.


Ez tetszik. Főleg hogy "átgondolatlan konkrétum"-nak aposztrofáltad
Ez most ugye nem komoly?!

Az oké, hogy az első F1 futam spec, de a többi simán jó. Ha a szókincsedből hiányzik a morózus szó, akkor pótold.
Dátum: 2011.12.07. 09:37:06
A mostani 4-esből én még profitáltam, megtanultam 1-2 okosságot, de a gyakorlottabbak számára tényleg unalmas lehet, a következőn (hacsak nem lesz valamivel erősen megturbózva) én sem indulok. De az 50-es szerintem is jó úgy, ahogy van
Dátum: 2011.12.07. 09:33:24
A Samurai Jack cimű mesében ki Jack legfőbb ellensége?
Nincs legfőbb ellensége
Amu
Egy robot
Egy másik samurai


Amellett, hogy erősen spec, még jó válasz sincs. Legalábbis a wiki szerint Aku a neve a főgonosznak.
Dátum: 2011.12.07. 08:08:20
A lótücsök vagy lótetű (Gryllotalpa gryllotalpa) a rovarok (Insecta) osztályának az egyenesszárnyúak (Orthoptera) rendjéhez, ezen belül a lótücsökfélék (Gryllotalpidae) családjához tartozó faj.

Egy elütést kell csak javítani.. Gondolom poénnak szántad, de hátha valaki még nem hallott a dögről
Ember! A hárs az nagyon rossz! Akkor inkább cukorjuhar
Most őszintén. Tényleg azért törölt szerinted, mert itt fikázták a helyesírását? Mert ha igen, akkor olyan játékot keressen, ahol nem kell írni, vagy úgysem érti amit írnak.
Dátum: 2011.12.05. 13:43:01
Idézet: Braxatoris - 2011.11.27. 16:14:46
Hol tartották az első téli olimpiai játékokat?
A helyes válasz szerint St. Moritz-ban.

Ennek ellenére mindenhol (pl. itt is: http://www.olympic.org/chamonix-1924-winter-olympics) azt találtam, hogy Chamonix-ban.
St. Moritzban a második volt 1928-ban.


Már megkifogásoltam pár hete ezt a kérdést én is. Megkaptam az olimpián, még szerencse, hogy nem bíztam a javításban, így a helytelen helyes választ jelöltem be. Ezzel nem buktam el a medálomat...

Mi kell egy ilyen egyértelműen javítható kérdés javításához? Oké, hogy idő, de akkor meg legyen egy külön, válogatott adatbázis a többszörösen ellenőrzött kérdésekről, amik mehetnek az olimpiára, ne efféléken csússzon el az ember!
Dátum: 2011.11.23. 13:57:18
Ott a pont. Akkor kicsit többet tartok magamnál, hogy a felkenődők többet adakozhassanak

Köszi a választ Cras!
Dátum: 2011.11.23. 13:09:44
Sziasztok!

Valamit nem értek. 40-es a projekcióm, így 40*(100+2*71)=9680 LE-t védek le elvileg. Ehhez képest tegnap és ma is volt olyan, hogy 11-12e volt nálam, amikor megtámadtak és nem vittek semmit. Nem mintha haragudnék miatta, csak így nem tudom kiszámolni, hogy meddig is ér a védelem.
Dátum: 2011.11.22. 22:42:25
Csakhogy Vajk\István már kereszténynek született, hiszen Géza 972-ben megkeresztelkedett, a gyerek meg valamikor 975 környékén született.
Dátum: 2011.11.22. 12:30:43
I. Szent István-nak mi volt a pogány neve?
Vajk
Vazul
Koppány
Gyula

Sérelmezem a kérdés megfogalmazását. Hogy a nyugati történetírók pogányoknak nevezték az őseinket, az egy dolog. Attól még nem kell nekünk is ezt böfögnünk!

Nem pogány név, hanem ősi!!!