Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2010.09.08. 13:15:23

Nema hejesirása a baly, hanem az amiröl irt. wörld of workráft, mingyá mék oszt kizsavasztattom.
Dátum: 2010.09.07. 16:00:12
Idézet: Birka - 2010.09.07. 15:26:22
, amikor meg csinálni akarnak valamit, felgyógyítják magukat. (Mágikus regennal maxba, gyorsan portya, vagy térkapuk, aztán vissza 15% alá...)


Hagyjuk.
Dátum: 2010.09.07. 15:13:01
Idézet: Birka - 2010.09.07. 13:24:57

Az embereknek az a jó ha leverik őket 1 ÉP-re, tudnak vadászni


Nóóóórmális? Birka, kérlek regéld el nekem, hogy 1 ÉP-n hogy lehet kalandozni vagy entitásozni?
Dátum: 2010.08.30. 17:56:18
Eleve az összes szakértelmet szinthez kellett volna kötni így most nem lennének ekkora különbségek azonos szintű karakterek között. Ha az álltalad felvázolt tápcsomag bekerülne szintlimit nélkül épülethez kötve, megint futhatnánk az eredmény után. Sokszor írtam, a probléma ott van, hogy a top szövetségek alacsonyabb tagjai simán elérik a közepes és kisebb szövik tagjait, behozhatatlan tápot jelent a nagy szövi. Jelenleg is tart egy kemény differenciálódás az új épületcsomag miatt.
Dátum: 2010.08.29. 23:41:34
Idézet: Blizzeeee - 2010.08.29. 22:50:28
ááááááááááááááá


Lehet stílusosabban is :

Dátum: 2010.08.29. 20:00:54
Dátum: 2010.08.28. 00:40:25
Már látom a Miklós előtt felvillanó virtuális +50 ősköveket...
Dátum: 2010.08.28. 00:38:59
Nem látom Galmuszk-ot reklamálni a fórumon. Megfelelő ember a megfelelő helyen.
Dátum: 2010.07.21. 18:59:08
Idézet: Ariel - 2010.07.21. 16:09:51
Ez az egész másodlagos szaki téma vicc. Kb olyan, mintha kérnék egy kapcsolót, ahol beállíthatom, hogy ha én támadok, akkor csak 1-el sebezzek többet az ellenfeleimbe, nehogy nagyon elverjem szegényeket.


Kócos, én erre reagáltam.
Dátum: 2010.07.21. 18:12:25
Azon gondolkodtál már, hogy miért van cirka 5 ember a portyalistádban, ha nincs KH? Miért tünt el a top mögül a követőboly? Miért van 38 szint különbség V1-en a top 1 Kócos és a top 100 Wright között? Sokan töröltek, de hányan húzták be a kéziféket VF-el? Ha régebben lett volna sebgyógy, nem tüntek volna el az emberek körülötted.

Lássuk mennyire vagyok álszent:
Nephila VS s0laris:
1k TÖ és 400 SZÖ különbség a javára, mondhatni esélytelen vagyok. Manás cuccban, álalt nélkül táborozok amikor megtámad a kábítós küldi miatt:
A csatában összesen 408 sebzést okoztál, és 6115 sebzést kaptál.
Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 2159 életpontot.

Nem hiszem, hogy a 30-as sebgyógyításom luxusszámba megy így 70-hez közelében, és turbózhatnám. Rendes felszerelésben a támadóim 90%-a 4k alatt üt rajtam, ami figyelembe véve a szintkülönbséget valamint a visszagyógyult ÉP-t, kifejezetten jó, dacára az átlagon aluli TÖ-mnek. De ha az állataim közül dől ki 1-2, az már megvágja a sebzésemet, ha entitásozni megyek, mert igen, vagyok olyan hülye hogy vigyek állatot, én nem rohantam el az entitásokkal mint sokan, így nem csapja szét az állatokat. Egyébként én olyan álszent vagyok, hogy van hogy olyant is támadok aki TÖ-ben hozzám hasonló, csak azért mert csábító a 100% felirat, és oda már kell mind a négy állatom mert van, hogy pár sebzésen múlik a csata kimenetele.

