Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2010.05.09. 19:46:51
Nem jó ötlet, a gyengébb karakterek a középmezőnyben vagy odalent nagyon megszívták volna, az erős karik elszedtek volna tőlük mindent. Nem lehet taktikázni röpke 1 hónap alatt, annyit nem lehet egyből fejlődni, hogy hozzuk a portyákat folyamatosan.
Dátum: 2010.05.09. 16:54:56
A zarknod eventnek volt pár nagyon rossz oldala. Ha nem manóztál legalább egyszer naponta, megvágta a manaregent. Ha most jönne egy újabb zarknod, az nagyon gáz volna, ha valaki sokat kalandozik, oda kell a VP rendesen (és a konstrukcióról nem is beszéltem). A szövetségek lélekkúttöltődése indokolatlanul a felére esett vissza, ez az akkori fejlődő kis és közepes szöviket nagyon rosszul érintette, és érintheti rosszul újra, ha lesz megint egy zarkndo event. Az mindenképpen hiba volt, hogy kényszerített mindenkit a részvételre, és volt kivédhetetlen hátránya is.

A térképes event hibája a rosszul belőtt díjazás, és az egyéni díjazás hiánya. Simán be lehetett volna rakni a zarknodos relikviákat díjazásra, esetleg térkép beváltásával.

Ettől függetlenül én örülök minden eventnenk, mert töri a csőjátékot.
A nép szereti olvasgatni, hogy ki miért van zárolva. De a JV nem adja ki az adatokat.
hmmm...

rövid távon:
- 20-nál több kiégettet lopni védekező portyában
- behozni a TÖ lemaradásomat a szintemen
- lemásolni a mestert (Offsboy), és elkezdeni csúnyákat rabolni

hosszabb távon:
- 10 egymást követő védekező portyában kinyírni a támadóim mind a négy állatát
Dátum: 2010.05.06. 21:32:05
Tehát szerinted helyes, hogy egy nyomorult klikkelgetős böngészős játék miatt utazgatni kell? Értékelem az erőfeszítésedet, de ne ilyen legyen már egy klikkelgetős játékban.
Dátum: 2010.05.06. 21:01:26
Láthatod a karilapomon, közel 14k helyes válasznál járok 66-os szinten. Van olyan játékos aki pók volt, és csak a 40-es szintjein kezdett el vadászni, neki több helyes válasza van mint nekem. Lehet hogy szorgalmasabb mint én, de az is könnyen elképzelhető, hogy scriptezett. Van olyan játékos, konkrétan a helyes kvízválaszos toplista első V1-en (Clanner - bocsánat, hogy Veled példálózom), akinek nincs egy darab kvízmedálja sem. Vagy nyilvános adatbázisos script hiánya miatt nincs kvízmedálja, vagy a netje a probléma.

A helyes válaszokat könnyebb scripptel előállítani, ha marad a jelenlegi rendszer. A kvízmedál indokolatlanul nagy tápot ad jópár embernek, sokaknak azonban elérhetetlen. Ha a besorolásért a Beho egy problémát akar megoldani úgy, hogy ez nekik is, nekünk is jó, akkor röviden Win-Win helyzet van.
LeNÁCIzni egy teljes népet a második világháború után több mint 60 évvel enyhén szólva is röhejes.

Hogy a görögöknél mi a hiba, azt elmondják az elemzők. Számomra eléggé nehezen elképzelhető, hogy egy brutális turisztikai bevétellel rendelkező ország csak úgy csődbe menjen. Magyarországgal kapcsolatban, az emberek hozzáállásán kell változtatni. Ismerek olyan építési vállalkozót, akinek a cége a fia nevére van bejelentve, ő pedig papiron munkanélküli, mert amúgy el van tíltva a közügyektől. A kiskapuk keresésében mi vagyunk a királyok, és igenis nálunk van a legnagyobb korrupció. Korrupció... ez egy olyan dolog, hogy valaki ott van a tűz közelében, és ráteheti sok mindenre a kezét. Lásd privatizáció, közszolgálati cégek mint a BKV. Annyi mindent loptak már el ebben a kis országban, hogy nem is csodálom, ha a kisember kiskapukat keres.

