Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.03.21. 11:48:37
nem rossz a kivégzés szaki, főleg 15-25 környékén szedi "áldozatait". volt olyan háborúnk ahol az egyik ütőemberünk letett arról hogy az egyik ellenfelet üsse mert hábrú alatt azért az ember mindig 50% ÉP alatt van a felülről jövő támadások miatt és folyamatosan kivégezték.

de a "slágerszaki" egyértelműen a kritikus ütés szokott lenni. a kivégzést szerintem a legtöbben a küldi miatt húzzák.
Dátum: 2009.03.20. 16:39:11
az 5-ödik oldalon abbahagytam mert lángolt a monítor. uccsó 2 oldal már emberi hangnemben zajlott úgyhogy leírom amit gondoltam.

jó ez a szaki de mégsem. én smaragd vagyok és jóhogy valszeg gyémántot keserítenék mivel ők vannak a legtöbben. ezen segíthetne az hogy például megpróbáljuk a gyémánt világpiaci árát valamilyen manőverrel csökkenteni és akkor kevesebb ember lesz gyémánt hordás "mert nem annyira értékes" stb

de viccet félretéve. ez egy jó csavar hogy ne a klónok támadását szimuláljuk magasabb szinten (azonos hordabeliek ugyanazt tudják majd egy idő után, ugyanazok a szakik, a felszerelések stb). vigyünk bele egy csavart a szakiba, bontsuk ketté. lehessen 2 horda elleni bónusz. de csak 1 tulajdonság. mi választhatnánk meg hogy melyik horda ellen milyen tulajdonság bónuszt szeretnénk. 2szer ugyanazt a tulajdonság bónuszt nem lehetne használni. így lehetőség nyílna arra hogy pl a smaragdok varázslatát megfogjuk IQ-val, vagy nagy védekezéssel a rubint, támadással a zafírt... a 3 "dobókockát", tehát az IQ-t, a támadást és a védekezést lehessen felhasználni.

ezzel gyengülne a célirányos bónusz egyetlen horda ellen viszont lehetne baromi jól taktikázni szövetségen belül egy háborúban. az akinek van bónusza az ellenfél ellen az üti őket, akinek nincs az vagy használja a felejtést és kihúzza az aktuális horda elleni bónuszt vagy rejtőzködik. lehessen csak 1 bónuszt törölni.

amit viszont változtatni kellene ehhez az az hogy ne lehessen látni se a karilapon azt hogy kik ellen nyert a legtöbbet az egyén, még kémgömbbel sem mert akkor mindenki szét kémgömbözi az agyát, kiírja a neveket és csak azokat üti portyázás közben. de ha észreveszed hogy valami miatt folyamatosan csapnak akkor leadod a drótot a haveroknak hogy XY-nak ez meg ez a horda bónusza van te meg gyorsan "elfelejted" az egyik horda bónuszt és tanulsz másikat.

PS: Nephilát már most sajnálom, gyülekeznek a keselyűk a feje felett
Dátum: 2009.03.18. 12:05:22
a segítő kéz a magasabbaktól óriási segítség néha. optimalizátor taktikát követek egy jó ideje, 30-as szintű vagyok és csak 420 Tö-m van. egyik háborúban nagyon csúnyán ütöttek. elmentem láthatatlanba és pihentem, úgy is levertek, akkor szóltam a magasabbaknak hogy valaki dobjon meg segítő kézzel, egyből padlóra küldtem mindenkit aki támadott. szóval nem alábecsülni a segítő kezet.
Dátum: 2009.02.24. 19:02:54
kiszámoltam a tegnapi csatáimból hogy 3168 sebzést nyeltem be a tegnapi napon. a max ÉP-m 1272. ez azt jelenti hogy majdnem kiüti a pihenés nélküli regenerációmat 24 órára. abban a 3.1k sebzésben nincs benne az az ÉP veszteség amit a saját portyázásomból szenvedtem el (valamint kikaptam 2 olyan embertől aki egyszintű vagy alacsonyabb, az az én hibám.) tehát ez az ÉP veszteség csak és kizárólag 3+ szintel magasabbaktól jött. van hogy visszanyal a fagyi, ezt annak tudom be hogy jó irányba fejlesztem a karimat de még korai stádiumban vagyok, valamit az is benne van hogy büntivel támadnak. egyébként a "sírásom" igazi oka nem az hogy ennyi ÉP-t bukom. az állatkámat 1 nap alatt le tudják verni nagyon csúnyán. ezért van az hogy mostanában nem látok állatokat amikor portyázom, inkább pihentetik őket az emberek, én is akkor veszem elő a saját állatomat hogyha megyek portyázni, aztán küldöm vissza gyakorolni vagy gyógyítok.

