Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Piciklon

Csatlakozom Lanhoz! Sőt még 7 levelű is van (találtam, akárcsak 4-5-6 levelűt, a 4 levelűt már le se szedem )
Dátum: 2009.03.01. 08:44:16
Idézet: Mortu - 2009.03.01. 08:20:28
Melyik Szíriusz történet nem jelent meg nyomtatásben?
Szíriusz, és a holdon nyíló bársonyrózsa
Szíriusz kapitány és Corinta
Szíriusz, és az ősember
Szíriusz kapitány és a Csillaglány

Túl speciális.


Valószínű igazad van a túl speciálissal, de azért szomorú. Hihetelen aranyos történetekről van szó...
És az első (bársonyrózsa) nem jelent meg nyomtatásban.
Anno még nagyapám vette meg a Szíriusz kapitány fogságban és a Szíriusz kapitány Corintát. Nekem a hiányzó 4 kötetet kb 7 év volt mire beszereztem antikváriumból.
A Magyar Rádiótól is igen durva árajánlatot kaptam a hangjátékra
Dátum: 2009.02.28. 09:03:27
Melyik a 3-dik Alien (film) rész?
Feltámadás
Végső megoldás a halál*
A bolygó neve halál
Nyolcadik utas a halál

Ez biztos, hogy tudnom kéne? (Tippelve bejött.)
Ki játszotta Barbarossa kapitány szerepét „A Karib-tenger kalózai – A Fekete Gyöngy átka” című filmben?
Orlando Bloom
Geoffrey Rush*
Johnny Depp
Jack Davenport

Oké, hogy ezt tudom, de ez általános műveltség? Nagyon jó színész, de azért naaa
http://hu.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_Rush
Dátum: 2009.02.28. 07:29:41
Ez nem kvízolimpia, de ott is volt néhány...khm...fura
(Tessék Byzon, kellett nekem panaszkodni )

Hányadik szintű tárgy a Díszes nyakörv?
1.
4.*
22.
13.

No comment

Melyik nem tartozik az irodalom klasszikus műnemei kozé?
epika
líra
mágia*
dráma

Jól indult, de a mágia helyett nem lehetett volna bármi mást, ami kötődika témához?
Hány őskő szükséges 4 hét prémium tagsághoz?
24*
42
12
36

Inkább ne tegyen fel kérdést...
Melyik együttes ismert száma az Elektromágnes?
Tankcsapda*
Alvin és a mókusok
Depresszió
Road

Szeretem a Tankcsapdát, de nem ennyire...
Dátum: 2009.02.27. 19:11:30
Kadar: próbálj meg egy kicsit tovább látni az orrodnál!
Játszd le ezt az egészet úgy, hogy ti támadtatok és veletek csellóztak pont ilyen taktikával. Azt ne meséld be nekem, hogy utána (amint lehetőséged van) nem ütnéd azt a szövetséget ahol érnéd, mert nem hinném el.
Az eddigi reakcióidból ítélve te is forrófejű vagy.

Amikor ezt az "elegáns" hadműveletet végrehajtottátok az én pici fejemben is igen szélsőséges gondolatok cikáztak a "hogyan továbbról".

Az hogy valaki közel 1 (lassan már 2-3) hete döntetlenezik az vagy nagyon szerencsétlen vagy kényelmes. 1 hét után alapfelszerelés után nehogy azt várja el mindenki, hogy úgy kezelik, mint a hímestojást! Elismerem egy szegény hordást valamelyik reggel benéztem (kávé előtt) bocsánatot is kértem, de nincs mindig ideje az embernek azt sasolni, hogy vajon már 2. hete még mindig döntetlenezik-e valaki.

Van egy nagyon jó javaslatom: izzístd be egy vizipipát, mellé egy kis andalító metált és gondold végig az egészet. (Ezt mint "aljas" TGy tag mondom.)

