Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

Dátum: 2009.06.07. 18:15:27
Melyik filmben éneklik a táska rádiót?
csocsó
moszkvatér
csinibaba
kontroll

Alig pár hiba, azon kívül hogy igen csak speciális.
Huh ez érdekes lesz , mert ahány oldal annyi félekép írja.

Westminsteri apátságban
Westminsteri-apátságban
Westminsteri Apátságban
westminsteri apátságba
westminsteri-apátságba

Eddig ennyi fajtáját találtam. A wikitől, a National Geographicig mind más hogy írja.

Levettem az i.


Ezt találtam mi közben keresgettem. Hihetetlen teljesen az angolokra vall.

Ahogy minden más, ez az épület is elöregedett egyszer, és javításokon kellett átessen. Az utolsó nagy léptékű átalakítás 1913-ban zajlott, mikor is a főgerendák kerültek cserére. Ezek az angol erdőkből származó tölgyfából voltak, mindazonáltal alapos fejfájást okozott a feladat anglia képviselőinek. Anglia tölgyfái rég kivágásra kerültek. A még megtalálható fák mindössze 300 évesek lehettek, és egyszerűen kis méretűnek bizonyultak a munkára. Kisebb kutatási munka után kiderült, hogy annak idején a fák a 14. századi Sussex-ből érkeztek, Wadhurst település mellől. Sőt, az akkori tulajdonos leszármazottja, Sir George Courthorpe, Rye képviselőjeként a parlament tagja. Ő, általános megdöbbenésre, közölte a tisztelt házzal, hogy őse - mivel a tölgyeket mind kivágták akkor az építkezéshez -, gondos megfontolás tárgyává tette a körülményeket, és újabb tölgyfákat telepített a helyükre tudván, hogy minden épületnek eljön a vég ideje. Most pedig ezek a tölgyek várnak arra, hogy elődeik szerepét betöltsék.
Ok ragot azt lehet adni. Bár a szegedi Dómot levettem.

Hol található világ legnagyobb templomi orgonája, aminek 17 974 sípja van, közülük a legkisebb hat mm, a legnagyobb 11,3 m hosszú?

A passaui Szent István-székesegyházban.
A párizsi Notre-Dameban.
A londoni Westminsteri Apátságban.
A laterániai Lateráni Szent János-bazilikában.



De ha már itt vagyunk itt van még egy kérdés:

Hol található és mi a neve a kereszténység legnagyobb templomának?
A vatikánvárosi Szent Péter-bazilika.
Az elefántcsontparti Yamoussoukro Mária-templom.
A párizsi Notre-Dame.
A londoni Westminsteri Apátság.
Hol található világ legnagyobb templomi orgonája? Aminek 17 974 sípja van, közülük a legkisebb hat mm, a legnagyobb 11,3 m hosszú.

A passaui Szent István-székesegyház.
A párizsi Notre-Dame.
A londoni Westminsteri Apátság.
A szegedi Dóm.


Persze így meg hamar kifog esni ,mert mindenki a utolsót választja majd.

A végleges ez lesz.

A Lateráni Szent János-bazilika.

Mielőtt bele kötök a Lateráni azért nagy betű mert ez a teljes neve a bazilikának.
Viszont duplázva hülyén nézne ki.

A lateráni Lateráni Szent János-bazilika.
Hát semmit, de azért rossz válasz. Kár hogy nincs statisztika arról hogy melyik rossz választ mennyit kap a rosszak közül. Kíváncsi lennék egy két kérdésemben az arányra.
Helyes írás oké? Nem túl feltűnő hogy a jó választ kissé más hogy írtam?
Esetleg ez?

Hol található világ legnagyobb templomi orgonája? Aminek 17 974 sípja van, közülük a legkisebb hat mm, a legnagyobb 11,3 m hosszú.

Passau, Szent István-székesegyház.
A párizsi Notre-Dame.
A londoni Westminsteri Apátság.
A washingtoni Capitolium.
Hát igen. Itt egy újabb.

Melyik bolygó holdjait hívják Ió, Ganümédész, Európa és Kallisztónak?

Jupiter
Szaturnusz
Mars
Vénusz
Oké kiveszem a kis rovást onnan, hogy ne legyen a rovásomon ez is. Na ja 4X alatt se tanultam meg helyesen írni.
Na jó itt egy új.

Hogy hívták a Szovjetúnió egyetlen elkészült, és űrben is járt űrsiklóját?

Voszhod
Enyergija
Buran
Zenyit
Hát ha sokáig játszok még , és írok kérdéseket sokáig.
Még 8éves koromba olvasott könyvekre is emlékszem, pedig túl vagyok a 4Xen.
Azóta töröm a fejem hogy fogalmazzam át hogy mindenki elégedett legyen , de most nem megy.
Túl feszült vagyok.Majd kitalálom, de előbb be teszem ide majd.

Milyen színűnek mondják a Földet azok akik látták a világűrből?

Kék
Zöld
Vörös
Fekete
Ebben az évben és jövőre? Vagy mától minden pilóta soha többet nem válthat istállót?
Jó nem durcizom. Lehet írok még mert úgy se bírom meg állni. De úgy is kifog szórni a rendszer mert már kaptam figyelmeztetést hogy 8 rossz kérdésem van, vagyis sok van a rovásomon . Hat 75%on esett ki, egyet Cirip úrnő vágott ki, mert nem értette a kérdést sem ,meg most a rovás eredtből buktam meg.


