Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vuvsrog

Oldal: 1
Dátum: 2012.12.20. 14:43:50
"A dvd (adathordozó) minek a hivatalos röviditése?
digital version disc
digital video disc
data writable disc
data video disc"


én úgy tudtam, hogy digital versatile disc.

Üdv,
Vuvs.
Dátum: 2011.03.06. 20:02:03
Ha itt leírod, akkor elég offtopik lesz
Dátum: 2011.03.06. 19:02:49
Megnyugodtam, köszi
Dátum: 2011.03.06. 18:57:34
Kvízkérdések, 5. világ:

Tegnap óta ugyanazokat a kérdéseket dobálja (rubikos, bölény ford, melegvérű tonhal, stb) talán még a sorrendjük sem változik. Nem mondom, a fix 10% jól jön, de azért unalmas egy idő után.

Üdv,
Vuvs.
Dátum: 2010.12.23. 09:51:25
Szép napot, remélem jó helyen írom soraimat.
Amit észrevettem, az az alacsony ÉP idejével kapcsolatos.

Le szoktam magamat üttetni 1 környékire, hogy biztonsággal tudjak vadászni, és ma aztán tényleg szemet szúrt, amit eddig csak "mintha"-ként vettem észre.

Ma reggel még alacsony volt az ÉP-m, oly' annyira, hogy 1 óra 16 perc még hátra volt a biztonságos vadászatból, elindítás után tettem vettem a valós életben, visszanézek az oldalra, és azt látom, hogy még 1 óra 56 percig alacsony az ÉP-m.
Mondom mivan?! és kérdezem is: mi van ilyenkor?
(be nem üthettek mert alacsony az ÉPém, semmilyen komolyabb időgyorsítást nem használok (4 perc 50-ig vadászom).
Dátum: 2010.11.08. 11:58:21
Nem mondom, hogy hiba, csak valahol le kell írnom a dörmögésem, kérlek tekintsétek tárgytalannak, csupán azt a célt szolgálja, hogy ne kapjak tőle tíz év múlva gyomorfekélyt.

Szóval, mióta rágyúrtam a spektrális manipulációra, azóta rendre csak 200-300 lóerős dögöket vadászok, előtte meg azért befigyeltek a 5-600-ok is (egyszer-kétszer 1000-n felüliek is).

Huhh.

Kösz a terápiát, további szép napot,
Vuvs.
Dátum: 2010.11.06. 12:15:38
Igen, már tanulom a spektrális manipulációt.
Dátum: 2010.11.06. 12:12:24
Néha rám is pár szinttel alattiak olyat vernek, hogy csak nézek, de hát játék. Meg az életben is, kis magánakvalónak látszik, aztán olyat villant, hogy az ember csak ámul.
Dátum: 2010.11.06. 11:46:35
Oh, tényleg, én botor. Pedig már el is terveztem, hogy az összes építményhez szükséges kb. 1M lóerőt olyan egy év alatt össze lehet vadászni.
Dátum: 2010.11.06. 11:07:17
"Én viszont felháborítónak tartom, hogy [...] nem áldozott őskőre,"

Már megbocsáss, kedves Végzetúrtárs, de alapvetően kétféle stratégia létezik, az őskővásárlós, meg a nem. A prémiumtagság előnyei közt nem szerepel a kikaphatatlanság. imho.

Én például az Energiakristályosítóra gyúrok, hogy tudjak venni Enyészmestert, meg lábbelit, meg mindent, ami még őskőért kapható. Más meg másként játszik. Persze, ha jókislány leszek, lehet, hogy a Mikulás meglep egy őskő esemessel. De lehet, hogy akkor is inkább a barátaimra költöm majd, és szépen gyúrok tovább az Energiakristályosítóra.

Békességességes szép napot
Dátum: 2010.11.05. 14:11:41
Köszönöm a gyors választ és a megnyugtatást!
(elsőbálozó vagyok )
Dátum: 2010.11.05. 14:06:15
"A következő viadal időpontja: Ma, 14:00
A viadalra már beneveztél."