én még szerencsésnek mondhatom magamat, eléggé sokszor jutok gép elé napközben úgyhogy sok pihenéssel tudok portyázni és nincs akkora hatással rám az hogy levernek a nagyok. viszont azok akik nem jutnak gépközelbe sokat azokat könyörtelenül tönkre lehet tenni és "lebutítani" a "csak" vadászat szintjére. ha leverik az állatomat akkor oda az egyik legfontosabb sebzéscsökkentő faktor és úgy rongyá verik az embert pillanatok alatt.

a kínzókamra szerintem hosszú távon egy olyan táp amit mérsékelni kellene. kicsit mosolygok azon hogy a prémesek is verik mostmár a nyálukat (ez sosem történ meg Bitefight-ban, ott is hagytam azt a rakás szerencsétlenséget), de szerintem esélyt kellene adni a szenvedő alanyoknak is, legalább annyit hogy esélyük legyen kiszabadulni. engem még nem hurcolt el senki, valszeg azért mert akik ütnek nem olyan szövetségben vannak aminek lenne kínzókamrája, de ami késik nem múlik.
Dátum: 2009.02.24. 17:26:49
37(+8) az Egészségem. persze növelhetném ezt de nem hiszem hogy a "tank build" használható lenne ebben a játékban. sok embert kémgömböztem már meg és azt kell hogy mondjam hogy a szintemen még nem láttam embert akinek 50 feletti. pesze nem láthatok mindenkit de a megoldás nem az hogy az egekig növelem az ÉP-met mert akkor is lecsapnak és a magas ÉP a többi tulajdonság kárára fog menni.

ott a pont Doktordikhead-nél (szép név), minek nyeljek be 5-700 sebzést hogyha alig 100-at ütök vissza? moderálni kéne az elszenvedett ÉP-t abban az esetben ha veszítesz egy sokkal magasabb ember ellen. úgyis nyer, akkor meg minek tegye tönkre a karimat 2-3 ember?
Dátum: 2009.02.24. 17:09:21
látom a közepes szintű prémesek kezdenek pórul járni a kinzókamra miatt

az ÉP veszteséget egyébként tényleg korrigálni kellene. 26-os vagyok, az ultolsó 10 csatámból 9-et egy legalább 3 szintel alattam lévő egyén nyert (a 10-edik egy velem egyszintű srác volt, valszeg küldetés volt neki, meg is vert, gratulálok). és főleg prémiumos emberkék ütnek. 1szem ilyen emberke üt rajtam 4-500-at, volt hogy majd 700-at. 1.3k ÉP-nél benyalok 2 ilyen vereséget és már mehetek is pihenni. persze vadászni tudok aztán megtámadok valami erősebb gyereket vagy megyek térkapuba, vadászok megint, megint leveretem magam. hamarosan megvan az epikus emlékmű és akkor nem kell annyira szomorkodnom hogy más játékoson kell kiélnem a szuicid hajlamaimat mindenesetre az óriási felszereléskülönbség ellenére csak lényegesen magasabb tulajdonságokkal bíró emberek vernek el. nem tudom hogy mások nézik-e a felszerelést is vagy csak a TÖ-t, viszont 50-80-al magasabb Tö-s emberek támadnak, lényegesen jobb felszerelésben. a Tö-t tudom növelni, a szakikkal is tudom "boost"-olni a karimat viszont a felszerelésüket nem tudom kompenzálni mert bár prémiumra fizetek néha de tárgyakra nem. van egy jó teóriám és aszerint fejlesztem a karimat és ha jó az elképzelésem akkor olyan 35-ös szint környékén meg tudom majd fogni a kemény ősköveseket is, de addig szívni fogok...

