Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.06.15. 04:33:20
a rossebb, duplán ment... (bocsi)
Dátum: 2009.06.15. 04:31:52
Idézet: winnie - 2009.06.13. 15:37:16
tök mindegy, hogy raksz-e az egészségre vagy sem, 15%-ra mindig ugyanolyan gyorsan gyógyulsz fel, akár 100, akár 10000 a max életpontod.

az lehet, de nem 3 ember kell hogy agyonverjen. sok ember van aki egyszerűen nem ér rá játszani, beteszi este vadászni a kariját, reggelre meg kirabolják. nincs annál bosszantóbb mint ha egy kemény kari 100-200-at ver rád, elvisz 4-5k LE-t és egy óra múlva megint kint vagy a 15%-ból hogy más is kirabolhasson. az egyik szövitársam sanyargatta magát így egy jó ideig (sikerült is a 300k feletti bukott LE), aztán szóltunk neki hogy nem kéne, azóta hétközben folyamatosan pihen (sokat dolgozik), hétvégén meg vadászik ezerrel. mi meg jót borulunk a fennakadt 50-100 TÖ-vel jobb ellenfelein a támadáslistában.

jó az alacsony egészség, de csak azoknak akik tényleg nem érnek rá játszani. (persze felmerül a kérdés hogy akkor minek játszik...)
Dátum: 2009.05.27. 23:51:58
most tényleg visszasűllydünk erre a "get a life" szintre?
Dátum: 2009.05.27. 17:44:23
Idézet: Szilvicat - 2009.05.27. 17:00:04
figyu akkor mi van ha pl. felszerelésre gyűjtök de 1vadászattal (1óra40min) nem gyüjtők annyit hogy elég legyen ?hogy tároljak LE-t?

tárolni? sehogy. LE nélkül támadj meg egy nagyon tápos nálad magasabb szintű játékost, ha kell többet is egymás után amíg leütnek 1 ÉP-re. ezután van 3 és fél órád amíg felgyógyulsz 15% ÉP-re, azalatt bőven ellősz 2 kör vadászatot. ha magasabb szintű vagy és már foglalkozol szakértelemfejlesztéssel, ajánlom figyelmedbe az elementáris fúziót. ha azt felrántod 57-es szintre, egy kör vadászat 1 óra 10 percig fog tartani, ellőhetsz akár 3 kör vadászatot is.
Dátum: 2009.05.27. 16:40:53
Idézet: winnie - 2009.05.27. 16:35:53
én sem, de hát istenem, én is olvasam olyanokat, hogy van, aki unatkozik és csak céltalanul lődörög.

nem mellesleg, én is sajnálom, hogy sokan kimaradnak (egyelőre) a buliból, sőt, aki épp csak belefér az 50. szinten, az sem jár túl jól. hátha lesz valami hasonló a 40. szint környékén is - de persze felső korláttal, nem a 46. szintűeket tápolandó (bár lehet, hogy emiatt nincs, mert gáz lenne őket kizárni.)

a 30-as 40-es réteg még megkaphatná, úgy hogy pl a 40-esnél 50 feletti nem üthetné őket, 30-asnál 40 feletti. 30 alatt még nagyon sok a céltalanul fejlesztő játékos, inkább nehezítené a játékukat.
Dátum: 2009.05.26. 10:20:49
lehet hogy a 24/7-nek az über verziója. esetleg úgy értette hogy 20 órát a gép előtt ülni naponta. kérem, van ilyen ember is. én is elég kocka vagyok, de amit néha látok 1-2 amcsitól, na az elképesztő. van ismerősöm aki közel 72 óra grind után egyszerűen elájult a számítógép előtt, úgy kellett hozzá orvost hívni. szerencsére nem lett baja, de azóta megtanulta hogy napi 18 óránál többet nem játszhat (LOL?).
Dátum: 2009.05.25. 11:57:53
najó, de amikor kb 210 CSP-ből kb 5-7 óriás jön, az már szerintem ilyen nagyságrendű CSP-nél kiesik a "hibahatárból".
Dátum: 2009.05.25. 11:25:16
Idézet: Sikos Péter - 2009.05.25. 10:57:55
Komolyan srácok nem unjátok a veszekedést?? Én előtte másik szöviben voltam 6 szinttel feljebbről mindig szétcsaptak 10 szinten keresztül. Én sem sírtam erősíteni kell a karit és kész:)