(Bocs CaveMaN, de ez nagyon kikívánkozott )
Dátum: 2009.02.27. 18:54:35
Ezt biztos, hogy itt és így kell megbeszélni?
Dátum: 2009.02.27. 18:28:54
Idézet: Kagemusha - 2009.02.27. 18:24:39


Mikor született Csáth Géza?
1901
1781
1887
1861

"Kijaza" Csáth Géza?



Ugye most csak viccelsz?
Író, gimiben tanítják (2004-ig tuti, hogy az érettségi tételek között szerepelt, manapság is azt hiszem)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cs%C3%A1th_G%C3%A9za
Dátum: 2009.02.27. 18:02:52
Idézet: Jucus - 2009.02.27. 17:58:58
Nem, még az, viszont eddig én Szegedről hallottam ezt a kifejezést.


Őszintén szólva nekem is Szeged rémlett, de a válasz lehetőségek között sajna nem szerepelt...
Tudod: szegény ember vízzel főz.
Dátum: 2009.02.27. 17:35:00
Kagemusha, Lanmandragoran: ehhez nem sokat tudok hozzáfűzni...nekem nem tűnt akkora problémának.
Dátum: 2009.02.27. 16:39:05
Idézet: Titus Pullo - 2009.02.27. 16:25:30

Milyen néve írt még regényeket Leslie L. Lawrence?

...
Lőrincz L. László*
...
...

Tessék mondani, nem fordítva van????


Itt a problémádat nem értem...
Van aki csak Leslie L. Lawrence könyveket veszi, és még nem olvasott Lőrincz L. Lászlót, illetve Frank Cockneyt (Mindhárom ugyanazt az embert rejti, csak a stílusuk más)
Spec én nem szeretem amiket Lőrincz L. Lászlók néven ad ki (ír)...anyám viszont azokat imádja, így nem veszünk össze rajta
Dátum: 2009.02.27. 10:41:00
Idézet: Szacsiga - 2009.02.27. 10:34:59
Melyik várost nevezik a Nap városának?
Debrecen
Nagykanizs
Budapest
Győr


A kérdező szerint Debrecen, de ezt vajon honnan szedte??? Sehol semmi infó!!!

Csak ezt találtam:
Heliopolis, a Nap városa (Libanoni város volt) de volt egy ilyen nevű Egyiptomban is...


2004-től ez Debrecen szlogene, de ki tudja meddig (bár lehet, hogy azóta megint változott)...

http://www.vagy.hu/cikk.php?id=2235
Dátum: 2009.02.27. 08:40:59
Idézet: Zsúúú - 2009.02.27. 08:36:50
Melyik kutyafajtának van úszóhártya a lábujjai között?
Kuvasz
Vizsla
Puli
Labrador

Vajon melyik? Mert a vizslát kellett volna bejelölni.Én tűvé tettem a szomszéd vizsláját de úszóhártya egy szál se rajta. Tájékoztatásul közlöm a nagyérdemű elbírálókkal hogy az újhfunlandinak vannak úszóhártyái.


Ebbe én is belerohantam
De én is tájékoztatok: tudtommal a labradornak is (drága Bodrimból kiindulva).
Egyes források szerint, mivel a vizsla ősei között lehettek labradorok, ezért előfordul a vizslánál, de itt két jó válasz van feltüntetve.
Dátum: 2009.02.27. 06:43:12
Zacc: javaslat, hogy "dolgozz" akkor, amikor hagyják. Rólam aztán bárki megmondhatja, hogy nem egy "hujuj, de jó karakter". Igaz valamennyire még pozitív a LEdiff-em, de messze nem annyira, mint a tied.
1200-1600-as sebzések? Igen hogyne lennének...tapasztalom. Ennek ellenére, eddig minden nap tudtam portyázni /akár kamra célpont ügyben, akár csak úgy/ és nem, nem gyógypiával. Átgondoltam, kicsit csiszoltam az eddigi taktikámom és műkődik.
(Érdekes, hogy tegnap az /össz/ 5 betámádásból 3 szép vörös volt és néhány szinttel magasabb. Sírok miatta? Nem, ez vele jár.)

