Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2009.10.16. 06:57:59
Ott a pont! Valóban,miért is kell? Persze a válasz is a mondatodban van... Mert valakinek nem kedvez... Csak azt nem értem,miért fáj néhány embernek hogy randomban veszíthet CSP-t annyira,hogy képes egy módosításért sírni a fórumon? Ráadásul nem is az összes ütésből,csak néhányból találkozhet ezzel a tréfával,hiszen tárgyhoz kötött. Válogassa meg az ember a célpontjait. Én is benéztem már párszor egy büntetős ellenfelet,mégse hullott ki a hajam az idegtől.Ez tökéletesen túllihegett, esetleg irigységre utaló módosítás javaslat.
Dátum: 2009.10.15. 23:10:20
Katakombás relikvia?(Vészkijárat)
60.szintű, ára passz, hatása: A katakomba használati ideje feleződik.

Hordaváltó relikvia? (Szívcsere)
60.szintű.Ára lehetőleg borsos legyen,de őskő nélkül, hatása: megvásárlásakor ingyen hordát válthatsz. Egyszer használható.(valamilyen szinten adhatna esélyt a nem ősköveseknek is,hogy váltsanak,ha nem érzik már elég jónak a kezdő hordájukat. Bevételkiesést szvsz nem okozna,mert jobban megéri őskőből váltani,mint sok-sok kristályt gyűjteni. )

Regeneráló relikvia? (A Vérszívó fejpántja)
50. szintű, ősköves, Az általad okozott sebzés x%-át regenerálod körönként. (ha melléversz,természetesen 0-t)

Hordagyűlölet elleni cucc? (Békítő karperec)
70.szint,ősköves, Ellenfeled hordagyűlölete csak 50%-ban érvényesül.(nem kell szülőzni,ez csak óvatos tipp... )

Entitás fokozó? (Vörös posztó)
60.szint,ősköves, hatása: az entitások ellen -x% sebzést kapsz,viszont kincseikből 1el magasabb táblából választhatsz.
Dátum: 2009.10.15. 16:14:17
Nagyon tetszenek a tárgyak! Örömmel hallom hogy halad a fejlesztés,alig várom a kezdést ezügyben...
Dátum: 2009.10.13. 19:37:10
A szintkövetelmény tökéletesen a helyén van. Olvass vissza,gyakorlatilag te vagy az egyetlen,aki ezt eddig szóvá tette...Amíg eléred,addig folytasd a patikamérleges üzemmódot,és a kalandok sem jelenthetnek majd kihívást. Ha a stratégiád miatt ez később lesz,mint a többségnek, az csak a te döntésed. Ne TÁP-ként gondolj rá,hanem célként: egyszer elérhető lesz. Kinek előbb,kinek utóbb. De vigasztaljon a tudat,hogy a többi POK ugyanúgy lemarad majd ezekkel,mint te,nem tápolnak belőle... (ismétlem,saját döntésed! )
Saját szakmám szempontjából előrenézek 20 évet,jelenlegi tendenciát figyelembe véve:

1.: Közbiztonság olyan lesz,mint anno a 90es évek amerikai sci-fi-iben, mindenki fegyverrel jár az utcán, rendőrség csak a milliomosok fallal körülvett,erődítményszerű negyedeiben fog létezni(de szuper felszereltséggel...).
2.: A jogrend teljes csődje felé tartunk,töketlen bírákkal,alkalmatlan törvényhozókkal,korrupt ügyészséggel és életképtelen jogszabályokkal. Gondoljátok át: milyen törvényhozás az,ahol az emberölés 3-8 év, nem pedig 25+. Illetve a szolgálatban lévő rendőrt hátulról törött sörösüveggel nyakonszúró "békés járókelő" ügyészi jóváhagyással hamarabb hazamehetett,mint hogy a sebesültet összefércelték... (ennél az esetnél ott voltam,1 azaz egy centiméteren múlt a kolléga élete)
3.: A magántulajdon azt fogja jelenteni,hogy aki el tudja venni mástól és megtartani,az törvény által is az övé lesz(lassan már itt is tartunk).

