Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.08.29. 12:54:51
győzz 100 egymás utáni portyában?
Dátum: 2009.08.26. 18:37:49
a fő baj az hogy az erősek nem húznának el szintben. jelen pillanatban én taktikai céllal portyázom, 1 szintel lefel ütök, ez álltalában olyan 300 TP 20 portyáért. ha szint végén vagyok, felfele ütök és gyorsítok ezzel, szintlépés után a felgyülemlett CSP több LE-t ad. a lefel ütésnek az a hatalmas előnye, hogy fejlődnek az állatok, és még mindíg jókat szakítok portyázás közben (főleg hétvégén). ha az emberek nem tudnák megvédeni az LE-jüket, leállnék a vadászattal és beállnék póknak. 1 szintel lefele ütve még maxos valformal is lassabban lépek szintet mint egy "farm", és kicsit bátrabb játékkal a napi CSP-ből befolyó LE akár többszörösét is ki tudnám termelni, azaz újraindulna a pók taktika magasabb szinten.

a portyareformot én is szükségesnek tartom, de nem a gyengék kárára, véleményem szerint jobb volt az "LE pool" ötlet.
Dátum: 2009.08.26. 15:38:27
aki csak magára gondol azt nem érdekli hogy jut másnak is
Dátum: 2009.08.26. 14:53:18
Cerberos, felvázoltál 2 "problémát", páran véleményezték, az egyik problémára van megoldás (az ÉP határ), a másik problémára az álltalad vázolt megoldás tönkretenné a játékot. őszintén szólva, nem látok semmi problémát a vadászat jelenlegi rendszerében, persze sokakat zavar hogy eléggé sok időt elvisz. a te "vérpezsdítő" ötleted a vadászatra megfosztaná a játékosok minimum 95%-át a zavartalan vadászattól, ez tömeges gyengüléshez vezetne és a mostani kiskirályok még jobban kiemelkednének a mezőnyből. arról nem is beszélve hogy a mostani sikeres játékokok még több időt kéne a gép előtt töltsenek, már most is eléggé fennhangon anyáznak ezzel kapcsolatan.

49-es szintű vagyok, egy kör vadászat átlagosan 35-40k LE, ha elkapnak a kör végén, elbukhatok 20-30k-t, nah akkor mit csinálok? hümmögök? itt van velem egy szinten V1 legerősebb pókja, a top 1 rabló hamarosan ütőtávban alul, és még nyugodtan említhetek másokat, pókokat, topszövi tagokat korai akadémiával.

egyébként gyanús vagy te nekem, nem véletlenül pókként keresed a kenyered? mert ilyen dolgot hogy tüntessük el a védett zónát csak egy pók javasolhat.
Dátum: 2009.08.26. 11:57:58
a szövifórumunkban fetrengenek a röhögéstől...
Dátum: 2009.08.25. 22:19:37
óriási tévedésben vagy. nem áll mindenki előtt nyitva a pók taktika, sőt, nem áll mindenki előtt nyitva az optimális játék sem. van aki nem játszhat mindennap 2-3 órát, van aki nem nézhet rá a karijára naponta.

egy dolgog körvonalazódik az 50-es szintek környékén: az embereknek nincs elég magas egészsége (köztük nekem sem, felszerelésváltás miatt, de én keményen megemelem a következő TÖ fázisban). erős a gyanúm hogy neked sincs magas egészséged, mert magas egészséggel nem sírnál itt azzal kapcsolatban hogy levernek 5-7 szint távolságból. elárulok egy titkot: napok óta nem kaptam olyan támadást ahol a támadó ilyen távolságból ütött volna, pedig én eléggé mazochista vagyok és inkább eltűröm a támadást csak azért hogy reggel max VP-n legyek és konstrukciózzak.

