Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.07.28. 09:54:52
a társaim 8-10k kamrabevételekről számoltak be, ez igen zsíros, figyelembe véve hogy 5-ös kamrával rendelkezünk. én csak 2.8k-t kaptam, de egyelőre nem törekszem a kamra maximális kihasználására.
Dátum: 2009.07.28. 09:46:26
köszönöm.
Dátum: 2009.07.28. 08:21:59
kérdés: lélekszívásra hatással van a kreaffinitás és/vagy a gyémánt bónusz?

Oldman: ha nem kaptál üzenetet, hogy a társad visszaküldte a segítséget akkor ez bug, értesítsd a játékvezetést hogy nézzenek utána.

Silverado: 10 vadászatból 1 állat teljesen korrekt, 30-as csapdánál vadászatonként 8% esély van állat befogására. az, hogy 3 ugyanolyan állatot fogtál be az random, előfordult már velem is.
Dátum: 2009.07.28. 07:56:22
barátságos portyánál az állatok kapjanak dupla morált, de ne lehessen sebezni és ne lehessen kamrázni sem (viszont járjon ugyanannyi TP). valamint a max ütőtáv 50% ÉP határát le kéne nyomni mondjuk 30%-ra, arányosan csökkenjen ha valaki ütőtávban közelebb van, az alsó határ lehetne 5-10%, ha sebzés nincs, nem számít az ÉP, viszont a szerezhető LE legyen csak 5-10%-a szokásosnak. ezzel szerintem megoldódna egy probléma a top kariknak, többen írták hogy 2 garnitúra állattal nyomulnak és felváltva kenneleztetik őket. a gyenge vagy extrém gyenge karik is jól járnak hiszen százalékosan csökken az őket ért sebzés.

Aurri szösszenetéhez tennék még hozzá valamit:
-új akadémiás "lyuktömő" szaki, lehessen barátságos portya során generálni vagy lopni kristálypontot.
-nem akadémiás szaki ami növeli a vadászatért kapott TP-t, mindíg annyi százalékkal ahány szintel a delikvens le van maradva a mindenkori top 1 játékoshoz képest. ha valaki úgy dönt az elején hogy inkább bevállal egy rakat maflást de fel akar zárkózni a tophoz, legyen rá lehetősége, magasabb szinten egy gyengébb karakterrel is lehet gyorsan fejleszteni TÖ-t vagy SZÖ-t a nagyobb LE bevétel miatt.
a döntetlenes küldetésnél az a baj sokszor hogy kevés a résztvevők ÉP-je, kapnak egy támadást és padlóba vannak döngölve. ha lenne elég ÉP-jük, nem volna ilyen baj. engem álltalában max távból ütöttek, ha bejött a villantó akkor kiröhögtem őket az 5-700 sebzés miatt, ha levertek nagyon, akkor is csak 40-50% alá tudtak vinni, azzal még vígan lehet döntetlenezni. 40 felett olyan 70 körüli egészséggel (+tárgyak) marha jól el lehet lavírozni. (ez kb 3.5k feletti ÉP, ha kapsz egy brutális 2k feletti maflást, akkor sem vagy agyonverve)

aztán már csak az kell hogy maradj végig döntetlenes cuccban, támadj meg több embert. még ha van is sok olyan ember aki arra vár hogy lebeszéljétek (ez ÓRIÁSI hiba, csak akkor működik igazán ha extrém erős emberről van szó), azok is támadni fognak ha megütsz egypár embert a szövijéből. a lényeg hogy maradj döntetlenes cuccban és figyelj oda hogy ki döntetlenezik még, legyen kiírva a neved a döntetlenezők közé a szövilapon.
Dátum: 2009.07.28. 06:54:53
itt az alkalom rámászni a +20k LE difi küldire, mindenki tele van LÉvel ma reggel
Idézet: Blazek - 2009.07.27. 20:05:12
tanulságos háborút folytatok: cirka 200as IQ-val ütök smaragdokat, akik 150-165 közöttivel kiröhögnek. no comment.

felszerelés? épületbónuszok?

