Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.12.27. 17:42:43
Van hatásos megoldás, de hogy mi, azt nem mondom meg
Dátum: 2009.12.27. 17:29:32
fejlessz IQ-t és taumaturgiát. alacsonynak látszó TÖ-vel is úgy koppannak majd az emberek hogy öröm lesz nézni.
Dátum: 2009.12.26. 18:04:37
Mortimer, engem a kalandok zavarnak. Az a s0laris nem kalandozott ennyit (lefogadom, hogy az a Mortimer sem). Az a s0laris akkor még csak másfél hónapja nem fejlesztett TÖ-t (a Triászra várva). A támadóim nagyrésze már leszállt rólam mert 4-600 sebzés az állatokba nem tetszik senkinek (már ha belövöm a varit). Van pár kaland aminél kapásból buksz 1k VP-t, 1k ÉP-t, aztán 3-4 csata. A kristálypontot nem sajnálom, de a sok löttyöt igen.

Lehet moralizálni azzal, hogy "én megmondtam", de a tényen nem változtat, hogy változott a játék.
Dátum: 2009.12.26. 00:04:53
a mai nap 13 gyógylöttynél tartok. persze volt entitás is (30-adik, szép karácsonyi ajándék volt a Triász ), de a kalandok nagyon durván zabálják az ÉP-t, VP-t. megkezdessz egy combosabb kalandot, rakás csata, rakás -LE és VP, volt hogy bebuktam kalandot 4k feletti ÉP-vel.

jó lenne ha lenne némi revízió a löttyökkel kapcsolatban.
Dátum: 2009.12.24. 12:31:17
V1-ről a Zugivó Italbarátok nevében Békés Boldog Karácsonyt kívánok minden Végzetúrral (is) züllő játékosnak.
Dátum: 2009.12.22. 13:21:13
pár vicc a gyűjteményemből:

Számtech tanfolyamon: Most nyomják meg az Enter gombot!... És most engedjék el!

Bölcsészek számtech óra után:
- Ma mit tanultatok?
- A dupla kattintást.

- BÉLA!! Már megint a gép előtt ülsz! Ez már szenvedélybetegség!
- Jaj, szívem! Már megint frame-ket látsz.

- Miért keveri a programozó a Halloween-t a Karácsonnyal?
- ???
- Mert az egyik oct 31 a másik meg dec 25.
(nem informatikusoknak: oct 31 8-as számrendszerben decimális, azaz 10-es számrendszerben a 25)

- Mi a programozónő rémálma?
- A végtelen ciklus...

Két informatikus beszélget:
- Képzeld, tegnap az éjszakai klubban megismerkedtem egy csinos szőke nővel.
- Szerencsés fickó!
- Felhívtam a lakásra, ittunk egy kicsit, átöleltem...
- És aztán, mi volt még?
- Egyszer csak azt mondja: "vetkőztess le!"
- Nahát...
- Levettem a szoknyáját, aztán a bugyiját is, aztán lefektettem a notebook mellé, az asztalra...
- No, csak vettél egy notebookot? Milyen processzorral?

Egy hajótörött már hónapok óta él magányosan az óceán közepén, egy lakatlan szigeten, amikor egyszercsak megpillant egy palackot a parton, a homokban. A palackban egy papírtekercs. Gyorsan kihúzza a dugót, szétnyitja a papírt, és a következőt olvassa:
"Mivel hosszú idő óta nem vette igénybe szolgáltatásunkat, sajnálattal közöljük, hogy Internet-előfizetését töröltük."

- Mi 8 hobbit?
- ???
- Egy hobbájt.

Jézus reszet téged.