amit te akarsz az az hogy az erős még erősebb legyen, a gyenge pusztuljon. ez nem járható út, mert egy idó után feladják az "átlagkarik", és akkor az erősek egyedül maradnak, majd 1-3 hónap és jön a bejelentés hogy "Sajnálattal közöljük de a Végzetúr anyagi okok miatt megszűnik". gondolkodj mielőtt olyan dolgot ajánlasz ami megölheti a játékosállomány minimum 80%-át, képzeld magad a helyükbe és rájössz hogy nem olyan rózsás a buzogány rosszabbik oldala.
Dátum: 2009.08.25. 20:14:28
megölnél egy csomó karit ezzel, és nem magamról beszélek. a VF miatt én eléggé megerősödtem és néha már 15-20k-val megyek portyázni (uhh, ez nem reklám volt), de azt aki örül hogy él azt elásod. muszáj legyen egy védett zóna ahol ha a karakter nem is jut hozzá minden a játék álltal nyújtott "szolgáltatáshoz", de legalább háborítatlanul hozzáfér a legalapvetőbb bevételi forráshoz. ha az alapvető bevételi forrást gyengítjük meg, óriási szakadékot fog létrehozni a pók/VF-es kategória és a "pórnép" között. kialakulna az ultrapók kategória ami a 40 felett meglévő néha 3-400 TÖ különbséget 7-800-ra növelne, és ez nem vicc. a "tömeg" mozgatásával kell elérni hogy több támadható célpont legyen felül, akár az erősek kárára is. a topban lévő játékosok számoltak azzal hogy elfogyhatnak az emberek mellőlük, de emiatt büntetni a teljes játékosbázist nem lehet.
Dátum: 2009.08.24. 20:05:32
a nem asszimetrikus háborúkban az embert a szive viszi előre. sok olyan háborúnk volt ahol simány nyomhattunk volna egy kapitulációt és beállhattunk volna a sorba, de vért szagoltunk, az üthető tagjaink elvonultak a katakombákba, esetleg kiléptek, de meghozták azt az áldozatot ami kellett hogy vagy nyerjünk, vagy kapjunk egy előnyös békeajánlatot.

egy játékot ahol vetélkedés folyik, nem lehet fél szívvel csinálni és sikeresnek lenni benne mert degradálódik a játék a napi rutinra. a napi rutin egy idő után unalommá válik, aztán törléshez vezet. vannak persze olyan háborúk ahol vagy esélytelen az egyik fél, vagy túl nagy áldozatot kíván a döntetlen (szándékosan nem mondok győzelmet), olyankor érdemes megnyomni a kapituláció gombot. de amikor ez már rutinszerűvé válik, ott kezdődnek a bajok.

a háborús rendszerre ráfér egy reform, egy olyan változás ami nem talpalja páros lábbal arcon a vesztes félt, de a támadónak megéri.
Dátum: 2009.08.24. 09:50:16
jó látni hogy a katázást, láthatatlanságot és a kilépkedést az ellenfél főhajtással fogadja, és jó taktikának nevezi.
Dátum: 2009.08.24. 09:45:29
fokombere - 56-os szint - Zugivó Italbarátok