viszont azt a hatalmas ÉP bukást amivel reggelente találkozom azt nagyon nehéz kezelni. gyógyitalozhatnék de az nem megoldás, még akkor sem ha olcsó. a védelem itala nem lesz jó megoldás mert szerintem még a keményen fizető emberek sem fogják használni. az aki sokat költ és nagyon aktív az nagyon tápos is és ezeket az emberkéket nem nagyon ütik (illetve ők jó eséllyel ki tudnak mászni a kínzókamrából.)

én a kínzókamra használatát korlátoznám, ne lehessen nagy szinkülönbség a győztes és az áldozat között. ha marad a szintkülönbség akkor a szerencsétlen rabok kb esélytelenek lesznek kiszabadulni. természetesen nem vagyok magas szintű csak egy kis 26-os, átlagos tulajdonságokkal, fogalmam sincs hogy mi lehet olyan 10 szinttel feljebb de a szintemen lévő táposabb emberek is komoly hátrányban vannak a max távról leütögető emberkékkel szemben, pláne ha 35+-os ősköves felszereléssel bírnak. de gondolom ugyanez a helyzet lesz majd 35 környékén is amikor a 40-esek ütnek lefele 45+-os felszereléssel.
Dátum: 2009.02.22. 05:08:56
Idézet: Kocos - 2009.02.21. 07:53:47
Idézet: S0laris - 2009.02.20. 17:12:48
gratulálok Ricardo-nak a hatalmas ötletért, tényleg fel kell építeni azt az épületet. kár hogy a szükséges többi épület egy rahedli LE-be kerül. a mi szövetségünk az LE toplista harmadik oldalán van és még csak most kezdtük el építeni a citadellát hogy meglegyen az epikus emlékmű. ez közel 100k-s szövetségi kutat jelent és azt hogy nem farmoltak minket.


Sztem rinyalj amiatt is, hogy a spektralisod nem maximalis. Akinek az, elonyben van veled szemben. Raadasul csak ugy tudsz felzarkozni, hogy elkoltesz egy rahdli LE-t. Gratulalok.

40-es spektrális (turbóval) egy 26-os karinál gyenge?
Dátum: 2009.02.20. 17:12:48
gratulálok Ricardo-nak a hatalmas ötletért, tényleg fel kell építeni azt az épületet. kár hogy a szükséges többi épület egy rahedli LE-be kerül. a mi szövetségünk az LE toplista harmadik oldalán van és még csak most kezdtük el építeni a citadellát hogy meglegyen az epikus emlékmű. ez közel 100k-s szövetségi kutat jelent és azt hogy nem farmoltak minket.

Lanmandragoran ötlete is nagyon jó, ne csinálj semmit aznap. de másnap se, harmadnap se... legjobb ha törlöd a karidat.