a portyázás még okés (bár elnézve hogy a magasabb tagjaink miket kapnak a top szövetségek tagjaitól naponta... néha 2k feletti sebzés, amolyan "jól indul a nap' feeling). a baj ott van hogy a szövetségek 95%-a halálra van verve és a katalizátor termelése arra megy el hogy kihozza a kutat a negatív tartományból.

ami a vicces az az hogy van 1-2 nagyon durván etikátlan szövetség. például minket tegnap este megtámadott a Ceglédi banda. nem lacafacáztak, kapásból citadella aztán jött csak a hadüzenet. mondanom sem kell az egész szövetség zabos lett a citadella miatt és most megpróbáljuk őket halálra verni. ha tudom, meggyőzöm a társaimat hogy hetente menjünk vissza lefarmolni őket. a 3-ból 2 építő karijuk is élményszámba megy. azonos TÖ, hasonló avatar... nekünk már nem probléma a citadella, röhögve semlegesítjük, de ha ők így támadnak meg egy 60-100k-s kúttal rendelkező szövetséget, na az csípi a szemem. ez az egyéni véleményem, nem tükrözi a szövetségem "álláspontját".
Dátum: 2009.05.25. 11:02:59
Idézet: Birka - 2009.04.02. 12:45:02
van, aki csak azért indult a V1-V2 mellett, hogy építkezzen, ezzel segítve a haverokat, esetlegesen tesztelve a szerencse hatásfokát

van neki hatásfoka? 37-es szintű vagyok, 1.5 milla építés, 105-ös szerencse. tegnap (valamint ma hajnalban) ellőttem 250 CSP-t (57 fúzió, 70+30 spektrális). a kb 210 ténylegesen vadászatra költött CSP-ből olyan 5-7 óriási állat jött. ezzel szemben nem győztem tépni a hajamat a 2-3-4-es apró/kisebb állat szériákon. hatásfok? 2-3%? esküszöm több óriási szörny jött a lényeges szerencse emelés előtt. a térkapuban látom az áldásos hatását a magasabb szerencsének, de vadászatban szinte teljesen hatástalan.
Dátum: 2009.05.25. 10:40:10
dual boot-os rendszerem van. XP SP3 és Debian van fent. az XP csak azért van fent mert 1-2 MMORPG-nek a védelmi progija (pl az a rakás ... amit gameguard-nak neveznek) nem hajlandó emuláció mellett futni.

