Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2009.05.17. 10:05:00
Egy 5 és egy 3 literes kancsóval ki kell mérned 4 litert. Legkevesebb hány merítésre van szükség ?
2-->!
4
5
3

Pontatlan a kérdés feltevése,1 merítéssel szemmértékre megoldható,ha nagyon kötözködni akarok.Ha meg nem,akkor is bárhogy számolom,3 a helyes megoldás.Törlendő vagy pontosítandó!
(Az én levezetésem: 3ast merítem,átöntöm az 5be.3ast megint merítem,ismét csak az 5ösbe töltök belőle.Az 5ös megtelik,a 3asban marad 1L.5öst kiürítem,beleborítom a meglévő 1L-t majd a 3ast megmerítve feltöltöm 4re.Ez szerintem 3 merítés.)

Milyen nemzetiségű a visszavonult kapus,Fabien Barthez?
Angol
Francia
Spanyol
(még valami,amit nem jegyeztem meg)

Remélem jól írtam,mert emlékezetből írtam be a kérdést. A válasz: francia. De ki ez a fickó? Miért világhírű?Én még sohasem hallottam róla,ezért megkérdeztem jópár embert a boltban,ki lehet, de senki nem tudta... Túl speciális és érdektelen tudás.Törlendő!
Dátum: 2009.05.14. 16:25:43
Hány éves kortól lehet szavazni Ausztriában?
16
20
19
18

Azt tudom,itthon mennyitől.Ahhoz viszont baromi messze lakom az osztrák határtól,hogy akár csak hallomásból is ismerjem.Közünk meg nem sok van hozzá... Szerintem érdektelen tudás.

Mi volt a híres angol-magyar 3:6 futballmérkőzés félidei eredménye?
1:4
0:3
1:1
2:4

A 34. perc 17. másodpercének aktuális állása illetve a pálya füvének állapota esetleg nem kéne? Legendás meccs volt,tény,de ennyire talán nem kéne erőltetni.

Mi a MORMON egyház székhelye?
Orlando
Salt Lake City
Los Angeles
Minnesota

Érdektelen,speciális,törlendő!

Melyik filmben nem szerepel Rob Schneider?
Ágyő nagy ő
Csontdaráló
50 első randi
(És még valami amit elfelejtettem kimásolni)

Mindegyik gyenge középkategóriás mozi,a színész sem egy Oscar esélyes versenyző, hadd ne kelljen már minden filmográfiát bemagolni innen Hollywoodig... Törlendő!

Melyik könyvet nem Mel Odom írta?
Fejvadászok
Átváltozva
Magányos farkas
(és még egy Shadowrun könyv,amit ismét kihagytam)

Túl speciális,bár szerencsémre én szeretem a Shadowrun-t,másoknak lehet baja vele...

Melyik évben szerezte első bajnoki címét a DVSC futballcsapata?
2001
2005
1986
1994

Ez is nemzetközi ünnepnap? Gugli segítségével egyszerű,de fejből max a rajongók tudják.Túl speciális.Törlendő.
Dátum: 2009.05.08. 20:16:50
Ki nem volt Gerald Malcolm Durrell (pl. Családom és egyéb állatfajták) testvére az alábbiak közül?
Margaret Isabel Mabel Durrell
Louisa Dixie Durrell
Lawrence George Durrell
Leslie Stuart Durrell

