Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2010.03.31. 09:11:09
(homlokát ráncoló szmájli)

Ariel, nem véletlenül nem válaszoltam a legutóbbi PM-edre. Minél többet írsz, annál jobban ordít, hogy teljesen más játékot játszol. Nem kell az álltalad haszontalannak ítélt szakikat az egekig tornászni. Az átlag júzer magasszintű állatai 70-100 szintűek. Odavágsz egy 50-70-es meggyőzőkészséget amiről Craslorg írt, nem kell attól fosnod, hogy bepánikolnak az állatok egy nap távollét miatt. Vastag bőrnél 30-50 pont a szakin és azzal kivéded akár a magasszintű ellenfél közelharci másodlagosát is, epiknél ne is beszéljünk róla, a mostani epik üt az állataimba néha 100 felett közelharci körönként. Emellett ha magas az IQ-d és a szerencséd, kivéded a varit, azzal csökkentheted a varikörös állatsebzést. Számold ki, hogy mennyi LE megy bele a szakikba, mennyi LE marad el a TÖ-ről, aztán nézd meg, hogy a legmagasabb tulajdonságodon mennyi LE húzni egyetlen pontot. Add hozzá a képlethez Mr Randomot, és rájössz, hogy egyáltalán nem kerülök hátrányba, legalábbis nem érzékelhető hátrányba, annyi ember van körülöttem.

Sokkal több ember van az én szintemen, teljesen máshogy kell taktikázni. Ha nem te vagy az ütőtávod egyik királya, kénytelen leszel védekezni. Az nem megoldás, ha elteszem az állataimat és békésen tűröm a napi akár 15-20 ezer(!!!) sebzést a szintemen. Ha csak napi 1-2 gyógyitalt spórolok meg, már azzal is behozza az árát a sebgyógy meg a vastag bőr, már megérte. Az álltalad említett "okos" taktikás emberek tipikusan kamrában végzik ájultam már reggel 8 órakor, minden nap, mert jóhogy azt fogom támadni és kamrázni, akinél van esélyem, sőt, lophatok kiégettet is (lopás 50 - gondolom már a hajadat téped, hogy mekkora noob vagyok), és a szerencsétlennél nincsen állat.

De ha van állat... ez Csavarkulcs tollából:

"Mormolsz, kezedből kirepül egy dimenziókifordítás. (-255 VP). 2397 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van az ellenfeledre: -18 Támadás, -18 Védekezés, -18 Erő. Ellenfeled állatai 696 életpontot sebződtek. Mehpisto, Pokolfajzat 1, Pokolfajzat 3 és Pokolfajzat 4 elájult."

Csavarnak alacsony a tauja, ennyit én is tudok ütni kataklizmával. De mire felérek az ő szintjére, én nem 6-700-at fogok ütni állatba, hanem 1-1.2k-t, talán többet. Pár olyan támadás ami 1k felett csap az állatokba, és cseszheted az epiket, cseszheted a portyáidat.

Top2 vagy, maroknyi ember körülötted, de lényegében sztem csak Galmuszknak van esélye ellened. Lehet, hogy te nem látod szükségesnek kicsit jobban odafigyelni az állataidra, de ha 97-es szinten Cyron ezt írja a karilapján...

"Vesszen a MÁSODLAGOS támadás és -varázslat szakértelem!
Gondolj magadra, ne veresd szét az állataidat és még LE-t is spórolsz!
Én már lefelejtettem, tesztelheted nyugodtan."

... nos akkor nem nekem kell elgondolkodni ezen, hanem neked.

(Craslorg for president. Wazz, maxos másodlagosok? És én még azt hittem, hogy szadista vagyok amiért az 50-es másodlagos varit 60-ra akarom emelni...)
Dátum: 2010.03.25. 18:28:14
Az ötlet zseniális. De kár, hogy csak pár ember jöhet át, játékonként 50 ember nem volna gáz. A beho "csatasorba" állít pár pénzes játékost 50 felett, ezzel növeli a játékosállományt a középmezőnyben, mi pedig kapunk egy rakás farmot.

Itt a lehetőség pár top játékosnak, hogy belekóstoljon a középmezőnybe, kevesebb lenne a hülyeség a fórumon amikor reformokért fuldoklik egy top játékos.
Dátum: 2010.03.18. 00:04:13
Chuck Norris szerverleállás esetén is képes VUzni.

Chuck Norris alapított egy szövetséget, majd másnap felhúzta a mesteri építészetet.