Ha eme rövid irományom után valaki azt próbálja nekem bemagyarázni, hogy a csatánkénti 2-2.7k ÉP bukás az ami megfogja a karimat, és nem az, hogy akár mind a négy állatom kifekszik és este ez komolyan befolyásolja a ténykedésemet, no azt távolról körberöhögöm.

SZERK:
Darah, hagyd, mi vagyunk a köcsög álszent banda, össze kéne cuccolni egy szövibe, és Offs lehetne a kisköcsög, mi meg felneveljük.
Dátum: 2010.07.20. 16:42:55
Mai riportalanyunk bence614, 29-es szintű végzetúr:

-Bence, tudtál arról, hogy a 46 szinttel magasabb tesód álltal epikus ellenfélből kivert majd neked kiutalt Lélekorzó +% portya LE tulajdonsága működik a térkapuban is?
-mi, lya térkapú, oda nem megyek mert megvernek
-Szóval nem tudtál róla?
-ám nem
-Köszönöm.
Dátum: 2010.07.20. 16:31:10
Nem Egy PvP játékban úgy vagy jobb, hogy gyorsabb, tapasztaltabb és okosabb vagy. Ez nem PvP játék Kócos nem azért volna top1 V1-en mert 125-ös szintű, hanem azért, mert azonos feltételek mellett lenyomott mindenkit
Számos olyan tényező van a játékban ami alapvetően befolyásolja egy karakter fejlődését. A TGY (meg AL meg EH) nemcsak azért húzott el anno, mert összedolgozott, hanem azért, mert elhúzott szintben. A magasabb szint jobb építési potenciált jelent, ezért amikor bejött az első épületcsomag, ti azonnal kihúztátok, a többiek meg kulloghattak utánnatok, egyre nagyobb hátrányban. Most megtörténik ugyanaz mint akkor, bejött egy épületcsomag, a top szövik meg azonnal kihúzzák a tápos épületeket, és az ismét előnyt termel nekik. A probléma pedig továbbra is fennáll, a top szövik alacsonyabb tagjai üthetik a közepes szövik magas tagjait. Ezt persze el lehetett volna kerülni szinthez kötött bónuszokkal (jópár embernek van herótja a szintlépéstől, íme egy kiváló ok arra hogy szintet lépjünk még akkor is ha figyelni kell az LE/TP arányt). Most egy pár nálam alacsonyabb szintű de nagy szöviben lévő játékos, mégha gyengébb is nálam, egyszerűen fel fog jönni mellém erőben, sőt le is fog hagyni, és én még nem vagyok olyan rossz helyzetben mint egynémely első oldalas szövetség tagjai, akiknek nincs megfelelő építési potenciál a hátuk mögött. Persze dobhatom a szövimet és mehetnék egy top szövibe, de ez nem opció, "Ki a ZIB páleszát issza, vágyik annak szive vissza". Ebbe nem mennék bele mélyebben.

Itt a másodlagossal kapcsolatban az a kérdés továbbra is, hogy miért ellenzik páran. Nem optimális? De, éppen hogy optimális, mert hosszabb idő alatt mérhetően kevesebben fognak törölni, marad célpont. A játék megkívánja tőlem, hogy raboljak, lopjak, verjem össze az ellenfelemet, de az olyan károkozásból amiből nincs hasznom (nem látom a másodlagosban a kitörési pontot) arról miért ne mondhatnék le önként és dalolva?

A témában asszem kifejtettem az álláspontomat, mostmár szúrós tekintettel figyelem Miklóst és Baratyot

UI: Endyr, bocs, kissé "elragadtattam" magam az előző HSZ-ben, természetesen nem nézlek le, csak kissé furcsa számomra, hogy van aki abból próbál előnyt kovácsolni amiből érzésem szerint nem lehet, vagy olyan kis hatása van ami nem mérhető össze más komoly tápokkal.
Dátum: 2010.07.20. 15:09:50
Endyr, most csalódtam. Látod, ezért ellenzem hevesen minden esetben, hogy a top beleszóljon a játék egészét érintő változtatásokba, bár most Kócos a kellemes meglepetés.

