Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Uriel Ventris

Oldal: 12
Dátum: 2010.12.17. 16:58:32
Melyik a világ legkisebb országa?

Vatikán *
Málta
San Marino
Lichtenstein

Nos... talan nem en vagyok a vilag legeslegnagyobb elmeje de ugy tudom ,hogy a Sealand-i hercegseg a legkissebb orszag a vilagon. (volt szerencsem latni is a sajat szememmel. Epp ezert vitaznek a kerdessel mert szerintem NEM a Vatikan a jo valasz.

Ref : http://en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Sealand
Dátum: 2010.11.29. 00:54:03
Lehet ,hogy az en tudasom hezagos a temaban de Alfred Nobel egeszen veletlenul nem a DINAMIT feltalaloja volt?
Utana neztem a TNT-nek... : "Elsőként 1863-ban Joseph Wilbrand német vegyész állította elő"
Dátum: 2010.11.28. 23:30:21
Biztosan tudod mennyi az 1+1. Az alábbiak közül melyik igaz?

1. 1 alma meg 1 körte az 2 barack (minden zöldségesnél)
2. 1 kp É-i irányú erő + 1 kp D-i irányú erő (ugyanabba a támadási pontba) az 2 kp É-i irányú erő
3. 1 galleon + 1 sarló az 2 knút (ahogy a Harry Potterben számolják)
4. 1W + 1 Joule/sec az 2 W (ahogyan a villanyszámlában olvashatod)

Na de most komolyan... WTF? Vicc nelkul... keptelen voltam ertelmezni ezt a kerdest!
Dátum: 2010.11.20. 14:17:20
Milyen zöldség kell a Blady Mary-hez?
Répa
Borsó
Brokkoli
Zeller

Nem is tudom szukseges-e kiemelnem ,hogy a "Blady Mary" helyes irasmodja : Bloody Mary
Ezen kivul miutan volt szerencsem bartenderkent is dolgozni megjegyeznem ,hogy a Zeller egy lehetseges diszites hozza de nem " KELL" a bloody mary-hez.
Dátum: 2010.11.19. 02:38:59
Sajnos nem mentettem el a kerdest mert nem gondoltam ,hogy nem fogadja el a valaszomat a kviz, de leirom a lenyeget...
A kerdes valahogy igy hangzott : Melyik filmben nem jatszott Leslie Nielsen.

1 - Csupasz Pisztoly
2 - valami amiben tuti jatszott (nem emlekszem mi volt)
3 - Maszk
4 - Űrodüsszeia

Nos... miutan a Stanley Kubrick fele Űrodüsszeia eletem egyik legnagyobb kedvenc filmje pontosan tudom ,hogy NEM jattszik benne. Nyugodan raklikkeltem es erre jott a valasz ,hogy a Maszkban nem jatszott.

Miutan ultem ott egy percig mint egy idiota, utana neztem ,hogy hatha en vagyok tok hulye es jatszik benne.
Az eredeti cim angolul igy van ----> 2001 : A Space Odyssey
Leslie Nielsen a ----> 2001 : A Space Travesty - cimu filmben jatszott. (Magyarul a cime : Csupasz pisztoly a (z)űrben)

Legyszi takaritsatok el a kerdest mert faj azt olvasnom ,hogy Leslie Nilsen jatszott volna az Urodusszeiaban...
Elolvastam amit írtál de nem biztos ,hogy jól értelmezem-e. Nem láttam sehol sem leírva ,hogy : Ne küldjetek több kérdést írók műveiről mert visszadobjuk. Ez nem hinném ,hogy túl specifikus kérdés volt és azt sem ,hogy túl triviális. A kvíz adatbázisban egy kérdés van ami a műveire vonatkozik. MINDEN más kérdésben Gibson mint rossz válasz lehetőség van megadva. De végül is nem tudom mit sír a szám. Csak idegesít ,hogy egy jó kérdést visszavágtak egy elégtelen indoklással. (Bocs de nekem nem elég az ,hogy : Már szerepel...)
Mellékesen megjegyzem ,hogy a : Ki rendezte... kérdésemet minden további nélkül elfogadták.
Ma visszadobták az egyik Kvíz kérdésemet mondván szerepelt már az adatbázisban... Unalmas perceimben megnéztem ,hogy tényleg így van-e. NEM szerepel a kérdésem az adatbázisban!!! Ez azért dühítő mert minden eddig feltett kérdésemet átgondoltam minden szempont alapján és odafigyeléssel állítottam össze. Hol tudok reklamációt benyújtani az illetékeseknek?
Bemásolom a kérdést ,hogy ti is olvashassátok :

Melyik regény NEM William Gibson műve?

Neorománc
Számláló nullára
Mona lisa Overdrive
Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal?
Oldal: 12