Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eric Draven

Oldal: 1
Dátum: 2013.05.06. 15:08:20
Mi a Fler jelenség?

Na ez az ami valóban mindennapi téma és mindenki tudja rá a választ ugye?Főleg mondjuk egy 12. éves gyerek.
Gratulálok az ellenőröknek,feltételezem mindegyik kozmológiával foglalkozik...Kezd a tököm tele lenni a kvízekkel!Pontosabban azok selejtességével.Ha már van 1 ilyen remek dolog a játékban,figyeljetek is oda az általánossági kérdésekre,mert néha meg olyanokat dobtok vissza,hogy lexikális tudást igényel,amit 1 óvodás is tud...
Dátum: 2013.02.24. 21:27:37
A kvízkérdések ellenőrzését vehetné komolyabban is aki csinálja.
A mai napon bele futottam 1 karatéval kapcsolatos kérdésbe,miszerint,hogy szólítják a mestert?
1.:sempai
2.:sensei
3.:sifu
4.:guru
A helyes válasz a sensei volt,én a sempai-t jelöltem.
sensei=tanító
Japánban mindeki sensei,aki bármit is tanít.
sempai=rangidős edzésvezető
sifu=kung-fu mester
guru=atya,tanító
A karatéban a sempai,sensei,shihan,daishihan rangok bár egyre nagyobbak,a tanulók részére egyaránt vezetők.A legmagasabb rang pedig a sosaj azaz 1 adott karate stílusirányzat megalapítójának a címe.
Amennyiben lehet,kérem a hibás kérdés javítását vagy törlését,mert pontatlan és félre taníthatja azt,aki nem néz utána pontosan!
Dátum: 2011.02.02. 18:38:55
Igaz nem szokásom kötekedni,de újabb kérdés,amivel nem tudok mit kezdeni,annak ellenére,hogy mások szerint nem vagyok hülye.

Melyik ország nem tartozik a Eukarióták doménjéhez (rendszertani besorolás) ?

1.Gombák
2.Baktériumok
3.Állatok
4.Növények

Azt hiszem,ez nem igazán általános műveltségi kérdés.De lehet,hogy mégis én vagyok a hülye? Ja és a válaszok közül melyik az ország?Mert valahogy ezeket én nem országnak tanultam annak idején biológia órákon!
Dátum: 2011.01.31. 16:59:18
Ma a következő kérdést kaptam:
Melyik helyesírás helytelen?
1.papapgáj
2.táj
3.lakáj
4.muskotáj

Válasznak a papapgájt jelöltem,mivel az a legszembetűnőbb számomra,a rendszerben viszont a muskotáj van jelölve,ami valóban szintén hibás.Jó lenne az ilyen szarvas hibákat (papapgáj)mellőzni a kérdés feltevésénél,illetve aki a kérdést ellenőrizte és jóvá hagyta,az is lehetne figyelmesebb.
Dátum: 2011.01.04. 12:54:45
Mi a genom, mint genetikai alapfogalom jelentése?
a faj örökítőanyaga, a teljes génkészlet.
ivartalan szaporodásból származó utód, egyed.
a DNS örökletes megváltozása.
a gének elhelyezkedése és távolsága egymástól.


Érdeklődnék,hogy ez melyik ország általános műveltségébe tartozik bele?Mert a magyarokéba nem hiszem.Ha nem csal a játék ismeretem,olyan kérdéseket kell föltenni,amelyekre a legrosszabb esetben kizárásos alapon is meg lehet találni a választ.De lehet én vagyok kissé lemaradva,mert nem végeztem el az orvos biológiai egyetemet...
Idézet: Marcixd11 - 2010.12.25. 15:05:55
Hol kell értékelni más játékosok kérdéseit?


Az erre a kérdésre adott válasz:"Sehol. Hálistennek."Roppant szomorú...
Saját tapasztalataim alapján a kérdések sokszor igényelnek lexikális tudást,vagy valamilyen specializációt.Ahogy olvasgatom itt a hozzá szólásokat azt látom,hogy bármennyire is jó dolog a kvíz,megoszlóak a vélemények ezzel kapcsolatban.Szerintem az eddigi legjobb javaslat a "probléma" megoldására a kérdések szelektálása és mivel ez nekünk,játékosoknak készül,a későbbiekben lehetőség a kérdések értékelése a játékosok számára egy pont táblázat alapján.Ezzel mi játékosok is aktívabban tudunk részt venni a gyenge,hibás,esetleg túl nehéz kérdések szelektálásában és a "könnyebb-nehezebb" kérdések kategóriát sem tartom rossz ötletnek,főleg ha ez még idő korlátozással is párosul.
Oldal: 1