Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2008.11.26. 16:20:30
Úgy fest félreértettem a hsz-ed lényegét.Én azt vettem ki belőle,hogy nem jogos felháborodottan levelet írni,ha lefarmolnak valakit.Erre bátorkodtam reagálni. Amennyiben ez nem szerepelt a gondolataid között,akkor legmélyebb bocsánatkérésem!
Dátum: 2008.11.26. 15:43:34
Crimson! Képzeld magad az ő helyébe kicsit! Te is morci lennél,ha veled is pont ugyanaz történne,nem? Az meg csak az aktuális hangulat/indulat kérdése milyen hangnemben ír valaki(meg persze az alapvető műveltségé). Nálam is szakadt már el a cérna,lehet nálad is megtörtént már más esetben.Azért még nem kell mindenkit utálni. Csak ha tevékenyen rászolgál.(mondjuk a 3. levélre már lehet így reagálni)
Dátum: 2008.11.26. 15:14:35
Nem sírok,kijelentek. De ahogy elnézem az eddigi 4(!) hozzászólásodat,úgy látom a te kicsi lelkedhez közelebb áll... Na mindegy... Ha neked élmény a beszólás,légy a vendégem,szivesen meghallgatom.(Persze gondolom személyes indíttatású a dolog,elvégre úgy látom az egyik HSZedben emlegetted az egyik volt ellenséget,akivel háborúztunk. Itt valamiféle összefonódást látok... Vagy csak képzelődöm? )

A többiek érdemi hozzászólásáért hálás köszönet! 23as a szerencsém egy ideje,24000körül építettem eddig. Azzal szerintetek nem kéne kevesebb aprót találni?
Dátum: 2008.11.26. 09:19:14
A Román határ közelében dolgozom,határőr voltam,most rendőr vagyok.Román kollégáinkkal vállvetve dolgozunk,ám ők uniós támogatást kapnak fizetésükhöz. Anno ettől a lehetőségtől megszabadított bennünket egy miniszterasszony,aki szerint túl vagyunk fizetve.Az unió mint külső határának őrzését segítendő, adott volna a tényleges szolgálatot ellátó(nem tiszti) állománynak 500-1000Eurót/hó.Ám miniszterasszonyunk kicsi fülét telesusogták a magas tisztségek viselői hogy hogy nézne már az ki,ha egy dolgozó majdnem annyit keresne,mint a vezetője... Tehát hiába adna az unió,ha belpolitikai körök érdekeit sértené a szétosztása.És sajna nagyon is ez zajlik.Csak nekünk jár,mondják "fenn".Felfelé nyalunk,lefelé meg taposunk.Tökmindegy ki kormányoz,egyik sem jobb a másiknál,mindannyian ezt a gondolatmenetet követik.

Gazdaságilag mi csak piacnak kellünk,ezért torpedózzák hazánkat nap mint nap,ez tény.Érdekes módon románia felé nem kacsintgatnak ilyen téren.Nekik van termelésük,vannak bányáik,gyáraik stb... Azt nem fogják tudni lehúzni.Mi mit tudunk felmutatni? Maximum a középső ujjunkat...

Szociálisan jön a támogatás,ez tény,hatalmas lóvékat lehet lekérni e célra,de itt is a szétosztással van baj:lassan már mindenki kisebbségi,akiknek ugye havi szinten jár kb 200000FT(!!!) három-négy gyerekre.Ez nem jár a nem halmozottan hátrányos helyzetűeknek.Ez is politikai érdek(hogy bel vagy kül,azt nem tudhatjuk).Mindenesetre míg ilyen mértékű eltérések gerjesztik a feszültséget,a vezetés nyugodtan azt tesz,amit akar,senki nem fog arra figyelni mi megy a nagyoknál,ha kicsiben az orruk alá dörgölik hogy "nesztek,veszekedjetek ezen"!