A toplista gombra kattintva azoknak a névsorát találod akiket Chuck Norris legyőzőtt portya közben, aznap!!
Dátum: 2010.03.17. 21:23:11
Akkor ha már arra jársz, az entitást se üssd, oks? Nem gáz az a pár % folyamatos lemaradás pár hónap alatt a többiekhez képest...
Dátum: 2010.03.17. 13:00:09
Igény lehet, hogy van az ősköves licitre, de nem etikus. Pénzért kényelmi szolgáltatás okés, pénzért táp nem okés. Talán emlékszel a beszélgetésünkre anno a HKK-s relikviák kapcsán. Különbséget tenni fizető és fizető felhasználó között brutálisan rossz üzleti húzás. Így is eléggé durva különbségek vannak a fizető és fizető felhasználók között a specializációváltás miatt. Emlékszem a HKKs relikviák bejövetelénél a 20-as szintjeidet tapostad, most nem tudom milyen szinten vagy, de minél magasabb a tulösszeged, annál jobban fogod látni, mekkora táp az ősköves specváltás, ha dinamikusan akarod fejleszteni a karakteredet.

Továbbra is az a véleményem, hogy nagymértékben növelni kellene a játékba befolyó dukátmennyiséget, a licitidőt csökkenteni kell 2-3 napra, a felhasználónak buknia kell a feltett dukátmennyiséget, akkor is, ha nem nyeri a licitet. A több irányból befolyó dukát semlegesíti a tyúkból és a bérletből adódó horribilis előnyt. Ahhoz, hogy az AH rendesen működjön, a dukátot fel kell emelni az LE mellé második legfontosabb nyersanyagnak, és ki kell találni több felhasználási módot a felhasználására. A licitidő csökkentése és a tételek számának növelése nem lesz elég az infláció megfogására.

Érzésem szerint jelenleg a Beho nem tudja megoldani a dukátfelhasználás alternatíváit, ehhez fejleszteni kell, márpedig az ütemterv szűk keresztmetszetet ad a "vadhajtásokra". Mindenképpen szükség lenne olyan összerakható tárgyakra amit több darabból rakható össze, minden hozzáadott darab erősít a tárgyon. Lehet ilyen tárgy már meglévő cucc, pl egy stat nélküli páncél, amit hozzáadott elemekkel lehetne erősíteni. Itt lehetne őskővel is beszólni, hogy bizonyos tárgyak limitált számban dupla hatásfokot adnak egy elemnek amit a cuccra rakunk. Az ilyen elemek akár 10-es tételben is bekerülhetnének AH-ba. Persze vigyázni kell az arányokra, hogy ne legyen túl erős az új tárgy, mert akkor a rendes ősköves felszerelést sokan nem vennék meg. Másik alternativa lehet a szövivárosokon belül egy kovács, ahol erősíteni lehetne a felszerelésen (a józan ész határain belül, szinthez kötött extra statokkal), természetesen dukátért, egyre drágábban.

A fejlesztéseknek természetesen a kapacitás és a szerverterhelés szab határt.

(Remélem pár RPGs arc komoly nyálcsorgatás közepette olvasta ezen sorokat )

(Szerk: az RPG alatt nem a szovjet vállról indítható rakétára gondoltam )
Dátum: 2010.03.17. 11:31:29
Csavarkulcs tollából szövifórumról (V1 - ZIB) :

Ha Chuck Norris VU-na:

Chuck nem költ Le-t az állatok idomítására, azok egyszerűen teszik, amit mond nekik.

Chuck már első szinten is tudja használni a Kataklizmát, de nincs rá szüksége.

Chuck egyetlen portyázásból megtudná oldani az "Érj el döntetlent 5 alkalommal" küldetést. Ha akarná, de láttál már olyat, hogy Chuck nem nyert??

Chuckról mintázták a Kristályhorda minden tagját!!

Chuckra nem vonatkozik a szintkorlát, ő mindenkit támadhat.

Amikor Chuck regisztrált a VU-ra, megjelent egy olyan varázslat, hogy körbepörgőrugás. A fejlesztők a mai napig nem jöttek rá, hogy ez mitől van.

Chuck képes egyszerre három küldetést csinálni.
Dátum: 2010.03.16. 22:02:54
De te már korábban is nyíltan vállaltad a másságodat, azaz, hogy nem gyűjtessz célzottan dukátra Amúgy lehet, hogy csak egy tárgyad van, de mi a helyzet, ha az a tárgy aukciós bérlet lenne? Hmmm?
Dátum: 2010.03.12. 16:30:34
Jólvan no.
Dátum: 2010.03.12. 16:27:52
Nocsak, Shaktor, te még élsz?

