Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Egyelőre még csak 4es... Azt nem mondtuk hogy kicsik vagyunk,sőt visszaolvasva megláthatod azt a pontot is,ahol már nem mi voltunk a téma,hanem a farmolás ténye maga és a kis szövetségek viszonya.
Anarchista punkok? Ez tetszik! Pedig már azt hittem kinőttem belőle!
De tényleg,hová eljutottunk alig két nap alatt!Hihetetlen! Remélem élvezte minden résztvevő,legalább annyira mint én.Íme,srácok,így kell felkavarni az állóvizet egy kicsit.Lássátok be,kellett már egy kis változatosság az életbe...Mostmár viszont ideje lapozni.A következő alkalomig legalábbis...

Szépjóestét mindenkinek!
Ezt jól esett elolvasni,szívemből szóltál,Solaris. Viszont foganatra ne számíts,mert aki farmer,az úgyis ellened szól,nem mereng el a "mi lenne ha"-n. Mi már megtettük az első pár lépést afelé hogy elutasítsuk a betokosodott nézeteket,amiket sokan(akár nagyobbak,akár kisebbek) vallanak.Ez is szúrja gondolom pár ember szemét.
Ez a beszélgetés nagyon elment személyes irányba.Te is kaptál a csapásból,vagy egyszerűen csak feltűnési viszketegségben szenvedsz,amiért íly hevesen támadsz minket? És a lényeg:mi jogosít fel téged arra,hogy gúnyolódj velem egy nyilvános topikban?Én egész mostanáig tartottam magam a kulturált kommunikációhoz,és még a nyilvánvaló hülyeségeidet sem illettem jelzőkkel,nemhogy a személyedet.Kapj a fejedhez,barátom! Ha ilyen irányban kivánsz tovahaladni,akkor azt személyes üzenetben tedd meg,akkor nyugodtan tudok válaszolni topik szétoffolás nélkül is.

A hozzászólás többi részéről:
Te csak a kiragadott sorokkal takarózol! Ellentmondás? Hol keveredtem bele?Fix a véleményem!Nem bosszúból használtuk,hanem elrettentésként.
Ez a részleteket kiemelés pedig,amit művelsz, a való életben perek százainak szolgáltatott már alapot.Ne szavakat ragadj ki,hanem az egész mondatot.Vagy az már nem felel meg a szájízednek?Sehol egy szóval nem mondtam sem én sem pedig szövetségeseim,hogy bajunk van a Citadella használóival!Sőt!Ha nem tűnt volna fel,erre bátorítottunk mindenkit!Akár velünk,akár ellenünk.Amit elértünk vele,az legyen a mi dolgunk,hidd el hogy megbirkózunk vele.A farmolást pedig mereven elutasítom még most is.NEM AZT ÍRTAM AMIT TE KIEMELÉSSEL ALKOTTÁL BELŐLE!Nyomatékosan kijelentettem,hogy nem támadunk zsinórban.De gondolom te jobban tudod azt is,hogy én mit akarok mondani...
Idézet: Szedah - 2009.02.10. 14:23:09

A játék lényege az erőforrásokból való fejlődés, melynek egy -jókora- részét a többiektől lehet -kell- megszerezni.
Farmolás: Stratégiailag helyes -erkölcsileg megkérdőjelezhető- döntés, több bejáratott gyengébb ellenféltől biztos erőforrás nyerése. Vagyis 5 kisebb győzelem 3 nap alatt többet hoz a konyhára, mint egy nagyobb kockázat két hét alatt.
"...túllihegett erkölcsi és morális okoskodás..."
Ez alapján egy szavad nem lehet a farmolás ellen.

A Citadella viszont semmilyen előnnyel nem jár a használójának, csak az ellenfelet szivatja az esetek nagy részében.