Hmmm... Kedves nagyon okosok! Ez is közismert? Lassan már nem is írok ide semmit,mert valahogy minden,amit próbálok a szabályok szerint értékelni kivívja valaki nemtetszését. Örülök hogy ennyi nagyon művelt ember van a játékosok között.De akkor honnan a sok elXXXtt kérdés?
Dátum: 2009.05.08. 17:47:06
Elszomorító,hogy egyeseknek az a természetes,hogy egy képregény a közismert,nem pedig egy igazi embert próbáló,a világon mindenütt ismert sportesemény!Utálom a sportos kérdéseket,de azért álljon már meg a nászmenet!Azt talán illik tudni,mi létezik és mi nem,könyörgöm.Azon túl meg nem kéne egy vállrándítással elrendezni több száz-ezer ember teljesítményét,akik előtt le a kalappal,mert talán többet érnek mint az összes többi sportoló kitartása együttesen...Az,hogy te 11 évesen(loginneved alapján) nem tudod,csak egy dolog.Minthogy az is csak egy dolog,hogy szerinted közismert a film. Akkor felvilágosítalak: nem az! Sőt,mivel Ironman barátunk képregény formátumban látta meg a napvilágot,így a kvízkérdések feltevésének szabályai szerint a tilos kategóriába esik a kérdés.Mindenképpen törlendő,mert a nem sci-fi vagy mozirajongók számára pedig erősen speciális is.(Mondom ezt úgy,hogy az ő és társai képregényein nőttem fel kölyökkoromban!)
Dátum: 2009.05.08. 17:38:36
A szegedi nagykörút egyes szakaszait miért európai nagyvárosokról nevezték el (Bécs, Berlin, Brüsszel, London, Párizs, Róma)?
Ezek a városok segítettek az 1879-es nagy árvíz után az újraépítésben.
Ferenc József ötlete volt, mivel ezek voltak felesége kedvenc városai.
Ezeknek a városoknak egy jellegzetes épületének másolata található meg a nevüket viselő szakaszon.
Ezek a városok testvérvárosai Szegednek.

A szegedi lokálpatriótákon kivül miért is kéne ezt másnak tudnia kapásból? Törlendő!

Ki futotta a legtöbb leggyorsabb kört a Forma-1-ben 2008-ban?
Felipe Massa
Lewis Hamilton
Kimi Raikkonen
Fernando Alonso

Tökéletesen érdektelen lexikális hülyeség.Azonnal törlendő!

Mennyi 33 a négyzeten?
1089
1088
1099
1098

Köszi.Már úgy hiányoltam a "bonyolult matematikai összefüggéseket"... Amatőr! Kérném törölni!
Dátum: 2009.05.05. 18:38:20
A Tyrranosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona:?
Pingvin
Csirke
Bölömbika
Elefánt

Nem vezetjük a családfáját... Ennek is a kukában a helye! Törlendő!
Dátum: 2009.05.05. 16:45:49
Mennyi gólt szerzett 68 válogatottsága alatt Kocsis Sándor - az aranycsapat legendás játékosa - a Magyar Labdarúgó Válogatottban?
65-öt
75-öt
85-öt
55-öt

A világ legfontosabb ténye... Érdektelen lexikális! Törlendő!

Hány km hosszú a Hungaroring, Magyarország legmodernebb autóversenypályája?
3,963 km
4,381 km
4,835 km
5,169 km

Mint az előző,szintén törlendő!

Melyik a Hatalom kártyái kártyajáték közvetlen testvére (ugyancsak a Beholder kft a kiadó)?
Magic the Gathering
Álomfogó kártyajáték
Yu-gi-oh TCG
World of Warcraft TCG

Túl speciális a nem kártyásoknak,törlendő!

Melyik csapatnak nem volt tagja játékosként Puskás Ferenc?
Spanyol nemzeti válogatott
Real Madrid CF
Budapest Honvéd SE
Panathinaikosz

Mint az első kettő,érdektelen lexikális.Törlendő!


Malyik sportolonk nem sakkozó?
Lékó Péter
Adorján András
Erdős Viktor
Erdei Zsolt

Melyik kérdezőnk nem tud írni? Helyesírás és speciális.Törlendő!
Dátum: 2009.05.03. 12:12:20
Talmácsi Gábor az idei szezonban milyen kategoriában indul?
800 cm3
125 cm3
500 cm3
250 cm3

Melyik évben? A kategória pedig hosszú "ó"! Ezen kívül pedig atomtúlspecérdektelenésatöbbi...

Körülbelül mekkora a távolság a Föld legmagasabb és legmélyebb pontja között?
10000m
12000 m
20000 m
17000 m

Érdekes összetétel,pontos adatok híján akár a 17ezer is lehet körülbelül...