emberek. lássunk csatát egy közelharcra gyúró rubin és egy varázslatra gyúró smaragd között. az hogy egy rubin megpróbál olyan "jól varázsolni" mint egy smaragd az ne legyen már mérvadó.
ez tetszik. a legtöbb szövetségben komoly szintkülönbség van a legmagasabb és a legalacsonyabb tag között, törvényszerű hogy a magasabb szintű több kincspontot tud szerezni, ezért esélyesebb hogy megkapjon egy új epikus tárgyat. ilyenkor le lehetne mondani a régi tárgyról és be lehetne tenni árverésre a kincseskamrába, hogy az alacsonyabb szintűek is hozzájussanak 1-2 jobb cucchoz. kincspontért természetesen, és az "eladó" ne kapjon érte semmit.
Dátum: 2009.07.27. 13:34:02
kössz.
Dátum: 2009.07.27. 12:55:28
első kérdés(ek):

ha turbózott spektrálissal indítok 20 vadászatot, ez vonatkozik az összes vadászatra, vagy csak az elsőre? (tehát átrakhatom-e a turbót valami másra miután elindítottam a 20 vadászatot? vagy maradnia kell a spektrálison hogy kifejtse a hatását?)

második kérdés(ek):

hányas irányított vadászat kell? (az én szintem fele vagy a befogható állat alapszintjének a fele? 44-es szinten fogtam már be 46-os alapszintű állatot)
Dátum: 2009.07.27. 01:27:12
nincs elég szövi amit farmolhattok?
Dátum: 2009.07.27. 00:01:45
tényleg... a rossebb. mostmár tényleg kéne egy új szaki amivel másokat gyógyíthatsz mielőtt portyázol
Dátum: 2009.07.26. 22:36:06
Barrique megvonja a vállát, átöltözve elpasszolja a medált az EH-nak, aztán péppé ver a saját kínzókamrádban

így már jó ötlet. 1 csatára elég. 10 szintenként kéne 4-5 ilyen medál, és ne lehessen "kivinni" a szinthatárból (olyan régióban ahol kevés a játékos, össze lehetne vonni, pl most a 60-70-es mezőnyt, 60 alatt már van elég ember ilyen kisded játékokra ). de nem ennyi stattal. pl 20-tól 30-ig: +5 mindenre, 30-40: +10 mindenre, 40-50: +20 mindenre, 50-60: +30 mindenre, 60-80: +40 mindenre stb. lehetne bent több medál mivel azzal hogy az első csatánál bukod, már kizárja hogy 2 legyen nálad. még egy apróság: ne lehessen látni hogy kinél van, csak a portya alatt jelenjen meg a zúzós ütésekben.
Dátum: 2009.07.26. 16:53:57
kevés embert érintene, azokat viszont tovább tápolná.
Dátum: 2009.07.26. 12:59:36
kíváncsi vagyok hogy továbbjutottál-e az előző HSZ-em első mondatánál. a jelek szerint nem, nem is állok le veled vitatkozni.
ment a 10 pont winnie-nek.

egyébként elhangzott egy jópár ötlet ebben a topicban, olvasni is kéne, nemcsak írni. ha nekem sikerült 12 döntetlen 4 nap alatt akkor másnak is mennie kell legalább az 5. csak rá kell készülni ha olyan a küldi.

személy szerint én jobban szívok az apróságok vadászatával és már előre félek a térkapus tárgyas küldetéstől, az utóbbi időben szinte semmit sem kaptam.
Dátum: 2009.07.26. 11:53:19
Idézet: Ariel - 2009.07.24. 09:47:05
Már hónapok óta szajkózom, hogy nem jó a manakonstrukció, ez volt az egyik legnagyobb baklövés a fejlesztések közül. Miklós először befékezte a lélekkút növekedését, hogy lassuljon az építkezés, aztán berakott egy olyan szakit, amivel minimális befektetéssel hatalmas mennyiségeket lehet építeni. Ez a top szövikben már több millió LE is lehet naponta.
A legérdekesebb a dologban az, hogy sokan mégis a kis szövikből állítják, hogy milyen jó ez a szaki, és hogy így lehet felzárkózni a nagyokhoz. Pedig pont a nagy építési potenciál miatt lesznek a kis szövik bajban, hiszen az új épületek költsége nem rájuk lesz méretezve, hanem a nagyokra.
Persze most már nem lehet eltörölni a manakonstrukciót, de talán a fontosabb új épületek felhúzásához be lehetne vezetni valami új, kiegyensúlyozottabb erőforrást.