én UHU linux-al kezdtem. voltak problémák. grafikus gyorsítás, a beépített WINE nem működött nagyon jól, a fordítók hiányoztak, tuner kártyát rémálom volt életre kelteni stb. aztán jött egy újabb verzió, az első stabil, az 1.2-es verzió. grafikus kártyát kivéve minden működött bármiféle beállítás nélkül. 2 nap alatt fórumokról összeszedtem elég infót a grafika életre keltéséhez és utánna úgy ment mint a kisangyal. pár éve még más volt a linux világ. nehéz vot drivereket szerezni, macerás volt telepíteni. mostanában viszont a gyártók észrevették hogy nem kevés ember választja inkább a szenvedést és használ linux-ot. vannak mostmár linuxos gyári driverek. a legújabb disztók tartalmaznak gyári videokártya drivert is. talán az ubuntu breezy badger disztró környékén kezdett el minden megváltozni. bár utólag azt mondom nem a legjobb választás volt, de egy kis matatással rá lehetett bírni a debian progikat hogy működjenek rajta hiba nélkül (tudom tudom, az ubuntu egy debian alapuú distro). a legjobban eddig a debian és az UHU jöttek be. az UHU azért mert magyar és azért mert az volt a "boot disk"-em (bármi probléma merült fel, a 2.4 GB-s rendszer fent volt installált állapotban a merevlemezen 5-10 perc alatt úgy hogy egyszer sem kellett újraindítani a gépet)
amit a legjobban szeretek a linuxban az a hihetetlen testreszabhatóság. engem sosem érdekelt a csilivili kinézet (talán csak az elején, a KDE magasan verte a windows-t kinézetben, veri még most is, de ez persze ízlés kérdése) ezért a kezdeti próbálkozások után először enlightenment majd XFCE felületet használtam, és használok a mai napig. kezdőknek persze ajánlott a gnome- főleg olyanoknak akik windows-ról térnek át, az ínyenceknek a KDE szállítja az eredeti linux feeling-et. de például nem értem az egyik előző hozzászóló-t amikor azt írta hogy lassabb a linux ha játékról van szó. emulátorral, xfce alatt a linux magasan veri a windows-omat a legtöbb játék esetében, hameg linux alatt is installálható játékokkal próbálok játszani (UT sorozat, Quake sorozat), ott a teljesítménykülönbség óriási, a linux javára.
Dátum: 2009.05.25. 02:09:13
Awenhai ötlete tetszik.
Dátum: 2009.05.16. 23:43:52
a szövetségem éppen véres háborút folytat a Lélekszipolyozó atyákkal. 216/221 az állás. 2 napja a különbség majd 30 volt a javukra, aztán lépnünk kellett. 2 tag repült (az egyiket várjuk vissza a háború után), egy tag önként lépett ki mert nem tud katakombázni (szintén várjuk vissza a háború után). 16-an maradtunk. 5 ember üti az ellent, 11-en csocsóznak a katakombákban. 250 CSP-n csücsülök már több mint 2 napja (57-es fúzió -.-, a háború előtt 2 nappal maxoltam, hál istennek nincs most prémiumom), de ennyi áldozatot bármikor meghozok a szövetségem javára. nem az első nagyon kemény szövetség ami megtámadott minket, nem is az utolsó, de minden esetben megteszünk mindent hogy az ellenfél ne unatkozzon.
Dátum: 2009.05.12. 20:23:03
én ritkán járok moziba.
ennek egyik oka az hogy egyszerűen alíg találok olyan filmet ami megmozgatná a kíváncsiságomat. remélem nem baj ha linkelek egyet: www.imdb.com . ez egy internetes film adatbázis, hónapokkal, néha 1-2 évvel korábban lehet tudni hogy mi várható. de tényleg, alíg találok valamit ami megéri hogy elmenjek moziba. annyira semmitmondóak (félrevezetőek) a mozielőzetesek hogy csak a címre és a főszereplőkre hagyatkozhat az ember. talán érdemes a rendezőt is figyelembe venni (már csak azért is hogy pl az Uwe Boll kaliberű emberek filmjeit messziről elkerüljük).
a másik ok az lehet hogy meglehetősen finnyás vagyok a szinkronnal kapcsolatban. nem viccelek ha azt mondom hogy a Star Wars Episode 2: A klónok Háborúja volt az utolsó film amit szinkronosan néztem. a magyar szinkron "legendás" VOLT. kár volt úgy megnéznem azt a filmet hogy előtte láttam angolul.
Dátum: 2009.03.24. 18:29:15
Idézet: D4vid - 2009.03.24. 18:15:52
Nem sok le felhúzni 10-esre a sajtot aztán egy turbóval már szép summák jönnek.

ez a következő célom. 30-as turbo (jelenleg 25) és aztán 15-ös sajtolás.
Dátum: 2009.03.24. 17:43:02
Idézet: Mortimer - 2009.03.24. 17:37:33
Ha 1-es sajtolásod van és 80-as spektrálisod, akkor magyarázd már meg nekem pls, hogy mi a francnak sajtolsz Így csak LE-t buksz. Hagyd ott a tárolót feltöltve, aztán ha már legalább 4-esre felemelted, akkor sajtolj.