- Hány ember kell egy orosz számítógép vezérléséhez?
- Négy: Egyik nézi a képernyőt, második ugrál a billyentyűkön ide-oda, harmadik tekeri a kurblit, negyedik meg rakja a szenet.

ez már csak informatikusoknak :

const mathias_rex_is_dead_truth_is_dead_too=1

/* Addig jar a korsó a kútra... */
while( state(Korso) != _BROKEN ) go( Korso, &Kut);

/* Ki mint vet, úgy arat */
set_quality( Aratas, get_quality(Vetes) );

/* Ajandék lónak... */
if( origin(Horse) == _SOUVENIR ) Allow_Look_At.Teeth=0;
Dátum: 2009.12.20. 01:23:41
ez abszurd, hogy mersz ilyen vádakat megfogalmazni?
Dátum: 2009.12.20. 00:08:09
megint egy "a VF a hibás" HSZ. akkor Ariel, megkérném kegyedet hogy becsülje meg, mi lenne a szintje maxos szingu és KH nélkül (75-80?). minden ilyen típusú játékban benne van a természetes FÉK a top előtt, hogy ha odafent van, a támadható ellenfelek híján lassabban fejlődik. ha lenne akár egy parányi esély is arra hogy elérjelek titeket, akár még alulról is (engem nem zavar ha védekezni kell folyamatosan, van elég szabadidőm), megragadnám. nem elég hogy ti tápoltok LE-vel a KH-ból, gyorsabban is fejlődtök. olyan verseny ez amit nemhogy megnyerni nem tudok, arra sincs esélyem hogy odaérjek akár közvetlen ütőtávba. mi marad? megpróbálok boldogulni azokkal szemben akik itt vannak mellettem. bunkó leszek: én élvezem (különben már nem költenék a játékra, nem tépném itt a számat).

az egyre magasabb/erősebb epikus tárgyakat a maxos szingu és a szinthuszárok okozzák. Miklós már megemlítette máshol hogy lassan tarthatatlan az epikusfejlesztés.

egy korábbi HSZ-ben írtam hogy nem foglalok állást, most sem szeretnék, de ne menjen már át a topic a "fúj VF" kategóriába.
Dátum: 2009.12.19. 21:03:38
Idézet: nasdfil - 2009.12.19. 18:03:37

SOlaris: 100-as erővel 100-as támadással hányas szinten lehet kalandokat csinálni, és mennyi pluszpontból? Itt fent öltözhetek akárhogy 270 feletti próbák finoman szólva nem érik meg. (Ez nem feltétlenül baj, sőt, valahol éppen az lenne jó, ha nem mindenki tudna minden kalandot megcsinálni, hanem csak azt amiben jó, és tényleg komoly próbáknak lenniük, de szerintem ezt nem sokan gondolják ugyanígy, és még a top kariknál a közelítő függvényt sem sikerült belőni, úgyhogy ez egyenlőre marad magánvélemény, ha rendbe jött majd megérhet egy közvéleménykutatást.)


100 erő, 120 támadás, 56-os szint. a támadást könnyedén meg tudom oldani Hóförgeteggel vagy Vámpírtőrrel (kevés támadáspróba van, nem is emlékszem a szintjére, kb 150). 130 körüli erőpróbákat kapok, ott kénytelen vagyok a +30 erőt adó fegyverrel menni. az IQ és Tau magasabb, ott sosem hasalok be mert pajzs, páncél megvan. a szerencse az ami kifog rajtam néha, ott zsebbenyúlós a dolog, de nem sokáig. viszont érezhetően nő a tulpróbák szintje minden szintlépéssel. ritkul a mezőny, egyre kevesebb a gyengébb játékos.
Dátum: 2009.12.19. 16:37:42
valami más játékról beszélhetsz. 100-as alap erőm van, kénytelen voltam venni egy 41-es arénarém karmot, különben a NAGYSZÁMÚ erőpróbás küldetéseket bebukom (a pár támadásos próba annyira nem gáz).

küldetéseknél nemcsak az ismételhetősek vannak. látom hogy te top játékos vagy, halkan súgom meg, van élet a 100 kész küldi alatt is. nagyszámú küldetés kívánja meg a támadás növelését.

epikusnál, ha a lény menti a varimat, a csata sebzésaránya néha 10:1-hez a javára.

