Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

a megfogalmazás miatt.

"belegondoltak" "hogy ez mit jelent" "semmit nem kapnának" "nem véletlenül javasoltam"

kezdjek megíjedni?
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15

Csakhogy belegondoltak a kedves büntetősök, hogy mit is jelent ez a számukra?
Én azt javasoltam, hogy kapjanak egy szabadon választott másik tápot helyette (akár magasabb szintűt is), míg az anti-büntetővel semmit nem kapnának, de az eredmény ugyan az lenne (legfeljebb egy kis haladékot kapnának).

Nem véletlenül javasoltam a kompenzációt, azzal mindenki jól járna.


hö, egy pillanat, te ezt már le is zsíroztad a Beho-val?
Dátum: 2009.11.29. 21:14:49
a "veréb-túzok" hasonlat nem állja meg a helyét, mivel akárhogy lépked valaki entitással, belebotlik a zafír csillagba vagy a triászba az első 15 entitás után. természetesen probléma lehet a második sor entitás leküzdése. én a közel 1k TÖ-vel (és 60-70-es felszereléssel) elbírok az entitásokkal kb 40-45-ig jelenleg, mire odajutok, valszeg a 60-asokkal is, de egy átlagnál lényegesen gyengébb embernek meggyűlhet a baja a második tárgy felé az úton. abban igazad van hogy sokan meggondolatlanul vognak tárgyat vásárolni, de 50 alatt a szintek talán első 50 legjobbjai (legalábbis TÖ-ben) többnyire a tápos fejlesztős cuccokat fogják választani.
Dátum: 2009.11.29. 20:59:09
milyen módon? van gyógyital? van egészséget adó cucc a játékban? kemény 1 szakértelmet kell kimaxolni a játékban, a spektrálist. ez még csak nem is a legmagasabb, az optimális 170-es kereskedelemhez 170-es turbó kell. 1 kattintás helyett idejössz és kéred a JV-t hogy inkább a támadót nerfelje. ez fair? komolyan gyerekek, ilyen marha nehéz elkölteni az LE-t 15% alatt? mért akkor én vérprofi vagyok.
Dátum: 2009.11.29. 20:44:23
unfair? mi az hogy unfair? már megbocsáss, adva vannak ugyanazok az eszközök, lehetőségek számodra is mint egy nem prémesnek. az unfair hogy más kihasználja, te meg nem, aztán a pénzed mögé próbálsz bújni? az fair hogy engem 55-ös szinten 60 felettiek szednek szét?
Dátum: 2009.11.29. 20:35:47
ötletek:
-olyan másodlagos tulajdonság a tárgyon hogy a kennelbe küldött állatok csatlakoznak hozzád a tréning után (de ezt szivesebben látnám egy új épület hatásaként)
-esetleg +1 állat lehet veled (tehát max 5, 60-as hordázásnál)
-varázslatkörben az állataid 50%-át veszítik az ellenfél másodlagosából
-ellenfeled a varázslatkörben duplaannyi varázslatpontot használ
Dátum: 2009.11.29. 20:20:16
scriptet vagy makrót lehet nagyon könnyen csinálni beépülő elemekkel pl Firefox-ban. idővel logból viszont egy jobb admin ezt simán kiszűri. nem vagyok szakavatott a témában, én nem próbálkoztam ilyennel, de akinek van egy pici informatikus háttere és látott már alap pascal vagy akár C programnyelv kódot,esetleg shellscriptet, az tudja hogy milyen elv alapján épülhet fel egy script. de logból hosszabb idő alatt simán szűrhető.

Typhoon, megbocsáss, de jókat hahotáztam a hozzászólásaidon. ami miatt banolható egy játékos az az ha megkerüli a szabályokat egy játékhiba miatt. ilyen volt a krea botrány (persze senkit sem banoltak, gondolom ők is sok pénzt fizetnek, igaz?). Dutch semmilyen szabályt nem hágott át, sehol nincs az leírva hogy TP-t, kvízválaszt nem használhat ki. az hogy ő halálra rabolta magát és havonta 1 millával gazdagodott (ha jól számoltam akkor fél év alatt az 1.6 millás rablott LE-t, 6 millával növelte), az nem azért van mert exploitolt egy hibát hanem azért mert maximálisan kihasználja a lehetőségeket, ti meg bénák vagytok.

jézusom, mi történne ha hirtelen itt lennétek a középmezényben, arányos TÖ-vel meg SZÖ-vel, és a nyakatokba kapnátok Csaby-t, Silex-et, Nephilát, Meszy-t, Begginer-t? rohannátok Miklóshoz hogy banolják őket mert többet töltenek a gép előtt mint ti? ti fizettek, ezért tamagocsizni akartok? elég tamagocsi így is a játék, hova akarjátok még tompítani?