Szavazás? Én nem szavaztam. Kire? MSZP? A rendszerváltás óta 12 évig voltak kormányon, és ide jutottunk, kössz nem. FIDESZ? Programjuk nem volt, csak ködös ígéretek, és jó érzékkel lovagolták meg az elégedetlenségi hullámot (azt pedig ne felejtsük el, hogy az első FIDESZ kormányzás első három évében jól álltunk, de a negyedik évben ŐK kezdték el a javaink elherdálását, csak erről síri kuss van a médiában). MDF? Nagytőkés "polgárok" érdekcsoportja akik végül szövetkeztek az ellenséggel, csakhogy megtartsák a politikai pozíciót. FAIL. LMP? Mögöttük a korábbi SZDSZ érdekcsoport áll. Én szegedi vagyok, köcc nem kérek a főváros kivételezéséből, miközben a "vidék" (ki a rák találta ki ezt a szót Magyarország lakosságának a háromnegyedére?) dögöljön meg. Jobbik? Nekik volt jó programjuk, és ha más lenne a nemzetközi helyzet, valszeg elmegyek szavazni rájuk. De ha ők kerülnek hatalomra, akkor az nekünk gáz, MINDENKINEK, és nem azért mert a Jobbik egy szélsőjobb, náci, fasiszta párt (tiszta röhej minden ilyen megnevezés), hanem mert a Jobbik egy nacionalista párt. Ez azonban nem jó egy országnak (kivéve szlovákia, ott nyugodtan lehet valaki nacionalista, lehet gyalázni a kisebbséget következmények nélkül, google "Beneš-dekrétumok"), talán emlékeznek sokan arra amikor Ausztriában hatalomra került a szélsőjobb.

Hogy mi a véleményem a mai magyar politikáról és a gazdasági helyzetről? Keresek éppen munkát észak-európában. Kb ennyi.
Dátum: 2010.05.06. 20:22:59
IJ.

Én sem kategórizáltam, talán csak párat, a szerezhető LÉ mennyisége nem érte meg a befektetett időt számomra, ezzel így van a játékosbázis legalább 95%-a. Aki vette a fáradtságot és kategórizált szorgalmasan, megérdemli a visszamenőleg jóváírt értéket.

Ne abba köss bele, hogy valaki előrehaladottabb mint te, annak örülj, hogy van egy ilyen lehetőség.
Dátum: 2010.05.06. 13:20:21
Csollány Szilveszter olimpiai bajnok, 40 éves és egy kocsmában dolgozik pultosként.

@Awenhai:
Te winnie-vel haverkodsz mostanság? Ugyanaz az arrogáns hülyeséghullám folyik belőled is. Tehát ha nálunk a szöviben nem pottyan egyetlen Triász sem, a másik szöviben meg pottyan 4, az szerinted helyes? Azért van értéke valaminek, mert egy rohadt random generátor rádmosolyog? Kvízmedál esetén azért vagy különlegesebb a többinél, mert pl gyorsabb a neted és van akinek eleve nincs esélye szerezni? Ezám a szolidaritás.

Ha téged nem érdekel a karaktered fejlesztése, a te dolgod, meg is látszik a karaktereden. De attól tartok minket az nem érdekel, hogy téged nem érdekel.
Dátum: 2010.05.05. 21:14:07
Költői kérdés volt

Mint már írtam, aggályosnak tartok minden olyan tápot ami valamilyen ok miatt elérhetetlen egy játékosrétegnek (legyen az script, legyen az lassabb netkapcsolat. Ne viccelődjünk, a lassabb netkapcsolat dönt egy klikkelgetős böngészős játékban a tápról?).

Oh, a VÚ továbbra sem PvP játék Ez egy optimalizátor játék, ami a nyersanyag kiaknázásáról és hasznosításáról szól. A PvP még mindig egy olyan dolog ahol egy azonos feltételek melletti meccs győztese az, aki ügyesebb. Az nem ügyesség, ha valaki szénné rabolja magát alacsonyabb szinteken, nem ügyesség, ha scriptekkel kvízolimpiát nyer, nem ügyesség, ha scriptekkel konstans +10% LE-t szerez vadászatból, nem ügyesség, ha korábban kezdte a játékot és visszamarad szintben, nem ügyesség, ha a random melléáll és hamarabb szerzi meg a szaki/tulcsökkentő felszerelést, nem ügyesség, ha jó szövetségben van, stb. PvP az, amikor ÉN állok veled szemben, és úgy győzöl, hogy gyorsabban céloztál fejre mint én. "AZ!" PvP, ez a játék másról szól.
Dátum: 2010.05.05. 20:13:25
Idézet: Lanmandragoran - 2010.05.05. 19:39:30

Apropó mi az hogy a kvízmedál csak egy szűk rétegnek elérhető?


