Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.10.24. 00:54:48
sajnos nem tudok 10 pontnál többet adni.

maximálisan egyetértek. KELL díjazni az olyan embert akinek van ideje a játékra (emellett Mortival is egyetértek, az őskő 100%-ban kéne kiváltsa a gyorsítást, és mondom ezt úgy hogy én valszeg nem engedhetném meg magamnak, inkább költöm prémre és tárgyakra az ősköveimet).

egyébként nagyon várom a jövő hetet a kalandok miatt, tudva hogy belecsöppenhetek Khetty vagy Byzon egy történetébe maga a gyönyör. és ha 5-10 percig tart átolvasni hogy milyen történetet fűztek a próbák köré, nem sajnálom az "elpazarolt" extra időt.
Dátum: 2009.10.23. 12:40:57
szerintem várjuk ki a végét. a magasabb tárgyaknál majd lehet taktikázni, viszont az első 2-3 tárgy a többségnek biztosan Zafír Csillag és Triász lesz. az egész fejlesztést inkább hiánypótlónak nevezném.

a kalandrendszerhez fűzök inkább nagy reményeket, ott szerintem te is megkaphatod a hőn áhított taktikázás lehetőségét.
hamár sorozat, nekem legjobban a Battlestar Galactica és a Firefly jött be.
a BSG azért nem kapott nagy nyilvánosságot magyarországon mert a TV2 tönkretette. szombat délután 2-kor ment az első sorozat, a szinkron totálkáros volt (a szinkronizáló "művészeket" kínhalálra ítélném). már eleve nem értem hogy miért kellett délután berakni, jópár jelenet a sorozatból simán 16-os karikás (gondolom a TV2 jó szokásához híven kivágták az összes ilyen jelenetet). a címet tönkretették, hogy lehet Csillagközinek hívni egy nyamvadt hajót amikor a neve Galactica? ennél még a régi sorozatban szó szerint fordított Galaktika Csatacsillag is jobb volt. nem lehetett volna meghagyni az eredeti címet úgy mint a Lost-nál? a BSG-nek amerikában brutális nézettsége volt (sorra söpörte is be a díjakat éveken át), hatalmas sikert könyvelhettek el a készítők. de persze a tehetségtelen barmok a magyar médiában ezt is tönkre tudták tenni. néha az az érzésem hogy szinte szándékosan ásnak sírt egy sorozatnak, nem számít a történet, a cselekmény kibontakozása, a látvány a (kolosszális) zene.

persze itt jön az amerikaiak hozzá nem értése is: a Firefly-t a készítő amcsi TV csatorna tette tönkre. nem elég hogy rossz időpontba tette be, de felcseréltek egy jópár részt is. a másik csatornán meg ugyanebben az időpontban ment az amerikaifoci bajnokság. gyógyegér amerikai mit fog nézni? naná hogy a focit. a sorozat le se ment, a vége előtt levették a műsorról. simán bejegelték aztán kiadták DvD-n hogy a veszteséget valahogy visszahozzák. és HOPPÁ, 1 hét alatt rekordot döntött az internetes vásárlók között. persze eszük nem volt, nem folytatták, de a jogokat sem adták el mert a rendező meg akarta venni hogy folytassa a sorozatot. a filmészítés joga a rendezőnél maradt, ő csinálta meg a Serenity című filmet. ha valaki látta az összes részt, valószínüleg megragadt benne Nathan Fillion és Adam Baldwin alakítása.

további sorozatok... hát, talán a House és a West Wing volt az ami maradandó (nem említenék meg régi sorozatokat, oldalakat írhatnék a Vészhlyzetről ). a Heroes érdekes volt egy ideig, főleg Sylar tartotta bennem a lelket az első részek után de meguntam végül. a régi Csillagkapu hatalmas volt, de amikor Richard Dean Anderson kiszállt, behalt. az Atlantist egy pár részig bírtam csak.