A tegnap esti leállásnál 100k LE-n csücsültem éppen, kicsit izzadtam, de megúsztam
Tényleg van jobb védekezési mód?

No, tegyük fel (csak tegyük fel, tényleg), hogy betámadnak max ütőtávból, és egy csatában bebukod mondjuk az ÉP-d 60-70%-át egy csatában. Emellett, az ellenfeled 2 kategóriával magasabb felszerelést használ. "Idelent" nálunk előfordulhat 1k állatsebzés egy csatában. Szerinted, de tényleg, ha téged ütnének odafent hasonló előnnyel (és TÖ-ről meg SZÖ-ről még nem is beszéltem) nagyságrendileg mennyit sebződnének az állataid? 2k-t csatánként? Ha a napi csatáid felében benyelnek ilyet az állataid akkor mizu? Kinek is a klónja a KH? 100-200 TÖ-vel magasabb ellenfelekkel harcolsz. Én néha 2-400 TÖ-vel magasabbak ellen (400 TÖ különbség az ellenfelem javára 30%-al több TÖ-t jelent, és én a szintem erős középmezőnyében vagyok, nem az alján). Legyünk tisztában a körülményekkel.

Elárulok valamit. Mióta megemeltem a másodlagost, jópár ellenfél elmaradt a támadáslistámról. Az nem megoldás, hogy 20-30%-on vagyok, hogy ne üssenek be, mert reggel benyelek akkora pofonokat néha, hogy löttyel vagy regenerációval jöhetek csak ki. Kívon neked 20-30 Galmuszkot fölötted, aztán meglátjuk, hogy hogy viseled, ha a vattaúj szintet lépett állatod élete eltűnik pár óra alatt.
Ariel, ne. Az ilyenek miatt szoktunk beszólogatni, hogy a topnak fogalma sincs a játékról. Be kéne rakni föléd olyan 15-20 embert, 50-es másodlagosssal, aztán meglátjuk, hogy kell-e vastag bőr meg sebgyógy. Ha én elindulok portyázni, és azt csinálom amit egy optimalizátor, lecsapom az elérhető leggyengébbet, mert kevesebb ÉP-t bukom, ott állat hullahegyek maradnak utánnam, pedig a másodlagos varim védekezésre készült. Tudod, védekezés, az olyan mint amikor megtámadnak, és te védekezel.
Idézet: Let. - 2010.03.11. 16:30:54

A játéknak én úgy látom vannak "szürke" területei. Karakterátadás (ami elvben könnyen legalizálható lenne), scriptek, falkázás, multi-prém karakterek, építőbrigádok, körbeépítés, epikus szövetségek.
Amit én feloldhatatlan problémának látok, hogy nincs általános policy, egyenként kell ezekkel foglalkozni; így a Beholder helyzete sem könnyű.


Erre részben meg tudok felelni neked. A karakterátadás, karaktercsere, karaktereladás azért tiltott, mert ezt az üzemeltető cég nem tudja kontrollálni. Jönne a júzer dömping levélhamaz, sokan sírnának, hogy "ellopták" a karakterüket, átverték őket eladásnál, stb. Supportot kezelő admin vagyok egy másik játékban, nagyon jól meg tudom ítélni ezt. Az üzemeltető cég egyetlen logikus döntése az lehet, hogy papiron tíltja a karakterkereskedelmet, elhatárolódik a segítségnyújtástól ha egy felhasználó pofára esik, de szemet húny a "tiszta", bonyodalom nélküli karaktercserék, átadások felett. Ettől függetlenül az olyan szöveget, mint ami V1-en Sharpa karakterlapján van, "for sale", én tiltanám.
Dátum: 2010.03.11. 16:34:03
Let, nem, nem különlegesebb tárgyakra vágyunk, csak olyan tárgyakra, amik arányban vannak a "befektetéssel". 300 dukát minden, csak nem arányos +1 tullal.

Az AH-t át kell dolgozni, +2 tétel nem jelent megoldást. Olyan rendszer kell, ahol a felhasználó bukhat dukátot akkor is ha nem nyeri meg a licitjét. Ha a bukással arányban van a licitidő és a szerezhető dukát, az ballanszos. Mondanám azt a bizonyos másik játékot, amivel példálóztam az előző HSZ-ben, de az is webes, és nem akarok itt reklámozgatni.
Dátum: 2010.03.11. 14:53:10
+1 tul nincs arányban a befektetéssel, az emberek csak azért licitálnak, mert akinek éppen futja rá, az tudja, hogy esélytelen valami jobb cuccot megszerezni. illetve van az agyilag zokni játékosréteg, aki rárakja a 300 dukátot a 100 dukátra, ne belőlük induljunk már ki.