Ariel, jó az a szaki. kis szövetségben vagyok a napi építési kapacitás kb 300-350k LE, ennek csak negyede-harmada a lélekkút. múltkor már írtam, de most írom még egyszer: nem járhatjuk be (ezt a kisebb szövetségek nevében írom) ugyanazt az utat mint az AL vagy bármelyik erős top szövi. nem is olyan rég még méltatlankodtatok hogy a Tappancs "alattomos" taktikája miatt az AL elvesztette a veretlenségét. nos a kis és közepes szövetségek többsége napi/heti szintű farmolás áldozata. az ész nélküli építés LE-ből meggyengíti a karaktereket annyira, hogy a végén a nehezen kicsikart épületbónuszok ellenére is laposra verik őket. a konstrukció egy olyan eszköz a kezünkben amely bár erősebb a tietekben, de amikor elfogynak az épületek, lehetőséget ad nekünk hogy a távolságot csökkentsük. ha nem lenne konstrukció, a szövetségek döntő többsége, kezdve a toplista első oldal aljáról, nyugodtan fel is adhatná a harcot. az én szövim most húzza a támoigató épületeket, hamar megleszünk velük, aztán viszont 1-2 hónapos munka lesz de ki fogjuk nyögni a 15/15 gyktér/védőfalat valamint a 10-15-ös fókuszt. ha nem lenne kkonstrukció, bele sem kezdenénk.
valamit ne felejtsünk el azért: a topban főleg "nehéz" prémiumosok vannak, olyanok akik még konstrukcióra is tartalék prém cuccokat használnak nagy mágiával. viszont nem mindenki tolja prém cuccokkal, nem engedhet meg magának sok esetben még fókuszkristályokat sem. szóval amikor építési kapacitás különbségről beszélünk, ez is keményen árnyalja a képet, nemcsak egy szövetség taglétszáma vagy szint átlaga. persze a prém tartja életben a játékot, de ne vitatkozzunk már azon, hogy a Lamborghini-dben a 600 vagy 800 lovas motor a jobb a többi versenyző miatt, mert én Ladával jövök mögötted és akkor van esélyem ha te megállsz, az nem segít ha a Lada helyett lenne egy Trabantom.

Jeriko ötletei tetszenek.
az épület árával nem vagyok nagyon kibékülve (30 IQ nagyon sok a középmezőnyben), és a 2-es 3-as pontot csak úgy lehessen alkalmazni, hogy 2 szint alá ütve már ne működjön. a max távból ütő emberek áldozatainak szinte a radom sem maradna meg, közelharcra állítva egy 5-7 szintel magasabb játékos már döntő kritikus szaki előnyben van.

a medál jó ötlet, de valahogy ki kéne védeni azt hogy olyannál maradjon akit nem lehet leütni. mindenképpen időhöz kötném, ha valaki 3-5 napig birtokolja az automatikusan veszítse el és 10-15 napig ne kaphassa meg újra. a portyalista mindíg mutassa az éppen aktuális birtokosát. (Birka HSZ-éhez kommentálva: nem volna fair ha lenne egy fix esély arra hogy akár azonnal elbukjad. ingyen TP halom verné fejbe a birtokost abban a pillanatban hogy megkapná.)

a "fun" medál ötlet nagyon amúgy tetszett.
Dátum: 2009.07.24. 21:00:21
winnie, mennyit fizet neked ezért a Beho? vagy csak akkora szemellenző van rajtad, hogy a cserbenhagyásos gázolás után is az áldozatot kezded el rugdosni, hogy miért próbál átmenni az úton?

elnézést, OFF vége...

(...)
Dátum: 2009.07.23. 14:11:42
de, lehet hogy az a kedvence
Dátum: 2009.07.23. 12:53:00
tiszta röhej az az ital, 1 dukátot sem adnék érte. kis pihenés, 1-2 térkapu, egy kör portya és van elég bevétel pár gyógy- és manaitalra.