Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.06.30. 22:22:53
én prémiumozok és majd ultraspec-re fogok őskövet pazarolni, de kb ennyi. ha megver egy full prém cuccos, nem érdekel, ezért fizet. az már más kérdés hogy rongyá verek egy rakat azonos szintű hasonló képességű embert mert minden szutyit megvesznek ami prémes, még Gigantosz karmát is
Dátum: 2009.06.30. 22:15:23
hát... Ariel, én el tudnám viselni azt a 800k LE-t amit ti kaptok persze jó sokat építettetek szóval megérdemlitek. a baj nem a 10-es akadémia hanem majd a 20-as akadémia lesz. ha jön bármilyen komolyabb szaki 15-ös akadémia felett, nah az lesz nagyon nehéz. a 13-as akadémia is komoly összeg úgy ha egy rakat átlagos 40-es kari van egy szöviben akik nem építhetnek eleget. ha jön egy táp szaki 15 és 20-as akadémia között, az tönkretehet egy rakat játékost 40, de akár még 50 felett is.

jah winnie, 0 a valóságformázásom, még nem jutottam el odáig hogy arra is szakítsak LE-t.
Dátum: 2009.06.30. 20:44:36
kiadnád a hadititkokat?

egyébként nem számít, csak arra próbáltam meg felhívni a figyelmet hogy vannak még szövik amelyek nem jutottak el oda az akadémia építésével, hogy legyen manakonstrukciójuk, nekik különösen nagy baj ha rabolják a kútjukat. ez részben a szövetségek hibája is, ész nélkül nem szabad építkezni, akkor meg pláne nem ha nem tudják megvédeni a kutat.

védőfal és gyaktér nélkül is lehet élni, akadémia nélkül viszont nem. ha nem is turbózzák fel az építést, legalább az akadémia ára csökkenhetne.
Dátum: 2009.06.30. 20:26:18
a 13-as akadémiát mi is felépítjük ha indokolt. más szövibe nem megyek át, mostanában kezdtem komolyabban küldetéseket csinálni és nem akarok pofára esni a 2 hónap szövitagságos küldivel. Dalen-től vártam hogy elmondja hogy jó-e a szaki de ő ma törölt

egyébként szép az a 998k rablás. azért kíváncsi vagyok hogy az LV vagy a Chaos mennyit rabolt e hónapban... arra is nagyon kíváncsi vagyok hogy hány olyan szövit vertetek el aminek nem volt elég magas akadémiája hogy manakonstrukciót adjon a tagjainak.
Dátum: 2009.06.30. 20:06:54
winnie, most komolyan, szerinted a több állat gyógyítása csak neki jó, a többieknek nem? 10-es sebgyógyításom van és 10-es vastag bőröm, az epikus néha csap 200 felett minden állatomon. mivel még alacsony szintűek ezért csak kevesebb mint 600 HP-juk van. miből gondoltad hogy csak a magas szintűek profitálhatnak abból hogy több állatot lehet egyszerre gyógyítani?
Dátum: 2009.06.30. 18:37:12
a lélekkút mérete nagyon is számít egy kisebb szövetségben, nem annyira egy közepesben. a mi építkezésünk nagyját a manaépítés adja. viszont a sorozatos farmolás miatt egy kis vagy közepes szövetség milliós nagyságrendű LE-t bukik. lehet hogy nem feltűnő egy 50-70k-s bukás a középmezőnyben a katalizátor miatt, viszont hosszú távon lassít. és egy olyan szövi aminek a magját 30-asok és pár 40-es adja az nem tud még komolyabban manából építeni, nekik még a katalizátor adja az LE bevétel nagyobb részét. és ha sebesen építkeznek akkor a kútméret miatt rájukszállnak.

engedd meg hogy ismét példálózzak a Ceglédi bandával. 4 kemény építőjük van, de a szakiösszegük alacsony, nincs maxolt LE szerzésük. a szövetség jelen pillanatban is 3 szövetség támadása alatt áll. egy haldokló utolsó haláltusája, onnan már nem tudnak felállni, bármit is tesznek. az építés öli meg a szövetségüket.

olyan 40-45-ös szint környékén gyújtja be a rakétáit egy játékos, legalábbis manaépítés terén, kb akkor ér oda hogy van elég LE bevétele hogy maxolja a szakit és húzzon a mágián.
Dátum: 2009.06.30. 17:35:23
miért?
Dátum: 2009.06.30. 17:23:53
a kristálygömb ugyanazt tudja mint a kémgömb, csak percenként lehet használni és 10 VP-be kerül.

egyébként hiba volna ha a kémgömb mutatná a szakikat. túl nagy fegyvertény volna háborúban az hogy látod például az ellenfél kivégzését, kritikus ütését, varázslat kritikusát.
Dátum: 2009.06.30. 17:03:03
egy MMO álltalában folyamatosan változik. az egyre újabb fejlesztéseket ugyanúgy megkapják az alacsonyabb szintűek, ez természetes. nem hiszek abban a 15-20 szintnyi előnyben hiszen az alacsonyabb szintű már nem éri utol a magasabbat. úgy meg pláne nem hogy sokan és egyre többen maxolják a visszafogott fejlődést, tehát a verseny megmarad magas és középszinten is. azt se hagyjuk ki a számításból hogy sok más szaki is van amit húzni kell és sok szaki előnyt ad a magasabbnak. például aki LE szerzéssel bíbelődik az ki fog kapni magas kritikus ütések miatt vagy krit vari miatt. ha jön majd a kábítás, az szintén nem lesz prioritás a középmezönynek.