Idézet: Lanmandragoran - 2010.05.05. 19:39:30

A kvízolimpia rendbetételére viszont Craslorg ötlete majdnem kiváló lenne. Csak attól hogy a captchát a játékosnak kell bepötyögnie, a többi még ugyanúgy scriptelhető.


Ugyanúgy? Tehát előfordulhat(ott) az, hogy valaki/valakik scriptelve jutott(ak) medálhoz?
Sok új MMORPG jelenik meg manapság, de kevés az ami talpon is marad. A WoW sem a külcsín vagy a játszhatóság miatt rendelkezik ekkora játékosbázzissal, hanem a nagyon kiváló marketingmunka miatt. Az Age of Conan nagyot bukott, és a nagyobb nevek közül talán a Warhammer és a Lord of the Rings maradt talpon.

Mindenképpen szét kell vállasztani a fizetős és az "ingyenes" MMORPG-ket. Az ingyenes játékok arra mennek ki, hogy ne legyen ballansz a játékban, így 1-2 karakter halálra tápolásával több pénz csikarható ki a fizetőképes játékosokból. Egy példa: Last Chaos. Wizarddal toltam egy éven keresztül, agyon volt tápolva, már a wizardok is kérték az egyensúlyt. Mi történt? A fejlesztő egy mestervágással majdnem teljesen tönkretette a wizardot, és megtápolt 2 másik karit. Emellett betettek olyan újításokat a cash shopba, amivel egy fizető játékos két nap alatt elérhette azt a szintet amit én egy évig nyálaztam össze magamnak. Az eredmény az lett, hogy a tápos wizardos emberkék váltottak karit és mással játszottak, de ehhez 1-2 ezer dollár kellett. Az öreg rókák (köztük én is) sorra abbahagyták. Átmentünk a Rohan online-ba, ott még jó volt alacsony szinten, de szintén megvan a megtápolt kari szindróma, ami olyan erőkülönbség, mintha VU-ban egy 100-as szintű kari portyázik 50-es szintűre. Fenntartani egy magas szintű karaktert ott napi 16 18 óra játék, vagy fizetsz heti 100-200 dollárt, és ebben nincs benne a felszerelése a karakternek. Ugyanez a szenny kategória a Metin2, a Gates of Andaron, Runes of magic, Allods, Perfect world, és még sorolhatnám, rengeteg van.

Fizetős játékoknál a WoW a király, de ennyi év után azt kell hogy mondjam, szerintem a kiváló marketing miatt. A már említett LOTR online és Warhammer online még fel kell nőjön marketingben a WoW-hoz. Voltak bukások, pl az Age of Conan, sajnos a Darkfall is (nagyon hardcore lett a játék, annyira hardcore, hogy mindenki meztelenül az alapfegyverrel megy írtani mobot, mert ha megöl egy másik játékos, mindenedet ellophatja, pajzsot, fegyvert, páncélt). Az újhullám talán az AION aminek bődületes grafikája van, de sokak szerint a PvE egy idő után uncsi, még ha szép is, a PvP meg egyenesen katasztrófa. Lassan jön ki a Huxley, ami egy Unreal3 motorra épülő MMOFPS lesz. Várhatóan a KOTOR világára épülő új Star Wars MMORPG sem fog csalódást okozni, a játékmotort fejlesztő BioWare neve jól cseng (Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Knights of the Old Republic 1-2). Komoly sunnyogás folyik Bethesdáéknál is, fejlesztenek egy MMORPG-t amiről még semmilyen információ nem szivárgott ki, viszont a fejlesztő alcég megvette az elderscrollsonline.com domain-t. Talán egy Elderscrolls online, talán egy Fallout online, de a fejlesztő cég neve itt is igen jól cseng (TES3: Morrowind a kedvenc single player játékom, TES4: Oblivion, Fallout 3)

Amit én várok, és addig biztosan nem kezdek bele másik MMO-ba, az a 2012-re beharangozott Warhammer 40k MMORPG. Nyáron várható az első komoly anyag a játékról az E3-on, valamint a hivatalos kiadási dátum is. (E3 június 15-17, aki szereti a W40k-t az figyelje a híreket. Emellett nézzen utánna a most készülő Ultramarines című filmnek, W40k a javából az is.)