Rossz helyen keresem, vagy az én órám siet, de már 14:05?
Dátum: 2010.09.23. 15:53:07
Szóval, "sznobvakítás" Köszönöm válaszod
Dátum: 2010.09.23. 13:31:09
Bocs, hogy sem a "tömés", sem a "pók" kifejezés szövegkörnyezethez illő értelmezését nem tudom, viszont kérlek vagy utaljatok el egy kellő pontra (ahol leírják), vagy mondjátok meg itt, hogy miért jó az a támadónak, hogy ha engem megtámad, akkor csak feleannyi "lóerőt" veszek el Tőle akkor, ha Ő veszít. Vagyis miért érdemes LE-t invesztálnom abba, hogy kevesebbet kapjak győzelem esetén.
Dátum: 2010.09.23. 13:24:31
Mondjuk, jah.

Ha a kérdés az lett volna, hogy "Mi az, ami sohasem volt szükséges..." akkor jó lenne?
Dátum: 2010.09.23. 12:07:26
Kedves Kopi71111, köszönöm válaszod!

"
Egy szokás valamikor kialakult, (Károly Róbert korában már biztos megvolt, mert őt többször is megkoronázták, mire végül sikerült Székesfehérváron az Esztergomi érseknek, a „Szent koronát” a fejére tennie, de az eléggé zavaros időszak volt…) de nem lenne szabad általánosítani, és kétségbe vonni azon királyok legitimitását, akik nem feleltek meg ezen feltételeknek!"

Az általad hozott Károly Róbert az egyik jó példa a kérdés helyességére (mi nem kellett), hiszen nem véletlen, hogy akkor fogadták el teljesen K.R.-et, mikor megtörtént Székesfehérvárott a _minden_ szükséges kellékkel történő felszentelése.

Valóban, a vérzivataros évszázadok nem tették mindig lehetővé a (szokás)jog szerinti koronázást, így amikor nem volt lehetséges, akkor eléggé lazán viszonyultak hozzá (lásd: Mátyás király koronázását az elrabolt Szent Korona visszaszerzése után, amikor Mátyás már öt éve király volt), viszont: amikor minden adott volt ÉS mégsem úgy történt, akkor nem ismerték el a rendek (lásd: korának egyik legliberálisabb uralkodóját, a "Kalapos" királyt).


(És, ha megengeded, hogy egy ilyen végzeturas tacskó, mint én, javasoljon egy dolgot: én sokat tanulok a kvízekből (nem szégyen bevallani), így, ha sohasem hallottam volna arról, hogy mi kell a magyar király rendes megkoronázásához, akkor csak előnyömre válhat, ha a rossz válaszadást követően megtudom, hogy speciel, pont a misebor nem kell.)

Játékosi és fórumtársi üdvözlettel,

Vuvsrog
Dátum: 2010.09.23. 11:51:28
" Preventorixpikusz_
Ha megtámadnak, és győzöl, nem kapsz TP-t, LE-t, állataid nem fejlődnek. Ha nem hordod, és van energiahasznosításod, fele TP-t kapsz, ha megtámadnak és győzöl."

Ez csak számomra tűnik magyartalannak és értelmezhetetlennek?

Eset #1:

Hordom - győzök: semmi, csak a tudat, hogy "yeah, ez is megvolt".

Eset #2:

Nem hordom - győzök: fele annyit kapok érte, mint ha nem lenne ilyenem ÉS nem hordanám.

Minek akkor megvenni?

Esetleg pont a "Hordom - veszítek" és a "Nem hordom - veszítek" esetében jönne elő a haszna? Mert akkor meg pont nem tudni róla semmit, így viszont elég húzós érte az ötezer "lóerő ()" plusz a pénzért szerezhető őskő (legoptimálisabban is 500HUF-nyi).
Dátum: 2010.09.22. 21:06:27
Idézet: Kopi7111 - 2010.09.22. 14:22:51

Mi NEM kellett egy magyar király hivatalos megkoronázásához?
a koronázási ékszerek
székesfehérváron történő koronázás
koronázási misebor #
az esztergomi érsek
Ezek szerint a többi kellett? Mindegyikre tudnék ellenpéldát hozni. Vagy azok nem voltak "igazi" királyok?
Talán a miseborra nem. Soha nem láttam koronázást, de feltételezem mindig része volt a szertartásnak egy mise, és gondolom a misén misebort is fogyasztottak, bár ez sem biztos…


"Szent Korona kompatibilisen" (azaz jogkövetően) csak az esztergomi érsek által Székesfehérvárott az összes koronázási ékszer használatával történhetett a magyar király megkoronázása, minden más esetben nem-legitimnek tekintett uralkodó volt (nem "igazi"), így megérzésem szerint ez egy tökéletes kérdés.
Oldal: 1