viszont megfigyelhető az hogy a legtöbb szöviben nagy a szintkülönbség a legmagasabb és a legalacsonyabb tag között. ez azt eredményezi hogy egy nagy szövi alacsony tagja óriási előnyben van egy kis szövi legmagasabb tagjával szemben. ez az ami nem jó poén. nem adnék senkinek sem ingyen tápot, csak esélyt arra hogy ezt a hátrányt ledolgozza, kemény munkával természetesen. de jelen helyzetben ha az akadémia magasabb szintjei LE tápot adnak, az behozhatatlan előny sok szövetségnek.

a K&V-t hiba felhozni példának. ők nem kapnak 3-5 hadüzenetet hetente. sok szöviben a katalizátor arra jó hogy a kutat pozitív irányba billentse. az építő karik meg jó célpontok egy háborúban, örökre elrejteni őket nem lehet.
Dátum: 2009.06.30. 15:18:51
Timcsike, szerintem nem. a konstrukció esélyt ad a többi szövinek. az épületek véges száma miatt. a baj ott van hogy a többi szövi nem épít eléggé gyorsan vagy nem tud eléggé gyorsan építeni az újabb épületek bejövetele miatt. akkor kezdődnek a bajok amikor egy komoly tápot adó épület kezd elérhetetlenné válni. és az akadémia ilyen épület. ha Dalen azt mondja majd hogy táp az a szaki, az rögtön kényszer hogy fel kell húzni. egy 13-as szintű épület nagyon komoly összegbe kerül ami már problémát jelent a második toplista oldalnak.

az extrém építés nem opció egy középmezőnybeli szövetségnek. ha túl sokat építesz alacsonyabb szinten az kész öngyilkosság. nézzétek meg a Ceglédi bandát V1-en, 3 építő rabszolgával tolják és most halálra farmolják őket.
Dátum: 2009.06.30. 14:35:42
szóval szerinted mi nem vesszük komolyan a játékot azért mert kis vagy közepes szöviben vagyunk? 1-2 múltbeli ellenfelünk tudna mesélni az aktivitásunkról. nézzétek meg a toplistát, hány épületünk van felépítve? nézzétek meg a többi szövetséget körülöttünk. a Gaia-nak van hasonló épületlistája, és persze a Tappancsnak, de ők kakukktojás. esetleg a legyakott epikusok száma? ilyen kevés ütőemberrel amink van kész csoda az elfoglalt helyünk, és jelzi az aktivitásunkat. de ez nem a reklám helye. nekünk meglesz a 13-as akadémia. de a többieknek körülöttünk esélytelen.

de akkor lássunk egy konkrét példát. a szövilista 6-odik helyezett VM-nek megvan a 20/20 gyaktér és védőfal. hogy lehet az hogy a lista 7-edik Ronin-nak közel sincs meg? pontosabban az első 6 szövinek megvan, a top 3 már le is bontotta és majdnem megvan nekik a 20/20 újra. még egyszer mondom, nem az előnyükkel van bajom hanem az előny mértékével.
Dátum: 2009.06.30. 14:09:29
félreértessz, nem kéne korlátozni senkit. egyszerűen gyorsítani kellene az építkezést, de nem a katalizátorral kéne játszadozni hanem mondjuk a manakonstrukciót megtápolni. nem az a baj hogy a nagyobb, erősebb szövik előnyben vannak. az a baj hogy a mögöttük lévők előtt egy olyan fal van amit szinte lehetetlen ledönteni. szerinted mennyi idő egy második oldalas szövinek a gyaktér 20/20? a top már le is bontotta és szinte megint ott tartanak ahol voltak. az volna a kívánatos ha a kisebb szövetségek is tudnának gyorsan építkezni. ha most a középmezőny letojná a karifejlesztést és nekiállna építkezin, tönkretennék a karijukat. a top mindenképpen gyorsan építkezik, a kis és közepes szövik meg nem tudják tartani a lépést, ezzel kellene kezdeni valamit.
Dátum: 2009.06.30. 13:51:55
bocsáss meg de eléggé rossz hasonlatokat használsz. szóval a középsulis elsős egyből menjen egyetemre mert az jobban megéri?

nem "sírok" azért mert a nagy szövik többet tudnak építeni. azért sírok mert a többiek esélytelenek. a játék egyik legfontosabb része a szakértelemfejlesztés és ez nem adott mindenkinek. ha követném a példádat, kérhetném a felvételemet az SÖ-be vagy a VM-be, sőt, mindenki aki tud menjen át a top 20-30 szövibe, a többiek meg dögöljenek meg mert nincs több hely.