(Oh, konzollal rendelkező W40k rajongóknak ez kötelező darab lesz: http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I )
Dátum: 2010.05.05. 16:31:32
Ha az alapvető erőforrást bármi olyan módosítja, ami valamilyen oknál fogva nem elérhető mindenki számára, az nem kívánatos. A tul/szaki cuccokat megoldotta a Behó az entitással, ha megoldja a kvízmedálos problémát is akkor én örülni fogok.
Dátum: 2010.05.05. 15:56:32
300-as alap szaki 55-ön eléggé megterhelő. Nem naív elképzelés, csak nem tudom pontosan felmérni, hogy ki-mennyi-miért. Az szakilista nem publikus, max tippelni tudok. 66. szintű vagyok, minimum fél év mire elérem a 80-at. Egyébként itt 60 és 70 között 260+75 kivégzéssel az emberek 90%-ánál csak rájuk fújsz 15%-on és eldőlnek
Dátum: 2010.05.05. 15:23:56
Amit vadászatba fektetsz az később meg fog térülni. Előbb vagy utóbb eljön a választási lehetőség, hogy vagy portya, vagy vadászat, sőt, ha okosan csinálod, a vadászattal a portyát tápolod. Offsboy csinálja azt, hogy pár szintet csak portyázik, aztán behúzza a kéziféket és csak vadászik pár szintet hogy a farmok utolérjék szintben, aztán mehet a portya újra. Az, hogy a vadász szakikat maxolni kell az nem kifogás, nem fogsz tudni örökké csak portyázni, mert a sok portya miatt gyorsabban léped a szinteket mint egy vadász, és előbb utóbb megritkul a mezőny körülötted. Sok pók akik még sehol sem voltak szintben amikor én már 40 felett voltam, egyszerűen utólértek és lehagytak szintben és most többségük vadászgatással üti el az időt.

Ettől függetlenül szerintem is jó volna az egyéni díjazás ebben az eventben, de csak azoknál a kufároknál ahol nem a maxot nyerte a banda. Lehetne olyat, hogy például az utolsó helyezettnél az első 5-10 legtöbbet gyűjtő megkapja a maxot, második 5-10 kapja a második helyezett díját. A második helyezett hordából az első 5-10 megkaphatná a maxot stb.

Én a győztes csapatban vagyok, 77 térképrészlettel hozzátettem amit kellett (cirka 0.5%-a az összes térképrészletünknek, szerintem elfogadható egyéni eredmény). Viszont aggályosnak tartom, hogy az én 40 PP/50CSP-s 60+60 mászásomhoz egy 20-40-es szintű játékos hozzá sem szagolhat. Szinthez kellett volna kötni a térképtalálás esélyét, és akkor nem lenne olyan, mint Ricardo esetében, hogy izgulni kell a 10 térképdarab miatt, mert nem engedheted meg magadnak a vadászatot.
Dátum: 2010.05.05. 14:38:20
4-500, turbóval, nem natúran. Nem tartanak ott még a játékosokok, hogy ilyen magasságú legyen bármelyik szakijuk, bár fene tudja, ha valaki a topból lesz szives elárulni a magasabbik kritjét, lehet meglepődünk. Ha van elég ember a szinten, és nem übertápokkal vagy körülvéve nagyon jól használható a kivégzés 60 után is, sőt, ha nem lesz nagyságrendi változás az emberek erőnlétében, akkor még később is.

Ha változna a háborús rendszer, mármint javulna, és sok szövetség elkezdene orrba-szájba háborúzni újra, a kivégzés nem válik felesleges szakivá magas szinten.
Dátum: 2010.05.03. 17:14:45
Birka, valószínüleg ott vagy a topban, igaz? Nincs elég ember, viszont V1-en itt ahol én vagyok, 66-os szinten, megengedhetem magamnak a 30 PP-s beállítást, mert van bőven ember akit üthetek. Az sem törvényszerű, hogy mindenki erősebb nálam, sok embert csak a hátszél visz előre (tudnád mennyi barátit bukok a nullás szingu miatt). Sok embernek a 15% a szintem környékén 1.5k ÉP környékén vagy az alatt van. Hamarosan elkezdem próbálgatni a közel 200-as kivégzésemet, még egy duplán mentett varival is esélyes, hogy KO az ellenfél, ha elkapom 15%-on, és 70 elején nem ritkák a 2-3 ezres varázslatkörök (én most 66 vagyok, alacsony, 200-as tauval, de hamarosan húzom, mert IQ-val el vagyok látva rendesen).