én örülök az új épületeknek de szerintem ez a kínzókamra finomítást igényel.
Crimson beszólásaira adtam valami komolyabb pontozást miközben jókat röhögtem

Zaccmester, nem az a bajom hogy ez a játék csatákról szól, nem az a bajom hogy veszíthetek. a fenébe is, ha szép küzdelemben veszítek akkor az első dolgom gratulálni az ellenfélnek. volt ilyen háború, megtámadtunk egy kisebb szövetséget mert az alacsonyabb tagjaink szerettek volna egy háborút úgy hogy egyenlő esélyekkel indul mindkét fél, a magasabb tagjaink nem is tudtak beleszólni. madjnem ki is kaptunk mert volt két nagyon durva ütőember a másik klánban és vért izzadva tudtunk nyerni. a hadizsákmány 5k LE volt tehát nem farmolni mentünk. a háború végén egypárunk első dolga volt hogy gratuláljunk az ellenfélnek mert valami elképesztő pusztítást okoztak sorainkban (nem hiszem hogy a hadizsákmány magasabb volt mint az ők egyénileg szerzett LE mennyisége).

az én bajom az hogy olyan háborúkat vivnak ahol a gyengébbik fél legjobb választása a kapituláció a legtöbb esetben. ne gyertek a tamagotchi vagy teveklub hasonlatokkal, éppen hogy az erős szövetségek tamagotchiznak mert a létező legkisebb kockázatú háborúkba mennek bele.

kellene valamilyen szabály arra hogy egy erős szövetség ne háborúzhasson a nagyon gyenge szövetségek ellen. kellene valamilyen pontrendszer arra hogy a szövetségeket rangsoroljuk. ne az legyen mint például az LV vagy a Chaos ellen hogy már a második napon jelentkeztek hogyha azonnal kapitulálunk akkor 3 hét illetve 1 hónap békét kapunk. most a Serpents ellen háborúzunk és szerintem ők is meglepődtek hogy ellenállunk, sőt jelenleg még vezetünk is köszönhetően annak hogy a legelején gyorsabban reagáltunk és össze tudtunk szedni egy 10-15 győzelmes előnyt. akár nyerünk akár veszítünk ez mindenképpen egy szép csata lesz. függetlenül attól hogy lényegesen erősebbek mint mi.
oh, január 14-e óta 30-40%-al nőtt a kútunk mérete, köszönhetően annak hogy építettünk mint állat hogy meglegyen a térkapu. ez láthatóan felkeltette az érdeklődést. azért építsek hogy utánna kirabolhassanak? nem véletlenül példálóztam a Smaragd Úrnőkkel. a mi kútunk 10k-val kisebb de sokkal több épületünk van. ez azt jelenti hogy mindenki farmolja őket, elég ha megnézed a szövetségük főoldalát.

és hogy mire fel az elöbbi kirohanásom? nos, azt írtad hogy a nogyok ütik a kicsiket. aztán én is írtam hogy a nagyok ütik a kicsiket. ekkor te demagógnak neveztél. hogy miért azt nem tudom...

olvasgattam a fórumon és azt látom mindenhol hogy "ne használd a citadellát mert neked rossz", "törődj bele" hogy nem tehetsz semmit a farmolás ellen etc. ezt kb pók mondja a légynek.

amit abban a hsz-ben írtam fenntartom most is. nagyon elcseszett ebben a játékban a ballansz.
szóval akkor én vagyok a demagóg rosszabb, én egy 10 éves EMO srác vagyok, így vitatkozz velem

de viccet félretéve. nem sírni jöttem. minket még elkerült a keményebb támadóhullám. összesen 7 csatánk volt (+1 folyamatban van), ebböl egyet kezdtünk mi de a 7-ből 5-öt megnyertük. de ha példákat keresel akkor légyszives listázd ki a szövetségi toplistát győzelmek szerint és nézd meg a különbséget az első és a második oldal között, aztán nézd meg a különbséget az első és a harmadik oldal között. sajnos a lista nem mutatja a bukott csatákat de például nehezen tudom elképzelni hogy a Sötét Ösvényt mindig csak megtámadja valaki (jelen pillanatban is 4 szövetséggel állnak háborúban). Smaragd Lélekúrnők? -44k LE a kútjukban . a 3-as katalizátort figyelembe véve még 2 nap amíg eléri a nullát és mivel hadban állnak most is (és veszíteni fognak) az megint legalább 1 nap bukás. hol is tartunk? 3 nap építést buktak 1 héten? így aztán lehet építeni. mert gondolom a tagjaik könnyedén pótolják azt az 50-70k LE kiesést, mi az nekik? még a térkapujuk sincs meg.

