Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.11.19. 15:50:09
a jó pókot nem nagyon nyomja le a VF-es, legalábbis ez nem látszik még az 50-es szinteken V1-en. persze kíváncsi leszek hogy megvalósul-e pl egy Minosa Torres VS Nephila párharc a későbbiekben, de ha fogadni kéne, én Nephilára fogadok.
Dátum: 2009.11.19. 15:39:41
szerintem Miklós a pályát váltó pókokra gondolt.
Dátum: 2009.11.19. 15:07:43
nem hiszem hogy a VF miatt töröltek volna sokan. érzésem szerint a céltalanul játszó karakterek töröltek vagy hagyták abba. ne felejtsük, pl a későn megkapott akadémia hatalmas rombolást vihet végbe egy karakternél, és nem a VF hiánya hanem a transzplant és az ultrsaspec hiánya nyomhatja rá a bélyegét egy amúgy jól fejlesztő karira.

a legnagyobb baj azonban a "casual player" kategória, aki belép, kattint párat, elolvassa a szövifórumot (MÁRHA elolvassa, volt 2 olyan szövitagunk akiket azért rúgtunk ki anno mert a PM-ekre sem reagáltak, pedig zöld volt a nevük nap mint nap). ezekkel nem tudsz mit csinálni. a VF-re fogni azt hogy valaki nem mélyül el jobban a tervezéssel és vakvágányra viszi a kariját, hiba. (a játék szépsége, nevezetesen az hogy NAGYON sok opció van a játékban, egyben a hátulütője is.)

csúnya dolog amit most mondok, de az hogy elhullanak a játékosok az törvényszerű.
Dátum: 2009.11.19. 14:31:54
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 14:14:56
Ez esetben a VF szintenként 0,91% plusz LE-t jelentett, tehát 50. szinten 45,5%-kal több lélekenergiát.

Miklós. készítenél nekünk kimutatást a nem VF-es karakterek LE szerző szakijairól? sokallom azt a 45% többletet. okos VF-esnek vannak rendesen fejlődő állatai, ehhez pedig nem elég a kennel, portyázni is kell, az igazi LE többletet én inkább olyan 20-30%-ra becsülöm.
Dátum: 2009.11.19. 14:19:09
nem tudom miért gondoljátok hogy unalomba fullad a játék meg túl lassú a szintlépés. úgy ugrom szintet hogy én szabályozom hogy mikor. az utóbbi napokban keményen visszafogtam magam portyában (küldetés miatt 10-es szingu, benyeltem vagy 500 ingyen TP-t vasárnap a támadóimtól, pár percen belül repül a szinguláris a felejtős küldi miatt), de 10 napja léptem az 54-et, és előreláthatólag ma lépem az 55-öt. aki nem próbálja keményen visszaszorítani a TP-t, az mindenképpen szintet ugrik 1 hét alatt.
Dátum: 2009.11.19. 11:15:23
a büntető csak odafent probléma annyira. idelent az 50-es kategóriában (én is egy büntetőn csücsülök) az emberek sokkal jobban figyelik az LE/TP arányt, ott annyira nem számít -1 CSP (bár azért tömeges támadáshullámokat nem kapok.)
Dátum: 2009.11.19. 11:02:36
srácok, komolyan. amikor VF-ről beszélünk, az extra LE bevétel/szint nagyban függ attól hogy milyen a játékos mentalitása. lehet szabályozni a lassulás mértékét. én átlag 20-25% extra LE-re vagyok normál esetben belőve, sokat portyázom, ritka hogy 5-nél több PP-m van. de most megvan a Zafír csillag, belassítottam hogy szakizzak. feltöltöm a kamrámat naponta, ennyi a portya mindaddig amíg meglesz a Triász, onnantól elkezdek ismét felfele csapkodni és közben húzom a TÖ-t. ez TAKTIKA kérdése. csak példaként, MaximusS nem volt ütőhatáron számomra, mostmeg lassan kikúszik az ütőtávból ha tartom a mostani sebességet. a másik példa Darah, ő maxos VF-el és láthatatlanul vadászik hogy tovább csökkentse a TP-t, a Zarknod event miatt elhúzott szintben, de már zárkózok fel rá és utolérem, majd valszeg lehagyom. tehát VF-es és VF-es között hatalmas különbségek vannak.

