Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2009.09.30. 21:49:02
Freez! Említettem valamivel korábban,hogy ne magunkból induljunk ki.Én is meg tudom csinálni a magam kis KP-ját. De nem mindenkinek olyan egyszerű. Nem prémiumnak pl. kevesebb a kábítós tárgy,kevesebb a kritikusos cucc stb... És mi van az "első 500" után? Csinálok 2-3 kalandot az elején gyorsan,utána fagyi egy időre a forgó küldik miatt?
Dátum: 2009.09.30. 20:55:01
Kicsit fejszámoltam. A kristálypontok felhasználása 50/próba értékben nem lesz egy kicsit drága? 5 ismételhető küldi kell egy sima 1próbás kalandhoz. Legjobb esetben ennyit kb két hét alatt lehet ledolgozni.Ha valaki egy nem túl bonyolult 2 próbás küldit akar létrehozni,akkor kb egy hónapot kell ismételhetőkkel rágyúrni. Ez szerintem sok,mert ahhoz,hogy egy kaland ne csak klikk-durr-kifizet legyen, kell legalább 3 próba/harc bele. Az meg ugye tényleg 1 hónapnál több idő. Ha csak havi-kéthavi szinten tud kalandot írni az,aki érzi a dolgot,akkor elvész az élmény és a varázs.Sok-sok egylépésessel szintén. (És itt bizony nem az átlaggal számoltam,hanem a pörgetős karikkal,akiknek gyorsan mennek az ismételhetők. A nagy átlagnak ez kb 2X idő)
A vásárlás másoktól nagyon jó ötletnek tünik, csak ne legyen túlértékelve a KP.
Dátum: 2009.09.30. 19:31:03
Ezeknek a szakiknak nincs maximuma:

Transzcendális projekció
Irányított vadászat
Idomítás
Meggyőzőkészség
Sebgyógy
Vastag bőr
Kivégzés
Kritikus ütés
Másodlagos támadás
Kritikus vari
másodlagos vari
Lopás
Tudatturbó

Ez nem túl sok,de azért látok bennük fantáziát. Pár új szakértelem mellett lehet ebből gazdálkodni.(mászás,lopakodás,úszás stb...)
Az átöltözősdi meg valamilyen szinten reális lehet. Ha a kaland "nem áll odébb",tehát mondjuk helyhez kötődik,nem lényhez vagy személyhez,akkor ugye a kiváncsi végzetúr az első kudarc után rákészülhet. Max kell bele egy időkorlát,hogy ne ész nélkül klikkeljen next-next-finisht a játékos.
Mortimer! Ne magadból indulj ki. Én még nem találkoztam 200as kivégzéssel az 5000 csatám alatt. Alacsonyabb szinten meg pláne minimális hogy valaki ennyire odafejlesszen!
Nem minden karakter atomoptimalizátor,vagy toplistavezető!Ezt sose veszítsük szem elől. És mégis ők vannak a legtöbben...
Dátum: 2009.09.30. 17:47:36
Rendben,értem az ősköves választ,én is éreztem,hogy ez az egyik gyenge pontja az írásomnak.
De a barbár kalandmester-utánzatokat valami módon tényleg távol kell tartani ettől a featuretől,mert a kvízzel bizonyították rengetegen,hogy még írni sem tudnak. Azt meg nem szeretetnénk hogy ez a jó kis szerepjátékos lehetőség ledegradálódjon.Erre van valami terv?
Ohh, és jut eszembe kristálypont: mi van akkor,ha valaki bizonyította értelmes kalandok készítésére való képességét( tetszetős leírások,eredeti ötletek), de kevés a kristálypontja,mert nem csinál elég sűrűn ismételhető küldetéseket? Jól értékelt kalandért lehet visszakapni a ráfordított kristálypontból valamennyit?
Dátum: 2009.09.30. 17:25:14
Végre valami érdekes!
A doksit elolvasva nekem az jutott eszembe,hogy ezt a hősi pontot nem kéne erőltetni.Az ŐV-n is a frász jött az emberre,ha épp amiatt nem lett meg a küldi,mert kevés ilyen volt betárazva.Van már annyiféle pont,hogy lassan felsorolni sem tudjuk.
Bátorkodnám javasolni,hogy inkább akkor már a kristálypontokat használjuk e célból. És ezzel Kocos mester előttem való hozzászólását is érintem: nem lenne bölcs a kalandokat is mindenki számára szabadon összeeszkábálható dologgá tenni,ami ráadásul valamely erőforrásba is kerül. Inkább legyen keretfeltétel X kristálypont megléte,ez OK,de csak akkor vesszen el,ha a kalandot szövege vagy tartalma miatt rossznak itélik. Ezzel az önjelölt szuperkalandkontárok meg lehetnek fogva,mert a hülyeségük árát duplán megfizetik,így elgondolkodnak rajta,hogy még egyszer írjanak ilyet.Viszont az esetlegesen tehetséges játékosok bátran szórakoztathatnak minket újabb és újabb kalandokkal,akár egyre terjedelmesebbekkel is,vagy épp rövidebbekkel,ahogy épp szerzői vénájuk engedi...
A kaland jutalomról:az új tárgytipus előtt le a kalappal,nincs csizma még,karkötő és sisak. Ezeket árulhatná a kufár a lélekgyémántért. Aukciós tárgyakat se rossz ötlet,de azokat komoly áron kell betenni,hogy ne inflálódjon maga az aukció.
A jutalmazásról: Ismét csak Kocosra utalva: ez már tényleg komoly játékélmény növelő dolog lehet(maguk a kalandok) így talán tényleg jutalmazni kéne azokat,akik tevékenyen részt vesznek a készítésben. Az őskő kézenfekvő megoldásnak tünik. Nem kell itt iszonyat mennyiségekkel dobálózni,kalandonként pár db elég,elvégre a jó kaland után írhat az ember másikat. Farmolást kiküszöbölendő viszont nem lehetne csak mondjuk hetente egyszer kalandot beküldeni. Heti 1-2 kő nem olyan vészes szvsz,ennyi idő alatt felkészülhet a következő kaland készítéséhez az ember.
Dátum: 2009.09.29. 07:13:08
Melyik NEM konzerves babaétel?
Kecskeméti
Acer
Univer
Hipp