1.: A farmolás a legundorítóbb dolog az összes játékban.Aki nem képes saját erejéből eljutni a céljáig,az megérdemli a bukást.Mi nem gázolunk át másokon, mindig adtunk időt a levegővételhez,senkit nem támadtunk meg 2X zsinórban,mióta a szövetség tagja vagyok.Aki megteszi,az más aljasságra is képes,mivel semmibe nem nézi a más teljesítményét/szórakozását/játékát. Aki farmol,annak a gondolkodásmenete nem terjed túl az egóján.(ÉN MINDENKI ELŐTT!MÁSOK LE VANNAK EJTVE...)
2.: A párhuzamot nem értem a citadella és a farmolás között... Semmi köze egymáshoz a kettőnek.Még megérteném,ha győzelem kicsikarásához használtuk volna.De nem.
3.: A csapás tényleg nem jár előnnyel?Hmmm...Ha minden támadó kap az arcába 30000büntit,az kellőképp megerősítheti őket abban a hitben,hogy nem kell újra próbálkozni,mert a yereség maximum a károkat fedezi!Ezek szerint viszont tényleg megéri használni legkisebbtől a legnagyobbig mindenkinek.Az,hogy ez miképp befolyásolja a háborúk menetét?Érdekesen.A top szövetségek beleuntak,mint ahogy sokan mások is,őket nem fenyegeti még csak a veszélye sem,hogy beleszaladjanak egy ilyenbe. Akik meg ész nélkül hadakoznak,azok viseljék a következményeit! Ne feledjétek:mindíg jöhet szembe egy váratlan pofon!
Butaságot mondtál.Eddig is lehetett volna használni,mégse tette senki.Ha meg elkezdenek dobálózni vele,ám legyen.Azért van.A készítők is azért tették be gondolom,hogy a szövetségek egymást lassítsák vele.Csak éppen nem érte el a kívánt célt,mert senki nem merte használni mindenféle túllihegett erkölcsi és morális okoskodás miatt.Ez úgy baromság ahogy van.(Akkor talán kezdjen el az a pár tízezer ember tiltakozni,akik teszemazt Traviant játszanak,hogy onnan meg a katapultokat tegyék tiltottá? Ugyanmár...) Használja mindenki nyugodt szívvel,játékelem.
De azért Miklós nézőpontjára kiváncsi lennék,ő hogy látja a dolgot és szerinte mire kellene használni,mi volt a célja az épületnek,ha nem ez?
Emberségről beszélni egy névtelenségről szóló internetes játékban? Az nem ide tartozik!Személyesen,két sör mellett szivesen elvitázom róla,de ITT aztán semmi értelme.Majd a Találkozón sor kerülhet rá.
(A hetente farmolók elleni unszimpátiáddal viszont egyetértek...)
December közepén kaptunk egyet,valamelyik smaragd klántól.(ha megtalálom a nevüket majd beollózom ide) A vezetőink leültek és megbeszélték a dolgot,majd baráti kézfogással elváltak útjaink.Nem egyből "GrRRR!Meg lesztek XXXpatva!!!" stílusú levéllel kezdtünk,pedig ugyanígy kaptuk,minden jel nélkül,és mégis sikerült megbeszélni.Megértettük az álláspontjukat.Azóta sem harcoltunk velük.
Mit ehh, Gau? Erről az egy fenyegetésről tudok,azért mondtam.Nem kell ám egyből plafonon lenni! Kocos kérdezett,én válaszoltam. És igen,a levél a citadellatámadás után jött,benne is van a szövegében.
Ugyanebben a topikban, a 166.számú hozzászólásomban megtalálod a levelet,ami saját bevallás szerint is fenyegetés volt.
Dátum: 2009.02.10. 08:15:19
Magyarország hányadik lett az éremtáblázaton Pekingben?
21
25
19
16

Ennyire nem kéne belemenni a részletekbe! Spec!
Dátum: 2009.02.10. 03:42:41
Mennyi az eredmény: 5+5x2= ?
5
nem lehet kiszámolni
15--->!
20

Két lehetséges válasz is van erre az ostoba kérdésre. Azonnali törlést igényel.
Olyan régen szólaltam már meg,hogy nem birom megállni... Varaszlo! Én még most is szivesen harcolok veled!

Viszont a lényeg,hogy nézőponttól függetlenül megtörtént a dolog.Ki így ,ki úgy reagálja le. Ha egy "pofánvertek,szólok anyukámnak" stílusú válaszsorozat következik,az minősíti majd csak igazán a "családot". Mi megoldottuk társak és fenyegetőzés nélkül anno. És még csak véletlenül se merüljön fel bennetek,hölgyek-urak,hogy sírunk-rívunk.Csak gondoltuk érdemes az eseményeket a nagyközönség elé tárni,hogy mindenki levonja a konzekvenciát saját szájíze szerint!
Nem vagyunk kicsi és esendő szövetség,ahogy társam is megfogalmazta,mégis próbálkoztak a "befarmolásunkkal". (de hülye szó) Mi pedig megtettük,ami tőlünk tellett,minden JÁTÉKBAN MEGENGEDETT ESZKÖZT bevetve.Én személy szerint küldtem magyarázatot is,de süket fülekre talált.Végül is mindegy,de adtam a kultúrának is egy esélyt.Emelt fővel és kivont karddal várjuk és viseljük a következményeket!
Mint például ezt a levélkét:

Szia!!

