Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2010.02.17. 22:26:56
Igen, és bár azon kívül, hogy a versnek ő a főszereplője, az egész kötetnek is ez a címe, szóval lehetett volna jól kérdezni, de a vers címe az pont kapufa.
Dátum: 2010.02.17. 19:49:59
Ki írta a Bóbita című verset?

Ady Endre
Arany János
Weöres Sándor
Petőfi Sándor

Állítólag Weöres Sándor. Pedig nem. Neki nincs ilyen verse. Törlés, mielőtt másokat is megpróbál átverni.
Dátum: 2010.02.17. 06:42:24
Volt egy nagyon kemény kérdéskombinációm:

Csak a tiéd, mégis mások használják többet. Mi az?

szemed
füled
neved
kezed

OK, mondom, egynek elmegy, igaz ugyan, hogy a játékélményt erősen rontja, de 10% +LE-ért akár a lelkemet is...

Jött aztán egy másik kérdés, majd...

Csak a tiéd, mégis mások használják többet. Mi az?

ruhád
házad
neved
telefonod

Hát, mondanám, hogy NC, de nem mondom.

Inkább megkérdezem, hogy ez mégis hogyan, szerintetek?
Vajon valakinek elfogadták az egyiket, és hízó májjal, kidüllesztett mellell, büszkén nyomta is be a következő pont ugyanolyat, közben kezét dörzsölgette, hogy megvan a kvíz elfogadós mézesbödön?
Vagy valaki megkapta az egyik kérdést, és felcsillant a szeme: ez mekkora kérdés?! Na de ilyet énis tudok, sőt, mit hogy tudok... Én ettől százszorta jobbat tudok, mert a rossz megoldások annyira bénák, én sokkal cselesebbet eszelek ki (és hát sajnos a gondolatot tett követte).
Esetleg létezik, hogy 2 embernek egymástól függetlenül jutott eszébe ez az észveszejtően dögös kis KVÍZ(?)kérdés, és párhuzamosan futottak be?

Hm, tegyük fel, hogy ez utóbbi áll (ugye ez a legvalószínűbb, hiszen amúgy "már szerepel" értékelést kapott volna csípőből), és akkor legyen egy verseny: kérem a következő Kvíz5 hozzászólásaitokban szavazzatok, hogy melyik maradjon bent - amelyik kevesebbet kap, az vesszen. Ha pedig egyenlő, akkor mindkettő. (és a 0-0 eredmény egyenlőnek számít, természetesen, hehe)
Dátum: 2010.02.15. 13:00:24
Hogy nevezik a Dunát?

Holt folyó
Fekete folyó*
Fehér folyó
Arany folyó

mármint ki és milyen meggondolásból?

valaki SOS segítsen, mert tökhülyének érzem magam, erről ugyanis még soha nem hallottam és nem is értem

(egyetlen tippem a Fekete-erdő -> Fekete-tenger, node ettől a folyó még nem fekete...)
Dátum: 2010.02.08. 19:56:38
Arra lennék kíváncsi, hogy miért változott meg az a rendszer, hogy minden hozzászólás 5 pontról indul. Ehelyett (igaz, már elég régóta) az aktuális átlagról indul.

Gyakran előfordul, hogy egy hozzászólás meghökkentőan alacsony/magas pontszámmal rendelkezik a tartalmához képest - ilyenkor nem nagyon tudom eldönteni, hogy a többség véleménye ennyire eltér az enyémtől az adott hozzászólás kapcsán, vagy pusztán az illető hozzászólásainak eddigi története az, amit látok.

A rendszer hátrányát saját kis egyszerű szemszögemből tehát látom - valaki felsorolná az előnyeit?

Jah, bocs, ha már agyontárgyalt téma. Igazán igyekeztem: rákerestem a "pontszám" szóra, de nem találtam választ a kérdésemre.
Dátum: 2010.02.03. 17:38:02
Idézet: Yetike77 - 2010.02.03. 08:28:57
Melyik gyümölcséről hírés Szabolcs megye?
Alma
Körte
Szilva
Meggy

Helyesírás! nem hírés, valamint nincs Szabolcs megye, hanem: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye!


továbbá mind az almáról, mind a szilváról híres

Idézet: Yetike77 - 2010.02.03. 08:32:47
Melyik egy akváriumi halfajta?
Busa
Ponty
Harcsa
Sziámi harcoshal

Rosszul feltett kérdés! Nem akváriumi, hanem akváriumban tartott!