szóval ne gyere azzal hogy demagóg vagyok. ne gyere azzal hogy mindenki tűrje. ne gyere azzal hogy ne mutogassak ujjal. ne gyere azzal hogy ha mindenki ezt csinálja akkor már lényegtelen. végezetül, ne gyere azzal hogy árthatok magamnak, ha már 10 éves EMO scrác vagyok akkor megengedhetem magamnak hogy az ereimet vagdossam, ha közben te is elvérzel akkor már kész főnyeremény.

egyébként meg igenis megdolgoztam azért hogy a kút termeljen. eléggé hosszú az út a katalizátorig meg a térkapuig, közben baromi sok LEt kell bedobni és mi még messze vagyunk az epikustól. a kútunk méretének kb negyede/harmada tőlem származik. beáldoztam a karimat hogy minél gyorsabban meglegyen a térkapu. még jó 10 szint amire helyrehozom, portyázni nem tudok mert csak kicsiket üthetnék azt meg nem akarom.

van egy fegyver ebben a játékban amivel elkenhetem a rúzst az ellenfél arcán úgy hogy közben az én kezem is koszos lesz. szuverén jogom eldönteni hogy meg akarom tenni vagy sem. szóval lassan fel kéne hagyni a "mi megvédünk téged saját magadtól" szöveggel. oh, és én érzelemből teszem ugyanis nem vagyok gép.
az a "butuska" ha elvárod mástól/másoktól hogy nyugodtan tűrjék hogy ellopd tőlük azt amiért megdolgoztak. annál aki heti 2-3szor szavaz kapitulációról egyszer betelik a pohár és nem fog törődni azzal hogy saját magának is árt a citadellával.

az lesz a szép amikor egy 15-20 közepes szövetséget tömörítő kartell fogja az összes top szövetséget citadellával fenyegetni. a farmervilágvége?...
Idézet: Miltropax - 2009.02.10. 19:35:41

Egy hasonló beállítottságú emberek közötti játék során nem illik tisztességtelen eszközökhöz nyúlni,mert magunkkal csapjuk be.Így azzal büntetni egy másik szövetséget,mert jobban aknázták ki lehetőségeiket,hogy Citadellatámadást indítunk ellenük hiba,ezzel a tehetségtelenségről állítunk ki bizonyítványt.
Gondoljunk bele,hogy mennyit kell fejleszteni az összes klántagnak magán,hogy egy háború során győzelmeket arassanak,mennyi logisztika fekszik benne,míg egy pusztító csapást elindítani csupán pár szavazat kell...

tehetségtelenség?
látom te is egy farmoló szövetség tagja vagy aki nyersanyagnak nézi a többi játékost. hol abban a logisztika ha sorra vered a lényegesen gyengébb szövetségeket? szerinted az akit támadsz nem fejleszti a kariját? szóval a kis szövetség a "lehetőség", a nagy szövi meg "kiaknázza"? ettől vagy jobb és nemesebb? én vagyok a tehetségtelen ha nem tűröm?

Élni és élni hagyni. az a tisztességes játék. elég ha megnézitek a nagyobb szövetségek fejlődési ütemét. egy átlagos szövetség nem tud fejlődni, nem tud építeni mert folyamatosan farmolják őket, eközben a top szövetségek egyre jobban elhúznak mert őket nem zargatják. erre van a Citadella, hogy lehessen zargatni őket.
az kellene hogy csapást csak olyan szövetségre lehessen küldeni amellyel háborúban állsz. akkor a "Kicsik ne mozduljatok vagy a haverok lecitadelláznak" nevü kartell (azaz Citadellarács) meg fog szünni.