számomra a játékélményt az jelenti hogy megfelelek a szintemen. a VF miatt valóban durván erősödnek a karik (éppen tegnap néztem végig a top klánok tagjait, Nomis Leinád a statjával most egy átlagos 50-es VF-es karinak felel meg), de nem maroknyi emberről van szó hanem játékosok tömegéről. ha annyira zavarja az embereket hogy vannak nem VF-es gyenge karik, adjunk nekik mérsékelt TÖ és SZÖ fejlesztési árakat, abban az esetben persze ha elmaradnak az átlagtól a szintjükön. egyébként rengeteg játékost látok 50 felett akiknek szerintem még az LE szerzés sincs kimaxolva, annyira alacsony az SZÖ-jük. ronda és bunkó kérdés, de őket miért vegyük figyelembe hogyha nem törődnek a karijukkal?
Dátum: 2009.11.18. 14:09:28
bizony jól írod, intelligencia kérdése. például egy intelligens ember nem enged meg magának olyan HSZ-t mint amit az előbb elkövettél.
Dátum: 2009.11.16. 22:13:32
a játszott idő különbségből kijön az hogy miért nem érted a felháborodásomat. én 1 éve játszom. az elején nem fizettem, a Bitefight után úgy éreztem hogy itt is egyszercsak megunom és továbbállok. de akkor valami sokkal rosszabb dolog történt: nem untam meg, elkezdtem tervezgetni. a karakterem kezdeti nagyon kemény lemarádást behoztam okos (persze nem okos hanem elindultam egy sokkal logikusabb irányba) szakértelemfejlesztéssel, a 40-es szintek felére odaértem a legjobb 10 játékos körébe a szintemen. ez hatalmas munka volt . sok benyelt vereségem volt (de bukott LE nem, arra nagyon tudok vigyázni), de a -500-as győzelem/vereség arányomat megfordítottam pár szint alatt, a +4 ezres LÉ difim mostmár közel 400k. ez persze nem világító teljesítmény, de sikerélményt ad. megkaptam a Zafír Csillagot (-5% a szakik árából), mostmár nulla hátránnyal fejlesztek szakikat amíg megkapom a Rubin Triász-t (-10% a specializált TÖ árából), akkor elindulhat a TÖ is felfele.

hogy mi bánt a külső extrák közül? már semmi, a +1% esély állatbefogásra, az bántott, az bántotta a többieket is. azt a tárgyat nem lehet már megkapni. az a tárgy a szintemen minden második nap átlagosan +3-4k LE annak akinek megvan. nem tűnik soknak, de sok idő alatt előny, mégpedig olyan előny amit nehéz vagy nem lehet ledolgozni. vannak még más ilyen dogok még a játékban, pl a HT, a kvízmedálok, az ajánlás, az akadémiaelőny, ezek mind olyan tápot adnak amelyet nagyon nehéz ledolgozni. egy új táp ellen (olyan táp ellen ami csak egy szűk réteget tápolt volna) emeltem fel a hangomat.
Dátum: 2009.11.16. 21:24:26
"Akinek annyi pénze sincs (vagy nem akar a játékra költeni), hogy prémiumra befizessen, pedig hozzád képest van hátrányban."
nincs, pont ez a lényeg. a karakterfejlesztésbe nem szólt bele eddig semmi (közvetlenül nem, de ott már a játékos tevékenysége is kell hogy az extrák tápot adjanak). az egyéni epikus is (a színfolton kívül) azt a célt szolgálja hogy azokat akik nem fejleszthetnek Zafír Csillaggal vagy Rubin Triásszal, megtehessék. hátrányt dolgoz le a fejlesztés.