Ki volt a modern olimpiai eszme elinditója?
Juan Antonio Samaranch
Godefroy de Blonay
Demetrius Vikelas
Pierre de Coubertin*

(Ezt csak halkan:mi van ha ő is csak hallotta valakitől félfüllel,és lenyúlta az ötletet? )
Na ezt aztán mindenkinek XXXra kell tudnia.A kvíz még mindig nem arról szól,hogy ki guglizik jobban,szóval az ilyen atomspeciális mókákat lehetne hanyagolni.Törlendő!
Dátum: 2009.04.28. 07:47:57
Olimpiai szépségek:

Ha 5 fele 3 lenne, akkor mi lenne 10 harmada?
3
2
5
4

Én naív azt hittem,hogy a matematikai kerekítés szabályai szerint kell kerekíteni 3-ra.Hát nem.Csak tudnám mi visz rá valakit hogy ilyen kérdést beküldjön.Ráadásul totálisan értelmetlen,több megoldás is jó lehetne(de az is csak akkor,ha megérteném,hogy miért a 4 a jó válasz szerinte.)Így azonban törlendő!Nagyon törlendő! A kérdés feltevőjét pedig megkínálnám egy figyelmeztetéssel: ha már ennyire csillogni akarsz nagy matektudásoddal,akkor legalább annyi eszed is lehetne,hogy normális kérdést írsz!

Vergilius után ki kíséri Dantét az Isteni színjáték című művében?
Kleopátra
Hades
Beatrice
Aquinói Szent Tamás

Másik kedvencem máról.Tiszta sor,hogy kötelező volt,de könyörgöm! Ki a búsfene emlékszik minden szereplőre az összes kötelezőből.Ráadásul gugli barátom csöppet sem volt segítőkész ennél a kérdésnél.Olimpián időrabló a nem túl könyvmoly beállítottságúaknak.Maradni maradhat,mert ezerszer értelmesebb,mint a sok könyvekkel kapcsolatos egyéb kérdés nagy része,de olimpián fájt.

Akadt még némi szótárazós kérdés: "Mit jelent a dungeon szó?" címmel.Ez simán törlendő.
Továbbá beesett egy másik aranyos is az előző olimpián már említettem azt hiszem:
Hány izmot használunk a mosolygáshoz?(Akit esetleg ide dobna a google,mert nem tudja:17) Ez is hétköznapi,mindenki által ismert tény,ugye? Kérném szépen törölni!
Ehhez képest egész jól sikerült,45 jó,3ra nem maradt idő.Alakul ez idővel...
Dátum: 2009.04.25. 14:22:27
Remarque ügyében: nem emlékszem,hogy tananyag lenne,és figyelembe véve,hogy kissé(vagyis inkább nagyon) "nem mai" alkotások,amelyek a legkevésbé sem a játék célközönségének alapvetően tekinthető 15-25 éves kategóriának íródtak,ezért bátorkodtam nem egészen idevalónak titulálni.Azt pedig nem mondanám,hogy nem értek hozzá,a Nyugaton a helyzet változatlant olvastam is és filmen is megvan.
Az okés,hogy sci-fi és fantasy a Beho profilja,de ez egy általános műveltségi kvízrendszer lenne,nem? Abban pedig Darren Shan ír művész vámpírregényei nagyon nem foglalnak el előkelő helyet.Ha csak az érdekelne,hogy tudom-e a helyes választ a 10%ért,felőlem akár maradhatna is.De mivel nem ez motivál,ezért úgy értékelek,hogy a teljes játékoskör feltételezett tudását(fórum és kérdések alapján) figyelembe veszem. Ebbéli megfigyeléseim szerint pedig igenis speciális.Aki nem ért egyet,lelke rajta.Szerintem az.Majd Hatsepszut eldönti,hogy érdemes e bent hagyni.
Dátum: 2009.04.25. 13:52:02
Mely szereplő nem tűnt fel valamilyen formában a Csillagok Háborúja filmek mind a hat epizódjában?
C-3PO
Anakin Skywalker
Yoda
Obi-Wan Kenobi

Aki meg nem látta az összes eddigi filmet,az műveletlen tahó,ugyebár... Speciális,de ha mégis bennmaradna,akkor laikusoknak: Yoda a helyes válasz.

Melyik könyvet nem Remarque írta?
Éjszaka Liszabonban
Szeresd felebarátodat
Üvöltő szelek
Nyugaton a helyzet változatlan

Érdektelen lexikális tudás.Törlendő.

