Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.08.18. 14:20:59
én is beszállok az új relikviáért, napi 2 manó, ennél több CSP-t nem vagyok hajlandó rááldozni.

csak egy jelzés a Beho irányába: olyan relikviák amelyek kis bónuszt adnak (pl szivesen fogadnék egy +5-10 szubtérit adó követ, esetleg +5-20 kontinuumszűkítés), vagy hátrányt dolgoznak le (+5-10 hordagyűlölet relikvia amely a már megtanult hordagyűlöletet már nem tápolhatja tovább, de segítene kompenzálni a másik 2 horda gyűlöletét, esetleg egy kő csak 1 hordagyűlöletet ad) azokért a nép szivesen beszáll a csatározásba. nem kell konkrét brutáltáp legyen, de adjon valamit, esetleg valami olyat amire az ember nem hajt.
Dátum: 2009.08.18. 02:30:24
nem mondtam hogy rossz az optimalizálás, mindenkinek törekednie kell rá amennyire lehet. nincsenek bűnös optimalizátorok, de ha pár optimalizátor beleszólhatna a játékba, lennének.

nagyon király hogy kiszámolták hogy a HT milyen anomáliákat okoz, de amikor megemlítem a 2 hónapos tápelőnyt amit az akadémia felépítésével kaptak, olyankor síri csönd, lepontozás aztán jön egy 60+-os tag és azt írja hogy az mindenkinek ugyanannyiba került. a VF vitába most ne menjünk bele, az biztos hogy ha a fent említett "tanácsadó különítmény" sugdolódzna Miklós fülébe, kinyírták volna az egyetlen lehetőségemet hogy helyrehozzam a 30-as tönkretett karimat (és hajaj de sokan vagyunk így). apropó HT, vegyük viccesebbre a figurát. Glórin azt írta hogy órákkal a HT megjelenése után páran kiszámolták a nyereséget. akkor mi is volt a fórumon az a sírás hogy: "jajj nem éri meg", "ne építsétek", "nagyon gáz", "a Beho kártalanítson minket" stb. már bocsánat, de akik a teljes fórumot a saját érdekük miatt félreinformálják (uhh, majdnem azt írtam hogy telehazudják, ez csúnya szó), azok ne tegyék rá a kezüket a játékra mert akkor morcos leszek (nemcsak én).

amikor itt "véletlenül" megemlítettem hogy az event kiránt a szövim zsebéből 1.5-2 milla LE-t, mi történt? lepontoztak aztán jött tőled egy cinikus, sőt, arrogáns HSZ. aztán asszem Endyr ecsetelte hogy ez mindenkit egyformán sújt. naigen, csakhogy nekünk meg kéne próbálni felzárkózni, ti meg nem nagyon tudtok mit építeni.

persze ez a HSZ is le lesz pontozva, de különösebben nem érdekel...
Dátum: 2009.08.18. 00:45:35
Glórin, aznap amikor egy ilyen "optimalizátor" banda beleszólhat a játék alakításába, én lebontom a karakteremet és törlök.
Dátum: 2009.08.17. 23:53:31
Idézet: Miklós - 2009.08.17. 23:25:20

Idézet: S0laris - 2009.08.17. 18:36:11
csak megjegyzésként: -tudatosítani kellett volna az emberekben hogy a lehetőségeikhez mérten vegyenek részt mert nagyot bukhatnak

Mekkorát lehet bukni? Erre én is kiváncsi vagyok... A jutalmazás mértékét csak Baraty ismeri, és én. Kérlek, nevezd meg, melyikünktől vannak az információid erről

van aki szintet/szinteket ugrott manózás közben, az LE-t a pilonba nyomta, emiatt gyengült. ez BUKÁS. van aki hetekre/hónapokra sántította le a karakterét. azt írtad hogy nem lesz táp amit kapnak a "győztesek" (remélem a végén nem vesztesekről beszélünk), nem kapnak +100 támadást. vicces is volna, de abba gondolj bele hogy ami LE-t belenyomott jópár ember egy pilonba, könnyen lehet hogy +100 TÖ-re lenne elég. remélem hogy az álltalad említett jutalomosztás után a trófea nem arra lesz jó hogy a "győztes" tudja mivel vakarni a fejét miközben agyonverik.
Dátum: 2009.08.17. 20:02:03
4 nap: 12 döntetlen. tőlem berakhatják még egyszer...
Dátum: 2009.08.17. 20:00:46
Idézet: Pietrus - 2009.08.17. 13:05:55
Idézet: Oxyacantha - 2009.08.16. 20:10:46
Továbbá egy állatot leütni nagy kitolás, rengeteg lé a moráljának helyreállítása, és idő a gyógyítás.