nem ingyen épületeket, nem ingyen LE-t akarok hanem egy esélyt hogy ne csak ennyi életképes szövi legyen, ne csak az legyen az optimális hogy el kelljen hagyni a szövit egy nagyobb szöviért. olyan nehéz ezt megérteni? megdolgoztunk azért a helyért ahol vagyunk a toplistán, nem kaptunk semmit ingyen, de lassan áthatolhatatlan falakba ütközünk játékkoncepciós hibák miatt.
Dátum: 2009.06.30. 13:21:53
de, és valszeg pokolra kerülök emiatt. de nem látok be a többi szövetség életébe, nem tudhatom hogy milyen állapotban van a "szociális" kapcsolatrendszere. felajánlok az embereknek egy belépőt egy aktív, háborúzó és (az egyre nagyobb szakadék ellenére) fejlődő szövetségbe. ha akar jön, ha nem nem. senkit nem kényszerítek. október végén kezdtem, a második szint óta nem változott a szövetségem, akkor megyek el ha robban a banda valami miatt (tömeges törlés, esetleg kiválnak a meghatározó emberek és céltalanná válik továbbfejleszteni a szövetséget). az az "árulás" ha eldobod a barátaidat mert egy másik szöviben jobbak az épületek. a legújabb tagunk 3 héttel a meghívbás után jött át mert a szövetsége majdnem teljesen inaktívvá vált. ez egy jó ok.
Dátum: 2009.06.30. 13:09:51
Idézet: Mortimer - 2009.06.30. 12:59:07
Mégis, MINDEGYIK nagy szövetségben van hely, senki nem akadályoz meg, hogy átlépj. Ennek ellenére vadászni kell a tagokra, és az általad felsorolt előnyök ellenére SEM vált senki.

ez már morális kérdés. én vagyok a szövetségünk toborzótisztje, a szövi toplista 3-adiktól 6-odik oldaláig megpróbáltam "kimenteni" egy jópár embert a hanyatló/stagnáló szövetségükből és 2 azaz kettő ember váltott szövit hogy átjöjjön. van a játéknak egy szociális aspektusa is, ha nem lennének haverok a játékban, szerintem a játékosbázis minimum fele abbahagyná. senki sem vált könnyedén azok után hogy jóban, rosszban, háborúban, békében vállvetve harcol egy rakás jóbaráttal. én úgy érezném hogy ellárultam a szövimet ha váltanék csak az épületbónuszok miatt. és azt sem értem hogy miért kellene? építeni mi is tudunk, csak az a baj hogy a játék gátolja a felzárkózást. most még az akadémia 13 miatt sírok, mi lesz ha bejönnek új szakik és akadémia 20-25 kell majd?
Dátum: 2009.06.30. 12:59:34
a kémgömb egy nagyerejű fegyver háborúkban, én nem piszkálnám.
Dátum: 2009.06.30. 12:49:23
Idézet: Nari77 - 2009.06.30. 12:35:58
De istenem, miért olyanok akarják utolérni a top klánokat, akik 2-3 hónappal később kezdik a játékot?? Hamarabb kezdték, így teljesen korrekt, hogy erősebbek is.

később kezdték? szóval a top klánokban nincsenek 30-50-es játékosok? mit csinálsz velük portyában? 50-70 bújtatott TÖ előnyük van a mezőnyükben. mekkora előny az ha egy 30-as játékos ultraspeccel vagy transzplantal fejleszt? egy nagy szöviben az 50-60-asok felépítik az új épületeket pillanatok alatt, a 30-40-es player meg vígan dörzsöli a markát mert behozhatatlan előnye van a szintjén.

nem akarjuk utolérni a toppot, azzal már rég elkéstünk, de legalább a szintünkön legyen egy fikarcnyi esélyünk, ne keljen a randomért imádkozni.
Dátum: 2009.06.30. 12:17:36
várom az eredményt.

(valóban, a szövetségünk 17 tagú. volt már szó egy esetleges fúzióról Dakharion titkos szervezetével vagy az Ősmágia tornyával. jelen pillanatban 17 aktív emberünk van, ez háborús helyzetben előny, nem a kevesebb támadható célpont miatt hanem mert aktívak vagyunk és tudunk gyorsan reagálni. 25-30 taggal lelassulnánk és halálra farmolnának minket. nézzetek körül a második és harmadik oldalon, egy rakat szövetség építkezik ész nélkül és szinte folyamatosan negatívban a kútjuk)
Dátum: 2009.06.30. 11:54:39
a fenébe is, vannak olyan szövik a toplista második oldalán amiknek még 10-es akadémiájuk vagy legalább 10/10-es gyaktér/védfaluk sincs. egyszerűen nem tudjuk felvenni a toppal a versenyt. az én szövimnek 220k-s kútja van, a 13-as katalizátor már kínszenvedés. ha most még 3 szintet kéne húzni az akadémián az 1 havi munka. sosem érjük utol a toppot, de könyörgöm, miért kell minden fejlesztésnek mélyíteni a szakadékot a top és a középmezőny között?
Dátum: 2009.06.30. 11:36:52
kafa, még több táp a magas szintűeknek