Milyen színű a Föld a Holdról nézve, a nappali oldalon, tenger felett felhőtlen időben?

Kék
Zöld
Vörös
Fekete
Ok föladom. Nem írok több kérdést. Meg győzettek hülye vagyok hozzá.
Annyira érdekeseket akarok fel rakni a sok idióta kérdés helyett hogy rajtam kívül senki se érti őket.

Ja de egyet még kell a küldi miatt.

Mondjuk milyen színű a világűrből nézve a föld?

Kék
Zöld
Vörös
Fekete

Ez vajon átmegy? Vagy mivel nagyon kevesen jártak fent és a fotókat lehet manipulálni igy csak a válaszolok kis % tudja a választ vagy is psec?
Akkor valahogy úgy kellene megfogalmazni, hogy ez az ezek szerint kétséges eredetű mondás minden verziója beleférjen.


Szerintem ebbe eléggé benne van nem??

A magyarok ősei a számolást nem a mai számokkal, hanem számrovással tették.Ez maradt fen a közmondásban.
Dátum: 2009.06.06. 12:10:17
MI lenne ha a kínzókamrába nem egyből visz az ellenség ha legyőz hanem %osan.

Kínzókamra 1 szint 10%
Majd minden további szint 5% a végső 80% esélyig.
Igy mindenkinek marad egy kis esélye hogy megszökik az utolsó pillanatban.

Lehet vadítani hogy, a kisebb szintűeknek több esélye legyen esetleg úgy hogy támadó szintje és a védekező szintje közti különbség pluszt és mínuszt adjon az esélyhez.

Pl 40 szintű támadó 36 szintű védő esetén -4 szint ami az esélyt csökkenti 4*5=20%al 60%ra.
40 szintű támadó 44 szintű védő esetén +4 szint ami növeli az esélyt 4*5=20%al 100%ra.De max 99%

Így a kamrázóknak érdeke hogy azonos vagy nagyobb szintre támadjanak és csökkenne a lefelé támadás kissé.
Cirip látom veled sose fogok egy véleményen lenni.

A másik topicban is utaltam rá hogy nem csak adózásnál használták.Ráadásul már teljesen mást jelent mint akkoriban. Az hogy ez a tétel a legismertebb nem jelenti azt hogy csak is ez az egyetlen és igaz. Ha oda írom hogy az adót, egyből jön majd másik okoska, aki mutatja a többi variációt.Ezért pórbálok utlani és megértetni veled is hogy nem az a lényeg mire ha nem az hogy miből.

az hogy ezen a rovásfán konkrétan számrovással rögzítették az adatokat, az a szólás kialakulásában nem töltött be fontos szerepet


Valamint szerinted milyen formátumban vitték fel az általad említett adót a fára?
Rovásírással és számrovással!
Nem sok kis egyenest húzgáltak rá, oszt jó van. Ha igaz lenne amit írsz akkor nem a rovásán ha nem lehetne sok van a fáján, a pergamenjén, festésén vagy bármi amivel össze maszatolták az adott hordozó eszközt. Épp az a lényeg hogy "rovás".

Közben nézegettem itt ott és képzeld anno a falu előljárói is ilyen rovás írásos táblákon jegyezték fel a bűnösök hibáit is.
"Tisztelt adminok"
Ha ismételten felteszem a tegnap egyszer helyesírási hibával, majd javítás után szerintetek rossz értelmetlen válaszokkal vissza dobot kérdésem át írva a kérdéses középső részt:
Honnan ered az a szólásunk hogy "Sok van a rovásán"?

A kalandozó magyarok, a megölt ellenfeleik számát a fegyverük nyelére vésték. Ezekből vonásokból.
A rovásírás számrovás részéből maradt ránk.
A Monarchia korában a hadseregben a felszerelés ellenőrzésekor használt lista (rovans) nevéből.
Régi ökrösszekerek egyik alkatrészének a neve. Akkor mondták, ha túlzottan meg volt rakva a szekér.

Valahogy így:

Honnan ered az a szólásunk hogy "Sok van a rovásán"?

A kalandozó magyarok, a megölt ellenfeleik számát a fegyverük nyelére vésték. Ezekből vonásokból.
A magyarok ősei a számolást nem a mai számokkal, hanem számrovással tették.Ez maradt fen a közmondásban.
A Monarchia korában a hadseregben a felszerelés ellenőrzésekor használt lista (rovans) nevéből.
Régi ökrösszekerek egyik alkatrészének a neve. Akkor mondták, ha túlzottan meg volt rakva a szekér.

Elképzelhető hogy meg értitek mit akartam és átfog menni?
Vagy vissza dobjátok már szerepelt , vagy egyéb hibával.
De ez csak erősíti hogy ott a helyes válasz.

A rovásírás számrovás részéből maradt ránk.

Az hogy ezen most adót róttak fel vagy mást lényegtelen.
A lényeg hogy számorvás írással lett feljegyezve.

Ja és vissza térve nem is azt írtam hogy a magyar rovásírás része
ha nem a rovásírás számrovás részeből.