Milánóban két "A" ligás focicsapat van. Melyek ezek?
Lazio, Internazionale
AC. Milan, Internazionale
FC. Milan, Lazio
Internazionale, FC. Milan

Foci,hasonló válaszok,érdektelen,speciális.Ragozzam még? Törlendő!


A játékban miért kapsz egy mentort a kezdésnél ?
Csak poénból.
Hogy ne legyél egyedül.
Hogy hátráltasson.
Hogy segítsen a kezdésnél.

Hülye válaszok.Törlendő.

Matematikában mi a deriválás inverz művelete?
Komplex-é alakítás
Mátrix szorzás
Arcus cosinus képzés
Integrálás!

Jelölt megoldás,törlendő!


Milyen származású Darren Shan?
olasz
kínai
francia
ír

Akármennyire is szeretné valaki,ez még mindíg nem általános tudás.Sőt.Erősen speciális! Törlendő!


Az események manü alatt kapsz üzenetet,hogy a mai napon találtál kiéget követ milyen színű jel van elötte?
Sárga!
Kék!
Piros!
Zöld

Menü,előtte
.Maga a kérdés pedig szánalmas.Az ilyen jellegű kérdések feltevőit eltiltanám,főleg,ha nem először kérdeznek ilyen baromságot.Ha valaki hülye ahhoz,hogy értelmeset kérdezzen,akkor mondjon le a jogról.Azt is lehet.
Dátum: 2009.04.21. 10:21:08
Még szerencse,hogy ez csak játék... Vagy a való életben is így gondolkodsz?Mert akkor bizony komoly bajok vannak a fejedben,Ajgatsz!
Arról pedig senki nem beszélt,hogy hagyni kell a kicsiket a nyakadra nőni.Inkább arról szólna az egész topik,hogy ne lehessen ennyire alulkontrollált módon letarolni az amúgy is esélyteleneket.Jah,bocs...Véleményed szerint az normális,hogy olyanokat ütsz XXXrá,akik még csak vissza sem tudnak ütni érdemben,de füled-farkad behúzva menekülsz a nagyok elől.Gyáva alak.Ennyi erővel lehetnél akár politikus is...
Ha nem ismered a Fair-Play fogalmát,vagy hülyeségnek tartod,akkor talán neked nincs helyed semmilyen játékban,mert enélkül bármilyen csalást megengedhetsz magadnak.Szerinted.
De persze ahogy régebben már mondtam..."Nekem mindent lehet" mentalitás... Komoly pszichológiai probléma.
Szánalmas és egyben ijesztő is.
Dátum: 2009.04.20. 08:23:50
Jó reggelt.Kicsit elszundítottam ma reggel,az eredmény: 03:30-tól 07:30ig 6 támadás,ebből 5 db 6szinttel magasabbról,1 pedig 4 szinttel feljebbről.Ez szerintetek normális? Hiába a gyógyulás meg a 3K+ ép,egy egész estés pihi után is csak 1200 ÉP-ben figyelek... Hmmmm...Viszonyításként: a 4+os karinál 3-400 sebzéskülönbség,a 6+osoknál 1000-1200 pont. Ez fantasztikusan kezdődik...
Normál esetben akár 1-2 szinttel magasabbtól sem esik be 100-200 pontnál több.Ezt kéne kicsit kiegyensúlyozni,hogy értelme legyen pl.a pihenésnek vagy a gyógyitaloknak,ami által talán kissé aktívabban részt lehet venni a játékban többeknek is.
A pufferelős vagy merészséges ötlet nagyon is tetszik...
Dátum: 2009.04.19. 23:20:15
Idézet: masterv - 2009.04.19. 14:22:44

További probléma az emberi mentalitás. Nagyon kevesen veszik azt figyelembe,hogy itt bizony minden karakter mögött egy ember van,aki játszana. Az ominózus 6-7-8 szinteket lefelé támadók csak azt látják,hogy ott van 3 TP az állatomnak(mert mást nemigen kapnak)... Aztán ha ezt valaki szóvá teszi üzenetben vagy a fórumon,akkor jön a foghegyről odavetett,nagyképű szöveg: ki vagy te? Milyen jogon szólsz hozzám? Mit képzelsz,köcsög,én régebben játszom,nekem lehet! Miért nem játszol így meg úgy... De természetesen Ők saját szemükben nem embertelenek... Hát dehogynem!