egy dolog viszont biztos, szinkronos mozifilmet vagy sorozatot nem nézek. jó példa erre a BSG-s bukás vagy ha valaki múlt hétvégén látta a Star Wars Episode 3-at (most láttam először magyarul) és látta előtte angolul, biztosan sírva fakadt.
Dátum: 2009.10.22. 17:47:40
múltkor beraktam a Dark Orbit-os rangrendszert, persz erősen le is pontoztak, lehet hogy most is le fognak, de kibirom. itt van, merítsetek ötleteket belőle (PM-ben meg válaszolok a részletekkel kapcsolatban):

"A napi rangod Őrnagy , számítás:

93647558 Tapasztalatpont / 100.000
+ 386061 Becsületpont / 100
+ 405 Játékos-lelövéspont * 3
+ a szinted (15) * 100
+ 70 Regisztráció óta eltelt napok * 6
+ az űrhajód típusa (10) * 1000
+ 19014 Űrlény-lelövéspontok / 2
+ 60 Teljesített próbák * 100
- 2 Lelőtt barátok * 100
- 51 Ellenség lelőtte az űrhajódat * 4
- 1 A sugárzási zónában tönkrement űrhajók * 8
- 3 Lelőtt Phönixek * 2
= 33.021 Rangsorpontok

A következő rang ( Alezredes ) eléréséhez jelenleg kb. 36.179 rangsorpontra van szükséged.

Az eggyel alacsonyabb rang ( Százados ) jelenleg körülbelül 22.031 rangsorpontot jelent.

Figyelem: A rangot a rendszer naponta egyszer számítja ki, tehát az itt feltüntetett értékek csak megközelítőek. Nem teljesen biztos, hogy ha eléred az itt megadott valamelyik pontszámot, akkor átkerülsz arra az adott rangra, mert a többi játékos értéke is folyamatosan változik."
Dátum: 2009.10.22. 17:19:49
igen
Dátum: 2009.10.22. 16:30:16
hidd el a többség kapar mint állat hogy leverje amint lehet, kevesen használják leveretésre. egy átlagos 40 feletti kari már bőven meg kell tudjon birkózni jópár entitással úgy hogy alig szed be sebzést.

Tiha, mit vártál az első pár entitástól? közel 70-es szintű vagy és meglehetősen erős, az első 2-3 hónapban a térkapuban nagyobbakat kapsz. fene tudja hogy később mi lesz, a 60 körüli szövitársaim valósággal eltiporják a 90 feletti epikeket. neked, mint az egyik legerősebb szövetség tagjának, már hónapokkal ezelőtt megvolt a lehetőséged hogy megszerezd a szaki és TÖ fejlesztő tárgyakat, egy közepes szövetség még csak most tart ott hogy leütheti az erősebb epikusokat. és így is marad a random, a szövetségünk eddig 2, azaz 2 darab ilyen tárgyat vert ki epikusból, 2 darab zafír csillagot, se Bufa Gyűrűje, se Triász. ha nem haragszol, mi örülünk minden könnyítésnek amivel ezeket a tárgyakat megszerezhetjük, semmi kedvünk 1-3 tagonként kilépkedni és epikverő szöviket létrehozni.
Dátum: 2009.10.22. 16:17:02
Idézet: Mortimer - 2009.10.19. 19:57:44
Ugyanolyan kemények, mint a saját szövetséged epikusai. Azaz nemsokára falba fogsz ütközni.

lehet valami más is a képletben. a 80 feletti epikusokat könnyűszerrel levarázsoltam, némelyikük a gyenge közelharci statok miatt alig tudtak sebezni. ezzel szemben az eddigi entitások elleni harcban a csaták felében mentik a varázslatomat, nem kevés LE bukást okozva a gyógyitalok miatt.
Dátum: 2009.10.21. 18:45:03
a böngészőben tiltsd le a Harmonet.hu-t, azokat a cikkeket többet nem lehet majd megnyitni. egyébként pár cikk elolvasása után én már a szalagcímeket sem nézem meg.
Dátum: 2009.10.19. 15:50:58
de húznám én is tovább a másodlagos varit... de nem akarok kiszúrni az emberekkel még jobban.