Én pl. háborúban is többször is ájultra vertem az ellenfél állatát. Próbáld meg így, mert óránként ütheted, nagyobb esélyed lesz. Ha meg úgyis háborúban álltok, akkor nem sajnálja az ember az ellenfelét (annyira).

van olyan háború amikor az embernek már nincs szive ütni az ellenfél tagjait. volt olyan háborúnk amikor a második napon tudatosult bennünk hogy ez nem háború hanem mészárszék. van aki szeret másokon taposni, de nem mindenki ilyen.
Dátum: 2009.08.17. 18:36:11
csak megjegyzésként:
-hiba volt toplistát állítani, de főleg manógyilkos toplistát.
-tudatosítani kellett volna az emberekben hogy a lehetőségeikhez mérten vegyenek részt mert nagyot bukhatnak
-szólni kellett volna hogy nem fázisonként lesz díjazás (csak mielőtt winnie beszólna: ha event van, verseny van, ilyenkor a végén díjakat osztanak, fognak is, csak nem tudjuk mit és hogy megérte-e, de mindenki úgy nyomta az első szakaszban hogy azzal számolt hogy már akkor lesz díjazás)
-hiba volt belekényszeríteni mindenkit a részvételbe

a fő hiba szerintem az volt hogy direkt teremtettek versenyhelyzetet, sokan beleugrottak. egy következő eventen sztem Miklósnak és csapatának lesz annyi esze hogy tanul a mostani event hibáiból. csak remélni tudom hogy azok akit nyomtak egy "all in"-t, nem fognak törölni, a V1 elveszíthet olyan legendákat mint Sameed (nekem az), vagy a fórumos ténykedéseiról híres Incubus (tényleg, csipkedhetnéd magad a következő fejezettel, már alíg várom). hogy a topból ki töröl? hmmm... nem hiszem hogy az event miatt törölnek, valszeg ez csak az utolsó csepp a pohárban.

van különbség az event teljes dokumentációjának kiadása és a részleges informálás között. nem kell kiadni az infót a nyereményekről, de arról illett volna hogy az első fázis után nincs díjazás vagy kompenzáció. én betettem az első fázisban 100k-t, a mostaniban is rászánok ennyit majd kb a hétvége fele (talán többet). de az egy nagyon debill ötlet volt hogy a JV rávette az embereket hogy szórjanak ki 4-500 CSPt, és a tényleges nyereség ebből csak egy szinte használhatatlan relikvia lett. én bedobtam összesen 22 CSP-t, nem kaptam relikviát, nem is eröltettem tovább (még a napi manómat se ütöttem, jól időzített pihenéssel elegendő manát regenerálok). fontos a karakterem erönléte, fontosabb mint tönkretenni egy toplista miatt. de van aki más célokat űz, ezért senkit nem ítélek el.
Dátum: 2009.08.15. 14:50:47
sok a játékos a középmezőnyben, annyira nem lenne komoly probléma. persze ha 15% alatt is üthetnek azért sírni fog mindenki.
Dátum: 2009.08.15. 00:06:34
ez inkább a "szakiknak" szól:

Hogyan fogjunk oroszlánt?

1. A geometriai megoldás:
Állítsunk hengerszerű ketrecet a sivatagba!
1. eset: Az oroszlán a ketrecben van. A megoldás triviális!
2. eset: Az oroszlán a ketrecen kívül van. Álljunk a ketrecbe, és invertáljuk a falait! Így magunk a ketrecen kívülre kerülünk és eredményképpen az oroszlán a ketrecbe.
Figyelem! Az utóbbi esetben feltétlenül ügyeljünk arra, hogy ne álljunk a ketrec közepén, mert különben eltűnünk a végtelenben!