az ok: megunta

Dátum: 2009.08.24. 09:43:43
támogatom. sokszor jelentkezik be nálunk is alacsony szintű játékos, a szövetségünk neve miatt. én veszem a fáradttságot hogy írjak mindenkinek hogy miért nem vesszük be, gondolom nálatok tényleg tömeges jelentkezéshullám lehet, minket annyira már nem ostromolnak mivel kiestünk a második oldalról.
Dátum: 2009.08.22. 04:21:47
Néhány hónappal ezelőtt a CIA-nál üresedés volt egy merénylői állásra. Igen nehéz egy ilyen beosztásra megfelelő embert találni, és a jelentkezőknek jó néhány teszten és ellenőrzésen kell átesni, mielőtt egyáltalán szóba kerülhetnek, mint jelöltek. Miután néhány jelentkezőt leellenőriztek, gyakorlatoztattak és leteszteltek, két férfira és egy nőre szűkítették le a jelentkezők körét, de csak egy emberre volt szükségük. Elérkezett az utolsó próbatétel napja, ahol végre kiderül majd, ki kapja meg a titkos állást. A CIA emberei, akik a tesztet vezették, egy hatalmas fémajtóhoz vezették az egyik férfit, és adtak neki egy pisztolyt.
- Tudnunk kell, hogy követi az utasításokat, függetlenül a körülményektől - magyarazták. - Ebben a szobában ott ül egy széken a felesége. Fogja ezt a fegyvert, és ölje meg!
A férfi döbbenten nézett rájuk:
- Ezt nem mondhatják komolyan! Soha nem tudnám lelőni a feleségem!
- Nos - mondta a CIA egyik embere -, maga egyértelműen nem a megfelelő ember erre a munkára. Így aztán odaviszik a másik férfit az ajtóhoz, és odanyújtják neki a fegyvert.
- Tudnunk kell, hogy függetlenül a körülményektől követi az utasításainkat - magyarázták a második embernek. - Odabent ott ül egy széken a felesége. Fogja ezt a pisztolyt, és ölje meg! A második férfi kissé megdöbbent ezek hallatán, de azért magához vette a fegyvert, és bement a szobába. Teljes csend volt úgy 5 percig, majd kinyílt az ajtó.
- Megpróbáltam, de egyszerűen nem tudtam meghúzni a ravaszt és lelőni a feleségem. Azt hiszem nem én vagyok a maguk embere.
- Valóban nem - felelt a CIA egyik embere. - Maga nem alkalmas erre az állásra. Vigye csak haza a feleségét. Most már csak a nő volt hátra. Őt is odavezetik a nagy fémajtóhoz, és odanyújtják neki a pisztolyt.
- Biztosan tudnunk kell, hogy függetlenül a körülményektől, követni fogja az utasításainkat. Ez az utolsó teszt. Odabent ott ül egy széken a férje. Fogja ezt a fegyvert, és ölje meg.
A nő elvette a fegyvert, és benyitott a szobába. Amint becsukódott az ajtó, a CIA emberei vad fegyverropogást hallottak. Összesen 13 lövést. Aztán elszabadult a pokol a szobában. Sikoltozást, verekedést hallottak és dörömbölő hangokat a falakon. Ez jónéhány percig ment így, aztán hirtelen csend lett. Az ajtó lassan kinyílt, és ott állt előttük a nő. Letörölte az izzadságot a homlokáról, és így szólt:
- Hé fiúk, nem mondták, hogy a pisztolyban vaktöltények vannak! A székkel kellett agyonvernem az átkozottat!
Dátum: 2009.08.22. 04:12:28
Aranyköpések iskolai ellenörzőkből:

"Órán rendetlen voltam, tiszteletlenül beszéltem" - és alatta a tanár aláírása.

"Az osztályfőnöki dícséretet még mindig nem íratta alá. Megintem."

"T. szülő, Pisti a szünetben osztálytársának étkezésre kínálta a nemi szervét. Ezért blablabla részesítem"

"Kémia óra folyamán padtársával zümmögött és brummogott."

"Gyermekük óra alatt orvul elfogyasztotta padtársa uzsonnáját."

"Kémia órán a kísérleti anyagot elfogyasztotta."

"Gyermeke az órámon írószer nélkül akart írni."

"Lacinak két ellenőrzője van. Én mosom kezeimet. Osztályfőnök."

"Fia olvashatatlanul ír. Bár, párszor még így jár jobban."

"Kesztyűben ül az órán, mert fázik a keze és nem írja a szavakat"

"Óra alatt kukorékolt!"

"A gyerek a szünetben az iskola keretein kívül játszott."

"A gyerek az órán beszél, és állandóan jelentkezik."

"Körzőjével veszélyeztette társai testi épségét"

"Elkobozta társa tízóraiját"

"Fia óra alatt a pad sarkával jéghokisat játszott a terem körül, eközben MÁV bemondásokat tartott, melyben a rólam elnevezett szerelvény közeledtére figyelmeztetett."

"Szellemessége és feltűnési viszketegsége a pofátlanság határait súrolja."

"Fia a szünetben sztrájkot szervezett. Letörtük."

"Nem elég, hogy a szünetekben állandóan krétacsatákat vív osztálytársaival, ráadásul mindig veszít."

