Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2009.01.30. 14:38:01
Mi a flour vegyjele?
P
F
Pl
Fl

Flour,mint liszt-angolul? Javítandó!

Melyik könyvnek nem Dan Brown a szerzője?
Digitális erőd
A Da Vinci-Kód
Az abbé titkai
A megtévesztés foka

Oké hogy jó író,de nem kéne általános érvényűnek lennie az ő ismeretének... SPEC.

2008ban ki nyerte a Forma-1 konstruktőri világbajnokságát?
BMW Sauber
Ferrari
McLaren Mercedes
Renault

Na ezt már miért is kellene mindenkinek tudni? Törölni!
Dátum: 2009.01.30. 07:07:40
Én ezt nem merném kijelenteni. Később is máshogy fejleszt mindenki,és csak mégnagyobbak lesznek a statok eltérései,meghát ugye itt van az a nagyszerű random is... Egy hülye kérdés: volt egy döntetlenem még a küldetés előtt az arénában.Az beleszámít szerintetek?
Dátum: 2009.01.29. 16:42:27
Melyik csapatban játszik David Beckham 2009 márciusáig kölcsönben?
Juventus
Roma
Milan
Barcelona

Elavulhat,érdektelen és speciális...

Miböl késszül a Jagermeifter?
Víz,alkohol,cukor,kaktusz
Víz,alkohol,cukor,kukorica
Víz,alkohol,cukor,56 féle gyógynövénykivonat
Víz,alkohol,cukor, vagy más alkohol keveréséböl

Ferintem az nem meifter hanem meister.Vagy tán felypít kiffé a kérdéf feltevője? Ha közelebbről megnézte volna az üveg feliratát,látta volna hogy az egy cirádás S betű...Vagy már üres volt az üveg,azért lett elírva a "készül" is ?
Javítandó.
Dátum: 2009.01.29. 16:34:22
Idézet: winnie - 2009.01.29. 10:16:11
Idézet: Endyr - 2009.01.29. 09:34:29
Na ez a vegyel targyat a kincseskamrabol jo nagy okorseg lett kuldetesnek. Foleg az orul neki, aki mar elkoltotte az osszes kincspontjat es mondjuk nagy letszamu szoviben van (igy par honap mire eselye lesz vmire is)

kellene ennek is vmi alternativa


ez az. alternatívát annak a küldetésnek, ami túl nehéz pár embernek. PÁR karakternek.

hány karakter miatt is kéne az alternatíva? a több ezerből. számoljuk meg, hogy egyáltalán hánynak van epikus tárgya. nehogy már őket sajnáljuk. nehogy már egy 70. küldetés nehézségi fokán sírjon valaki. aki előreszalad, az mindig találkozik ilyen buktatókkal. aki akarja, megoldja. aki nem topkarakter, az pedig mosolyogva.


Gratulálok a hozzászólásodhoz!Ilyen gyermeteg,kárörvendő,kicsinyes felszólalást én még nem láttam,pedig sokat fórumozom... Gyengébbek kedvéért: 1 emberért is került már be válaszopció(nem is sajnálom tőle,megérdemelte),plusz külön a nem-prémiumosok kedvéért is.Akkor erre a merőben túlnehéz küldetésre miért ne lehetne azokért,akik valamely okból nem képesek epikust ölni/licitet nyerni?