2. A vetítéses módszer:
Az általánosság korlátait figyelmen kívül hagyva tegyük fel, hogy a sivatag sík. A síkot egy a ketrecen átmenő egyenesbe vetítjük, majd az egyenest egy ketrecben lévő pontba. Így az oroszlán bekerül a ketrecbe.

3. A topológiai módszer:
Topológiailag az oroszlant tóruszként is felfoghatjuk. Transzformáljuk a sivatagot a négydimenziós térbe. Lehetőség nyílik a sivatag olyan deformálására, melynél a visszatranszformáláskor az oroszlán összecsomózódik a háromdimenziós térben. Ilyenkor magatehetetlen.

4. A valószínűségelméleti módszer:
Ehhez a módszerhez szükséges egy Laplace-kerék, néhány kocka és egy Gauss-harang. A Laplace-kerékkel a sivatagon át furikázva kockákat dobálunk az oroszlán után. Amikor már rohan felénk, a dühtől zihálva, borítsuk rá a Gauss-harangot. Ez alatt 1 valószínűséggel fogságban van.

5. Newton-fele módszer:
A ketrec és az oroszlán a gravitáció miatt vonzzák egymást. A súrlódást elhanyagoljuk. Ily módon az oroszlán előbb-utóbb a ketrecben fog csücsülni.

6. A Heisenberg-módszer:
A mozgó oroszlán helye és sebessége egyszerre nem határozható meg. A sivatagban mozgó oroszlán tehát nem foglalhat el fizikailag értelmes helyet, ezért vadászata szóba sem jöhet. Következésképpen az oroszlánvadászat csak a nyugvó oroszlánokra korlátozódhat. A nyugvó, mozdulatlan oroszlán befogását az olvasóra bízzuk.

7. A Schrodinger-módszer:
Annak a valószínűsége, hogy az oroszlán a ketrecben van, nagyobb, mint nulla. Üljünk le a ketrec elé, és várjunk.

8. Az Einstein- vagy relativisztikus módszer:
Repüljünk közel fénysebességgel a sivatag felett. A relativisztikus hosszkontrakció miatt az oroszlán papírvékonyságú lesz. Vegyük fel, tekerjük össze, és húzzunk rá egy befőttes gumit.

9. A kísérleti fizikus módszer:
Vegyünk egy olyan féligáteresztő membránt, amely csak az oroszlánokat nem ereszti át. Szitáljuk át vele a sivatagot.
Dátum: 2009.08.15. 00:01:19
A tudás olyan, mint a körömlakk. Az alkohol feloldja!

A legtöbb ember olyan, mint a labda. Nem igazán jó semmire, de mókás ahogy lepattog a lépcsőn.

Az önző csak magára gondol. Az irigy másokra is!

Ha a teflonhoz semmi sem ragad oda, a teflont vajon hogyan ragasztják a lábashoz?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

Az igazi kolléga nem csak ÍGÉRGET, hanem be is TART!!

Becsapott a villám, én meg elhittem neki...

A nő olyan, mint egy költői hasonlat: Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.

Vegetáriánus: régi indián szó. Jelentése: "béna vadász".

A szexfilm olyan, mintha lenne egy üveg mézed és kívülről próbálnád nyalogatni.

Senkinek nem ajánlom a szexet, drogot és az alkoholt, de nekem bevált.

Nekem se lenne ez az állandó üldözési mániám, ha nem mindig mindenki pont engem pécézne ki magának!!!

Az iskolában akkor kaptam volna legkönnyebben ötöst, ha megmérik a véralkohol szintemet.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

A nő olyan, mint az olimpiai érem. Harcolnod kell érte, aztán egy életen át lóg a nyakadon.

Barátok: Isten bocsánatkérése a rokonokért.

A nők sosem vadásznak a férfiakra. Viszont az egérfogó sem vadászik az egerekre, mégis ugyanaz az eredmény.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

Ha megéred a százat, akkor megúsztad. Nagyon kevesen halnak meg száz éves kor után.

Sose becsüld le azt a képességed, hogy túlbecsülöd a képességeid.

Ugyanazok írták a Bibliát, akik szerint a Föld lapos.

Mindenkinek joga van hülyének lenni, de te visszaélsz a lehetőséggel.