"Tűvel látta el barátait, hogy osztálytársait szúrkálják."

"Gyermeke azt mondta, hogy szerinte jó gondolat lenne az egyik osztálytársát bántalmazni, ezért figyelmeztetem. "

"T. szülő, a gyereke állandóan tőlem kér tollat. Lássa el otthon írószerrel."

"Tájékoztatom, hogy gyerekének egy ideje átható kénszaga van."


És egy pár méltó szülői viszontválasz:


"Fia az órán szöllőt (így!!!) evett."
"Kedves tanárnő, október van, mit egyen a gyerek, banánt?"

"Kedves szülő, tájékoztatom, hogy Péter az étkezdében többször is kézzel evett evőeszköz helyett."
"Köszönöm a tájékoztatást, már tanul lábbal is."

"A fiú túl sokat foglalkozik a lányokkal."
"Tanárnő, kövezzen meg, de én ennek inkább örülök!"

"Jancsika rendszeresen nem issza meg az iskolatejet."
"Kivégzéséről gondoskodom."

"Fia az órán állandóan beszél!"
"Szerintem az anyjától tanulta. Mindkettőnek ellátom a baját!"

"Értesítem a T. szülőket, hogy fiuk történelemkönyve lapokból áll."
"Ellenőriztük, valóban."

"Katika nem tud olvasni!"
"Ha tudna, nem járatnám iskolába."

"T. Szülő! Leánya irodalomórán vihogott. Tanárnő"
"Megdorgáltam. Akkor is vihogott."

"T. szülő, fia órán neveletlenül beszélt. Figyelmeztetem."
Szülői válasz: "Engem?"

"Megkérném önöket, hogy ismertessék meg gyerekükkel a kulturált vécéhasználat alapjait!"
Szülői válasz: "Laci szerint ezt ön neki kevésbé cizelláltan mondta: "Ne szarj az ülőkére, te hülye!" Ez kulturált viselkedés???"
Dátum: 2009.08.22. 04:08:55
A természetfilmes utolsó mondata:

- Az ember nem is gondolná, hogy ilyen közel engednek magukhoz ezek a hatalmas testű gorillák...

- Szerencsére a nyársas antilop bikák a párviadal közben csak egymásra figyelnek...

- A jóllakott oroszlán emberre sohasem támad...

- Ennél a kialudt tűzhányó kráterénél...

- A mindenevő vándorhangyáknak talán egyetlen hibájuk a rossz látásuk, ezért nem is sejthetik, hogy a vonulási útjuktól csupán fél méterre állok...

- A hírhedt emberevő medvét éppen 5 éve lőttek ki, pont itt a barlang bejáratánál...

- A kezemben tartott növényevő lábatlan gyíkot, csak a szakemberek tudják megkülönböztetni a hasonló kinézetű szakállas viperától...

- Ezek a jámbornak tűnő hatalmas fókák a szárazföldön esetlenül mozognak...

- Az uráli bagoly tojójáról sok véres történetet mesélhetnek a madarászok, de szerencsére ez itt most egy hím...

- ... arra keressük a választ, hogy miért hagyja ott áldozatát az anakonda, ha ember jelenik meg a környéken...
Dátum: 2009.08.19. 00:57:43
Idézet: Jeriko - 2009.08.19. 00:22:20

Ettől függetlenül a felejtést nem lett volna szabad játékba rakni, akárcsak a rá vonatkozó küldetést. Azon túl, hogy tökéletesen értelmetlen és használhatatlan (arra is, hogy "módosítsd" a karakteredet) az alapelve is ellentmond egy fejlődésre alapuló játéknak.

a felhasználás módjával én sem értek egyet, de ahogy néha változik egy szakértelem hatásfoka, mindenképpen kell egy "undo" funkció a játékosoknak.
Dátum: 2009.08.18. 23:29:00
A "Squawk"-ok, a U. S. Air Force pilótái által a földi műszaki személyzet számára feljegyzett problémák, amelyeket a következő repülésre ki kell javítaniuk. Néhány aktuális feljegyzett hiba és a karbantartó személyzet válaszfeljegyzései:

(P) = Probléma
(M) = Megoldás

(P) A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem cserére érett.
(M) A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem kicserélve.