Ezt még a topik elején írtam be.Aki veszi a fáradtságot és végigolvassa a kommenteket,az meg is találhatja azokat,akikről szól az idézet... Valahogy éreztem,hogy itt is feltűnnek osztani az eszet...

És most az érdemi témáról: miért nem lehet 2-3 szintekre korlátozni a távot? Ott is lehet lefelé támadni,csak legfeljebb nem 12 szinttel lesz erősebb a szerkója a nagyobbnak,hanem teszemazt 4-el... Ez kinek fájna?

Végül pedig ahogy Viktorunk mondotta:
Idézet: Almási Viktor - 2009.04.19. 19:58:20
Szerintem nyíljon egy 4-es világ és oda átmehetne az összes tamagocsizni vágyó végzetúr és ott nem lehetne egymást ütni és volt régen egy ilyen terv hogy láthatatlan bili na abba egész szövetségek beleülhetnének és ott aztán senki nem látná őket és lehetne benne teveitató is és simizhetnék a sok kicsi tevét teljes biztonságban na léptem innen Miklós kérlek rakj be olyan küldetéseket amik rákényszerítik a karaktereket a helyes karakterépítésre mert nem módosíthattok szabályt minden egyes sz@rul fejlesztett karakter miatt aki töketlenkedik.

Ezzel a hozzászólással tökéletesen illeszkedsz a fent említett profilba.Gratulálok.Javaslom,kicsit szállj magadba,és próbáld felfogni,hogy minden karakter azért egyedi,mert máshogy van fejlesztve.Jól-rosszul de mégis annak a szive szerint,aki alkotja.Az,hogy nem olyan centiméterre precíz és időmilliomos módon készítettek,mint esetleg a tied,nem jogosít fel arra,hogy akárkiről hasonló módon nyilatkozz.És ami a legfontosabb:nehogy már te mondd meg hogy mi a jó és mi nem másoknak!Vagy te élvezed,ha beleszólnak a saját fejlesztéseidbe?Ne feledd,a "tevehajcsárok" többen vannak,akkor talán inkább az ő érdeküket kellene figyelembe venni,nem a toplista első 3 oldalát...
Természetesen nem szántam személyeskedésnek ezt a pár sort,csak annyira,mint te a tevézést...
Üdvözlettel: MasterV a tamagochi-funok nevében...
Dátum: 2009.04.19. 17:09:10
Igen.Épp ezt csinálgattam,de rövid idő alatt feladtam,miután bejött a harc utáni gyógyulás. Felesleges.Maradt a lopakodó lét.Kezdem is megszokni,csak az idegesít,hogy amikor hirtelen felindulásból iszom egy gyógyitalt és mennék párat portyázni,akkor általában 10 mp-n belül leverik rólam a löttyöt is,ha nem végzek időben...
Dátum: 2009.04.19. 16:57:16
Természetesen.Ez lenne az ideális minden a példában említettnél pár szinttel magasabbnak,mert akkor még az eddiginél is többen tudnák ütni a többlet élete és az EGS fejlesztés miatt elhanyagolt harcértékek miatt... Az egészségfejlesztés nem megoldás erre a "leverem az esélytelent" betegségre.
Dátum: 2009.04.19. 14:22:44
Az a baj,hogy ezt a problémát is csak az okozza,hogy az emberek gyávák. Aki 6 szinttel lefelé támad,az tisztában van vele,hogy nem veszíthet.Saját szintjét nem meri ütni,mert bukhat. Az én szempontomból ez gyávaság. Lehet mentegetőzni,hogy "nincs is célpont,akit üthetnék" , de ez nem mentesít senkit.Vadásszon,amíg lesz. Vagy foglalkozzon mással.
További probléma az emberi mentalitás. Nagyon kevesen veszik azt figyelembe,hogy itt bizony minden karakter mögött egy ember van,aki játszana. Az ominózus 6-7-8 szinteket lefelé támadók csak azt látják,hogy ott van 3 TP az állatomnak(mert mást nemigen kapnak)... Aztán ha ezt valaki szóvá teszi üzenetben vagy a fórumon,akkor jön a foghegyről odavetett,nagyképű szöveg: ki vagy te? Milyen jogon szólsz hozzám? Mit képzelsz,köcsög,én régebben játszom,nekem lehet! Miért nem játszol így meg úgy... De természetesen Ők saját szemükben nem embertelenek... Hát dehogynem! Vegyék már észre hogy itt mindenki ember,a fenébe is! Nem létezik,hogy nem tudnak megülni a seggükön csöppet,ahelyett,hogy 8óránként letarolnának egy pár emberkét,akiknek annyi esélye sincs mint szalmaszálnak tornádó idején.
Lehet,hogy a játékosok nagy része ezt nem teszi itt a fórumon szóvá,de attól még érzik és gondolják a fentieket.Ki is kell mondani.Foganata nem lesz,erre mérget merek venni,de legalább szerepel itt kimondva is sokak eddig elhallgatott gondolata.
Aztán lehet pislogni,ha még inkább fogyatkoznak a célpontok,mert az emberek megunják a szarakodást és törölnek.Mert ez az áldott(top 200nak) állapot nyílegyenesen ide vezet.
Dátum: 2009.04.19. 13:40:33
Hát ez az,Nari! 3-4 küldetést leadsz a szivatós vagy hosszú után gyerekjátékként.Ezt hívják kompenzációnak. És magasabb szinten fogod majd ezt hiányolni erősen,mikor már csak elvétve lesznek viszonylag könnyű küldetések,ellenben rengeteg olyan,aminek az árát korántsem fedezik majd a jutalmak...(akár a következő 2 együtt sem)
Dátum: 2009.04.17. 13:43:34
Mi volt a leghatékonyabb eszköz a bűnözés visszaszorítására?
Doszpot Péter mosolygott
rendőrségi vezetői találkozók megszervezése
közvilágítás bevezetése
a rendőrök gépkocsival felszerelése