A másik, ha valami ennyire nem tetszik, miért nem kérdezed meg a játékkészítők véleményét? Vagy lehet, hogy már megtetted, csak nem azt a választ kaptad, amire számítottál?

Egy bizonyos szintig meg lehet érteni, amit csinálsz. DE ezen a szinten már réges régen átrohantál. Egyet jó lenne ha átgondolnál: a kevesebb néha több. Közhely? Igen. Van benne igazság? Igen.

Nyugodtan tessék lepontozni, szidni vagy ami jól esik. Örülök, ha végig olvasod és... eh, mindegy
Dátum: 2009.02.27. 06:19:18
Idézet: Noru - 2009.02.27. 01:20:56
Ki győzte le Vercingetorix gall törzsfőt az alesiai csatában?
Licinius Crassus
Marcus Antonius
Octavianus
Iulius Caesar


Iulius? Az ki?


Meg ne sértődj, de végre valaki jól írta le. Mivel a latinban nincs J. (példa: hogy mondod ki: caius iulius caesar? [kájus júliusz cézár])
Egy kis info a latin abc-ről: http://hu.wikipedia.org/wiki/Latin_%C3%A1b%C3%A9c%C3%A9

Ha rosszul tudom, latinosok előnyben
Hibát nem látok...

Módosítás: a linket kihagytam
Dátum: 2009.02.26. 22:13:36
Ezek szerint a fejlődése folytonos...helyes.

Csak a poén kedvéért hiányoznak (mibe, hogy legközelebb egy tucatnyit kapok)

Elnézést az OFF-ért
Dátum: 2009.02.26. 21:52:42
Ugyan Byzon, anno a nagyobb rendetlenség készítése volt az alap, majd tovább fejlődtem a zseni-káosz szintjére. Ma már rendmániás vagyok.

(Amúgy nincs közöm a kérdéshez. Én miért nem kapok (vagy nagyon ritkán) olyanokat, mint amik ide kerülnek? )
Dátum: 2009.02.26. 08:56:02
Spec. nem találkoztam vele, de valószínű, hogy a "Nicolas Sarkozy" válasz lehetőség verte ki a biztosítékot. (Azt hiszem )
Azért kaptad vissza helyesírási hibával, hogy ezt javítsd, mert amúgy a kérdés jó.
Örülök, hogy volt akinek tetszett

Igen a helyesírást így szoktam elszúrni pedig legalább 5X átolvastam.

Nem tudom, hogy most miképp működik a kvízértékelés, mert tegnap estig 33 jó 8 rossz válasz érkezett rá, amíg ma reggel ki nem köpte a rendszer, hogy rossz a kérdés.
"Vágott vagy zúzott bivalyhús zsírral keverve, bőrzsákba préselve"

De a miértet nem értem...nem baj. Ez volt az utolsó kérdésem jó ideig. (Az első három rossz krédésemnél túl naiv voltam az általános műveltség szintjét nézve.) Sajnálom, hogy a sok idióta kérdésnek hála egy -szerintem jópofa- kérdés kibukott. (Nem a "bukott" LE-n dühöngök.)
Ennél nem hiszem. Köszönöm, hogy reagáltál rá.
Megértettem (sok mindent).
Ezen nincs mit elmagyarázni. Abszurd válasz? Igen, meglehet. De legalább nem 1*1 és társai. Mellesleg egy könyvből volt, de mint mondtam, mindegy.
(Egyébként a fejezet alcíme "Komoly témákról bolondosan" volt, a könyv címét nem tudom, mert fénymásolva van, de majd szólok a volt tanáromnak, hogy abszurd/vicces dolgokat ne tanítson.
Feltehettem volna azt a kérdést is, hogy mi a pemmikán, de úgy gondoltam, hogy "azonnal törölni"-t kapna.
A sirokkós -hasonló stílusú- átment. )