640 őskő 1 óra alatt? te dolgod, ettől nem leszel rosszabb ember, sosem állítottam ilyet. előnyben vagyok? valószínüleg, ezért vettem ősköveket. zavarja ez a nem fizetőket? nem. zavarja ez a többi fizetőt? nem. zavarná a fizető játékosokat hogy 500 őskövet kéne vegyenek ha nem akarják a karijukat elkukázni? IGEN. ez elvileg egy olyan játék ahol minimális befektetés mellett élvezhetem a legtöbb előnyt, de tápot nem kapok, csak gyorsítom a játékot, sikeresebb vagyok portyában. kapok +TÖ-t? nem. kapok +SZÖ-t? nem. prémium nélkül is meg tudnám csinálni ugyanezt amit most, a lényeg annyi hogy lassabban, és nem leszek olyan ütős portyában. van aki ezt választja, szive joga. de amikor kialakul 2 "kaszt" a fizetős játékosok között, a "kisebbik" (de népesebb) tábor felemeli a hangját (én legalábbis).
Dátum: 2009.11.16. 20:58:49
a mostani hadüzenettel kapcsolatban (bezonyám, nekünk is jött egy), egyenlőre várom a többiek véleményét, aztán meglátjuk mi az álláspont.
Dátum: 2009.11.16. 20:42:51
lejjebb nincs probléma. belefutok jópár olyan kalandba ami necces, de nem sajnálom a kristálypontot. erőpróbákra vettem arénarém karmot mert a közelharcoi statjaim sehol sincsenek.

ha sok a hiányos stat egy kalandhoz, inkább dobom.

egyetlen dolognak tudok örülni: a wikinek (nem tudom eléggé megköszönni azon személyek áldozatos munkáját akik készítik). kinézem a kalandot, felmérem a lehetőségeimet aztán vagy öltözök, vagy byebye kaland.

nem kell minden kalandot teljesíteni, sok olyan jön ami csak pár katt.

ez nem neked ment, Ninja, csak amolyan helyzetjelentés
Dátum: 2009.11.16. 20:32:36
"Ugyhogy szerintem a van penzem adj tapot mentalitas nem eppen helyenvalo, 30 oskobol elerheto egy teljes honapra a "tap", ami talan 500 Ft."

ha azt vesszük hogy a "táp" az hogy nem tudnak brutálisan kirabolni ha bealszol vadászat közben, akkor táp. de a prém valójában nem más mint minimális védelem és GYORSÍTÁS. 41-es szinttől kezdtem el állandó jelleggel prémezni, ha nem teszem (VF miatt), most nem 54 lennék hanem még mindig 50 alatt tanyáznék. havi 1 SMS-t szánok a játékra (néha 2), nekem így éri meg. abban a pillanatban hogy bekerül a játékba egy olyan táp amit én nem érhetek el SMS-el (500 őskövekkel dobálóznak az emberek), fizető játékosként hátrányba kerülök. olyan hátrányba amely ellen csak harcolhatok, de esélyem nincs behozni. a játélosok többsége szerintem ugyanígy SMS-el fizet (esetleg párhavonta átutalás), ez durva diszkrimináció. azért fizetek hogy gyorsítsam a játékot, hogy több esélyem legyen portyázás során, de amikor egy álltalam elérhetetlen táp kerül a játékba? ki fizetne "alsóbrendű" szolgáltatásokért?

a magam részéről SEMMILYEN kívülről beszivárgó tápot nem fogadok el. ha ez megtörténik a jövőben, megyek a katakombába és marad a konstrukciós építés pár hónapig, amíg meg nem unom a napi 1 belépést.
Dátum: 2009.11.16. 19:41:35
ennyire rosszul ment a Beho-nak hogy ilyen "eszközökhöz" kellett folyamodni?
Dátum: 2009.11.16. 19:14:46
O.o Gábor Zsazsának tényleg hatalmas adótartozása van?