egyébként tényleg jó volna még több toplista új kategóriákban. apró színfolt.
Dátum: 2009.10.19. 15:27:18
valószínüleg az exploit lehetősége illetve annak kivédésének körülménnyessége miatt nem volt ez a játékba bevezetve még.

ettől függetlenül érzésem szerint egyszer meg kellene oldani valahogy. azon kéne ötletelni hogy hogyn lehetne ezt a legegyszerűbb módon megoldani.
Dátum: 2009.10.19. 13:09:36
most hogy mondod, kíváncsi lennék egy Nasdfil féle Halálgömb állatsebzésére...
Dátum: 2009.10.19. 13:01:10
pár limitálással meg lehetne oldani hogy pl a 20-as szint feletti állatokra ne vonatkozzon a "hazaküldés". épp az előbb vertem agyon egy szerencsétlen áldozatom állatát. egy kisebb szövetség keveset portyázó tagja nem tudja rendesen fejleszteni az állatait, itt a környékemen már igencsak repkednek a kataklizmák, és akkor még nem beszéltünk magas másodlagosról. csúnya dolog a másodlagos, de pl háborúban komoly jelentősége lehet.

apropo, olyan relikvia ami az állat 12 órás felgyógyulását a felére csökkenti? ott nincs automatizálás
Dátum: 2009.10.19. 12:47:07
nem csak a Diablo 2-ben voltak set itemek, bár a többi játék lehet hogy innen lopta az ötletet.

egyébként én egy olyan relikviának örülnék ami lehetővé teszi hogy az állatokat magam mellett tartsam akkor is ha gyakorolni küldtem őket. na nem úgy hogy harcolnak ha portyázom vagy ha megtámadnak. azt szeretném hogy például este 11-kor elküldöm őket gyakorlatozni hajnal 4-5-ig, ha lejár a "programjuk", automatikusan térjenek vissza hozzám és ne keljen reggelente manuálisan magam mellé rendelni őket.

vagy egy relikvia arra az esetre ha az állatom a támadások következtében 10-20% ÉP alá kerül, automatikusan el legyen küldve pihenni.

hmmm... most hogy így gondolkodom rajta, egy olyan relikvia is jó lenne ami megengedi hogy a gyakorlásból visszahívjam az állatot, természetesen bukná a TP-t és a morált, akkor is ha mondjuk a 10 órából már csak 5 perc van hátra.
Dátum: 2009.10.19. 12:25:56
de, szoktak végigjátszásokat csinálni, persze nem online játékokhoz, azokhoz "útmutató" szokott lenni. és ha többen olvasnák pl a VU wiki-t, nem látnék ennyi 600/400 TÖ/SZÖ-s embereket 50 felett.

de azért jó látni a hozzászólásaid építő jellegét, szerencsére nem abba kötöttél bele hogy már elhangzott az infó.

/szarkazmus
Dátum: 2009.10.16. 17:35:02
VÉGRE. köszönjük szépen.
Dátum: 2009.10.15. 16:10:14
a relikviák képei kicsit gagyinak tünnek, valószínüleg az átméretezés miatt, de nem a kép számít igazán. nagyon nagyon nagyon .... nagyon tetszenek az új tárgyak, és nem látok óriási különbséget az ősköves és a nem ősköves csizmák között. a megnevezések nagyon tetszenek, jót mosolyogtam a bűvös surranón és a zombitaposón.
Dátum: 2009.10.14. 15:31:32
ezen sírógörcsöt kaptam a röhögéstől. (az indiános-cigányos vicceden meg még most is röhögnek a haverjaim)

Az öreg zsidó fia odalép az apjához, és így szól:
- Jó hírem van, megházasodom.
Az apja erre így felel:
- Na, ennek örülök, de holnap akkor hozd el a jegyesedet bemutatni!
Másnap a fiú odaállít az apjához egy magához hasonló fiatalemberrel az oldalán.
- Ő lenne az, Béla.
Az öreg erre csak ennyit mond:
- Béla?! Hát nem egy tipikus zsidó név.