Érvek mellette:
-A szövetségek komoly hányada esetleg még ahhoz is kevés lesz belátható időn belül hogy egyáltalán leverjen egy epikus szörnyet.Pláne nem minden tagnak egyet.
-Már most is van jópár olyan játékos,aki epikus tárggyal elhasználta pontjait,és ahogy Endyr oly érthetően kifejezte,ez még a döntetlenesnél is lehet sokkal hátráltatóbb a limitált próbálkozások miatt!Gondolj bele,egy 20 tagú szövetség 20.tagjánal már egy csaknem 50000ÉP-s szörnyet kell levarrni!Ezt nem minden nap lehet megtenni...
-Hol fogják ezt teljesíteni azok,akik meg sem tudják építeni az emlékművet vagy nem tudnak majd eleget tölteni a kutakba,hogy egyáltalán próbálkozhassanak?
Hirtelen ennyi jut eszembe.
Érvek ellene: hallgatom,jöhetnek az ellenérvek.
Dátum: 2009.01.29. 06:57:25
Á, dehogy! Nem kell maradnia,tényleg túl spéci,maximálisan elismerem.Nem is ez volt a lényeg,hanem az utolsó pár sor amit írtam a szempontrendszerről.Remélem elolvassa az adminisztráció is,hátha lesz foganatja... Korfballban pedig 5.-ek lettünk,ugye?
Dátum: 2009.01.29. 00:06:01
Jajj,ne kössetek már beléjük.Igenis jó ötlet az ő verziójuk is. Ezzel megoszlik a szerver népessége,és nem üres LE-rabló háborúk fognak zajlani,hanem majd a későbbiekben,amikor többen lesznek részei mindkét frakciónak, nézetek közötti háborúk is lehetnek.Ne feledjük,a tápolás csak másodlagos, első a játék. Szerepjáték lenne a Végzetúr,vagy nem?. Ahhoz meg kellenek a nézőpont-különbségek! Így tényleg nem fullad egyhangúságba a játék. Ehhez mit szóltok? (Mekkora buli lesz mikor mindenki elkezdi lőni citadellával a másikat! )
Dátum: 2009.01.28. 23:54:10
Egyik kedvenc íróm Lovecraft, ezért kiállok mellette! Igenis mindenkinek tudnia kellene a választ és névről ismerni az összes démonistent,akik a Necronomiconban szerepelnek,mert ez általános tudás! Általában senki sem tudja!
Csak vicceltem,tényleg állati speciális. Viszont a novellák érdekesek,ajánlom mindenkinek Az őrület hegyei című művét. Többet ér mint akármilyen WoW vagy hasonló kelekótyaság.
A kezdő soraimmal pedig arra próbálok rávilágítani,hogy ami másnak "szemét" ,az egyeseknek lehet arany is.Szükség lenne egy konkrét mércére,amivel meg lehetne határozni,hogy melyik téma ált. műv. és melyik esik ezen kivül.
Dátum: 2009.01.28. 17:34:17
Lanmandragoran-nak igaza van már megint,ide is bevésem,hátha Hatsepszutnak is szemet szúr valamelyik kedves kérdés(az olimpiai szeretetcsomagból valók mindannyian):

Melyik ezek közül a vörösbor?
Sauvignon Blanc
Irsai Olivér
Kéknyelű
Kadarka

Szerintem kevés a borász köztünk(Bocs Titusz! ),sok a fiatal,alkoholokat inkább a kocsmában kellene kitárgyalni! Ugyanez vonatkozik az idióta whiskey-s kérdésekre is!

Melyik évtől számítják a magfizika kezdetét?
1901
1931
1911
1921

Melyik évtől számítják annak a hülyeségét,aki ilyet kérdez?


Melyik írónk írt "Két kecske" címmel vadászélményeiről?
Széchenyi Zsigmond
Széchenyi István
Kittenberger Kálmán
Molnár Gábor

Ez ma már sajnos nem általános műveltség.(De törölni nem kell,hadd tanuljanak az ifjak)


A balszerencsésnek tartott 13-ast hagyományosan a FIA nem adja ki a Forma 1-ben. De volt 2 kivétel. Melyik év volt?
1992 és 1993
1980 és 1983
1963 és 1976
1985 és 1996

SPEC,törölni!

Milyen motorral versenyzik Max Biaggi? (Superbike)
Yamaha
Honda
Suzuki
Ducati

SPEC,törölni!
Dátum: 2009.01.28. 17:27:35
Én sem azt mondtam az említett kérdésekre hogy törölni,csak ma már nem esnek bele az általános műveltség fogalmába.Gondot nem okozott,mert én még olvastam vadásznaplókat és utikönyveket a " Nagy Utazóktól"(a nemzeti parkot meg wiki barátnőm megsúgta... ). Ma viszont már lassan könyvből olvasni se tudnak a fiatalok. Ami meg mégrosszabb:nem is akarnak.Viszont azon nem lepődöm meg,ha esetleg speciálisnak jelölik.Ezt hozza a modern világ...
Dátum: 2009.01.28. 07:11:18
Melyik ezek közül a vörösbor?
Sauvignon Blanc
Irsai Olivér
Kéknyelű
Kadarka
Szerintem kevés a borász köztünk(Bocs Titusz! ),sok a fiatal,alkoholokat inkább a kocsmában kellene kitárgyalni! Ugyanez vonatkozik az idióta whiskey-s kérdésekre is!

