Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bpetya75

Dátum: 2012.05.10. 08:46:02
Aham. Köszi az infót.
Dátum: 2012.05.10. 08:27:41
A wikin ezt talátam a háborúnál: "Amíg háborúban áll két szövetség, addig nem 8, hanem 1 óránként támadhatják egymást ugyanazon karakterek, és a szerzett lélekenergiát csökkentő hatások legtöbbje nem érvényesül."

Ha a legtöbbje nem, akkor mi az, ami igen? Transzprojekció nem, de a Lélekpajzs igen? Vagy az sem?
Dátum: 2012.05.09. 23:00:56
Én is támadhatnám őket, pedig a 3. oldal végén kullogok. De nem támadom, mert nem tetszik, hogy beütnek 15% alá.

A kolléga gondolom azért írt kh szerű valamiről, mert a kh nem alkalmas a rommá vert játékosok kiváltására. Hm?
Dátum: 2012.05.09. 14:26:56
Igazad van a jogszabállyal kapcsolatban. Éppen azért írtam le a dolgot, hogy azok, akik később tudnak élni a gáttal, és hasonló cipóben járnak mint mi, kalkuláljanak ezzel a plusz 1 hónappal.

A gyűjtögetés is jó ötlet lenne, csak sajnos sokan (mi is) vannak úgy, hogy ez a pénz nem marad megtakarításként, hanem családi kölcsönök visszafizetésére megy el.
Dátum: 2012.05.09. 13:55:38
Friss tapasztalat, gondoltam megosztom veletek, hátha valaki profitál belőle.

Ma írtuk alá az árfolyamgátról szóló szerződést. Azért írom le a dolgot, mert úgy gondolom, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik sakkoznak a törlesztőkkel, csekkekkel. Mi arra apelláltunk, hogy a szerződés megkötésével a háromhavi díjfizetési hátralékunk átkerül a gyüjtőszámlára, és tiszta lappal folytathatjuk a törlesztést, erre az összegre pedig egy 3 vagy 5 éves haladékot kapunk. Viszont! Amiről februárban még szó volt, de a következő hónapokban már nem beszéltek róla, az az, hogy a szerződés megkötését követő 2. törlesztőt fizetjük fix árfolyamon, és a gyüjtőszámla is csak akkor aktiválódik, vagyis nekünk nem most, hanem június közepén vizsgálják majd az egyik fontos kitétel, a 90 napot meg nem haladó késedelem teljesülését!

Ráadásul a közel 90 napos késedelmet nem lehet 1 havi törlesztő befizetésével 60 nap alattivá redukálni, mivel a bank először a háromhavi kamatot viszi el (természetesen a büntetőkamat után), és csak aztán a legrégebbi tőkét. Ez a mi esetünkben 265e forint 4 napon belüli előteremtését teszi szükségessé.

Hozzáteszem, hogy aki jelenleg még fel nem mondott, de 90 napon túli csúszással bíró hitellel rendelkezik, az is kérhet árfolyamgátat, csak az első rögzített árfolyamú törlesztés pillanatára 90 nap alá kell tornáznia az elmaradását. Ami nem egyszerű feladat.

Ha ezt az infót megosztják velünk a bankban még februárban, amikor érdeklődtem a dologról, akkor még elég lett volna egyhavi törlesztőt összeszednünk pluszba. Most kicsit többet fogunk kiköhögni valahogy.
Szerencsénk van. A mi Magyarországunk nem korlátozódik arra a két felnőttre és három gyerekre, akik együtt élünk. A faluból jópáran hozzá tartoznak. Egy nagyobb közösség részének lenni sokkal biztonságosabb
Ő is elég karakánul szokott fogalmazni, nekem néha kicsit szögletes, ahogy Te is Egyébként egy bugris néven ír oda.
Ezért alkalmazzák nálunk nagyon profin az oszd meg és uralkodj elvet. Nincs egység. Ha valami szerveződne, mindig lesz olyan, aki azzal akar jópontot szerezni, hogy köp a főnöknek, aki meg utána mindig sikerrel alkalmazza a megfélemlítés eszközét. Sosem volt jó a piramis alján lenni. A lényeg évezredek alatt sem változott, csak a felszín, a körítés.

