Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.06.30. 11:29:46
Idézet: Szaki06 - 2009.06.25. 20:18:16
A fejlesztéshez hozzászólva: a varázslat elnyelés bevezetése tényleg nagyon sok játékost megvágna,de gondoljunk bele abba is hogy a sima elnyelés viszont azok játékát lehetetleníti el akik a közelharcot preferálják! Az állatokkal már annyira lefogják a fizikai sebzést hogy néha szinte magas erő+kritikussal is nevetséges a bevitt sebzés! Jogosan mondhatja bárki azt erre hogy akkor növelje mindenki a IQ+Taut az egekbe és nincs probléma, de akkor hagy tegyem fel azt a kérdést mi értelme van akkor a 4 különböző hordának különféle bónuszokkal ha csak egy stratégia a nyerő? Tehát ha nem is fogják vissza varázslatelnyelést akkor talán a fizikai sebzést sem kéne így elnyomni!

ez kétélű penge. ha az állatok túl sokat nyelnek el a varázslatból akkor meg a smaragd gyengül meg annyira hogy kénytelen erőt és támadást is húzni. vannak olyan smaragdok akik preferálják a közelharci sebzést is, nemrég gömböztem Mortimer mestert, ő ilyen, 2 szövitársam is ugyanezt a taktikát követi. de mivan ha én nem akarom? mi van ha én varázsló akarok lenni extrém magas IQ-val, tauval és védekezéssel? a fizikai elnyelés kellett az állatoknak mivel egy varázsló felépítésű kari kb csak varázslattal tud sebezni, aztán valahogy megpróbálja elkerülni a közelharci sebzést. gömböztem már magas szintű smaragd játékosokat hogy ki milyen taktikát követ, van ilyen is. ha mindent bekorlátozunk akkor az a vége hogy TÖ-vel sem lehet taktikázni és abban is mindenki egyenkaraktert fejleszt.
Dátum: 2009.06.30. 11:11:57
remélem ez egy alaptalan kacsa. már a 10-es akadémia is eléggé nagy érvágás egy szövetség életében (az előfeltételekről ne is beszéljünk).
Dátum: 2009.06.29. 18:12:43
Idézet: Mortimer - 2009.06.29. 17:59:28
Nekem 0-s szingulárisom van, és 10-nél sose volt nagyobb, az is csak napokig, a felejtés küldetés miatt. És fórumkommentek alapján ezzel nem vagyok egyedül, ráadásul visszanézve több alkalommal még CSP-t is vesztettem, azaz lehetnék 63. szintű is.

loll, akkor te "átlagos" játékos vagy aki nem akar sietni well, isten hozott a "valódi" gamer-ek között ahol nem a szint számít
Dátum: 2009.06.29. 18:10:48
a portya TP maxolt szingulárissal és valóságformázással komoly táp lehet, pláne ha ezt meg is fejeled maxolt CSP bevétellel és nem pazarlod a CSP-t tubróra. 43 vagyok, 40-en kezdtem el komolyabban portyázni (mert építő kari voltam és szakiztam 24-től 36-ig, a portya nálam heti kb 10 alkalom volt). miközben erősödtem, a 42-es szintet kb egy pillanat alatt ugrottam át, a maxolt visszafogott fejlődés ellenére. mindez szinguláris és valóságformázás nélkül. most persze elfogyott a 100 PP és szívom is a fogam (kellene PP hogy gyorsabban fejlődjenek az állataim, kéne nagyon a vaóságformázás de egyelőre van fontosabb szakértelem is). de szerintem a top most megtorpant, kifogytak portya áldozatból, már csak a vadászat maradt. nem véletlen hogy ennyire könyörögnek hogy jöjjön a KH vissza minél hamarabb. ne vegye senki sértésnek, abszolúte megértem hogy komoly verseny van az első vonalban.
Dátum: 2009.06.29. 17:33:45
nem lennék meglepődve. de Miklós saját bevallása szerint nem erre a sebességre számítottak. egy dolog írni egy játékot, más az amikor a játékos "túljár" a fejlesztő eszén és nem tervezett módón kihasználja a rendelkezésre álló lehetőségeket.
Dátum: 2009.06.29. 11:40:47
nagy a szórás. 43-as vagyok, 100-as spektrálissal. egy apró lény még mindíg borzolja a kedélyeimet néha 400 alatti LE-vel. de egy apróért többnyire 5-600 LE-t kapok. egy óriás viszont ad 3k felett. a legjobb elejtett szörnyem 3.2k feletti volt, de van sűrűn olyan is hogy egy hatalmas lény dob 1.8-2.4k-t.
Dátum: 2009.06.28. 23:45:59
nem, nem lenne meglőve a karid, amit írtam azt már nem lehet implementálni. egy csomó ember dobhatná ki a kariját. erre még a játék indulásánál kellett volna gondolni. most mindenki egyenkaraktert fejleszt, a diverzitást csak a hordagyűlölet illetve a hordabónusz adja. ez a létező legnagyobb hiba a játékban.