csőlátó szemüveget kéretik levenni és belegondolni abba hogy milyen lehet a játék a toplista 5-ödik oldalától lefele.
Dátum: 2009.12.19. 15:23:07
jó a szó. viszont "pénz beszél, kutya ugat". abban a pillanatban hogy regisztrálsz egy "ingyenes" játékra, el kell fogadnod hogy "free to play, pay to win". egyébként a VU-ban simán lehetsz jó anélkül is hogy fizetnél. tök mind1 hogy valaki prémezik, ha nem fejleszti rendesen a karakterét halálra fogják verni. én 36-os szinten a szintem egyik leggyengébbje voltam, 6 szintel később benne voltam a szint top10-ében mind SZÖ-vel mind TÖ-vel, és akkor még nem prémeztem.

az epikus tárgy szinthez kötése nagyon nagy hiba volna, kb kiszúrna a most VF-ező 40-60-as mezőnnyel. a mi szövetségünk lecsap heti 2 epikust, eljutnánk oda hogy csak 1-2 tagunk tudna rá licitálni mert a többieknek nincsen meg a szintje. persze leszólhattok hogy "akkor ne VF-ezzél", de nem egyedi esetről van szó hanem a játékosbázis 40 feletti részének kb a feléről.

szerk: BaalCain, mentek a 10-esek.
Dátum: 2009.12.19. 14:29:35
ácsi. lélekszívás? ha nem lövöm le az ellenfelemet krit varival, eléggé szépen hoz a konyhára az a 30% lélekszívás (Vámpírtőr+Kufár Nyaklánca). nevetséges 120 alap támadásom van, az átlagnál mostmár gyengébb vagyok TÖ-ben, de nem látszik meg a teljesítményemen, a LÉ difim érezhetően jobban nő az utóbbi időben (persze nem váltom meg a világot vele, de akkor is bevétel).

részben igazad van, olcsóbb varázslót fejleszteni, de a játék több fontos területén is meglehetősen nagy hátrányban van egy varázsló. példák? küldtések, kalandok(!!!), epik...

statisztikákkal lehet próbálkozni, de az tény, hogy aki közelharcra (is) gyúrt, annak jobbak a lehetőségei.
Dátum: 2009.12.18. 15:47:28
V1-en a ZIB emeli kalapját a Moroflex szövetség előtt. Felvették a kesztyűt, még úgy is hogy a Mesteri közben/után kaptuk el őket a hadüzenettel.

ZIB:Moroflex
297:147
Dátum: 2009.12.18. 14:21:13
A legutóbbi tárgyunk, Naturius gyűrűje 150 KP-ért kellt el. Olyan embernek adtuk aki vészesen le van maradva küldetésekkel, entitásokkal. Hobbijátékos, kétnaponta egyszer ha benéz (a munkája miatt), kétszer kellett kirúgnunk háború miatt a szöviből mert egy nap lemaradás a háborúban sok lett volna. Velünk van szinte a kezdetek óta, valszeg már csak a társaság miatt. Ő megérdemelte azt a tárgyat.

A mérleg másik oldalára pillantva viszont látom például Sápadt Angyalt, 30 körül két (a magasabb szintűek álltal szemétnek titulált) komolyabb elnyelést adó tárgyal felvértezve (a láncot azóta Vérivóra cserélte). A "gagyi" 50-70 elnyelés mekkora táp lehet alacsonyabb szinten? Persze Angyal egy tehetséges pók, "valszeg" nem amiatt a két tárgy miatt ilyen erős.

Szerintem így utólag nem kéne változtatni. Ha szavazni kéne, én biztosan tartózkodnék, mert igazságos megoldás MÁR nem születhet.
Dátum: 2009.12.17. 14:33:44
én is varázslókkal játszom minden játékban, de téged figyelve, itt nem mertem nekimenni a keményvonalas varázslásnak. ha lemaradnál 5 szintet és kiesnél a KH-ból tápoló emberek köréből, te lennél a varázslókirály a VF tenger tetején, és nem azért mert visszamaradtál szintben hanem azért mert ott nem húznak el az emberek egy droidhadsereg miatt. a KH megöli a taktikádat.