fullon a tároló, már nem sajtolok egy jó ideje mert egy nagyobb állatért max 600+-t kapok, normális esetben vadászattal meg 1.5-2k-t esetleg akkor nyúlok hozzá hogyha ellőttem a CSP-met és kéne S.O.S.-be valamennyi hogy húzzak még egy pontot egy szakin de az ritka. inkább beépítem a felesleget.
Dátum: 2009.03.24. 17:26:56
Idézet: Otoaak - 2009.03.24. 17:06:56
Sosem késő kigyúrni az LE termelő szakikat de ha elkéstél vele akkor elkéstél ha fel is húzod őket max. annyit érsz vele hogy nem nyílik tovább az olló, behozni a késedelmet nem fogod tudni csak azokkal szemben lehetsz jobb akik még nálad is később állnak neki. Ez nem változtat azon, hogy saját szinteden is van aki elkalapál.

teljesen utólérni nem lehet, esetleg magasabb aktivitással (lásd portyázás). viszont mivel a táposabb fejlődése lassul (a drágább szakik és TÖ miatt) a szakadék csökken és elérhet egy olyan szintet ahol a pihenés védelmet adhat. és akkor csattan a random. napi 10-12 támadást szenvedek el ha nem pihenek, de csak 4-6-ot ha pihenek. ha egy játékos utoléri a tápost úgy hogy képességben csak 5-10% a különbség akkor a folyamatos támadások elmaradnak. ez szerintem elérhető, még egy csúnyán lemaradt karival is. és ha okosan játszik valaki a specializációval, a TÖ-vel, akkor lehet valaki sikeres.

be lehet hozni a lemaradást, bármilyen szinten is van az ember.
Dátum: 2009.03.24. 16:54:35
Idézet: Mortimer - 2009.03.24. 11:04:23
Viszont ez az egészséggel való játék semmit nem ér, ha a szinteden simán megvernek. Ekkor már valóban nincs mit tenni, ötletem sincs, mit lehetne csinálni.

Sok karakternél vettem észre egy végzetes folyamatot: valahol "elrontja" a karaktert, és ahelyett, hogy próbálna hosszú munkával javítani, inkább építésbe menekül. Ezért megbecsülik a szövetségi fórumon, javul a közérzete, viszont még inkább legyengül a karakter, és se küldetésekben, se egyéb területeken nem tud előrehaladni, háborúkban pedig egyenesen probléma lesz. Ezek után már csak egy út marad, a játék abbahagyása.

itt van a kutya elásva. én vagyok a toborzó a szövetségünkben és nézegetem a toplistát "finom falatok" után kutatva. olyan 20-25-ös szint környékné látok egy törést ami már eléggé hatalmas 30-35-ös szint környékén. az emberek nem terveznek előre. és a legnagyobb baj hogy a legtöbben nem olvassák a fórumot. én a fórumról és a többieket szorgalmasan kémgömbözve valamint arénázva a társaimmal kialakítottam egy koncepciót a karim fejlesztésére (lényegében az alap optimalizátor taktika, halálra vernek portya során de ha okosan vadászom el az időmet akkor később lényegesen erősebb leszek). pokolian gyenge vagyok a szintemen (30, hamarosan 31). 421 TÖ és ebből 74 a szerencse. építő voltam aztán nekiálltam húzni a karimat és akkor jöttem rá hogy ha a TÖ-met húzom akkor magasabb szinten egyszerűen elpusztul a karim. félretettem a TÖ-t és most csak a szakikat húzom amíg az LE szerzés el nem éri a maximumot. ez az a hiba amit a lemaradt karik elkövetnek. húzza a TÖ-t viszont csak a "harci" tulajdonságokat. egy idő után lemarad és azt veszi észre hogy egy azonos szintű karinak (aki jóval magasabb LE szerzésen csücsül, vagy csak portyakirály mert van ideje) 50-100-al több TÖ-je van és a felszerelése is messze jobb (nem feltétlenül beszélek prémiumos cuccokról).