Ha lehetne fix mennyiségű dukátért +1 tulpontot kapni, rengetegen vennék igénybe, az ár pedig szerintem 50-75 dukát környékén reális, mondhatni egy apró bónusz az ismételhetők mellé, illetve egy parányi táp, ha a térkapus cuccokat beáldozva emelünk tovább a legdrágább tulajdonságunkon.

Az AH-ra megoldás lehet az, amit egy másik játékban láttam:
Aki licitál, bukja a dukátot, akkor is, ha nem nyert. Ehhez növelni kell a dukátszerzési lehetőségeket, hogy nagyobb mennyiség álljon rendelkezésre, és lehessen jobban tervezni vele. 2-3 naponta egy kör licit. Ez egy nagyszerűen működő rendszer egy másik játékban ahol már töb mint fél éve játszom.

Miklós. Nem az a lényeg, hogy ne legyen mindenkinek egyedi relikviája, hanem az, hogy ne legyen egy maroknyi embernek annyi relikviája amennyit nem szégyell, mert az pokolian demoralizáló a játékosok 99%-ának.
Dátum: 2010.03.11. 09:43:16
Craslorg, komolyan, az szerinted jó, hogy Cyronnak 5 relikviája van, más meg ott nézi a 6-700 dukátját és hümmög? Nem rá haragszom egyébként, én is ezt csináltam volna a helyében ha ott lettem volna. De hogy maradhat bent ekkora exploit a játékban? Az aukciós bérletet be sem kellett volna tenni, totál gallyra vágta az AH-t. Nem magam miatt beszélek itt, én ráhagytam a dukátszerzést, a térkapus cuccokat megtartom olyan alkalmakra, amikor kevés hiányzik egy specializált tulhoz, és akkor eladok párat. De van aki kapar mint az állat, közben más meg nyugodtan kitermeli egy relikvia árát... mennyi idő alatt? 1-2 hónap?

Az arányokkal van a baj. 900-1k dukátért veszel egy táp tárgyat, de ez ugyanannyit ér mint vacak +2 tulpont? Nagyon remélem, hogy a JV viccel, és berak olyan cuccokat, amik nem kifejezett tápot adnak, pl a zarknodos relikviák, mágianyelő, transcendális cucc, +1 portya bünti nélkül. Vagy olyan apróságok mint pl +10 idomítás, 10 egészség, 10 sebgyógy, 10 vastag bőr, 10 meggyőzőkészség, esetleg valami cucc ami felezi az állatsebzést, egy cucc ami nőveli mondjuk 10%-al az állatok ÉP-jét, +20 egy kaland szakira stb. Ezek nem táp cuccok, de megérheti jópár embernek (még nekem is), hogy ráhajtson.
Dátum: 2010.03.11. 09:04:06
Kb. hány ember él a világon?
200 millió
40 millió
1000 millió
10 milliárd

Közel 6.8 milliárd, de még messze a 10 milliárd.

Oh, és Bruenor neve ismerősen cseng a legtöbb fantasy-t olvasó embernek (gugli amúgy első helyen hozza a wikit...). Persze aki deniell stíl-t olvas...
Dátum: 2010.03.10. 18:57:54
50 idomítás, turbózd meg, aztán egy óra alatt megvan egy 60-as állatka.
Dátum: 2010.03.10. 18:46:55
Grat Beho. 3-400 dukát (számolja már ki valaki, hogy az mennyi LE, ha eladom a térkapus cuccokat) +1 statért. Hatalmas ötlet, köszönjük.

Szerk:
Most jött az ötlet a szöviben, rakjatok be több 100 dukátos tételt, sokkal jobb. (c by MinM)
Ha félsz hogy megb*szh*tnak, ne menj k*rv*nak. Ez egy ilyen játék, engem is szinte ugyanazok támadnak minden nap. Megemeltem a lopást, a másodlagos varit, az IQ-t, és várom őket szeretettel
Dátum: 2010.03.05. 02:08:19
Idézet: winnie - 2010.03.02. 22:34:14
Idézet: KurahBereth - 2010.03.02. 21:20:13
65 vagyok és nincs kimaxolva nem is lesz. Minek?


én még csak 30 múltam (nem tudom, hogy jön ide az életkor) és mondom, hogy ki lesz maxolva. melyik része nem érthető?


Egy esetben éri meg húzni, ha bejön a vadászatba még olyan komponens, ami megkívánja, hogy a zavartalan vadászat érdekében ki kell húzni, ellenkező esetben sorry, inkább a kriteket és a turbót húzom.