Na ez azért erősen viszonylagos,hidd el nekem,én már csak tudom.Sok helyen állítják ezt,de konkrét adat nincs róla,ami hitelt érdemlő lenne. Túl speciális.

Melyik könyvet nem John Caldwell írta?
A Káosz Sárkányai
Sötét Angyalok
A Káosz Papja
A Démonmágus

Szeretem a Skandar Graun könyveket,de van még pár ezer ember rajtam kívül akinek ez erősen speciális!


Folytasd a közmondást: Három a magyar.....
Igazság meg egy a ráadás
Igazság
Isten
Hazugság

Ez a közmondás kétféleképp is él a magyar nyelvben,tehát az első két válasz bármelyike is elfogadható lenne,nem csak szigorúan az első...

Hogy hívják a StarWarsban Han Solo Űrhajóját?
Santa Maria
Titanic
Millenium Falcon
Elizabeth Queen

Star Wars, az űrhajó már kis betű,hülye válaszok,ezredszer feltett kérdés.Törölni!


Mi található a Tevékenységek menüpont alatt közvetlenül?
vadászat
legenda
eddigi csatáid
egyéb

Újra itt a kedvencem:mit látsz a képen típusú kérdés. Inkább kérdezz valami értelmeset! Törölni!
Dátum: 2009.04.17. 13:26:41
Nem azt írtam,hogy ne tedd,csak azt,hogy ne olyan helyről,ami alapot szolgáltat a gyanúra. 1 IP vagy MAC cím= 1 játékos karakter. Ez lenne a normális.Akkor tud játszani az ember a munkahelyi gépről is,meg otthonról is. Ha gáz van,jöhet a külsős segítség.De semmiképp sem belsős,mert abból sok-sok csúnya dolog adódhat. És nagy általánosságban egy kereső rutin sem fog egy alkalomra bejelezni,csak ha többszöri a dolog.Gondolom ezt megérted te is,kedves Mazlee.
A többi meg legyen mindenkinek saját felelősség,aztán ha kiborul a bili,lehet majd mentegetőzni.
Továbbá:ez korlátozás? Az hogy jó lenne,ha kiszűrnénk a csalókat? Ne nevettess már!