Nos ez övön aluli ütés volt...kérhettetek volna extra heteket ha kapituláltok...ezen még el is gondolkodtunk volna......
Minket is farmolnak nagy szövik...de ilyen eszünkbe nem jutott volna...szégyen rátok nézve!! (mi is nem egyszer kértünk ilyet......ez a módja...)


Két lehetőségetek van:

1. ÁLLANDÓ FARM SZÖVETSÉGGÉ FOGTOK VÁLNI A SZÁMUNKRA!!!!

2. Most kapituláltok és kaptok 2 hét extra békét!!!
******************************************

Mint tudjátok a Citadellarács tagjai vagyunk..........amint plusszban lesz a kuatatok azonnal rátok fogjuk küldeni a citadellarács többi tagját is!!!
Ez tényleges fenyegetésnek szánom..és véghez is visszük ha azonnal nem kapituláltok!!!

És ha ezt még egyszer megteszitek.......garantálom hogy rajtatok kívül kevés célpontunk lesz ezt ÍGÉREM!!!!
(csak az extra béke heteket fogadjuk el......de építhetitek a béke csarnokát is az égig!!)

Ez az utolsó lehetőség hogy válasszatok......2 órátok van a válaszra!!!

Skandar Graun
Harcos Pap

Íme egy válasz,(megint csak tőlem,a többiek nevében még mindíg nem beszélek):
Remélem még 2 órán belül van...
És akkor most ki a gyerekes?
Idézet: Kocos - 2009.02.09. 20:27:04


Nem baratom. A kicsinyes bosszu az, amikor a kis szovi a ha mar elvisz 15K-t akkor jol megcsapom citadellaval gondolatvonalon akar mozogni. Nem az, hogy ez ellen minden epkezlab szovetseg vedekezni próbál. Hallottal mar az arányos valaszcsapas elverol? Ha valaki arculcsap és te szíven szúrod az nem önvédelem.


Az arányosság: nem hagy szabadon játszani az ellenség,én sem hagyom őt. És ők alapvetően kevesebbet is kaptak,mivel nálunk jelen esetben több játékos pár napi játéka silányult rejtőzéssé-leveretéssé,míg náluk csak annyi történt,hogy az amúgy megérdemelt zsákmányuknak találtunk is helyet hirtelen!Ezen nincs mit ragozni!
Már mindegy. Elkezdődött... Aki érez magában bármit,félelmen kívül,az csatlakozzon hozzánk,támogasson minket! Nem hagyhatjuk hogy a játékunkat pár "Nagyfiú" tönkretegye!
Ezt most nem értem,Kocos! Nem károkozásról volt szó,hanem arra gondolt a kolléga szerintem,hogy nem elég hogy nem vághat vissza a kisebbik fél,de ha megteszi,még a földig is rombolja több olyan csapat,akihez még csak köze sincs... Ebben hol van szemellenző? Nekem logikusnak tünik,hogy ez tényleg gerinctelenség és kicsinyes bosszú,cirádásan körbehalmozva mindenféle ideológiával.
Kérdés: Ha farmolást megnehezítendő/megakadályozandó alkalmazza egy szövetség a citadellát,akkor mizu a rács-tagokkal?Akkor van tartásuk lőni a kicsit? Ez nem vehető ki tisztán a leírásból.
Dátum: 2009.02.09. 13:43:38
Köszi az infót,mostmár ezt is tudom... Bár a Ground Zero sem egy egyértelmű név,mivel akár egy szórakozóhely neve is lehetne.( Mint ahogy van is ilyen pl. a Bloodlines c. pc játékban!)
Dátum: 2009.02.09. 12:26:49
Melyik városban található a Grand Zéró?
Budapest
Tokió
Moszkva
New York--->!

Hát az meg mi a manó?Aki tudja,majd súgjon nekem,mert gugli szerint egy zenekar...