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.
Dátum: 2009.08.14. 23:58:10
Ez egy rádióbeszélgetés, ami gallíciaiak és északamerikaiak között valóban megtörtént, a 106-os tengerészeti vészhívó csatornán rögzítették a gallíciai partoknál, Costa de Fisterrán 1997 10. hó 16.-án.

A beszélgetés valóban megtörtént, és eloször 2005 márciusában hozta nyilvánosságra a spanyol katonai hivatal. Minden spanyol újság leközölte, és egész Spanyolország halálra röhögte magát.

**Gallíciaiak: (Zaj a háttérben.)**
Itt az A853 beszél Önökhöz, kérem változtasság meg a pozíciójukat 15 fokkal délre, hogy elkerüljük az ütközést! Önök egyenesen felénk tartanak, a távolság 25 tengeri mérföld.

**Amerikaiak: (Zaj a háttérben)
Azt tanácsoljuk Önöknek, hogy változtasság meg a pozíciójukat 15 fokkal északra, hogy elkerüljük az ütközést!

** Gallíciaiak:
Negatív válasz. Megismételjük: változtassák meg a pozíciójukat 15 fokkal délre, hogy elkerüljük az ütközést!

** Amerikaiak: (Egy másik hang)
Itt az Amerikai Egyesült Államok egyik tengeri hajójának kapitánya beszél Önökhöz. Ragaszkodom hozzá, hogy azonnal változtassák meg a pozíciójukat 15 fokkal északra, hogy elkerüljük az ütközést!

**Gallíciaiak:
Mi nem látjuk a kérésnek sem megvalósíthatóságát, sem szükségességét, ezért Önöknek javasoljuk a pozíciójuk 15 fokkal délre történo megváltoztatását, hogy elkerüljük az ütközést.

**Amerikaiak (nagyon izgatott, parancsoló hang)
ITT RICHARD JAMES HOWARD KAPITÁNY, AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK USS LINKOLN NEVU ANYAHAJÓJÁNAK KAPITÁNYA BESZÉL, AMI A MÁSODIK LEGNAGYOBB HADIHAJÓJA AZ ÉSZAKAMERIKAI FLOTTÁNAK. KÍSÉR MINKET KÉT PÁNCÉLOS CIRKÁLÓ, HAT ROMBOLÓ, ÖT KERESZTHAJÓ NÉGY TENGERALATTJÁRÓ ÉS TÖBB HAJÓ, AMELYEK ÁLLANDÓAN TÁMOGATNAK.
A PERZSA ÖBÖLBE TARTUNK, HOGY OTT EGY KATONAI MANOVERT ELOKÉSZÍTSÜNK ÉS EGY IRAKI OFFENZÍVA ESETÉN VÉGREHAJTSUNK. ÉN NEM AJÁNLOM, ÉN MEGPARANCSOLOM ÖNNEK, HOGY VÁLTOZTASSA POZÍCIÓJÁT 15 FOKKAL ÉSZAKRA!!!! AMENNYIBEN NEM HAJTJA VÉGRE, KÉNYTELENEK LESZÜNK A SZÜKSÉGES LÉPÉSEKET MEGTENNI, HOGY BIZTOSÍTSUK AZ ANYAHAJÓ ÉS A HADERO BIZTONSÁGÁT!!! ÖNÖK TAGJAI EGY SZÖVETSÉGES ÁLLAMNAK, TAGJAI A NATONAK ÉS ÍGY ENNEK A HADERONEK!!! KÉREM AZONNAL ENGEDELMESKEDJENEK ÉS MENJENEK AZ UTUNKBÓL!!!