Melyik évtől számítják a magfizika kezdetét?
1901
1931
1911
1921
Melyik évtől számítják annak a hülyeségét,aki ilyet kérdez?


Melyik írónk írt "Két kecske" címmel vadászélményeiről?
Széchenyi Zsigmond
Széchenyi István
Kittenberger Kálmán
Molnár Gábor
Ez ma már sajnos nem általános műveltség.


A balszerencsésnek tartott 13-ast hagyományosan a FIA nem adja ki a Forma 1-ben. De volt 2 kivétel. Melyik év volt?
1992 és 1993
1980 és 1983
1963 és 1976
1985 és 1996
SPEC,törölni!

Milyen motorral versenyzik Max Biaggi? (Superbike)
Yamaha
Honda
Suzuki
Ducati
SPEC,törölni!


Melyik országban található az Etosha nemzeti park?
Kenya
Namíbia
Kamerun
Angola
Ált. műveltség,mi? Peeersze...


És sorolhatnám még tovább a szemetet,ami olimpiai kérdések formájában potyog ránk... Lehetőleg ne jöjjön senki azzal,hogy ki lehet guglizni! Ez a verseny nem arról szól,hogy tudok e keresni vagy sem.
Dátum: 2009.01.26. 17:54:33
Mi a neve a televízió képernyőjéről is jól ismert cseh mesehősnek, Rumcájsznak feleségét?

Manka
Panni
Panka
Márta

A kérdés okés,klasszikus,valóban. De a kérdező kicsit lassan írhatta a kérdést,mert a végére elfelejtette hogy hogy is fogott hozzá... (Mi a neve->feleségét)
Javítandó.
Dátum: 2009.01.26. 16:43:34
Nos,ma megint állati mókás kérdéseket kaptam:

A végzetúr háromra van-e előregisztráció?
Még nem ilyen fejlett a technika
Nem
Igen
Nem tudok róla

Tudtommal csak egy Végzetúr játék van és azon belül több világ. És még ha a harmadik világra is gondolt a kérdező,akkor is hipp-hopp elavuló kérdés.Lehetne törölni?


Mikor született Péter Szabó Szilvia?
1990.02.10.
1982.09.09.
1981.12.20.
1998.10.14.

Imádnivaló kérdés nemde? Celebekről mindent kell tudni,vagy megint én vagyok a sötét agyilag? Túl speciális! /Abba most inkább nem is kötök bele,hogy lehet ilyen néven még pár lakosa hazánknak és kétlem hogy egyszerre születtek!/

Mennyi 1+1+1+1?
1
2
4
3

No comment!

Hány nap mulva lesz a világ vége?
mával is eggyel kevesebb
250069800
598752632985469
1256988

Elmés,nagyon elmés!

Miből ál vortex?
lélekenergiából
galektikből
fémből
szellemekből

Helyesírási katasztrófa!

És következzék a nap különdíjasa:

Melyik játékot szeretem?
Végzetur
Gladiatus
Egyik sem ------> szerinte
Bitefight

Engedelmetekkel kicsit modortalan leszek,mert nagyon felhúztam magam: AKKOR MI A FRANCNAK ÍRSZ ILYEN ELXXXTT KÉRDÉSEKET TE SZERENCSÉTLEN?ÉS MIT KERESEL MÉG ITT EGYÁLTALÁN? Ülj le a földre és bámuld a falat,az a nekedvaló!
Na az ilyeneket kellene eltiltani a kérdésektől! Törlést,könyörgöm!
Dátum: 2009.01.22. 17:31:46
És azt figyeltétek,hogy a kivégzés növeli a szerzett LE-t?Méghozzá azzal arányosan,ahányszoros a különbség az áldozat és a kivitelező kivégzése között?Kaptam rá utalást az illetékestől,hogy ez lehet,ismétlem: LEHET hogy felkerül majd a szakértelem kiírásába. Ez viszont azt bizonyítja hogy valóban módosítja a zsákmányt.
Dátum: 2009.01.22. 16:55:58
Melyik a legjobb apróvadra vadászó kutya?
tacskó
pointer --->X
jagdterrier
magyar vizsla

Ha a vadászat is kötelező ismeret lett meg a kutyatenyésztés is,akkor én agymosást kaptam tegnap óta!