az én kereskedelmem csak 10-es, a napokban kezdem el húzni, amint befejezem az állatokkal kapcsolatos szakikat a kívánt szintre.
Dátum: 2009.06.28. 22:53:17
Idézet: Ricardo - 2009.06.28. 16:53:09
Nem az a baj, hogy van korlátja a szakértelmeknek, hanem az, hogy túl könnyű őket maximalizálni. A karakterek alapból túl sok LÉ-t kapnak relatíve alacsony szinteken (alapból ugye a játék 100. szintig van kész, de elvileg végtelen), hiszen egy spm-et és/vagy a sajtolást 30-35. szintre simán ki lehet maxolni még úgy is, hogy TÖ-ben erős marad az ember. Az új fejlesztésekkel is az lett a probléma, hogy túl gyorsan ki lettek pörgetve. Én vártam azt, hogy tényleg komoly döntés elé állítanak minket (nem úgy mint a fertőzésnél) hogy most akkor kemény varázsló kari, komoly közelharcos, esetleg sok állattal operáló idomár. Ezzel szemben annyi lélekenergiát termelünk a szakértelmekhez és tulajdonságokhoz képest, hogy mindenki 4 állattal rohangál, jó közelharcban, de ráadásul még hatalmas kritikusokat is varázsol az ellenfélbe.

itt a pont, barátom.

csak egy pár gondolat:
nem lett volna szabad megengedni hogy fejleszthető legyen mindkét kritikus ütés szaki. az egyik tanulás szinten be kellett volna rakni egyszerre a kritikus ütést, a kábítást és a varázslat kritikust úgy hogy csak egyet lehet választani. a következő tanulás szinten be kellett volna rakni 3 hárító szakit, kritikus ütés, kábítás és krit vari ellen, ott is úgy hogy csak egyet lehet választani. most mindenki ugyanazt fejleszti hordától függetlenül. be fogják rakni a kábítás szakit is, azt is elkezdi majd mindenki fejleszteni és a maximális távról támadók még nagyobb előnyhöz jutnak majd. a kereskedelem szakit be sem kellett volna rakni. a manakonstrukció kellett, az egy esély a kis és közepes szöviknek hogy valahogyan felzárkózzanak a top mellé épületekben, nem fog sikerülni (az újabb épületek miatt), de legalább nem az van hogy 20/20/15-ös épületek bónuszokkal támadja a top az 5-7/5-7/5-7 bónuszos embereket. kellenének újabb épületek amik tovább gyorsítják az építkezést.
Dátum: 2009.06.28. 07:28:02
a spektrális a kapott LE-t növeli százalékosan, a levadászott állataid "minőségére" nincs kihatással.
Dátum: 2009.06.28. 07:20:36
a kereskedelmi korlát eltörlése óriási hiba volna, már ez a 170 is sok, lényegtelen hogy ezzel taktikázni lehet. a topnak többnyire nagyon magas a kereskedelme, az utánnuk jövő második vonalnak viszont szinte esélye sincs kompenzálni. nem jó az ha egy első vonalbeli játékos max távról 3-4 "generációval" jobb felszereléssel ver agyon valakit és annak a valakinek esélye sincs ez ellen tenni valamit. ahogy elnézem most nagyon gáz 50-esnek lenni, figyelem a támadáslistánkat, ma reggel a szövitársam kapott egy 3k-s maflást a kínzókamra miatt. 300 TÖ hátrány, 200 szaki hátrány, 7 szint hátrány, 20 szint hátrány felszerelésben, további kb 70 TÖ hátrány a szövi épületek miatt, 1 állat a 4 ellen. ekkora előnynél minek kell teljes harci díszben meglepni valakit kínzókamra meghívással? nemcsak a játék hibájáról van szó hanem a játékosok mentalitásáról is. vannak olyan támadóim akik max távról LE, kamra és állat nélkül ütnek le. miért? a +1 győzelem miatt a karilapon? tudok pozitív példát is mondani, 3-4 napja Nephila leütött, hozzám vágott 1.1k sebzést. de úgy néz ki van benne annyi jóérzés hogy vakító fénnyel mászkáljon mert az ő statjával ha sebző varázslattal jön, az az 1.1k lett volna 2k felett is. kéne egy etikai kódex...