Összefoglalva:az EU tagság előnyeit nem tudjuk kihasználni,mert bizonyos bennfentesek érdekeit sértené ha minden zökkenőmentesen haladna.Akkor senki nem nyerészkedhetne,élősködhetne rajtunk.A baj az emberi mentalitással van.És míg ez a szemlélet nem változik,addig itt is maradunk a breki valaga alatt.Sajnos.
Dátum: 2008.11.26. 08:20:00
Hűha! Épp vadászok... 5 vadászatból az alábbiak kerekedtek 18. szinten,helyes kvíz válasszal és 10es spektrális manipulációval:
apró mocsári féreg(115LE)
kisebb gömbpuffancs(125LE)
apró gömbpuffancs(101LE)
apró mocsári féreg(116LE)
kristálytündér(165LE)

Ha ez így folytatódik,akkor lehet hogy a 7 óriási szörnyes küldetés nem is 2 hetes,de 2 éves lesz? A hatalmasokat is több mint 2 hét alatt guberáltam össze...
Dátum: 2008.11.25. 23:53:30
Ahogy elnézem,43-tól fölfelé már igencsak belassulnak a küldetések... 3 szint... 30000LE... Nagy szavak!Továbbá nem tudom,ki lesz az a balek,akitől olyan magasságban 1500at lehet majd rabolni(15000et spájzol be).Esélyes hogy innen már csak iszonyat nehezen fog bárki is továbbjutni,nem gondoljátok?
Dátum: 2008.11.25. 08:16:22
Ha ő is rendelkezik a kivégzéssel,akkor a leírás szerint az győz,akinek magasabb.Lehet hogy neki is 10 vagy a feletti volt. Ez lehetett a probléma.
Dátum: 2008.11.25. 07:57:19
Sziasztok!

Ez a szájkarate az ingyenessé tételről egy meddő vita.Gyakorlatilag minden online játék tetemes előnyt ad azoknak,akik fizetős verzióban játszanak.Csak pár példa: travian(gyorsépítés,+10% minden erőre,szabad nyersanyagelosztás), bitefight (tápos tárgyak,plusz erő a karakternek), X-box live(bónusz tartalmak minden egyes játékhoz,letöltések,online játékmódok).Azért mert lehetővé teszik magát a játékot.
Előzőleg elmondtam,hogy mi köze van a fizetésnek a játék fennmaradásához. Ehhez csak annyit fűznék még hozzá,hogy aki az ingyenesség mellett kardoskodik,az gyakorlatilag le akarja vágni az aranytojást tojó tyúkot.Mert ugye támogatás nélkül nincs játék.Se prémium,se sima.
Az pedig,hogy néhány szinttel később lehessen a korábban fizetős tartalmat ingyen begyűjteni,megint csak oda vezetne,hogy csökkenne a támogatás:minek költsünk rá őskövet,ha 2 szint múlva anélkül is megvan? Nem,ez nem megoldás.

Mindenki a saját jól felfogott módszere mellett próbálja meg kihozni a maximumot a karakteréből.Élvezze a játékot a saját lehetőségei szerint.ÉS gondolja végig a javaslata következményeit is,mielőtt megszólal!
És legfőképpen köszönje meg Miklósnak és társainak a lehetőséget,hogy itt lehet,ingyen és bérmentve,egy remek játék felhasználójaként.Ez a megoldás!Élvezzétek a játékot,úgy,ahogy van!
Dátum: 2008.11.24. 10:15:24
Kedves Sir Ny!
Elolvastam a hozzászólásaidat,és arra jutottam,hogy kevés élettapasztalattal rendelkezel.(vagy nagyon irigy vagy...)Hogy miért? Mert nem vagy képes felfogni,hogy semmi sincs ingyen!Jelen esetben pénzbe kerül a szerver fenn- és karbantartása,pénzbe kerül a programozókat és fejlesztőket fizetni,mint ahogy ezt már mások is elmondták előttem. Amennyiben nem térül meg a fenntartás,vége a játéknak,villany lekapcs,por száll a szerverre.Olyan nehéz azt felfogni,hogy valakinek muszály fizetnie a játékért,hogy egyáltalán folytatódhasson? Mi,a prémiumosok és őskő-felhasználók vagyunk azok,akik miatt a hozzád hasonlóan gondolkodó,mindent ingyen akaró játékosok is játszhatnak.Akkor hadd ne legyen már bűn,hogy mi a támogatásunkért kapunk ellenszolgáltatást is!
Szinházban sem kapsz az ingyenjegyre saját díszpáholyt(ha már ennyire szereted a hasonlatokat)!
Ez a valóság,fogadd el.Légy hálás a Beholdernek,hogy játszhatsz ingyen is,és ne emeld fel a hangod azok ellen,akik ezt lehetővé teszik! Van egy örökbecsű mondás nálunk a rendőrségen,amit ajánlok figyelmedbe: ha nem tetszik,le lehet szerelni,van helyetted jelentkező bőven!
Elnézést,ha kicsit durvának tünik a hangnem,de nem szeretem,ha érdemtelenek ócsárolnak olyat,aki/ami nem érdemli meg.