(Tyberius mesternek mentek a 10-esek)
Dátum: 2009.11.29. 16:58:52
miért számít az ha nekem nincs? elvi kérdésről van szó. 1 játékos okos játékát büntetik azért mert eltunyultak a játékosok körülötte és ezt ő kihasználja? ez szerinted normális? ha nem lenne semmilyen védekezési mód a gömb ellen, azt mondanám hogy etikátlan és változtassanak vagy szedjék ki. hány ember jött eddig fel a fórumra és mondta azt hogy van egy Cyron nevű dukátgyár V1-en? veri itt a nyálát a fórumon bárki amiatt hogy valszeg megvehet bármit aukción?
Dátum: 2009.11.29. 16:26:14
most őszintén, kit érdekel hogy valaki látja hogy vadászom? akkor üthetnek csak ha nem figyelek vagy mazochista hajlamaim vannak. pár percel a felgyógyulás előtt kicserélem a vámpírtőrt hóförgetegre, egyből üthető vagyok, de már szambázom is be az epikushoz, kérek tőle csókot aztán tipli vissza vadászni. ha eközben elkap valaki az tömény mázli. ha nem akarom, akkor sem rabolhatnak ki ha a támadóm fejreáll. 100 spektrális, 50-es krono, repül rá az LE a TÖ-re vagy az SZÖ-re, maradék megy a kufárhoz gyógylöttyre vagy kristályitalra, aztán ha kibukkanok a portyalistán, ha meg is találnak, max annyi LE van nálam ami nem elég egy 60-as varázslöttyre. több mint egy éve játszom és a rekord bukásom 3.3k LE volt. minden rekord rablás után írok levelet a támadómnak és gratulálok neki amiért elkapott.

egyetlen kattintással felszerelést lehet váltani, szabályozni lehet hogy mikor bukkan valaki ki a portyalistában, és ha az "áldozat" nem akarja akkor nincs az a Dutch aki kirabolja. de persze fél év után reform kell mert van egy maroknyi inkompetens játékos aki bénázik és van aki ezt kihasználja.

eléggé demoralizáló ha látja az ember egy tehetséges játékos kerékbetörését csak azért mert mer jól játszani, és nem sajnálja a játékra az időt. ezek után ha valaki "jó játékosokból" álló tesztcsapatot fog ajánlani Miklósnak hogy tesztelje az elkövetkező újításokat, körbe fogom röhögni. olyan ember ne tesztelgessen már aki vadászni nem képes úgy hogy ki ne rabolnák.
Dátum: 2009.11.29. 14:35:17
kéne egy mentor ami a 70-es szintek felett kapcsol be és megtanítja a játékosokat vadászni.

egyéb ötleteim:
-1 perccel a 15% ÉP előtt a turbó automatikusan váltson transzplantra vagy ultraspecre és a kari automatikusan költse el az LE-t az előre megadott TÖ-re/szakira
-az oldal kezdjen el villogni kéken-sárgán-zölden 5 perccel 15% ÉP előtt
-gyársziréna hang 5 perccel 15% ÉP előtt (opcionálisan bekapcsolható hogy menjen katakombába)

egyébként szétröhögöm az agyamat ezen a témán. ha ekkora kárt tud okozni 1 ember odafent, gyerekek, titeket szétdarálnának a középmezőnyben.
Cyron, nekem az táp hogy a combosabb ellenfeleim nem lopkodják el a kiégett ősköveimet úgy mint korábban. a büntető visszatartott olyan embereket szokszor akik pikkpakk agyonvernek mágiás cuccban, 40-60-akat vernek az állataimra közelharcban körönként. őket érdekli az 1 CSP.
55-ös szintű vagyok, a combosabb ellenfeleim már nem igyekszenek támadni annyira a büntetőm miatt. számít a CSP a középmezőnyben is, de főleg lélektanilag, a legtöbb embernek idelent az elvadászott CSP számít, nem a CSP önmaga.

de szerintem fejlesztek mostmár szingulárist, úgy néz ki a top 100 játékosai "nagyszerűen" alakítgatják a játékot. egyik topicban sírnak a kristálygömb miatt, másikban "elősegítenék" a portyázást.
én egy másik reformot javaslok. büntetőt minden KH-snak.
Dátum: 2009.11.29. 13:00:38
hát Ricardo, rendesen fenik rád a kést...

az hogy a kémgömb mutatja a TP-t, ez felhasználható háborúban taktikázásra. egyébként mire is lett kitalálva a kémgömb ha nem portyára?
Dátum: 2009.11.29. 12:22:17
hosszú távon a triász és a zafír csillag nélkül esélytelen tartani a lépést a környezettel a középmezőnyben. okos ember tehát azokat szerzi meg először. a mi szövetségünkben nem is volt kérdés hogy milyen sorrendben és mit szed össze a banda minden tagja. ha valaki kihagyja a lehetőséget hogy ekkora tápot kapjon (pótoljon), azt nem érdekli igazán a karaktere fejlesztése.
Dátum: 2009.11.29. 12:19:42
5-10 pont a transcendálisra bőven elég, kiváló taktikai alap.
Dátum: 2009.11.27. 21:50:20
érdemes megnézni, hogy amikor megemlítem a többi akadémiás szakit vagy olyan sci-fi-t ötletet fűzök tovább hogy "akadémiaelőny", olyankor lepontozzák a HSZ-emet.

tudom tudom, a VF a hibás, nem az hogy 1-2 hónapos lemaradás van egy fejlett és egy nem annyira fejlett szövetség között ha az akadémiáról van szó.