Melyik a nem illik a sorba?
Mágus
Druida
Varázsló
Lovag--->X
Ez szerintem kakukktolyás-rendszer és ráadásul más szempontok alapján értékelve más a válasz is.(pl. ha azt nézzük,a MAGUS szerepjátékban vannak mágusok,varázslók mint külön kaszt és lovagok is.Itt már bukik a kérdés)

Mi Naruto nagy álma? Az hogy...
legyőzze Sakurát.
tanulhasson.
Hokage lehessen.
sok pénze legyen.

Hmmmm.... Visszakérdezek: Mi az én nagy álmom? Egyenlő eséllyel válaszolnak arra is ugyanannyian jól...


Melyik csapat nyert 1965-ben VVK kupát?
Ferencvárosi Torna Club
Fc Barcelona
Juventus Fc
Videoton Fc

Szerinted, Gau? Ez ugye nem történelmi?

Az OKAMI című játéknak mi a főszereplője?
Egy szamuráj
Egy medve
Egy ember
Egy farkas

A szamuráj nem ember? És különben is! Túl spec.

Hány olimpiai aranyérmet nyert Magyarország labdarúgásban?
Egyet.
Hármat.
Kettőt.
Egyet sem.

Mai napig,vagy az előző évszázadban vagy mikor? Ez meg keményen statisztikai adat,nem hinném hogy tudni kéne mindenkinek a teljes éremtáblázatot országra,évre,főre lebontva.... Gau?

Mi Naruto saját fejlesztésű jutsuja (teknikája) ?
Hengen no Jutsu (átváltozás teknika)
Kage Bunshin no Jutsu (árnyék klón teknika)
Fouton Rasen-Shuriken --->X
Rasengan

Nálam is beesett,látom nem én voltam az első szerencsés...

2009.02.09 milyen nap lesz ?
szerda
vasárnap
kedd
hétfő

Elmés,nagyon elmés. És cirka 18 nap múlva el is fog avulni. Törölhető.
Dátum: 2009.01.22. 06:58:23
Kedves Gau! Még mindig ugyanazt szajkózod mondanivalóddal: a sporttörténelem fontos... A sporttörténelem fontos... Ez ebben a formában butaság.Eltelik pár év és minden rekordot megdönt valaki.Eltelik megint pár év,és a kutya sem fog emlékezni a 3 generációval ezelőtti rekorderre.Ezek alapján felesleges az általad elvárt tudást még csak részben is elsajátítani,mert hipp-hopp elavul.A mai világ alapvető műveltsége nem tartalmazza a sportok ismeretét ilyen mélységekig,mivel annyi de annyi sport van,melyek mindenkinek elérhetőek,hogy értelmetlen és súlyosan diszkriminatív lenne akármelyiket is kiemelni.Ha a játékosok nagyrésze kilövi a sportkérdéseket,az azért van,mert valószinűleg többségük nem konpetens abban a sportban.Akkor meg talán nem kellene erőltetni...
És a kvíz sem arról szólna ebben a játékban alapból,hogy veszettül guglizok,mert lövésem sincs miről beszél a kérdező,hanem saját kútfőből próbálok válaszolni a kapott kérdésre,válaszolok,és ha érdekelt a helyes válasz,utánanézek.Ha nem,akkor megyek tovább,hátha jön valami,amire a saját értékrendem szerint érdemes odafigyelni.Szóval a keresgélős javaslatod sem túl járható út.Pláne nem a kvíz olimpián!
Dátum: 2009.01.22. 06:37:10
Várj türelemmel,lehet hogy csak 100 vadászat múlva kapod meg a következő állatot,lehet hogy a következő már az lesz.A Random majd szabályozza.