Emlékeztetsz engem valakire a Határátkelőről
Dátum: 2012.05.04. 23:47:55
Ezt én is megtaláltam, de nem volt szimpatikus, ezért tovább keresgéltem

És most megyek aludni
Dátum: 2012.05.04. 23:40:32
Viszont az építési átlag felénél a teljes addigi építést veszi figyelembe, ugye?
Az ostor mindig is a végén csattant. A szalagmunkás/betanított munkás/segédmunkás szint szívja meg a legjobban. Feltéve, hogy nem talál magának valami mellékest. Persze tudom én, hogy 3 műszakban nehéz, de nem lehetetlen.

Szerinted mit lehetne tenni? Egy kvalifikált emberekből álló csoport operálhat a sztrájk eszközével, mert nem pótolható olyan könnyen. De egy alacsony képzettségű ember helyére nyolcan ugranak, ő mit tud csinálni?

A vadkapitalizmuson át kell esnünk, ez van. Talán hamar túljutunk rajta, talán beledöglünk. Szerintem az előbbi.
Dátum: 2012.05.04. 23:28:47
Én ilyen lélekkút fele dolgot nem találtam, hanem inkább ezt: "Szövetség váltás esetén az eddigi építésed 80%-át vagy a Lélekkút csatlakozási méretét viszed át az új szövetségbe, ha az kisebb."

Vagyis a kolléga példájánál maradva az 500e 80%-át, vagyis 400e-t vinne át, de mert a másik szövetség kútja csak 300e-s, így annyit fog átvinni. Szerintem.
Van egy jó hírem. A reményvesztettség elmúlhat. Feltéve, hogy nem hazudod tapasztalatnak, ad abszurdum bölcsességnek. Hiába mondják a feketeöltönyösök, hogy "A világ szürke Mr. Smith!" Nem az.
Idézet: Bobi75 - 2012.05.04. 22:15:07
Felkötöm magam, vagy felfekvéssel rákosan a kórházban szenvedek nap mint nap. De ezt ki hogyan gondolja, kívánja. Én is félnék a háborútól, de eljön az a pont, ahol egyértelművé válik az, hogy nem lehet következmények nélkül megúszni.


Ezt nem sikerült felfognom. Ki kíván rákot vagy kötelet? Nem értem.

Nemrég egyébként én is arra jutottam, hogy mégse volt olyan jó az a békés átmenet, és jobb lett volna pár tagot '89-ben lámpavasra húzni. Mindettől függetlenül nem szeretnék háborút, mert az nem a bűnösök megbüntetéséről szólna. Azok már érinthetetlenek.
Igen, félek tőle. Szerintem minden épeszű ember ezt teszi. Gyári melós? Ugye nem azzal a populista maszlaggal akarsz jönni, hogy ma Magyarországon éheznek a dolgozó emberek.
Dátum: 2012.05.04. 21:51:14
Na látod ezért kérdem

Mondjuk annyira régen nem megy a kerék, és mikor behozták a pechpontot, állítólag potyogni kezdtek az ur cuccok, szóval kétlem, hogy 0,01 lenne...
Hagyjuk ezt az álszent dumát. A kölykök nem innen fogják felszedni a téveszméiket. Másrészt, ha az a feszültség, ami a netes fórumokon megjelenik, a való életben csapódna le, akkor itt háború dúlna. Inkább a nyálverés menjen, mint a fizikai harc.

Igen, vannak a fórumon politikai témák is. Ez a mai Magyarországon egyet jelent a gyurcsányozással, orbánozással. Ismét csak azt tudom mondani, ha zavar, ne olvass bele. Megjegyzem, ennek a fórumnak a szintje szerintem magasan veri az átlag magyar fórumszintet. Sokkal többször van értelmes, vagy legalább kulturált vita, mint parttalan anyázás.
Hányinger? Klotyó vagy zacsi. Esetleg lavór. Ami szimpatikusabb. Ha nem érdekel a felső sor akkor ne nézd.
Dátum: 2012.05.04. 17:49:03
A 35 sorjegyből kijött 32 zöld meg 3 kék nyeremény. Ezért mennyi is jár pechpontban?
Dátum: 2012.05.03. 21:48:58
Kiválóan fordítasz kreténből magyarra! Pirschpont