Reklám! Törlendő!
Dátum: 2009.09.28. 07:18:20
Melyik könyvet nem Henryk Sienkiewicz írta?
Kereszteslovagok
Tűzzel-vassal
Özönvíz
Dzsingisz Kán

Már van belőle 2 verzió és nem is közismert! Valamelyik törlendő!

A következő almafajták közül melyik NEM piros színű?
Jonatán
Idared
Golden
Starking

Ugye nem kell az összes nyomorult almafajtát íz és szín nomeg méret szerint ismernünk? Ugyanmár! Túl speciális!

Az alábbiak közül mely főemlős nősténye és híme énekel naponta duót?
A gorillák.
A csimpánzok.
A gibbonok.
A páviánok.

Ez csapta ki a biztosítékot! Kend a hajadra a kérdésedet,bárki is vagy! Olimpián 8 percig kerestem a választ,de csak szűkíteni sikerült, utána még 10 percet rászántam és semmi érdemi infó... Ez valóban egy olimpiai szintű kérdés. Remélem te sem kapsz életedben soha könnyebbet...
Baszkikám,nem mindenki a National Geographicon függ egész nap! Továbbá ki a túrót érdekli hogy melyik undorító dög vonyít párban?
Azok kedvéért,akik hasonlóan nem lennének képben: a gibbon a válasz!
Dátum: 2009.09.26. 18:54:30
Így működik a világ gazdasága:

-Hagyományos (Konzervatív) gazdaság:
Van két tehened.
Az egyiket eladod, és az árából veszel egy bikát.
Az állatállományod gyarapodik, a jövedelméből nyugdíjba mész.

-Indiai gazdaság:
Van két tehened.
Szentként tiszteled őket. Éhenhalsz.

-Izraeli gazdaság:
Egyetlen tehened sincs.
Bejelented, hogy igényt tartasz az indiai tehenekre. Felszólítod a
világot, hogy nyújtson segítséget: az USA pénzt adjon, Kína katonailag
segítsen, Nagy-Britannia adjon harci gépeket, Olaszország ipari
berendezéseket, Németország technológiát, Franciaország
tengeralattjárókat, Svájc nyújtson kedvezményes hiteleket, Oroszország
szállítson gyógyszert, Japán pedig gyártósorokat – mindezt ingyen,
kárpótlásként a történelem során elszenvedett üldöztetésekért . A
kapott támogatásokból megveszed az indiai teheneket, majd deklarálod,
hogy a világ kizsákmányol és gyűlöl téged.

