Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2009.02.02. 20:44:08
Szolón arkhón megreformálta az athéni társadalmat, és vagyoni alapú osztályokat alakított ki; hogy hívjuk a "napszámosok" (200 mérő alatt)osztályát?

Thész*
Hippeisz
Zengitész
Pentékosziomedimnosz

Ez elég érdekes, (biztos) fontos is történelmi szempontból, szépen le is írta a kérdező, de valahogy talán mégis túlzásnak érzem...
Dátum: 2009.02.02. 19:44:59
Mi a jelentése a "sé" szónak?

patak
búza
rengeteg
nem

??? Mármint mi szerint mi a jelentése?
Dátum: 2009.02.02. 00:42:04
Melyik a leggyorsabb a hiperűrben?

Chimera Birodalmi csillagromboló
Birodalmi Tie-vadász
X-szárnyú vadász
Millenium Falcon

Biztos, hogy ez a kvíz-kérdés rendben van?
Dátum: 2009.01.30. 20:12:42
Melyik kutyafajta nem magyar?

Pumi
Kopó*
Puli
Mudi

Mind a négy magyar. (lásd erdélyi kopó)
-------------------------------------------------------------
A Sithek bosszúja c. filmben mi annak a parancsnak a sorszáma, mely a Jedik megbuktatására utasította a klónhadsereget?

66
88
42
13

OK, és mi annak a parancsnak a sorszáma, amivel a fenti kvíz-kérdés feltevőjét örökre eltiltják a további kérdésfeltevéstől?
Dátum: 2009.01.29. 22:08:46
Ki volt a harmadik a híres westernben: 'A ...., a rossz és a csúf' ?

szép

nagy
kedves

Ha annak ellenére bent marad, hogy már szerepel egyszer úgy, hogy a Csúf a hiányzó darab, akkor korrigáljuk, mert a címben nagybetűsek a szereplők. A Jó, a Rossz és a Csúf.
Dátum: 2009.01.28. 09:37:47
Idézet: Stubb - 2009.01.28. 07:54:03
"Milyen színűre változik a lakmuszpapír lúgos oldatban?
zöld
lila
kék*
vörös"

Hát komolyan b.meg.... Mi van vkit felvettek Matematika-Kémia szakra melegedni, aztán most mutatja meg mi volt az első óra tananyaga??????
Amúgy véletlenül ezt is tudom, de akkor is. Sz*rjatok sünt...


ööö, tisztán emlékszem, egy napsütéses tavaszi délelőtt történt, a felhők közül előerőlködő napsugár megcsillant az éltes korú hölgy sötétbarnára festett haján, miközben dologban megráncosodott ujjaival belemártott egy darab papírt némi folyadékba - és a vele szemben, a padokban ülő lurkók, akik máskor össze-vissza rendetlenkedtek, most előrehajolva, tágra nyílt szemmel bámulták a csodát, hogy a papír hirtelen kékre változik
ezután a tanítónéni elmagyarázta, hogy gyerekek, ez a lakmuszpapír, ez meg a lúg

barátom, ezek a gyerekek 13 évesek voltak, merthogy ez általános iskolás tananyag, nem egyetemi
Dátum: 2009.01.28. 09:23:16
Melyik ország zászlajában nem szerepel a kék szín?

Kolumbia
Chile
Peru*
Argentína

Kuksold csak meg, hogy a zászlóban szereplő címeren a láma milyen színű háttér előtt álldigál!
Jajjjj neeeee! Kéééééééék...
-----------------------------------------------
Mikor született Teller Ede atomfizikus?

1908. Január 15.*
1903. Április 6.
1910. Május 20.
1908. Február 2.

már az is túlzás, hogy 1903 és 1910 között szórnak a válaszok
de hogy 1908 január 15. vagy február 2. ???
ha tudom, hogy a század elején született, akkor szerintem bőven elég művelt vagyok, de hogy gyakorlatilag hétre pontosan tudjam...
ne kelljen má mindenhez guggert használnom, pls.
Dátum: 2009.01.27. 23:30:18
Hány Gyűrűk Ura játék(kiegészítőkkel együtt!) készült eddig?

5
3
9
7

Értékelésre kaptam, remélem sikerül megállítani.
Merthogy ugye mire gondolunk?
PC?
táblás? ha táblás, melyik fajta (a Kosmos kétszemélyese? a Fantasy Flight kétszemélyese? vagy a kooperatív GYU játék? és van még pár)?
Gyűrűk Ura - memória játék, kirakó, vagy milyen játék?
Dátum: 2009.01.27. 21:44:13
A Trianoni békszerrződés hatására Magyarország addigi területeinek mekkora részét veszítette el?

kb. harmadát
kb. negyedét
kb. felét
kb. kértharmadát*

bár aligha kéRtük, de a kÉTharmadát, valóban...
Dátum: 2009.01.25. 19:42:01
Idézet: LSDestiny - 2009.01.25. 18:50:39
________________________
Nem az enyém......?

ez a nap
ez a kutya
ez a agy
ez a hal



Mintha hallottam volna a rádióban/TV-ben valami ilyesmit "ez a nap" befejezéssel. Bonbon? (bocs, fogalmam sincs, hogy írják a nevüket és nem is érdekel és nem nézem meg a gugliban)

Ultra gáz kérdés. Ahogy és amit egyaránt. Ha egyáltalán jó a feltételezésem, hogy mire vonatkozott.
Dátum: 2009.01.24. 14:45:40
Idézet: Kagemusha - 2009.01.24. 14:32:20
Mikor van a nyári napforduló?
Június 22-én
Június 29-én
Július 22-én
Június 7-én
a barátnőm szerint júni 21. -dikén van.
A nyári napforduló az északi féltekén június 21-én van (esetenként 22-én), a déli féltekén pedig december 21-én (esetenként 22-én).