én is örülnék egy kasztrendszernek, de Miklósék nem merik bevállalni. rengeteg munka volna ballanszot létrehozni a kasztok között. talán lehetne segíteni specializáltabb karakterek létrehozásán új szakértelmekkel, pl olyan szaki ami növeli az IQ-t, de egyidejűleg csökkenti a védekezést és a támadást, vagy olyan ami az erőt tápolja de csökkenti a tau-t.

az állatokkal kapcsolatban: én érzem a változást, nekem jól jött, de van olyan szövitársam akinek keresztbetett. V1-en a Primal Gods 1-2 táposabb játékosán lehetett látni a keményen megtápolt közelharcot (főleg Ninja, Jólee és Wright), az ő hatásukra volt aki nálunk félretette a varázstudományt és elkezdte tápolni a közelharcot, ők most mehetnek vissza IQ-t húzni.

csatlakozva Aurri-hoz, nem a változtatás lényegével van bajom nekem sem (én is elkezdtem emelni a támadást és a kritet), hanem azzal, hogy nagyon hirtelen jött a változtatás. ha hiba volt a koncepcióban, a sebzésadatok figyelembevétele mellett én inkább erősítettem volna a varázslatokon.

szerk: Nasdfil, a hozzászólásaidat olvasva, adtál pár nagyon jó tippet karakterfejlesztésre, köszönöm
Dátum: 2009.12.17. 13:30:46
Szűzleány a vibrátornak:
-Ne remegj, nekem is te vagy az első.
Mortimer, nyugi, fél órája indítottad a topic-ot. Nem mérvadó még a szavazás eredménye.

Én örülnék a változtatásnak, idővel talán nekem is lenne esélyem bajnokira, de a lényeg hogy jópár kiváló játékos (itt most egy lista kéne jöjjön, de ettől most eltekintenék) előtt megnyílna az út, hogy bajnoki címet szerezzen. Érzésem szerint nem az a +1 stat mindenre számít a legtöbb embernek, hanem az, hogy úgymond megkoronázták a karakterfejlesztésüket.
Dátum: 2009.12.09. 19:45:46
Ummm... Sörből Soha Ki Nem Fogyó Smaragd Krigli (SSKNFGK) van? Mi azt kérnénk ha lehet.
"A költség vszínűleg a harag italához hasonlóan szinttel nőne, kb. 2-3 kalandnyi LGYbe, és 2 őskőbe kerülne, hatása 24 óráig tartana."

Miklós. van egy határ amit nem lehet átlépni. szeretem ezt a játékot, de lassan ott tartunk hogy "ha lélegezni szeretnél, vegyél őskövet". költöttem őskövet védlöttyre, valszeg még költök is, de ne feszítsük túl a húrt (persze ettől függetlenül a HSZ-em le lesz pontozva). kész vagyok fizetni a játékért (a fizetés mértékét csak a kiégett őskövek száma határozza meg), nem sajnálom a támogatást a játék fejlesztése érdekében, de könyörgöm, ne az legyen már a mérvadó hogy egy havonta 5 ezer forintot befizető játékos mire képes. (halkan jegyezem meg, a legdrágább MMORPG a piacon nem kerül ennyibe).

lassan ott tartunk hogy egy háborúban (ha esélyt akarunk) napi 10 őskővet kell áldoznunk (a kisebb szövetségek tagjai epikusok írtása közben rengeteg álcozatot kell hozzanak).
Dátum: 2009.12.06. 04:37:13
ebből számít a -tám, -véd, nade 40? könyörgöm, egy keményebb szintű kari kiröhögne vele. (persze amikor eljutunk oda, jelenleg V1-en 94 a legmagasabb szintű játékos)