alakulgat most egy másik kartell amely a békésebb szövetségeket tömöríti. hát, én alapjában véve nem vagyok békés szóval én egy olyan kartellre várok amely korlátozza a citadellát (nem tiltja) és ha egy sokkal kisebb szövetséget támadok akkor nem kapok segítséget, még akkor sem ha citadellát használnak a szövetségemre. ez volna a fairplay. ahogy a Nyugdíjas Klub oldalán van: "Ez nem a farm ahol élünk"
Dátum: 2009.01.15. 13:17:58
+1 karma
Dátum: 2009.01.11. 16:12:57
akkor lássuk. bejelentkezik egy nagyobb szövi a "védelmi pénzért". a kis szövi bukik 1-2 napot. még azon a héten bejelentkezik 2-3 másik szövi is a "jussáért" és paff a kút termelése 1 hétre. sok szövinek még katalizátora sincs. virtuális? valóban, ez egy virtuális játék viszont a veszteség nem virtuális hanem nagyon is valós. ne gyertek ezzel a "csak 1-2 napot bukik" szöveggel mert eléggé sántít.
Dátum: 2009.01.11. 01:14:33
olvastam kb 10 oldalt visszamenőleg és jókat röhögtem.
valaki pókerhez hasonlította a VU-t. kérem ez nem póker mivel gondolom ti sem ültök le egy asztalhoz játszani úgy hogy nektek biztosan 1 párotok van az ellenfélnek meg biztosan egy royal flush-e. box sem lehet (fúj, hogy lehet egy sportot belekeverni???) mivel én legalábbis eléggé kevés (najó, nulla) meccset láttam ahol egy pehelysúlyú boxol egy nehézsúlyú ellen.

a citadella egy fegyver azoknak akik másképp nem tudják megvédeni magukat. ha nem is garantál győzelmet, legalább ad valami sikerélményt azoknak akik semmit sem tehetnek. ne gyertek ezzel az "ajándék" +1-2 hét békével mert röhejes. van elég szövetség amit farmolhattok. viszont most bajban vagytok. a "kicsik" kaptak valamit amivel borsót törhetnek az orrotok alá erre ti alapítotok egy szövetséget hogy fenntartsátok a mostani állapotokat. a legviccesebb az hogy ezt úgy tüntetitek fel mintha a mi érdekünkbe történt volna. a szövetségetek második szabálya egyértelművé teszi hogy magatokat véditek vele, nem minket. mi is történt amikor megtámadtátok BH-t? a mocskok védekezni mertek ellenetek szóval az ELIT "kénytelen" volt szólni az "uralkodótársaknak" hogy a nyomoroncok védekezni merészelnek.

béke csarnoka? miért kéne a kisebb szöviknek felépíteni? azért hogy saját magukat korlátozzák vele? a béke csarnoka egy olyan épület ami a békésebb szövetségek miatt jött létre. ilyen nem sok van. a többiek meg építsék fel csak azért hogy valahogy védjék magukat tőletek? nemáááá...

rövid történet:
játszom egy MMORPG-vel. kb fél év viszonylag békés fejlődés után az uralkodó klánnak elborult az agya és elkezdett mindenkit ütni. megtehette mert nem tudtunk védekezni ellenük. szívtunk egy csomót de csak jöttek a szintek, a jobb felszerelés és végül egy erős szövetséget alkotva felvettük a kesztyűt és madjenm kiirtottuk őket. a mai napig egyénileg erősebbek nálunk viszont sok lúd disznót győz. naponta 2-3-4 óra PvP, csapatokba tömörülve addig ütöttük őket amíg feladták és többségük abbahagyta már a játékot.