Vegyük a te verziódat, miszerint napi többszöri porig alázással meg kell akadályozni, hogy a környezetem fejlődjön. A gyengécske TÖ-m a szintemen több mint 600-al több mint a szintem leggyengébbje. Ő az én ellenfelem? Ha már optimalizálás, naná hogy a leggyengébbet üti az optimalizátor, pedig a valódi ellenfél az ott van erőben mellette, csak azt nem meri támadni, nehogy a random győzzön a végén. Tényleg a Kis Pisti az ellenfelem aki az életben nem hozza be a hozzám képest lévő hátrányát? Az elmúlt cirka egy évben én figyeltem a környezetemet, van olyan játékos akivel anno döntetlenezgettem a 40-es szintjeimen, most 600 TÖ és 1k SZÖ van köztünk. Nincs elég differenciáló tényező a játékban? Pár ezer extra sebzésen akarsz optimalizálni úgy, hogy teljesen indokolatlanul kárt okozol másnak? De fordítsuk meg az okfejtésedet: Tegyük fel, hogy van állat az ellenfelednél, te pedig kikapcsolod a másodlagosokat. Kevesebbet fogsz sebezni (igaz, többet is sebződsz, legalább 50-200-al), emiatt nem egy társad tudja még támadni a célpontot, hanem esetleg kettő.

Idézet: Endyr - 2010.07.20. 13:56:14
nekem konkertan sokkal jobban fajna, ha ellopnak 30 kovet, mintha elajul egy allatom.

Hibás gondolatmenet, nem MINT HA, hanem ÉS, tehát "ha ellopnak 30 követ ÉS elájul egy állatom."

Amúgy te be szoktad írni szövifórumba ha kitaccsolod egy übergyenge kari állatait, hogy a többiek tápoljanak belőle? Nekem lesülne a képemről a bőr ha megtenném (háborún kívül).
Dátum: 2010.07.20. 13:46:32
Ellopsz 28 követ valakitől, beépíted vagy elvásárolod, király, én is ezt csinálom mert a szubtéri röhej, de kérlek részletezd, hogy háborún kívül mit nyersz azzal ha taccsravágod a nálad gyengébb karik állatait. Kócos javaslata ésszerű, olyan opció ami ha ki van pipálva, támadóként nem sebzel állatot. Ha akarod használod, ha akarod nem, de nem ér hátrány, sőt, ha téged nem támadnak másodlagossal, még nyersz is vele, függetlenül attól hogy te hogy élvezkedsz mások sanyargatásán (nem szivesen lennék hangya a nagyítód mellett).

Komolyan nem értem az "ellenzék" hangadóit, mit árt nektek ez a javaslat? Mit veszíthettek vele ha nem használjátok? Az a fél óra ami szükséges a leprogramozáshoz, az fáj (kávészünet is beleértve)?
Dátum: 2010.07.20. 10:55:41
Érdekes... hozzáállás. Tehát én vagyok a tuskó, ha nem akarok a kelleténél több kárt okozni valakinek? Én 30 PP-n vagyok, nem tudok lefele ütni, de így is van elég olyan ember aki 3-500 TÖ-vel gyengébb nálam és 3-4 ezer sebzést osztok ki rájuk csatánként (dacára az alacsony TÖ-mnek). Ha elég sok ember kapcsolná ki a másodlagosait támadásnál (legalább a másodlagos varázslatot meg a vari másodlagos hatását, a közelharci másodlagost meg lehet fogni vastag bőrrel), több ember merné kint hagyni az állatait, több ÉP maradna az elnyelésük miatt. Nem moralizálás, sajnos a játék olyan, hogy például a kábítós ismételhetőt a legjobban úgy éri meg csinálni, hogy max távba ütsz lefele, mert ha max távból lelátsz valakire, valszeg van annyi ÉP-je hogy kibírjon egy csatát, és valszeg lényeges TÖ és felszereléselőnyben vagy. (Nephila kb egy órája látogatott meg a kábítós miatt, 400-6000.)