U.I.:Kicsit álszent dolognak tartom,amit művelsz,hiszen karaktered szövetségében is van prémiumos versenyző.Nekik miért nem mondod el hogy mekkora aljas szemetek,amiért használják az előnyüket?Miért vagy velük,ha midenki csal,aki kövezik?Vagy ez csak azokra vonatkozik,akik ellened használják...?
Dátum: 2008.11.24. 08:26:30
Köszi a választ,erre nem is gondoltam,meg fogom figyelni a dolgot.(bár nem vagyok 100%-ig biztos benne hogy ez a megoldás a jelenségre,mert kb 20 vadászattal azelőtt volt az utolsó sikeres befogásom.)
Dátum: 2008.11.24. 01:38:47
Szépjóestét mindenkinek!

Ezt a verziót még nem láttam itt említve,ezért beírom: legutóbbi vadászatomra nem kaptam kvízkérdést, DE a helyes válaszért járó 10% meg van említve.Pedig azt valószinűleg észrevettem volna, ha válaszolok valamire,illetve ha előzőleg szakítottam volna meg vadászatot(amit nem tettem)... Remélem nem permanens a dolog,szeretem a kvízt...
Dátum: 2008.11.21. 14:09:59
Nem az a megoldás,ha a kvízt kiveszik,hölgyek-urak! Az már inkább,ha a kvízt a játékosok kezéből veszik ki! Ne írhassanak a játékosok kérdéseket,akkor nem lesz vita a sokak szerint bődületesen buta kérdések miatt,nem lesz szájtépés a helyesírási hibák miatt és sorolhatnám még mi mindentől szabadulnánk meg e módon! A kérdéseket így is ritkán lehet feltenni,az ellentételezésük hiánya nemigen fog senkit sem padlóra tenni. Ha a szervezők-tervezők-vezetők kézbevennék ezt a kvízkérdés írást,akkor talán mindenki egyenlő eséllyel indulhatna,nem kellene napról napra a kritériumokra emlékeztetni az embereket.Ehhez a verzióhoz mit szóltok?
Dátum: 2008.11.21. 01:34:56
Amit most kaptam,a kvíz olimpián:

Elbír-e egy fecske egy tököt? (gyalog-galopp)
Igen/Nem/európai vagy afrikai/nem tudom -- Ilyen hülye válaszokat!Nem mindenki látta a filmet.

Hol halt meg Vak Bottyán?
Bocs,de nem vágom fejből a történelem összes alakjának életrajzát,főleg nem egy nem túl sűrűn emlegetett hadvezérét! Érdektelen lexikális tudás!

Kit alakított Tom Felton a Harry Potter filmekben?
Ha ez is a mindennapos lexikális tudás része,akkor megeszem a kalapom!

És a csúcs: Rakd sorba a szamurájkardokat hosszúságuk szerint,kezdd a legrövidebbel... És itt jött 4 japán név,amiből csak a katanát hallottam már. Ez mi,ha nem spec.???