(jujj, ez hogy le fogják pontozni a top karakterek másodlagos terrorista accountjai, hamarosan annyi szavazatuk lesz hogy megszavazzák 3-5-en a VF nerf-et...)
Dátum: 2009.11.27. 16:43:04
a 2szer annyi LE-t egy szinten szinte lehetetlen hozni. én 12k TP-nél átlag 2.5-3k TP-t hozok portyából, és a legtöbb ilyen TP üresen folyik be, csak a kamra ad valamennyit. van aki extrémebben nyomja és sokkal kevesebbet portyázik de az ilyen játékosoknak alig fejlődnek az állatai. (azt is tegyük be a számításokba hogy 1 szintlépés alatt szingu nélkül is esélyes hogy beszed az ember 4-600 TP-t a koppanó magasabb szintű támadóktól.)

csak poénból, húzzuk ki a VF-et az akadémiai szakik közül és nézzük meg a különbségeket karakterek között. nem ekkora, de hatalmas lenne még így is. a JV létező legelhibázottabb fejlesztése az volt hogy a nagy táp szakikat hozzákötötte egy eléggé drága épülethez, nah ott maradtak le sokan a versenyben, nem a VF miatt. a meglévő alapLÉt dobjuk fel egy kis HT-val majd tűzdeljük meg némi kvízmedállal és máris kész a Grand Canyon a'la Beho. Miklós reagált egyszer a nyíló ollóra egy másik topicban, azt mondta, hogy olló nem olló, az akadémia "töri a csőjátékot".
Dátum: 2009.11.27. 15:49:57
pók+VF, az már extrém szerintem. a legtöbb VF-es nem pókként kezdte. valóban nagy a különbség karisorszámban ha pókot hasónlítasz a néptömeghez. de egy ellenpélda: az egyik klántársam folyamatosan 400 CSP környékén stagnál mert nincs ideje folyamatosan a gép előtt ülni. ha a hobbyjátékosok maximálisan kihasználnák a játék adta lehetőséget, valamint rászánnák azt a kb napi 2 órát (fejlett szakik megléte mellett, pl krono 50) a játékra, simán állva hagynák a VF-eseket egy idő után. nem csak az számít hogy később indult valaki hanem az is hogy maximálisan kihasználja-e a játék adta lehetőségeket. 0 a valformom de így is tartom a lépést a nem VF-esek többségével, pedig háborún kívül igyekszem a napi (jelenleg 12-es kamra miatt) 12 portyámat ellőni, keményebb háborúban meg védlöttyözök (az ugye -10 PP naponta, tehát marad 5 portyázni).

az itt a baj hogy a nem VF-esek nem nagyon szakadnak le a VF-esektől, különben mostanra a 2-3 hónappal ezelőtti célpontjaim (a szintemen +/- 1) már 5-6 szint előnnyel kéne rendelkezzenek, de nem, többnyire ugyanazokat ütöm mint 2 hónapja. van olyan korábbi ellenfelem aki megcombosodott rendes játék közben és nem szégyell támadni akár max távból is. de a legtöbb támadást a VF-esektől a szintemen kapom, esetleg magasabbak és kemény büntivel támadnak (koppannak is jópáran). de nagyon brutál kiütéses csatám nagyon kevés van, mert mindenki a szintjén igyekszik ütni a többieket.
Dátum: 2009.11.26. 19:56:35
részben egyetértek, de csomó minden árnyalja azt amit leírtál. az álltalam "szétvert" játékosok között nagy számban vannak 2-300 SZÖ-s emberek, meg merem kockáztatni hogy az 50-es szinteken a lehetőségeket figyelembe véve 500 SZÖ alatt nincs mindenkinek maxolva a LÉszerzése. alacsony SZÖ-nél talál a krit vari, talál a közelharci vari, kész is a 2-3k sebzés, és az alacsony TÖ miatt valszeg alacsony az egészség, azaz ez KO-val végződik a legtöbb esetben.

nagyon kevés olyan játékos van aki tudatosan de VF nélkül játszik és tör előre. ha hozzáférnénk a többiek szakilistájához, neadjisten tudnánk statisztikákat csinálni, sok ember ledöbbenne mert érzésem szerint a játékosbázis 40 feletti részének legalább a 50%-a céltalanul fejleszti a karakterét. ha kiszedjük az extrém játéktaktikásokat (Pókok, szingusok, VF-esek) és úgy próbálunk csinálni egy kimutatást hogy mekkora a különbség egy jól és egy rosszul fejlesztett kari között, sokan megdöbbennének a különbségeken. a VF mélyíti ezt a szakadékot, de az a baj hogy nem lehet áthidalni a különbségeket, ha folyamatosan védjük a hobbijátékosokat, azzal büntetjük a jól játszó karaktereket VF ide vagy oda.

hab a tortán amikor pár ellenfelem manaspórákkal próbálja megváltani a világot mert "jééé csili-vili új varázslat".