-Amerikai gazdaság:
Van két tehened.
Az egyiket eladod, a másikat pedig arra kényszeríted, hogy 4 tehén
helyett tejeljen. Megdöbbensz, amikor a tehén váratlanul elpusztul. Az
esetet ráfogod egy olyan országra, amelyiknek van tehene, és azokat
természetes körülmények között tartja. Bejelented, hogy az ország
veszélyt jelent az
emberiségre. A világ megvédése érdekében megtámadod az illető országot
és elkobzod a teheneit.

-Francia gazdaság:
Van két tehened.
Sztrájkolsz, mert három tehenet akarsz.

-Német gazdaság:
Van két tehened.
Továbbfejleszted őket, így 100 évig élnek, havonta csak egyszer esznek és
megfejik önmagukat.

-Angol gazdaság:
Van két tehened.
Mindkettő kerge.

-Olasz gazdaság:
Van két tehened, csak nem tudod, hogy hol vannak.
Elmész sziesztázni.

-Svájci gazdaság:
Van 5000 tehened, de egyik sem a tied.
Másokkal fizettetsz a megőrzésükért.

-Japán gazdaság:
Van két tehened.
Átalakítod őket, így az eredeti méret 1/10-ére csökkennek és hússzor
több tejet adnak, mint a normál méretű tehenek. Ezután cuki kis
rajzfilmfigurákat készítesz róluk, és Cowkimon néven, az egész világon
árusítod őket.

-Orosz gazdaság:
Van két tehened.
Megszámolod őket, és azt tapasztalod, hogy öten vannak. Újra
megszámolod, ekkor 72 tehén az eredmény. Megint megszámolod, most 17
tehenet találsz.
Feladod és kinyitsz egy újabb üveg vodkát.

-Nigériai gazdaság:
Van két tehened.
Az egyiket megeszed, majd bejelented, hogy ellopták. A rendőrség
megkezdi a nyomozást, és 100 km sugarú körön belül mindenkit
letartóztat. Addig kínozza őket, amíg valaki be nem ismeri, hogy ő
lopta el a tehenet. A rendőrség büntetésül minden letartóztatott
személytől elkoboz 1-1 tehenet. Így most te visszakaptad a tehenedet,
a rendőrségnek
pedig van egy új tehénfarmja.

-Magyar gazdaság:
Van az államnak két tehene.
A felelős vezető a tejet hazaviszi, majd bebizonyítja, hogy a teheneket
privatizálni kell, hiszen az üzletág ráfizetéses. Elhatározzák a tehenek
jelképes összegért történő eladását, majd meghirdetik a helyi újságban,
amely egy példányos és csak a vezetőnek jár. A vezető megpályázza a
marhatendert, és csodák csodája: meg is nyeri! Rögtön tart egy
sajtótájékoztatót, hogy részéről mekkora áldozat a vállára venni ezt a
két gyengén működő tehenet.
Ezután politikai pályára lép, és ilyen módon az eredeti két tehénnel
maga köré gyűjt még egy csomó marhát……
Dátum: 2009.09.26. 18:43:23
Miért baj a sebgyógyítás mint követelmény? Van előnyös oldala is,ahogy ezt már többen elmondták előttem. Nem értem,miért várják el az emberek,hogy mindent ingyen kapjanak... De gondolom,ha már egy birtokukban lévő szaki lett volna a feltétel,akkor nem menne a sírás. Azon gondolkodom, hogy azok miért nem kezdtek még el sírni,akiknek nincs kreatív affinitása,és nem értik miért nem rabolhatnak másfélszerest...
Dátum: 2009.09.26. 15:32:19
Az normális dolog,hogy egymás után többször tudtam ütni az első entitást,míg volt életem? Egymás után pár támadás,és már vége is volt a kicsinek.
Dátum: 2009.09.25. 23:14:44
Bebugzott a vadászatom, eddig 2 lényért nem kaptam LE-t Egy 20as pakkból!. Egy nagyobb lény 2242ért és egy normál 1113ért felszívódott. 0-val kezdtem vadászni,feltűnt,hogy az első lényért semmit se kaptam,gondoltam menjen tovább,hátha lesz még valami... Lett is! A 4. lény is kamu volt.De természetesen a csp-t is levette és be sem fogtam az állatot...
Dátum: 2009.09.25. 22:47:46
Mit nevezünk zombinak?
A zombi egy újjáélesztett tetem.---> !
Élmunkás.
Akarat nélküli ember.
Horrorfilm szereplő.