Két óvodás beszélgetnek:
- Tavaty van!!
- Mi??!!
- Tavaty van!!
- Nem éjtem!!
- Batynak a matykák!!
- Ja!!!! Tavaty van!!!!

Megy János bácsi a szekérrel, a szekér mellett a kutyája baktat. János bácsi meg időnként rácsap a lóra: "Gyí, te!"
Egyszer csak a ló megáll és rászól János bácsira:
- Te János, miért ütsz annyit, én is egy érző lény vagyok, nekem is fáj...
János bácsi beijed a beszélő lótól, futásnak ered, a kutyaja is vele. Mikor kifárad, leül pihenni. Ekkor megszólal a kutya:
- Bazzeg, hogy megijedtem mikor megszólalt a ló!

Elmegy egy magyar rendőr Bécsbe márkás cigit venni.
Kérdi a trafikostól:
- Do you speak English ?
- No ,sir.
Elmegy egy másikba, majd harmadikba, de sehol sem értik. Mire a negyediknél:
- Do you speak English?
- Yes, sir!
Erre a rendőr rámutat egy doboz cigire, és mondja:
- Marlboro.

A cowboy és indián társa Tongo lovagolnak a prérin. Egyszer csak tízezer vad, vérszomjas indián veszi körül öket. A cowboy odafordul társához:
- Hát most mi lesz velünk hü társam Tongo.
- Hogy érted, hogy "Velünk" fehér ember?
Dátum: 2009.10.14. 14:49:49
2 nap csúszásnál tartok én is, van hogy éppen vadásznap van és nem tudok rámászni/elfelejtem az entitást.

kéne az a megoldás hogy továbbmegy az óra és 72 óránként csatázhatok, így nem bukok a végén 1 hetet, mert a második tárgynál már lehet hogy 2 hét lesz.
Dátum: 2009.10.11. 16:01:46
Idézet: masterv - 2009.10.11. 13:02:48

-Lehetséges bizonyos mértékű sebződés bekalkulálása egy próba helyett?(Példa: Követed a furcsa kinézetű torzszülöttet az odújába.Óvatosan lépkedsz a padlót borító csontok és egyéb maradványok között,nehogy zajt csapj.Talán becserkészheted a lényt úgy,hogy nem vesz észre.Megpillantod leendő áldozatodat,amint a kackán ülve rágcsál valamit.Nagyon jó,eddig nem vett észre,gondolod magadban.Azonban a lény váratlanul felkapja fejét,a levegőbe szimatol és egyenesen feléd fordul.Karját feléd lendíti.Egy nagy darab követ hajít feléd. A szűk barlangban nem tudsz kitérni a kő elől,csontrepesztő erővel csattan a mellkasodon a szikladarab. Sebződsz X ÉP-t...)


Egy nagy darab követ hajít feléd. A szűk barlangban nem tudsz kitérni a kő elől,csontrepesztő erővel csattan a mellkasodon a szikladarab. Sebződsz 2456 ÉP-t. Kritikus sebzés! Állataid 686 ÉP-t sebződtek.

Dátum: 2009.10.10. 13:28:43
odafent ahol te vagy, lehetséges hogy ez a helyzet, arányaiban a többség őskövezik. itt lent már az 50-es kategóriában is túlnyomóan nem ősköves emberek vannak akik nem veszik a fáradtságot hogy a kristályosítóba nyomják a kiégetteket. nem fognak őskövet venni, nyugodt szívvel lopkodom el tőlük mert én viszont veszek őskövet.