Viktor, neked tudnod kéne hogy milyen, a top alól törölted Valkitor-t (52 voltál, igaz? Sharpa akkor még nem volt 70-es, ha jól emlékszem). Az akkori 50-60-as mezőny harmatgyenge volt a mostanihoz képest, nem vagyok benne biztos, hogy fel tudod mérni, mekkora kár éri az állatokat.
Dátum: 2010.07.20. 10:12:41
Nade Viktor A kemény LE-ből kifejlesztett szakim 100%-ban kiszolgálna akkor is, ha ki tudnám kapcsolni a hatását, egy opcióról van szó, nem permanens változtatásról. Hidd el, inkább erre menjen a drága programozási idő, minthogy nekiálljanak hibákat keresni a játékban, mert lehet hogy "találnak", és jön egy újabb nerf

Példával élve: Ha kimegyek a játszótérre és vesén rúgom a 8 éves Pistikét (2500 sebzést okoztál. Ktitikus sebzés!), ellopom a cukorkáit, ellopom a fagyiravalót, a biciklijét miért törjem össze? Nem több mint haszon nélküli károkozás, semmit sem nyerek vele. De ha engem kap el a 30 éves Izom Tibor a sikátorban, miközben feltörli velem a padlót, én megtaposom az iPhoneját, és az nekem elégtétel (sőt, ha jól sikerül a jobbegyenesem, ellopom a cukorkáit meg a fagyiravalóját )
Dátum: 2010.07.20. 09:14:34
Miklós!

Jelenleg V1-en a 68-as szinten a legalacsonyabb TÖ 843, a legmagasabb 1966. Ez több mint kétszeres különbség, és az SZÖ különbség lehet még drámaibb. Brutális különbségek vannak a karakterek között, és csak egyetlen szintet említettem (arról már ne is beszéljünk amikor max távból ütik az embert). Nem mindenki használna ki egy kikapcsolható másodlagost, van akinek örömérzetet okoz az állat tömegsír (bevallom, én is csak az első 20-30 kinyiffantott állat után kezdtem el sajnálni az ellenfeleimet és cseréltem le az anno 50-es szinteken brutális kataklizmát villantóra vagy negatív csapásra), azonban van egy jópár játékos akiknek nem prioritás a kelleténél nagyobbat taposni az ellenfeleken.

Egyébként Viszok, nem a sebzést akarjuk permanensen kikapcsolni, hanem kell egy lehetőség, hogy amikor én portyázom, kikapcsolhassam a másodlagosomat (sőt, a varimon lévő állatsebzést is, ha lehet). Lilám sincs, hogy mi közöd ahhoz, hogy én akarom-e szétverni más állatait támadóként, vagy sem. Védekező portyában természetesen én is ott ártok a támadómnak ahol csak lehet, ezért lett 50-es másodlagosom, ezért van 50-es lopásom, ezért használom 68-as szinten még mindig a kataklizmát, és csak dimenziókifordításra fogom lecserélni. De ne az legyen már a célom a játékban, hogy naponta kiosszak több ezres állatsebzéseket támadóként, van elég baja a gyengébbeknek így is.
Dátum: 2010.07.20. 08:38:39
Ehh, érzésem szerint a Biblia történelmi mivolta miszlikbe lett cáfolva az eddig elért tudományos eredményekkel, viszont megmarad alapvetően filozófiai műnek, és mint olyan, simán beleillik egy ilyen versenykörnyezetbe.
Dátum: 2010.07.19. 22:25:57
Az a különbség köztünk, hogy én nem azért portyázom, hogy TP-t osszak, hanem hogy raboljak és feltöltsem a kamrámat. A célpontjaim a szintemen lévő olyan játékosok akik gyengébbek nálam. Ha valakinél van "fiatal" állat, az majdnem biztosan padlózik, pedig nem is olyan sok az állatsebzésem, most még. Azok akik engem ütnek max távból nem szükségszerűen fejlődnek gyorsabban.