Az előttem szólókhoz csatlakozva: nálunk sem támadható a fél ellenséges klán,de a nevüket hozza a lista és ők vissza is tudnak ütni.Még arra is,aki nálunk épp csak kijött a 15%ból!Kezd nagyon nem vicces lenni! És ahogy elnézem ez nem mindenkinél probléma,csak néhány embert szivat így a gép,de ezzel háborúkat lehet elbukni.Utánanéznétek? Köszi!
Dátum: 2009.01.21. 20:01:19
Mit lehet tanulni egy tragikus( és megkérdőjelezhetően józan állapotban történt) autóbaleset áldozatává vált futó történetéből? És legfőképpen:mi köze ennek a témához,melyről beszélünk?
Semmi a világon! A lényeg: a labdarúgás nem alapvető és követelendő műveltségi témakör.Egy sport sem az.Senkit nem lehet kötelezni arra,hogy bevágja egy sport történetét(még akkor sem,ha kis hazánk sarjai tudtak benne nagyot alkotni),ha már a gondolatától is a hideg rázza ki. Arról nem is beszélve,hogy sporttörténelem tantárgy tudtommal nincs is az alapvető tanulmányok között.Csak fizikai mozgást célzó testnevelés.Az meg nem ugyanaz.Idézném a kvízkérdések feltevésének szabályait:
"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)."
A foci is ugyanolyan spéci,mint a képregények:van aki nézi van aki nem.Tartom magam olyan intelligensnek,hogy utánanézzek a kérdéseknek,mégis,továbbra is azt mondom hogy a kérdés nem való az adatbázisba!És nem vagyok egyedül!
Dátum: 2009.01.21. 18:35:51
Idézet: Gau84 - 2009.01.21. 18:12:23
Idézet: masterv - 2009.01.21. 18:05:11
Az első 1930-ban megrendezett labdarúgó világbajnokságon hány európai csapat vett részt?
4
5
egy sem
8
Nem voltam ott,sőt,szerintem egyikünk sem,és szerintem ez a kérdés mélységesen kimeríti a speciális fogalmát.Törölni való!


No azért álljunk csak meg itt! Akár ott voltál, akár nem, ezt tudnod illik, de a minimum, hogy utánanézel. Ez nem épp azonos kategória a "hol játszik Béla?" típusú kérdésekkel, ez speciel Sporttörténelmi kérdés. És igen, ezeket akár szereted a sportot akár nem, szépen megkeresed és utánanézel rosszabb esetben, ugyanis az sporttörténelem az általános műveltség szerves része. Ha gondolod, szívesen elmagyarázom miért, de szívből remélem, hogy szükségtelen.


Megkerestem,helyesen válaszoltam,de ez a kérdés akkoris kukába való,mivel semmiféle köze sincs az alapvető műveltséghez.A labdarúgás csak egy sport.Mint olyan pedig soha és senkire nézve nem lehet kötelező az ismerete,főleg nem a kérdésben említett időtávlatból.Az,hogy első VB volt,lényegtelen.Ennyi erővel mindenkinek tudnia kellene azt is,hogy az első Forma-1ben hány vagy milyen csapatok indultak vagy hány és milyen nemzetiségű pókerjátékos volt az éllovasok közt az első póker VB-n,esetleg milyen volt az első tabella Wimbledonban stb... (Ezeket csak azért emeltem ki,mert legalább annyian nézik-figyelik ezt a sportot mint a focit,de számtalan más példát hozhatnánk még fel.)
De nem haragszom.A goromba hangvételért sem.Szavaid alapján elfogult vagy,ergo: vagy futballal foglalkozol,vagy te tetted fel a kérdést. És ha nem tetszik a kifejtés,akkor tényleg magyarázd el,mert nem értem,mi ebben a korszakalkotóan közismertségre kötelezett dolog,amiért akár csak érdemes is lenne tudni.
Dátum: 2009.01.21. 18:07:17
Ezt a kvíz topikba kéne írni!
Dátum: 2009.01.21. 18:05:11
Az első 1930-ban megrendezett labdarúgó világbajnokságon hány európai csapat vett részt?
4
5
egy sem
8
Nem voltam ott,sőt,szerintem egyikünk sem,és szerintem ez a kérdés mélységesen kimeríti a speciális fogalmát.Törölni való!

2008 Karácsonyán melyik film ment a tévében az alábbiak közül?
Nekem 8
Holtak Földje
Télapu
nem is ment semmilyen film

Az enyémben speciel semmi sem,mert a családdal voltam,nem tévéztünk.Gondolom másik emberében mehetett a Holtak Földje is meg a többi is,attól függően,milyen műholdas,kábeles vagy egyéb csatornát nézett.Menthetetlenül érdektelen,rettenet buta kérdés,kérném törölni!

Mikor küzdhetsz a fertőzés ellen a végzetúr nemű online játékban?
ha beteg vagy
szintlépés előtt(24 órán keresztül)
szintlépés után(24 órán keresztül)
soha

Ha már a címet írod,legyen nagybetű,és mivel ez a neve a játéknak,ezért talán a "neme" is javításra szorul.(Azt csak zárójelesen említem,hogy honnan tudhatná ezt egy első szintű,épp csak regisztrált zöldfülű?)