Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Uriel Ventris

Oldal: 12
Dátum: 2011.08.27. 09:51:29
Mit jelent a bármicvó?

Körülmetélés *
Öttusa
Orosz Karácsony
Magyar karikásostor

Ez a kérdés egészen egyszerűen rossz. A Bar-micvó (mert egyébként így van helyesen írva) a zsidó vallásban a nagykorúvá válást jelenti 13 éves korban. Az ortodox zsidó hit szerint ettől fogva a szülei nem felelősek a fiúgyermekért és az a saját döntéseit hozhatja meg.
Csak ,hogy teljes legyen a tudástár... a körülmetélést Brit-nek nevezik héberül és a gyermek születése utáni 8. napon végzik el.
A kérdésre nincsen helyes válasz a lehetőségek között. Törölni kell.
Dátum: 2011.05.28. 07:46:23
Köszi a választ!
Dátum: 2011.05.28. 06:22:16
Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje kettővel magasabb, mint a tiéd!

Van ez a küldim... A kérdésem a következő : Ha a szintem felett kettővel nincsen varázslat a kufárnál, akkor mi van? Csak akkor lehet ezt a küldit megcsinálni ha olyan szinten vagyok ,hogy kettővel felette van mind a négyből?
Uhh... remélem nem bonyolítottam túl és érthető a kérdésem. Előre is köszönöm a választ.
Dátum: 2011.05.28. 04:46:58
Minek a rövidítése az ELTE?

Eötvös Lóránt Tudományos Egyetem *
Eltérő Légi Támadási Erő
Elit Lányok Tanítói Egyesület
Európai Légió Társított Egyesület

Tudjuk már Eötvös Loránd nevét leírni helyesen...
Megpróbálom nem minősíteni a kérdés feltevőjét.
Dátum: 2011.03.31. 20:39:56
Azt a másikat Oppenheimerrel ,én is megkaptam a minap. Ezt egy fél órája kaptam... Én arra tippelek ,hogy van egy jó és egy rossz változat a rendszerben...
Dátum: 2011.03.31. 20:02:03
Ki vezette a Manhattan programot?

Szilárd Leo
Vigner Jenő
Albert Einstein
Enrico Fermi *

Véletlenül nem Oppenheimer volt a vezetője a programnak? (A tudományos vezetője) De az ő feje felett volt Groves tábornok aki az egész programért volt felelős... Fermi is részt vett benne ha jól tudom de nem ő volt a vezetője.
Dátum: 2011.02.28. 09:59:41
Olvastam mint mindenki más ,hisz kötelező olvasmány volt (bár 25 év távlatából nemigen emlékszem minden részletre) de nekem ebből a kérdésből semmi sem logikus. Kifejtenéd? És mi a helyzet azzal ,hogy mindet kis betűvel írta a kérdés feltevője?
Dátum: 2011.02.28. 09:48:41
A felsorolt személyekhez tartozó mű alapján melyik szereplő nevének elfogadható a helyesírása?

gábor áron
nemecsek ernő *
bornemissza gergely
nyilas misi

Ne mááár... Ha attól el is tekintek ,hogy magát a kérdést is nehezen értem meg, akkor is helytelen MINDEGYIK. Vagy csak én emlékszem úgy ,hogy a tulajdonneveket nagy kezdőbetűvel írjuk?
Dátum: 2011.02.26. 23:15:57
A kioktató hangnemet általánosságban kifogásoltam és nem számít ,hogy kinek a hozzászólására reagáltál. Elnézésedet kérem ha sértőnek érezted.
Az adrenalinnal én is és még sokan mások is tisztában vannak de ahogy te írtad a másik 3-ról neked sem volt fingod. A kérdésre ,hogy :Melyik nem a hipofízis elülső lebenyének hormonja? ,szerintem csakis speciális tudással (orvosi , egészségügyi) rendelkező játékosok tudnak válaszolni. Kérlek gondold ezt át egy átlagos tudással rendelkező játékos szempontjából és mondd azt ,hogy ez a kérdés NEM speciális.
Dátum: 2011.02.26. 22:16:26
Hozzátettem ,hogy lehet hogy tévedek... De a kioktató hangsúlyoddal nem értek egyet. Meggyőződésem ,hogy az átlag halandók igen kis százaléka hallott egyáltalán az ösztrogénről és mi a tesztoszteronról. Azt meg végképp nem hiszem ,hogy 'közismert' lenne ,hogy hol termelődik. Ha a célod az volt a hozzászólásoddal ,hogy a lexikális tudásoddal elkápráztasd az olvasót akkor sikeres voltál. Ellenben számomra éppen azt bizonyítottad ,hogy ez a kérdés abszolút Speciális.
Dátum: 2011.02.26. 18:30:10
Melyik nem a hipofízis elülső lebenyének hormonja?

Pajzsmirigyserkentő hormon
Adrenalin *
Tejelválasztást-serkentő hormon
Növekedést serkentő hormon

Khmm... Szvsz spec. De lehet h tévedek.
Dátum: 2011.02.23. 05:34:02
Ki nem szerepel a Banánköztársaság című filmben?