szóval dobálódzhattok azzal hogy feladjátok a "humánus" "önmegtartóztató" háboruskodásaitokat és bedurvultok úgy hogy kő kövön nem marad, nem tudjátok kiírtani az összes kisebb szövetséget. és egy nap arra ébredtek hogy egy 20-30 szövetséget tömörítő mozgalom egyszercsak csapást mér rátok. akkor majd megy a forró dróton az üzi a szövetségesnek hogy "hé, segítsetek visszaütni", a válasz az lesz hogy "nem lehet, minket is ütnek". bármit tesztek most, megtehetitek, de gondolkodjatok el a következményekről hosszú távon.

de hogy ne csak a sarat dobáljam:
alapvetően rossz a VU szövi háború rendszere. nagyon erős szövetségek üthetnek jóval gyengébbeket úgy hogy a háború kimenetele nem kétséges. ez az egyik oka annak hogy ennyi az ellentét a kicsik és a nagyok között. a nagyok biztosra mennek és csak a kicsit ütik, ez világos mint a nap. a kicsi meg bosszankodik aztán dühbe gurul és olyankor odanyúl a piros gomb felé. a citadella jelenlegi működésével sem nagyon értek egyet. nem kéne tudni használni háborún kívül.
Dátum: 2009.01.11. 00:15:07
valóban vesézik ezt egy másik topicban, elnézést hogy itt rontom a levegőt a témával kapcsolatban, át is települök oda.
Dátum: 2009.01.10. 19:23:37
"Az X (szövetség) alapítótagja a --[ Citadellarács ]-- egyezménynek:

Minden szövetséget az egyezmény tagjának tekintünk addig,
amíg meg nem szegi az 1. pontot:
--1) A tagok nem használhatják kezdeményező félként a pusztítás citadelláját!
--2) A tagok válaszcsapással torolhatják meg
bármely szövetséget ért citadella támadást.
--3) Ha valamely tag megszegi az 1. pontot, akkor az egyezményből véglegesen kizárjuk, és a tagok a második pont értelmében megtorolhatják a citadella használatát.

Ha a pusztítás citadellájának használatát a Te szövetséged is ellenzi, hirdesd Te is kiírva a --[ Citadellarács ]-- egyezményt!"

lássuk jól értem-e. egy nagy szövetség megtámad egy lényegesen kisebbet és ha a kis szövetség MERI használni az egyetlen olyan eszközt amivel ülepen rúghatja a nagyot akkor a többi nagy "megtorolja" hogy a kicsinek volt pofája védekezni. ezt nem kartellnek hívják? ilyen ellen nincs szabály? pitiáner zsarolást nem büntet a játék szabályzata? mert más játékokban igen.

nem tudom milyen hatása van a citadellának mert mi még nem tartunk ott az építéssel. megelőző csapásként használni én is etikátlannak tartanám. védekező oldalon viszont indokolt lehet használni hogyha nagy az erőkülönbség a két fél között.

mindenesetre viccesnek találom hogy a top szövetségek egy bandába verődve befenyítik az egész szervert. teszik mindezt úgy hogy legtöbbjüknek fel van építve a citadella. Citadellarács? nehogy a kisebb szövetség rugdalózzon miközben megfejik?

de hogy egy kicsit konstruktívabb legyek. ha túl tápos az épület akkor korlátozzák a működését. pl ne lehessen háborún kívül használni. és háborúban is csak a védő és az is csak akkor ha a támadó nagyságrendekkel erősebb.
Dátum: 2009.01.10. 17:05:22
én most egy mazochista taktikát követek. átálltam építőnek és az építés mellett a szakikat húzom. ez jó a szövetségemnek, rövidtávon rossz nekem, hosszú távon viszont jópár ember megbánja mivel a felhúzott szakik miatt keményen megnő a vadászatból szerzett LE és ha megspékelem még pár portyázós szakival is (pl 10-30-as szívósság) akkor később nagyon megereősödöm. és az alacsony TÖ-t is eléggé gyorsan szintre lehet majd hozni később.

2 hátrány: keményen tönkrevágják a nyert/vesztett csata átlagomat, háborúban oda kell figyelni mert egy építőn sokat lehet hozni.