Erről jut eszembe, volt ugyanez a kérdés más válaszokkal:
júni 21
júni 24
júli 21
júli 24

jól "beugrottam" a júni 21-nek, mert a kérdező szerint a júni 24 a helyes válasz
Dátum: 2009.01.23. 16:19:55
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 10. szinttől vehetek részt bajnoki viadalon.

hát lehet, hogy te igen, de rajtad kívül mindenki más nem...
(az más kérdés, hogy valóban, a Játékleírásban MÉG MINDIG 10. szint szerepel)
Dátum: 2009.01.17. 23:15:45
Idézet: csati777 - 2009.01.17. 23:04:52
Mi az 2 lába van és sárga?
vadiszno
golya
kutya
kacsa

Nem akarok olyan világban élni, ahol ilyen embereknek van joga az élethez. Alig várom, hogy jöjjenek a Vogonok, fellógok az egyik hajójukra, és elhúzok innen!


Egen, csati, ilyenkor én mindig erre gondolok: durva, hogy már 6 éves gyerekek is ilyen on-line fél-függő játékokon lógnak, de mindenesetre tök aranyosak, hogy ők is gyártanak kvíz-kérdéseket és nagyon édes kérdéseket tesznek fel.
És ebben az elméletemben senki ne akarjon elbizonytalanítani, különben belépek a Vogon-várók szektába...
Dátum: 2009.01.17. 21:19:44
Srácok, szerintetek átmenne ez a kérdés? Gyorsteszt, mielőtt benyomom

Ki volt a csádi foci egyik leghíresebb alakja?

Japhet N'Doram*
Mbwave Gzanamo
Ghomon Wharane
Dzingo Draibe

Csak azért, mert a kvízben jövő kérdések alapján az európai csapatoknak lassan nincs olyan tagja, akire rá ne kérdeztek volna a kedves kérdezők és mosmá csakazéris akarok én is egy focsisat kérdezni!!!
Dátum: 2009.01.17. 21:06:44
Miről szól a "Lost" c. sorozat?

Néger építőmunkásokról szól, akik Harlem közepén megtalálják meztelenül az USA elnökét.
Kínai cserediákokról szól, akik próbálnak megküzdeni a szeszfüggőségükkel Hawaii partjainál.
Állatkerti gondozók életéről szól, akik elvesztettek 30.000 dollárt egy mormotapárzó versenyen.
Egy repülőgépszerencsétlenség túlélőiről szól, akik egy misztikumokkal teli szigeten rekednek.

Ez a kérdés közvetlenül egy nagyon berugós, hajnali 4-ig tartó buli utáni hazatérés alkalmával született?
Dátum: 2009.01.16. 00:01:35
Annyit példálóztunk azzal, hogy "de mi lesz, ha holnap nem így lesz?", ugye?
Akkor lássunk most egy csodálatos példát ennek bekövetkezésére:

Mi szlovákia pénzneme:

jelölt válaszom: euro
Rossz válasz! A helyes válasz ez lett volna: korona

arrrgggghhhh
Dátum: 2009.01.15. 23:16:02
Melyik a legelső elem az alkánok homológ sorában?

Etán
Pentán
Metán
Propán

Azt hiszem, itt valaki keveri a "kvíz-kérdést" a "vizsga-kérdésekkel"...
Dátum: 2009.01.15. 18:36:39
Idézet: Jucus - 2009.01.15. 18:29:40

Melyik szinttől lehet fagycsóvát venni a smaragdosoknak?

14.
15.
16.
19.

és aki nem smaragdos? grr...

Mindenben igazad van, erre pedig az a válasz, hogy elolvassa a wikidot-on, hogy milyen szintű a fagycsóva, aztán felidézi, hogy mit is olvasott a hordákról a játékleírásban, a smaragdról ugye azt, hogy egy szinttel hamarabb veszi a varázslatokat, és máris megoldotta a rejtélyt.

Az más kérdés, hogy az ilyen fokú kreativitás hiányt (mármint a játék egyes elemeire való rákérdezés) kvíz eltiltással honorálnám - nem vesztene vele senki semmit. Hogy ő se veszítsen, még a 100 kérdésenkénti automatikus LE-t is megszavaznám neki, csak ne tegyen fel több kvízkérdést...
Dátum: 2009.01.15. 18:15:49
szilmill tőr mennyi LE-be kerül?

1450LE.
1200 LE.
1340 LE.
1620 LE.

1800-ba...
(ha leírta volna, hogy milyen speciális körülmény miatt nem az alapárat kérdezi, akkor is törölni kéne az összes mennyibe kerül, mi van az xy menüben és hasonló kérdéssel együtt)
----------------------------------------------------
A legtöbb nő milyen emberekre bukik?

Gazdagokra
Izmosokra
Okosokra*
Hályasra

öööööö..... mi van?
ugye ezzel nem kell többször találkoznom és nem azért, mert nem vadászom többet...
----------------------------------------------------
Mennyi 256 Mb-os RAM tenni 1 Gb-os RAM-ot?

Tök jó, hogy magyarul tanuló külföldiek is játszanak ezzel a játékkal. Egyébként egész jól beszéli már, csak így tovább és kitartást a magyar nyelv megismeréséhez!
----------------------------------------------------
*Meik* földrészről indult ki a Buddhizmus?
Dátum: 2009.01.14. 21:45:02
Mire jó a www.gyakorikerdesek.hu?

Semmit se lehet csináálni
csak kérdéseket feltenni és a moderátorok válaszolnak
csak válaszolni a moderátorok kérdésére
Kérdezni és Válaszolni egyaránt

ugye nem?