oh, most nézem, ugyanabból a szöviből egy másik 61-es is betámadta a szövitársamat, ez egy erősebb srác, ő már tudott 3.3k-t is ütni.
Dátum: 2009.06.28. 01:57:42
már 100 körül vagyok, 4 van meg eddig. ez a "magas szerencse segít" szöveg hülyeség. 43-as szintű vagyok, 106 a szerencsém. térkapuban segít, portyában is, de vadászatban nem látom a hatását.
Dátum: 2009.06.28. 01:49:58
3-6k CSP nem kell, de a 400 helyett 6-800 jó volna. nincs szükség CSP tárolóra csak egy olyan kibővített korlátra ami megengedi hogy az ember 2-3 hétre távol lehessen a játéktól anélkül hogy az alapvető "nyersanyagot" bukná. én Miklósék helyében megelőzném a masszívan fizető emberek nyálcsorgását. jelenleg a 400-as CSP limit maxolt fúzióval és prémiummal csak 8 napig elég, utánna az ember bukja a CSP-t.
Dátum: 2009.06.27. 15:42:01
van egy új módszerem arra hogy hamar sikerüljenek a küldik. tegnap kezdtem a 7 óriás küldit, 3 kör vadászatból 2 óriás. ma erősen rákoncentráltam arra hogy a fórumon írom hogy ez mekkora szemétség, azonnal bekapcsolt a sírásdetektor, épp vadászok 1 kört és már pottyant 2 óriás.
Dátum: 2009.06.27. 14:53:25
Idézet: NeonFlux - 2009.06.25. 22:18:13
NA JÓ EZ MÁR RÖHEJ!!!! ( kis figyelmet keltek T_T)

szövetség egy 8. szintű pusztító csapást küldött rátok!
szövetség egy 8. szintű pusztító csapást küldött rátok!
szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +74001 töltődés a szövetség Lélekkútjába.

gratulálok -6k töltődés nyertetek a kútba 40k plusz zsákmánnyal amivel 2 napig szenvedtetek 260 nyert csata árán...GRATULÁCIÓ!!!