(P) Teszt repülés OK, kivéve, hogy a landoló automatika igen durva.
(M) Landoló automatika nincs a gépen.

(P) 2. sz motor üzemanyag fogyasztása magas.
(M) 2. sz motor üzemanyag fogyasztása normális - 1. 3. és 4. motor üzemanyag-fogyasztása alacsony.

(P) Valami meglazult a műszerfalon.
(M) Valami meghúzva a műszerfalon.

(P) A jobb főfutón olajszivárgásra utaló egyértelmű bizonyíték.
(M) Bizonyíték eltüntetve.

(P) A DME hangereje hihetetlenül nagy.
(M) A hangerő beállítva hihetőbb szintre.

(P) Robotpilóta magasságtartás üzemmódban 50m/perces süllyedést produkál.
(M) Hibát a földön nem sikerült előidézni.

(P) IFF nem működik.
(M) IFF soha nem működik OFF (kikapcsolt) állapotban.

(P) Gázkar rögzítő használatakor a gázkar beragad.
(M) Ezért van.
Dátum: 2009.08.18. 23:23:59
neked kell eldöntened hogy mennyire éri meg neked a dolog. az én szintemen (47-48) nekem megért 100-120k-t a dolog fázisonként. ezzel nem leszek toplistás, de megmarad bennem az érzés hogy résztvettem ebben a "ránk kényszerített dologban" (a VP hiány nem probléma, pedig buktam csatákat azzal hogy nem figyeltem a VP-met, de a kimaradó kúttermés engem speciel érzékenyen érint). "nagyon jól szórakoztam", "részt vettem egy újdonságban", "maradéktalanul örülök", a végelszámolásnál nyújtom a markom, ha nem pottyan semmi hát így jártam. ezt vagy így fogod fel, vagy anyázol a fórumon vagy törölsz. szavahihetőségről ne beszéljünk, senki sem ígért brutáltápot. ha valaki versenyben akar maradni, gondolja meg keményen hogy megéri-e kockáztatni.
Dátum: 2009.08.18. 18:40:48
a "fair play" cucc, eléggé nagy táp egy közelharci kari kezében, de belefér. a békegalamb ötleted nagyon érdekes, kíváncsi vagyok mennyire romboló hatású az, hogy nem kell tartanod semmitől, hiszen a játékban a legfontosabb erőforrást teljesen bevédi.

a többi amúgy nagyon tetszett (talán az energiacsapdához annyit hogy nem +1 kiégett hanem napi +5).
Dátum: 2009.08.18. 15:29:18
be lehetne vezetni egy rangrendszert ami több összetevőből áll. egy példa a rangszámításra Dark Orbit-ból:

+ tapasztalatpont / 100'000
+ becsületpont / 100
+ szint * 100
+ a regisztráció óta eltelt napok száma * 6
+ hajó típusa (Phoenix = 1, Goliath = 9) * 1'000
+ idegen cégek űrhajóinak lelövése * 3
+ űrlények lelövése / 2
+ kiállt próbák * 100
- saját megbízó játékosainak lelövése * 100
- más cégek űrhajói lelőtték a játékost * 4
- a sugárzási zónában szerzett sérülések * 8
- más cégek területén lelőtt Phönixek * 2
(annyi magyarázat hogy pl a főnix vagy a goliath ezek űrhajótípusok amikkel játszani lehet, a megbízó itt a hordának felel meg)


Nari77:
a varielnyelés ha nem lényeges, nem lesz komoly hatása. ha túl erős lesz, nagyon meggyengítheti a varázslókat.
Dátum: 2009.08.18. 14:58:39
szerintem eléggé nehezen mérhető az +LE bevétel a szubtéri esetén, bár a kontinuumszűkítés lehet hogy tényleg tápot adna a magas szintűeknek, többet üthetnék a kristályokat (kérdés persze hogy az igazi topból kinek nincs maxolva a szaki).