A sziámi harcoshal (Betta splendens) Dél-Ázsiából, Thaiföld állóvizeiből származik. Amikor egy gyönyörű hím agresszív magamutogatása során kifeszíti fátyolos úszóit, azok tökéletes kört alkotnak. A nősténynek mindig jóval rövidebbek az úszói.


arról nem is beszélve, hogy akváriumaink tele vannak páncélos harcsákkal, tehát itt is akad még egy jó válasz
Dátum: 2010.02.01. 17:55:50
Hol él a Botia macracantha?

Antarktisz.
Szumátra.
Amerika.
Afrika.

OK, és ha elárulom, hogy az ÖVES DÍSZCSÍK az, amiről szó van?
Még most se tudjátok?
Fehér alapon fekete függőleges sávosak, piros úszókkal. Még most sincs meg??? LÚÚZER, ezt nem tudni???
Na, nekem se ugrott be (pedig itt volt a nyelvem hegyén), úgyhogy megnéztem a neten. Hát, el se fogod hinni, de Szumátra a megfejtés.

Itten közbe kell jegyezzem, hogy énnékem vótak halaim, oszt így nézegettem a halakat a halasbótban, és ez ám baróra hasonlít a "szumátrai díszmárnára" (mer ugyanilyen kis szines), ami jó sok kölöknek van, merhogy könnyű tartani, meg csinoska is, csak annak olyan íves a hasa, kérdéses halunknak meg amolyan egyeneses, merhogy ez egy harcsaszerűség, csak pici. De ugyanúgy szumátrai mind a kettő, csak ennek a neve nem olyan.

Szóval ha még erre a legalábbis koca-akvaristák körében ismert szumátrai díszmárnára kérdez rá a kérdező, akkor is csöppet speciális, de így, latin névvel, egy találomra kiválasztott halat megkérdezni... Ez nem a rossz kérdés, hanem a nagyon gyorsan húzzá a retekbe kategória.

Vagy megint csak én tévedek, és a boltban, konzervként nap, mint nap találkozom vele, és ráadásul pont latin névvel van ráírva a dobozra (ellentétben mondjuk a szardíniával)? Vagy híres életmentő halakról van szó, akik többször is szerepelnek a hírekben, csak kicsit kell odafigyelni, hiszen havonta 1-2x latin nevükön konferálják fel őket a rádióban? Esetleg egyedfejlődésünk egyik fontos állomásai ők, félúton valahol az ausztralopitekusz és a neandervölgyi között, csak már megint csajoztam tanulás helyett, amikor erről tanultunk???

Ha nem ilyesmiről van szó, akkor kérném a kérdés törlését, és a kérdezőtől a kiutalt LE utólagos, adók módjára történő behajtását.

köszönettel
Dátum: 2010.01.29. 21:19:16
Maximum hány tárgy lehet egy végzetúrnál?

4
5
6*
8

A szokásos gratulációmon túl a fantasztikus ötletességről, amely egészen a Végzetúrig repíti a kérdezőt, kérdezném, hogy mikor döbbennek rá végre a kedves kvíz-adminok, hogy a Végzeturas kérdések az állandóan változó szabályok miatt havonta out-date-elődnek, és emiatt eleve el sem kéne fogadni őket?

No, de nézzük, hányféle tárgy? Ugye alapból akármennyi, csak amit viselhetek, az korlátozott, de ez még csak a kötözködés kategória.
1. szinten emlékeim szerint volt egy buzogány, egy pajzs, meg egy vért, oszt szevasz. Ez 3.
Később kiegészült varázslattal is - 4. Vagy 3, mert a varázslat nem tárgy?
Majd jönnek a gyűrűk és a láncok a térkapuból. Így már akár tarthatunk éppen 6-nál is, amennyiben kérdezőnk is így gondolkodott, és éppen ebben az állapotában kapta el az ihlet.
Aztán potyogni kezdenek a fókuszkristályok. Itt ismét cizellálódik a kérdés, mert ez egy újabb típus, de igazából nem külön tárgy, ugyanakkor minden egyes tárgyban viselhető 1-1. Meg sem próbálom követni, hogy hányféle lehetőségnél tartunk a válaszok terén.
Aztán ami fíx, az a csizma.
Gyógyitalok, varázsitalok. Ezek is tárgyak, bár el lehet magyarázni, hogy miért mégsem.
Viszont a relikviák, azok tutira tárgyak. És ebből akárhányat nemcsak birtokolni, de viselni is lehet. És ha csak mint típus adódik hozzá a listához, akkor is több, mint 6 a helyes válasz.

Fentiek alapján kérném a kérdés törlését, és hamár így belelendültünk, akkor az összes többi idióta Végzeturas találóskérdést is küldjük utána. Köszönettel.
Dátum: 2010.01.22. 07:17:31
Idézet: Begi01 - 2010.01.21. 23:04:44
2002 és 2008 között ki volt az MTA elnöke?
Vizi E. Szilveszter
Glatz Ferenc
Kosáry Domokos
Pálinkás József

sztem nem általános műveltség


szerintem meg igen
kvízkérdésnek meg egyenesen kiváló
--------------------------------------------------------------
ami viszont sokkal kevésbé:

Hányadik lett a magyar női kézilabda válogatott a 2008-as Európa Bajnokságon?