Megérte Háborúzni!!!!

a játéknak ezen része kezd egy picit a röhej kategória felé sodródni...

oh, az még jobb amikor egy lényegesen gyengébb szövi valami elmebeteg indokból megtámad, de a hadüzenet előtt még egy citadella csapással is nyomatékosítani próbálja hódítási szándékát. persze visszalőttünk, aztán elvertük őket 3 nap alatt. 1 héttel a háború után visszamentünk lefarmolni őket. lassan esedékes hogy megint beköszönjünk hozzájuk. a ZIB nem farmol senkit, de ők kiérdemelték a kegyet az etikátlan viselkedésükkel.
Dátum: 2009.06.21. 22:57:34
Idézet: Viszok009 - 2009.06.21. 21:11:55
5 Le-től 700 ig akko értem mert ha 500 és 700 között táboroznál akk nem ennyi lenne az Elvesztett lélekenergiád: 34.936

nem akartam vesztegetni az LE-t komolyabban ezért csak 5-ös transcendális projekcióm van. tehát 500 LE védve van ha engem támadnak. az a majd 35k LE bukás több mint fele az én "hibám", a bukott portyáimmal jött össze. 1 ember tudott tőlem 3.3k-t rabolni, szintet léptem és vígan olvastam a legendát miközben egy rakat LE-n csücsültem. a második helyezett rabló 1.2k LE-t tudott elvinni. fél év alatt összesen egyszer tudtak időben elkapni vadászat közben, az a 3.3k-s gyerek. van elég időm játszani, mostanában portyázni is, kezd is meglátszani a karimon. 1 hónapja még 28k rabolt LE-m volt, mostmár 73k (eközben a bukott LE 22k-ról felment 35k-ra). 0-ás a kreaffinitásom mert van elég másik szaki amit húzni kell. szomorú vagyok amikor 6-700 TÖ-s embereket látok 50-200-as szakiösszeggel 35 felett...
Dátum: 2009.06.21. 21:06:01
az én karim 5-700 LE-n táborozik, portyázás előtt elmegyek 1 kört vadászni, azzal 1k+ LE, aztán 1-3 térkapu, az már 3-4k LE, portyázom -30-40%-ig, ha kijön az LE akkor +1 TÖ, ha nem akkor 1-2 kehely és ha van időm, várok egy órát a következő kör portyára (sok fontos szakit kell még húzni, nem prioritás a kronokompenzáció)
Dátum: 2009.06.21. 20:55:55
Idézet: Anababa - 2009.06.21. 08:42:49
Csak csendesen megjegyzem, hogy lefele támadva csökken a rabolható le mennyiség, azaz így extra kihívást jelent a küldi végrehajtása

ezzel tisztában vagyok, de ha bejön még egy kevés LE, esetleg futja még +1 egészségre vagy mágiára (sztem a játékosok 95%-ának az a legalacsonyabb tulajdonsága). a +TP-től annyira nem félek, pont tegnap maxoltam a visszafogott fejlődést, olyan nagyon sokat meg nem portyázok hogy kompenzálja a fél TP-t amit vadászat alatt kapok.
Dátum: 2009.06.21. 00:22:44
Idézet: D4vid - 2009.06.16. 15:28:44
Akkor mire szerinted?

állat TP, küldetés. jómagam az 1500-as küldit csinálom önerőből, először 2 támadás +/- 1 szintre tőlem, aztán elidulok lefele és megállok -30-40%-nál. többnyire nyerek, de néha nagyon idegesítő a random. tegnap -10%-on támadtam egy 300 TÖ-vel és 300 szakival alacsonyabb nálam 2 szintel kisebb embert, bejött neki a random és én buktam majd 700 LE-t. persze az nem tétel a szintemen (maxolt LE szerzéssel), de baromira bosszantó.
Dátum: 2009.06.19. 21:17:09
megölni a smaragd bónuszt (mert valójában erről van szó) hiba. azt hogy sokat ütnek beléd varázslattal azt lehet kompenzálni magas IQ-val és vari elnyeléssel. senki ne felejtse el hogy 1 kör van varázslásra az összes többi kör (beleértve a szívósság hatását) csak közelharcra vonatkozik.

Blazek, próbáld ellensúlyozni a varázslatot és a kritikus varázslatot, erre 1 tulajdonságra és 1 szakira van lehetőseéged, ugyanúgy mint egy smaragdnak aki a védekezést és a kritikus sebzést húzza.
Dátum: 2009.06.15. 04:45:38
nem megy az 1.5k LE-s küldi... és a 3 kábítós sem. *wink*