de viccet félretéve, a végelszámolás előtt, én inkább "az állataid 114 életpontot sebződtek" felirattól íjedtem meg. ez hanyas vastag bőr mellett?
Dátum: 2009.11.16. 19:10:41
nem. "van pénzem, adjál tápot, a többiek dögöljenek meg."
Dátum: 2009.11.16. 19:07:27
nem számít hogy kivel cimbiztek, ha lenne 15-20 tagotok, lenne rajtatok is támadható felület (és lenne mit áldozni egy kemény háborúban). a Gaia ellen eljátszottuk azt hogy minden üthető ember elment katakombába (a Gaia szintén eltüntette a saját üthető embereit), aztán a vége az lett a háborúnak hogy 70-70-nél (1 hét után, olyan éberségpróbában sem volt még részem, hajnal 4-kor támadtam Killingspree-t, 5 percel később jött a válasz Darah-tól) kiegyeztünk egy döntetlenben mert 3-4 ember ütötte egymást, a többiek a hűvösön kártyáztak. de ez áldozat mindkét szövetség részéről. a Lélekszipolyozó Atyák ellen a 16-ból 12 ember csücsült a hűvösön, de ott volt értelme áldozatot hozni. ellenetek? 10-en vagytok, 3 katakombában (legutóbb amikor támadtatok, Constantin nem volt). úgy támadtatok legutóbb hogy inkább át sem öltöztem mágiás cuccból mert nem volt értelme. NINCS értelme áldozatot hozni egy Tappancs elleni háborúban, mert nektek nincs benne áldozat, semmi sem garantálja, hogy ha felvesszük a kesztyűt, elriaszthatunk vagy legalábbis meggondolásra bírnánk titeket mielőtt a következő hadüzenetet külditek. mi is élvezzük a kiélezett háborúkat (igazi kiélezett háborút a ZIB még nem vesztett), de amikor a frontvonal 20 gyalogosból, az elfél oldalán 5 géppuskásból áll, inkább a ciánkapszula.
Dátum: 2009.11.16. 16:11:20
akkor is kapitulálnának. a HCS egy tényező egy kiegyenlített csatában. az emberek LE-vel támadnak és néha egyik vagy másik oldalon komoly a mosolygás 1-1 csata után. a HCS csak az ok hogy a 3 nap előtt megnyomják a kapitulációt egy olyan háborúban ami mindenképpen véget ér 3 nap alatt. itt nem a kihúzzuk kategória érvényesül. ha egy szövetség tudja magát tartani 3 napnál tovább, ott nem számít a HCS.

a létszámkülönbség rettenti el az ellenfeleiket, nem a HCS.
Dátum: 2009.11.16. 15:40:54
a játék egy szolgáltatás, ha akarok fizetek, ha akarok, nem. nem tartom hibának azt, hogy sokan támogatják a játékot. jómagam is költök rá pénzt. én azt tartottam aggályosnak hogy ez az akció különbséget tesz fizető és fizető játékos között.

a dolog megoldódott, köszönjük Miklós.
Dátum: 2009.11.16. 15:18:25
hidd el, ha nem lennénk ilyen óriási hátrányban, felvennénk a kesztyűt. nem TÖ-ről vagy SZÖ-ről beszélek. szerintem sokan emlékeznek még a Rubinpalotára és arra hogy mennyire lehetetlen volt ellenük felvenni a harcot. 3-4 emberre jut 1 célpont. egy háborúban ellenetek én ellennék mondjuk Constantinnal, valahogy rejtőzködnék MaximusS elől, de a szintemhez közeli 3-4 játékos helyett nem játszhatok. a Tappancs előtt csak a Chaos és az LV tudta legyőzni a ZIB-et. de eleve vert helyzetből semmit sem tehetünk. játszhatjuk azt hogy havonta 2 hetet katakombázunk, de akkor mi értelme játszani? az eddigi komoly ellenfeleink tapasztalták hogy kellemetlen ellenfél vagyunk, kilépkedés, katakombások hada, az éjszaka közepén 50-es kronoval üt 2 ember stb. ha lennétek ti is 15-20-an mint mi, eléggé kicsire zsugorodna a kapituláció gomb a szemünkben.