tudatosítani kellene a játékosokban hogy a szakértelmek fejlesztése rövid távon nem jó, hosszabb távon elengedhetetlen. ha erre rájön időben akkor jó, de még 30-35 környékén sem késő áttérni optimalizátor taktikára hogy korrigáljuk a lemaradást.
Dátum: 2009.03.24. 15:42:02
1-es sajtolásom van (tudom, alacsony, de most a turbót és a fúziót húzom max felé). egy állat 3-600-at szokott adni sajtollás után, az állat mérete számít. bár 80-as spektrálissal vadászom, egy apróság 300 körül szokott adni. ha kivonom a spektrálisomat akkor kb 150-170-et kellene kapjak egy apró állatért, viszont az egyes sajtolás mint írtam 3-600-at ad. tehát az 5ször annyi LE egy sajtolt állatból nem állja meg a helyét.

és igen, a magas szerencse számít vadászat során. de nagy a szórás. tegnap kipróbáltam hogy mennyi bevétel jöhet egy 20-as kör vadászatból. ellőttem 60 CSP-t: első kör 15k, második kör 10k, harmadik kör 12k. 74-es szerencsén csücsülök. a második körben beütött a ménkű és volt egy durva normál/kisebb/apró szériám.

ha olvassátok a küldetések topic-ot akkor ott látszik hogy az embereknek meggyűlik a bajuk a vadászós küldikkel ha alacsonyabb a szerencséjük.
Dátum: 2009.03.21. 16:30:14
azért kell a LÉ szerzést minél hamarabb húzni mert ha más szakikat fejlesztesz előtte akkor egyre drágább lesz. 240 feletti szakiösszegem van most, a 66-os spektrális utolsó felépített szintje 9k volt. viszont 10-12k jön 1 egy 20-as kör vadászatból, nem ritka az 1.5k feletti óriás szörny. az eddigi rekordom olyan 18k LÉ volt 1 20-as kör alatt. és ez még lesz jobb amint a 70+30 spektrális meglesz (meg persze magasabb leszek).
Dátum: 2009.03.21. 13:57:13
az LE szerzést maxolni kell hogyha hosszútára tervezel. én 15-ös szintig hanyagoltam a szakikat, aztán átálltam építőnek 22-ig, ez persze tönkrevágta a karimat (meg is vagyok akadva 3 portyázós küldivel). 22-ön döntöttem hogy nem a TÖ-met húzom hanem távlatra tervezve elkezdtem a szakikat húzni. közben húztam a TÖ-n is és a kritikus ütésen de a lényeg az LE szerzésbe ment. 30 vagyok és heti 1-2szer ellövöm az összes vadászatomat egyszerre. a 417 TÖ nagyon gyenge de a magas kritikus sokat segít portyában. cél a 70-es spektrális (most 66), 60-as turbo (most még 20, az a következő célom a spektrális után), 57-es fúzió (most 12) és aztán csapdakészítés és sajtolás. a spektrális növelésével ugrásszerűen nő a kapott LE. ha megvannak az LE termelő szakijaim akkor fizetek újra prémiumra és valami észveszejtő sebességgel húzom a TÖ-met fel.

több szövetségi társamon látom hogy hiába tápos a karijuk, elkezdenek lemaradni a többiektől mert azoknak fel van húzva az LE kitermelés és sokkal gyorsabban erősödnek meg. ha ész nélkül nekiálltam volna újra harci helyzetbe hozni a a karimat, kb 15 szinten belül ugyanolyan esélytelenné váltam volna mint amilyen voltam építő koromban. az aki nem tud éjjel nappal a gép előtt ülni annak a legjobb megoldás az hogy még a legelején kihúzza az LE szerzést és vállalja hogy közben agyonverik de hosszútávon az a jobb megoldás mert egy idő után gyorsabban lehet fejlődni.