Na akkor magyarázza el nekem valaki,hogy ha nem horrorban,akkor hol találkozik az ember zombival?(Esetleg még vígjátékban lehetséges,de másban nem...) Sőt,már az akaratgyenge emberre is használjuk ezt a kifejezést...
Nem jók a válaszok,több jó is lehet! Azonnal törlendő!
Dátum: 2009.09.21. 22:32:41
Egyenlítő okés, tiszta sor, tényleg tananyag az általános iskolában, de a japán írásjel honi megnevezése azért borítja a bilit az emberek jó nagy részénél... Az szerintem is spéci.
Dátum: 2009.09.21. 18:07:36
Mennyi a világ csúcs 800m-es SÍKFUTÁSBAN?
1:50.11
1:42.11
1:41.11
1:44.34

Ez egy tökéletes példa az értelmetlen kvízkérdésre.Gyakorlatilag bármelyik világversenyen illetve nemzetközi versenyen megdönthetik(lehet hogy már meg is dőlt a kérdés feltevése óta),amivel értelmetlen lesz az egész... Törlendő!
Dátum: 2009.09.21. 16:24:16
Idézet: masterv - 2009.09.21. 06:45:18
Happy Borzdéééjjj túúú júúúú.... Happi borzdéjjj túúúú júúúú... Heppi borzdééééj díííír Végzetúr, hepi börzdéééééjjjj túúúúúúúú júúúúúúúúú....
Húdekoránvanmég...


Ezt a poént ki a túró pontozta le? Vagy már a humorérzék is kihalt?
Dátum: 2009.09.21. 06:45:18
Happy Borzdéééjjj túúú júúúú.... Happi borzdéjjj túúúú júúúú... Heppi borzdééééj díííír Végzetúr, hepi börzdéééééjjjj túúúúúúúú júúúúúúúúú....
Húdekoránvanmég...
Dátum: 2009.09.20. 22:01:05
Na még egyszer,gyengébbek kedvéért: ahogyan Byzon is elmondta,ha olyat támadsz,akinél nincs LE,akkor ha agyvérzést kapsz,se viszel semmit. Ha viszont olyan vág szájba,aki tart magánál valamennyit,az arányosan visz a tiedből. Ennek minimális köze van a prémhez ilyen mértékben. Vagy van LE a célpontnál,vagy nincs.Ez a lényeg! Valószinűleg rosszul választasz célpontot. Ennyi...
Dátum: 2009.09.20. 12:02:05
Idézet: Danilaci - 2009.09.19. 23:47:52
Milyen fajú Skandar Graun?

elf
óriás
félork
ork

Ki nem szarja le? Kezeltesse magát aki ezt nem tartja speciális kérdésnek!


Bunkó vagy,öcsém,ez nem kérdés... De persze ezt " ki nem szarja le..." , hogy a te szavaiddal éljek.
Oh,és még valami: az, hogy te hülye vagy kulturáltan beszélni,nem jogosít fel rá, hogy egy fórumban így nyilatkozz.

Edit.: a kérdés valóban speciális. Utánanézni meg gondolom derogált, ugye?
Dátum: 2009.09.19. 14:04:37
Miben nyújtott kiemelkedő teljesítményt Enrico Morricone?
Zeneszerzés---*
Sakk
Úszás
Filmrendezés

Nem Enrico,hanem Ennio a mester neve!Javítandó!


Ki játszotta a regényírónő szerepét az "Az órák" című filmben?
Julianne Moore
Nicole Kidman---*
Claire Danes
Toni Colette

Átlagos,koránt sem világhírű film,speciális.Törlendő.

Melyik Mel Odom műve ?
Árnyjáték
Magányos farkas
Fejvadászok---*
Átváltozva

A Shadowrun-t még a fenti filmnél is kevesebben ismerik. Abszolút rétegtudás. A kérdés törlendő,de a könyvet ajánlom a sci-fi rajongóknak.
Dátum: 2009.09.14. 05:41:30
Olimpiás sírás ON:

Eredményed a legutolsó kvíz olimpián: 49 helyes válasz 620 mp. alatt. Ez egy elXXXtt kérdés miatt és bő három perc kutatás miatt lett esélytelen a medálra.
50.kérdésem:

Melyik játék létezik?
1000
1848
888
2020

2020 egy stratégiai játék,1848 szintén,888 pedig internetes pókeroldal. Csipegessünk,szemezgessünk. Kérném,hogy a kérdést a kérdezővel együtt töröljétek! Köszi!Gondolom megint egy baromi okos kisiskolás eszetlen kérdezésének estem áldozatul.Lassan kezdem megszokni.Olimpián is.
Sírás OFF