Danny DeVito
Sylvester Stallone
Woody Allen
Jack Nicholson *

Woody Allen az egyetlen aki JÁTSZOTT. Se DeVito, se Stallone sem pedig Jack Nicholson nem jatszik benne.
Vagy át kell írni ,hogy ki jaátszott (Woody Allen) ,vagy törölni kell.

ref : http://www.port.hu/banankoztarsasag_bananas/pls/fi/films.film_page? i_film_id=42838
Dátum: 2011.02.18. 14:04:40
Melyik híres költőnket hurculták munkatáborba?

Petőfi Sándor
Ady Endre
Babits Mihály
Radnóti Miklós *

Melyik államformában nincsn király ?

köztársaság *
alkotmányos monarchia
abszolutizmus
rendi monarchia

Helyesírás!!!! Hurculták / nincsn
Dátum: 2011.02.18. 12:42:22
Az ultrahandkezelést főleg melyik betegségben alkalmazzák?

Szívbetegségek
Rheumás betegségek *
Hasmenés
Eszméletlenség

Teljes az értetlenségem. Nem vagyok orvos és korházba sem járok (hálistennek!) de az ultrahang az nem VIZSGÁLATI módszer véletlenül?
Habár kezelésként is ismerősen cseng, a vesekő szétpolasztására szokták használni azt hiszem. Meg a fogkövet távolítják el vele... A Rheumás megbetegedéseknél is használják? Hogyan? Nem mondom ,hogy törölni kell feltétlenül, de szerintem Spec kérdés.
Dátum: 2011.02.10. 23:01:36
Mikor volt az elsö pun háború?

Kr.e. 264-241 *
Kr.e. 218-201
Kr.e. 149-146
Kr.u. 70

Magával a kérdéssel nincsen gond... de az 'elsö' szerintem hosszú 'ő'
Dátum: 2011.02.09. 06:57:27
Szia! Mielőtt még jobban fel.urod magadat... tanácsolom ,hogy a következő ábrát nézd meg tüzetesen.

http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=F%C3%A1jl: AdditiveColorMixing.png&filetimestamp=20080816051331

a kérdés jó és minimális fizika tudással megválaszolható. Uff. Szóltam.
Dátum: 2011.02.09. 06:32:16
Ki vezette az 1648-ban kirobbant Zaporizzsjai felkelést, melynek történéseit a világhírű Sienkiewicz "Tűzzel-vassal" c. művéből is jól ismerhetünk?

Ivan Bohun
Tarasz Bulba
Bohdan Hmelnickij *
Ivan Dorosenko

Már bocsásson meg a világ a tudatlan fejemnek... Mondom ezt úgy ,hogy anno történelemből 5-ösre érettségiztem tanulás nélkül... De ha a játékosok 1% hallott egyáltalán arról ,hogy volt Zaporizzsjai felkelés akkor már meg leszek lepve. Ha még valaki azt is tudja ,hogy 1648-ban volt akkor külön elismerésem. De ezt spékeljük meg egy világhírű író művével amiről még hírből sem hallottam (de elismerem ,hogy ez lehet ,hogy csak engem minősít )
Naszóval... a felsorolt négy úriember pedig végképp nem ismerős pedig lehet ,hogy minden reggel együtt buszozunk...
Miután kifüstölögtem magamat szeretném kifejezésre juttatni abbeli véleményemet ,hogy ez a kérdés SPEC. Köszönöm és bocs h raboltam az időtöket!
Dátum: 2011.01.20. 21:39:34
Melyik várost emlegetik Európa divatközpontjaként?

Amszterdam
Milánó *
Barcelona
Hága

Eszrevettem ,hogy valaki mar irta, de en is beirom. A jozan paraszti esz Parizst mondat velem de az nincsen a felsoroltak kozott. Gondoltam akkor majd a gugli kidobja a valaszt. A gugli szerint Pápa (LOL!) az europai divat kozpontja...
ref : http://www.hrportal.hu/index.phtml?page=article&id=62395

Nem tudom kik emlegetik es miert Milano-t Europa divatkozpontjaken? Szerintem rossz a kerdes!
Dátum: 2011.01.16. 18:12:13
Kinek nem keresztnév a vezetékneve?

A magyar jakobinus mozgalom vezére *
Jules Verne szabadságharcos regényhőse
Fizikus, a holográfia feltalálója
Költő, születésnapján ünnepeljük a költészet napját


Hat en nem mondanam ,hogy teljesen tudatlan vagyok... de nekem ez elegge spec kerdesnek tunik. Kettot tudtam de a maradek kettobol mar csak tippelni tudtam.
Dátum: 2011.01.16. 04:06:51
Milyen szerepet vállalhatna Badacsony nevű hegyünk egy bírósági tárgyaláson?

ülnök
bíró
tanú *
esküdt

Most en vesztettem el a fonalat , vagy van valami titkos tudas amit nem birtokolok vagy szerintetek is WTF????
Oldal: 12