**Gallíziaiak:
Itt Juan Manuel Salas Alcantra beszél. Mi ketten vagyunk. Oltalmaz minket a kutyánk, az ételünk, két sör és egy ember a Kanári szigetekrol, aki éppen alszik. A Cadena Dial von la Coruna adó és a 106-os tengeri vészhívó csatorna támogat. Sehova nem utazunk, a szárazföldrol beszélünk Önökhöz. Az A-853-as számú Finisterrai világítótoronyban vagyunk, a gallíciai partoknál. Halvány fingung sincs, hogy a spanyol világítótornyok rangsorában hányadikak vagyunk. És megtehetik a lépéseket, amiket szükségesnek tartanak és amelyekre vágynak, hogy a biztonságát a szaros anyahajójuknak garantálják, különösen, hogy nemsokára a gallíciai partok szikláin szét fog zúzódni, és ezen megfontolásból ki kell tartanunk amellett és szeretnénk Önöknek mégegyszer a lelkükre kötni, a legjobb, legegészségesebb és legokosabb Önöknek és embereiknek, ha pozíciójukat 15 fokkal délre megváltoztatják, hogy az ütközést elkerüljük.
Dátum: 2009.08.10. 13:19:48
túl sok TP LE nélkül.
Dátum: 2009.08.10. 11:57:36
a hátrány a magasabbakat éri. a támadóink közt nem ritka a 20/20-as gyaktér/védfalas ember. 15/15-ös gyaktér és védőfal-ba kezdtünk a mai napon, de eltart 1.5-2 hónapig amíg befejezzük. az eventnek ez a része kiránt alólunk +1 épületszintet. ezzel nem csak mi járunk rosszul hanem a szövetségek többsége. a legtöbb közepes szöviben vannak 50 feletti tagok akiket első oldalasok ütnek. marha nehéz ezt kompenzálni, felesleges volt tovább nehezíteni.
Dátum: 2009.08.10. 11:15:34
http://www.youtube.com/watch?v=WXi5hJOW6Nk&feature=related
(bocsánat, angol tudás előny)

a kútbevétel kiesésére viszont továbbra is rossz szemmel nézek. vegyük a mi szövetségünket, kb 100k napi bevételünk van. ha a kieső 50k-t megszorzom 40-el (durván 6 hét) az 2 milla, ennyit bukunk. ennek mi értelme? ebből fedezhető egy 14-15-ös szintű alapépület. remélem a Beho átgondolja ezt újra és a következő körben már nem ér minket ilyen hátrány.
Dátum: 2009.08.09. 23:11:15
figyelembe véve az eddigi +10 szakipontot adó tárgyakat, a nyakamat rá hogy ez +10 kereskedelmet fog adni.
Dátum: 2009.08.08. 21:34:18
a manók messze nem sebeznek annyit mint egy epikus, de némelyiknek megdöbbentően magas másodlagos varija volt (40-70 sebzés az állataimba).
Dátum: 2009.08.07. 17:34:55
így "nem sok" vesztenivalód van, így lehet küzdeni és (nem 19-re) 20-ra lapot húzni. de nekem 1 karakterem van, és nam akarok arra gondolni hogy dobom kéne a szövetségemet, tűzbe mennék a társaimért.

behozhatatlan bukta nincs a játék középmezőnyében (a szintedtől függetlenül te is ott vagy), inkább csak leamortizálod a karidat és nagyon nehéz visszakapaszkodni. ilyenben volt már részem, majd fél évig tartott mire a szétcseszett karimat egyenesbe hoztam. nem kívánom ezt senkinek. én beraktam 75k LE-t, bár mindenki berakott volna a szintjéhez mérten ennyit, de remélem hogy azok akik nagyon komoly áldozatokat vállaltak nem fogják megbánni.
Dátum: 2009.08.07. 17:13:20
ejnye de élvezi valaki a hűség zálogát
Dátum: 2009.08.07. 17:03:21
Incu, mennyit kéne nekem betölteni hogy Balumacival partyban legyek? 400k LE? nekem lehet hogy egy szintlépés, neki feleannyi, a magasabb bevétel miatt nem gyengül annyira mint én.

sok sikert neked, remélem nem bánod meg.
Dátum: 2009.08.07. 16:08:25
winnie, hamár ilyen nagyon okos vagy, légyszives mond el nekem hogy hogyan száljak versenybe horda szinten? nem korbácsolhatok meg mást mert nem PAZAROLJA az erőforrásait. de ha már itt tartunk, várom az ötleteidet azzal kapcsolatban hogy egyénileg hogyan versenyezzek. ha a betett LÉt figyeli a rendszer, kb esélyem sincs hogy beszáljak egy 60-as mellé, kivéve ha tönkreteszem a karimat, de bocsi, nem ez a célom.

valszeg lesz valami nyeremény hordaszinten, különben a "kicsik is részt vehetnek benne" szlogen egy baromi nagy átverés lenne.