A középmezőnyben igenis van létjogosultsága a kivégzésnek, de odafent gyanítom, hogy csak az Offsboy álltal említett rablási bónusz kiaknázására használható. Bár ki tudja, lehet hogy 400-500-as kivégzések nem lesznek rikák amikor mi elérjük a te szintedet.
Dátum: 2010.05.01. 14:21:46
Némi elmeroggyant eszmefuttatás a részemről, ha nem zavar titeket:

Ugye a maxos csapda 8% állatbefogást jelent, ez 50-es vadászatkörben átlagosan 4 állat. 50-es krono esetén 10 percenként sajtolhatok automatán költség nélkül. Ha feltételezem a körönkénti 4 állatbefogás esetén a legrosszabb helyzetet akkor vagy -1 őskő, vagy -3 CSP. Ha őskövet használok akkor hetente a 6 ősköves prém ára közel megduplázódik 11 őskőre. Ha CSP-ből nullázok az -15 CSP hetente, ami elviszi másfél napi prémium termelésemet. Ergo, 50 őskő árán vagy megdupláztam a heti őskő költséget, vagy csökkentettem a heti prémből származó CSP bevételemet 30%-al, úgy, hogy továbbra is fizetem a 6 követ. Természetesen ez a legrosszabb helyzet 4 befogott állat esetén, viszont ha több állatot fogok be, a bukás drasztikusan emelkedhet.

Jelenleg egy második kör vadászat kétharmadánál tartok, -7 CSP eddig.

A kérdés az, hogy tényleg csak engem zavar ez? A bukást minimalizálhatom, ha kronora rakom a fertőzés leküzdése utáni első +5 lehetőségemet, az még 8 szint, és nem biztos, hogy a krono a legjobb döntés az elején. De mi van azokkal a 40-60 közötti emberekkel akiknek a fertőzés leküzdése még elérhetetlen? A CSP kiesés lassít, hosszabb távon gyorsítja a mezőny szétszakadását. A fertőzöttekkel mi lesz? Nekik is van +5 lehetőség krono-n? Lassan ki kéne venni ezt a fertőzéses dolgot a játékból, vagy kiírni a fertőzés leírásához, hogy nekik vagy többet kell fizetni a fertő nélküliekhez képest, vagy lassabban tudnak szinteket lépni.
Dátum: 2010.04.30. 15:39:51
Idézet: Awenhai - 2010.04.30. 06:58:05

Solaris: Előtted a lehetőség, hogy prémiumos legyél. A te döntésed, hogy akarod-e, vagy sem. Én nem akartam sosem prémiumos lenni, a lehetőség megadása után sem leszek az, kvízelek tovább, ha néha bosszant is. Egyébként is: az ősköves tárgyak nem tiszta tápok? Az is pénzért tiszta táp. Nekem épp azért csak a medálomban, és a gyűrűmben van fókuszkristály, mert azt tudom találni. Őskövet (pénzt) nem tudok a játékra költeni.

Van egy rossz hírem, én már egy éve prémmel tolom, van ősköves felszerelésem is. Havi 1 SMS-ből fenntartom a karimat, van prémem és veszek felszerelést is, ennyit megér nekem a játék. Ha te alig, vagy egyáltalán nem költessz pénzt a játékra, légyszives ne ötletelj már úgy, hogy téged nem érint, szívjon más. Ennyi erővel engedd meg, hogy én is ötleteljek egy kicsit, töröljünk minden 50 feletti játékost, akinek nincs legalább 1k feletti TÖ-je. Örülnél neki?

szerk: Természetesen elkerülheted a törlést havi 100 őskő befizetésével.
Dátum: 2010.04.29. 17:34:46
Szinte ugyanerre gondoltam, nem is fejlesztettem kivégzést. Egészen mostanáig. Sokat beszélgettem Offsboy-al aki egy nagyon tehetséges pók, és halálra rabolja magát még itt az 50-60-as mezőnyben is egy közepes kivégzéssel. Megtápolt varival elkapni egy akár sokkal erősebb ellenfelet sem lehetetlen. De csak akkor van értelme a szakinak, ha sok ember van körülötted, és nem vagy a gyengébbek között a szinteden.