8
7
10
9

hacsaknem én maradtam le valamiről...
mert lehet, hogy elképesztően nagyarányú vereség, vagy egyéb "megjegyezhető" dolog kötődik hozzá, ez esetben nyilván a picit is érdeklődő ember számontartja az eredményt
de ha semmi ilyesmi, akkor ne szórakozzunk már, hogy éppen 2008-ban, éppen a női kézilabda, éppen az EB-n, éppen 8. lett...
Dátum: 2010.01.17. 07:07:27
Az alábbiak közül ki a szereplője a Futrinka utca című bábjátékban?

Mazsola
Matador
Páfrány
Pityke őrmester

jééé, EGYIKSE!!!
A kérdező szerint Mazsola, de nem. Ő a Mazsola című mese szereplője. Ez önmagában nem zárja ki, hogy a Futrinka utcában is szerepeljen, de abban NEM szerepel.
Dátum: 2009.10.30. 23:11:42
Hanyas frekvencián szól a Danubius rádió?

105, 8
95, 4
103, 3
103, 9

Most arról az adóról beszélünk, ami hamarosan lehet, hogy egyiken sem???
És amúgy HOL hanyas frekvencián? Ezek a rádiók az ország különböző pontjain más-más frekvencián szoktak jönni. Vagy?
Dátum: 2009.10.30. 00:04:52
Hogyan írják helyesen?

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Hadjál

mit írnak így helyesen, te kis, te nagyon, te, aki nem érdemli meg, hogy trágár szavakat pazaroljak rá???
-----------------------------------------------------------
Ja és volt még egy gyöngyszem:

Milyen napra esett idén március 15?

Klassz, a zsenikém pont idén tette fel kérdést, de jövőre már csak 1/3 esély lesz, hogy pont abban az évben, amelyikre tippelek.
Dátum: 2009.10.28. 21:42:28
Olaszországban van-e vulkán ??

nem létezik vulkán
igen
lehet
nincs

hányszor kell még elmondani, hogy ott van a "lemondok" gomb???
Dátum: 2009.10.28. 06:24:24
Ki nem a Futrinka utca lakója ?

Manócska
Tádé
Mazsola
Picur

Itt sajnos 4, azaz NÉGY helyes válasz van, ugyanis egyikük sem a Futrinka utca lakója. Igaz ugyan, hogy az első három egy másik mesében szerepel, mint a negyedik, de egyik sem a Futrinka utca.

TÖRLÉS
Dátum: 2009.10.18. 10:32:35
Hol él az Ornithorhynchus anatinus?

Dél-Amerika
Észak-Amerika
Ázsia
Kelet-Ausztrália

OK, hogy kacsacsőrű emlős és így már egyértelmű a válasz, de mi a retkes retek retkes retkéért kéne nekem ezt ÁLTALÁNOS MŰVELTSÉG alapon latinul tudnom???
Dátum: 2009.10.17. 08:48:57
Mikor léptünk a XXI.-dik századba?

2005
2000
1967
1988

Mintha hiányozna a helyes válasz: 2001.
Dátum: 2009.10.09. 06:33:40
Az alkinekben hányas kötés van?

egyes
négyes
nincs bennük kötés
hármas*

már megint elszaladt velünk a ló (és egy kémiavizsgára érkeztünk vele a kvízkérdések helyett)

alkinek, just for fun (olvasd el, de csak egyszer és gyorsan, aztán próbáld leírni, aztán számold meg, hány szó maradt ki):
a szénatomok kétszeres számánál kettővel kevesebb hidrogénatomot tartalmazó, nyílt szénláncú telítetlen szénhidrogének gyűjtőneve
Dátum: 2009.10.08. 23:38:17
bocs.
semmi
elnézést
Dátum: 2009.10.08. 23:25:54
Mikor üzent hadat Szerbiának az Osztrák-Magyar Monarchia?

1914. július 28.***
1914. június 28.
1914. július 26.
1914. június 26.

Szerintem sokkal jobb lett volna így a kérdés:

Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. július 28-án üzent hadat Szerbiának. No de mikor?

7:35-kor
7:39-kor
7:43-kor
7:45-kor

(bocs, nem tudom, hogy a jó válasz köztük van-e)
Dátum: 2009.10.08. 22:39:06
Mi a fázisceruza?

.
.
.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Egy csavarhúzó típus

azért ez meglepett... tényleg az???