És még ilyen gázos kérdések mellett is 45 jó válaszom volt.Rá se merek gondolni,mi lett volna,ha értelmes kérdéseket kapok ezek helyett... Na mindegy,elvégre csak játék... Idegesítő,de játék...
Dátum: 2008.11.21. 01:14:31
Én is grat a tesztverseny eredményeihez!Most írtam meg az élest,45 jó válasszal,csak azt sajnálom rettenetesen,hogy megint beleszaladtam az adatbázisban maradt szemétbe párszor.Nem lehetne legközelebb a fejlesztők által írt kérdéscsoportból a verseny? Idegesítő hogy rosszul megadott válaszlehetőségek miatt nincs esélyem sem!
Hidd el, én is baromimessze lakom a fővárostól(300km),és még dolgozom is váltásos munkarendben,eddig mégis el tudtam vonatozni a találkozóra az utóbbi 5 évben mindíg.Fajin lesz!És remélem többen is leszünk mint az előzőn.
Dátum: 2008.11.18. 19:58:04
Azt hiszem gond van a spektrális manipuláció szakértelmemmel: 10esen van,és mégsem kapok érte 10% pluszt,akárhogy számolom.Íme 2 példa:

"Folyamatosan éhezel a lélekenergiára, nincs megállás! Vadásznod kell, ha életben akarsz maradni. Zsákmányod ezúttal egy hatalmas goblin harcos. Már korábban megsebesült, ezért nem jelent kihívást (+445 lélekenergia). Most jóllaktál, de hamarosan újra éhes leszel... +12 TP A szerzett lélekenergiából 40 a helyes válaszért kapott LE."
Ha 40 a helyes válaszért jött,akkor ugyebár 400 volt az alap,amiből számolt a rendszer, és nem 5,hanem még 40 pontot kellett volna kapnom a 10es szakértelmemért.

"Folyamatosan éhezel a lélekenergiára, nincs megállás! Vadásznod kell, ha életben akarsz maradni. Zsákmányod ezúttal egy nagyobb csontváz harcos. Már korábban megsebesült, ezért nem jelent kihívást (+230 lélekenergia). Most jóllaktál, de hamarosan újra éhes leszel... +12 TP A szerzett lélekenergiából 20 a helyes válaszért kapott LE."
Ha 20LE a +10%,akkor 200 volt az alap,de akkor miért csak 10 a plusz a manipulációból???
Dátum: 2008.11.15. 19:32:00
Ha már portyázás: 16.szintű lettem,azonnal be is nézett hozzám Sardullah Sharpa kolléga,természetesen levert mint vak a poharat.Ez még nem is baj,sőt,nem is zavart.Csak az hogy ő 20. szintű. Én akárhogy próbálkozom,csak 3 szinttel tudok visszafelé ütni. Akkor most mi van? 3 vagy 4 szintet lehet lefelé? Kérdeztem őt is, azt mondja,neki simán engedi a program.Ez esetleg bug lenne?(jah,és azonnal próbáltam utána,felfelé is csak 3 szinttel mehetek,max 19re)
A probléma az állatokkal az,hogy megszerzésük nehézségéhez és költségéhez képest iszonyú könnyű elveszteni őket.Az a küldetés például,hogy öld meg valaki állatát,óvatosan fogalmazva is aljasság.Van aki napokat,sőt,heteket tölt egy befogással,aztán jön 2-3 agyas ,akik egymást segítve másodlagos támadással két nap alatt megölik szegényt,mert folyamatosan ütik. Hiába gyógyítok fél óra alatt 3-4-5 pontot (többet szerintem senki nem tesz erre a szakértelemre),ha egy óvatlan pillanatban,esetleg mikor az ember nincs a gép előtt,bekap a jószág 15-20 sebzést... Ezt esetleg ki kellene küszöbölni a játékból,mert a változatosság kedvéért nagyon élményromboló.Vagy az állatszerzést vagy a gyógyításukat meg kellene könnyíteni.Vagy ha mást nem,esetleg a lélekkufár árulhatna gyógyitalt az állatoknak is.Érdekelne a ti véleményetek is ezügyben.
Dátum: 2008.11.12. 21:55:41
18:45kor portyáztam utoljára, azóta eltelt 3 óra. Minimum 1 PP-t kapnom kellett volna. Erre azt látom,hogy még mindig ugyanannyin állok (most,21:55-kor) Kérném az illetékest hogy nézzen utána,ha mód és lehetőség van rá,mert ez nagyon nem jó,főleg így háború közben...
Dátum: 2008.11.12. 19:26:31
Köszi az infókat!