Milyen nemzetiségű autómárka a Jensen Interceptor?
amerikai
német
brit--->!
spanyol

Gyakori és közismert márka... Spec...

Németül hogy van a meggyilkolni szó ?
morden
lauben
rauben
ermorden--->!

Ezek a fordításos kérdések nem tilosak?!

Melyik nem CD/DVD márka?
TDK
Maxis--->!
Philips
Maxell

Reklám + akár olyan márkájú is lehet,csak még te nem hallottál róla! Törölni!

Melyikük nem volt nehézsúlyú box világbajnok?
Lennox Lewis
Muhammad Ali
Érik Morales--->!
Mike Tyson

Túl speciális,nem közismert!

Ki festette a Guernica című festményt?
Chagall
Picasso---->!
Matisse
Modigliani

Nos,gondolom ez is szúrni fogja valakinek a szemét,mindenesetre szvsz nem közismert és nem is várható el hogy mindenki tudja annak a párezer festménynek a címét+festő nevét,akit/amit valakik híresnek tartanak...(arról nem is beszélve hogy milyen ocsmány mázolmány)

Hány tagja van a Slipknot zenekarnak?
9--->!
5
7
11

Én tudom,mert szeretem,de másik párszázezer ember azt se tudja eszik-e vagy isszák a Slipknotot,nemhogy a létszámmal tisztában legyenek. Törölni!
Dátum: 2009.02.08. 19:52:27
Hol van a Rogue River zúgója?
Klamath hegység
Cascade-hegység
Parti hegység
Columbia felföld

Mert ez ugye általános műveltség... Törölni!

Hol NEM nyomoznak a Helyszínelők (Tv műsor - CSI)?
Miami
New York
Los Angeles
Las Vegas

És akik nem néznek TV-t,esetleg korhatár alatt vannak,azok honnan tudják? Spec,törölni!

Hogy utazik először Harry Potter barátaival a Roxfort kastélyba?
Repülővel, a London International Airport 2-es termináljáról
Repülő szőnyegen, melyet Petúnia nénitől kap karácsonyra
Barátja családjának Repülő Ford Angliájával
Vonattal, a londoni King's Cross pályaudvar 9 és 3/4-ik vágányáról

Potter még mindíg nem kötelező olvasmány!Törölni!

Ki NEM volt a "Faterok motoron" c. film címszereplői között?
Tim Allen
Jack Nicholson
Martin Lawrence
John Travolta

Moziest volt nekem ez a kérdéssor... Túl speciális,aki nem látta/nem szereti az nem tudhatja! Törölni!

Melyik kotorékeb?
tacskó
uszkár
agár
vizsla

Kutyatenyésztők előnyben,másoknak spec.
Dátum: 2009.02.08. 18:32:52
Mennyi 3 négyzete?
15
6
9
33
Törölni!

Egy Smaragd-hordás végzetúr hanyadik szinten tanulhat varázslatot?
2.
Nem tanulhat
3.
4.
Jobbra nem futotta? És különben is,vehet több szinten is varázslatot.Ha az elsőre gondolt a versenyző,akkor azt meg egy 1. szintű nem tudhatja!

Mi köze George Harrisonnak a Brian élete című filmhez?
Ő volt a rendező.
A Beatles-szel együtt a film betétdalát készítették.
Ő alapította a producercéget, amely finanszírozta, és szerepelt is benne.--->!
Semmi.

Túl speciális.Láttam a filmet,de mégsem furdallt a kiváncsiság,hogy kiderítsem mi köze van hozzá a Beatles egyik tagjának. Törölni!

Hol lehet hallgatni a Szent Korona Rádiót?
TV-ben
nincs ilyen rádió
rádióban
interneten

Ez itt a reklám helye... Törölni!

Texas Hold'em pókerben a felsoroltak közül melyik a legmagasabb kombináció?
ROYAL FLUSH
HIGH CARD
DRILL
FULL HOUSE

Ha jól emlékszem,a póker is speciális tudás, továbbá lehet ezt normálisan is kiírni... Törölni.
Dátum: 2009.02.08. 17:08:41
katy pery hot n cold videoklipjében mi szerepel?
egy tanárnő
egy titkárnő
egy utcaseprő
egy mennyaszony

Gyönyörű egy valami ez... Az ilyeneket kellene eltiltani.Meg azokat is akik átengedték... Kérném törölni a kérdést!