Byzon említette a "megélhetési bűnözés" fogalmát. Nos,ezt tényleg el kéne törölni. Ugyanis kedves tejfelesszájú bíróink kishazánkban lassan törvényben szereplő enyhítő körülményként dobálóznak e kifejezéssel, holott ez csak valami eszement kitaláció. Olyan, hogy megélhetési bűnözés,nem létezik. Aki azért lop, hogy éljen, az arra is képes,hogy valami munkát végezzen. Érdekes mód ez a fogalom hatványozottan hangzik el a mi környékünk bíróságán, még hatványozottabban egy bizonyos kisebbséggel kapcsolatban. Utoljára akkor hallottam, amikor egy este feltörték a kocsmát és csak a pálinkát és cigit lopták el familiárisan hiperpigmentált rosszéletűek. Előadták: bállágás lett vóna á kiccsáládnál,mind a 4 gyármek ballag valahunnét, oszt kellett a pia a vendígek elé... Bíránk megenyhült,én anyáztam egy halkat,erre nekem állt,hogy ne sértegessem a bíróságot. Azóta legalább nem kísérek senkit a viccosztály(jelenleg bíróság néven fut) elé... De mivel az érintett egy fiatal,30 körüli bíró volt,látok rá esélyt,hogy kinevel nekünk még pár generációnyi jóképességűt a címben szereplő 20 év alatt...
Ha a fentiekből nem tűnne ki,akkor összefoglalom. A jelenlegi tendencia mellett a jogilag védett és támogatott bűnözés felé haladunk. Ezt is jó eséllyel megláthatjuk még az elkövetkezendőkben.
Dátum: 2009.10.11. 14:13:05
Gól!
Dátum: 2009.10.11. 13:15:03
Idézet: LoWs - 2009.10.11. 12:56:50

Akkor bárki írhat kalandot? Tehát egy 5ös szintű karakter is elkezdheti gyűjteni a "nyersanyagot" és 40es szinten megvegyen mindent amit lehet?


Az tűnik logikusnak,hogy csak valahol 40.szint környékén lehessen elkezdeni kalandot végrehajtani is,hogy ne legyen bespájzolás.(alacsony szinten amúgy sem lenne értelme,mert nem lesz a karaktereknek KP-ja,hogy a próbákat megoldják,ha nem stimmel nekik a nehézség.)
Dátum: 2009.10.11. 13:02:48
Nagyon szimpatikus a dolog ezen formája. A következő dolgokra hívnám fel a figyelmet az írással kapcsolatban:

- a kalandírásért nem kellene egy opcionális választást betenni,hogy az író LE-t vagy LGY-t kér? Mert ha az ember kalandírásra elkölti a zöld ital árát,azt is jól esne legalább visszaszerezni valamiképpen... Egy 4 próbás kaland írásáért 10K LE-t fizet ki,akinek nincs még meg a 100 küldije, és ezért kap 60 LGY-t ? Ez a "nem éri meg,inkább nem írok" kategória,amit korábban említettél,Miklós!
- a teljesítésért sokkal több gyémánt jár,mint az írásért. Ezt talán jó lenne kicsit egyensúlyba hozni. Teljesíteni bárki tudja(idő ill. odafigyelés segítségével),megírni viszont nem.

A kalandokról,magukról:

-Lehetséges bizonyos mértékű sebződés bekalkulálása egy próba helyett?(Példa: Követed a furcsa kinézetű torzszülöttet az odújába.Óvatosan lépkedsz a padlót borító csontok és egyéb maradványok között,nehogy zajt csapj.Talán becserkészheted a lényt úgy,hogy nem vesz észre.Megpillantod leendő áldozatodat,amint a kackán ülve rágcsál valamit.Nagyon jó,eddig nem vett észre,gondolod magadban.Azonban a lény váratlanul felkapja fejét,a levegőbe szimatol és egyenesen feléd fordul.Karját feléd lendíti.Egy nagy darab követ hajít feléd. A szűk barlangban nem tudsz kitérni a kő elől,csontrepesztő erővel csattan a mellkasodon a szikladarab. Sebződsz X ÉP-t...) Így lehetne olyan kalandot is írni,amelyen nem tud az ember 15% alatt végigrohanni...Ez talán kicsit növelné a palettát...
- Kaland megoldáshoz is lehetne valamely szinten LE-t rendelni,akár a fent említett választható verzióban is,hiszen a KP-t ugye a kaland megoldására is használhatja az ember,amit meg is kell venni... Csak egy ésszerű váltószám kell,figyelembe véve a LGY-os tárgyak értékét,és választhat,kinek mi tetszik: LE vagy később egy új tárgy.
Tisztelt Ywgarrd!

Jó látni,hogy valaki érdemben és értelmesen is ki tudja fejteni az elgondolását! Kicsit pontosítalak:nem voltam és nem is leszek a Légió tagja,tökéletesen elégedett vagyok mostani helyemmel,a Kubla Kánságban(lassan egy éve)
A körülírásom ha jól emlékszem nem személyt,csak viselkedési normát írt körül...
És ezúton kérek elnézést a törölt karakterektől,ha az "Én mondjuk akkor sem fogom törölni a karakteremet,hogy újrakezdjem,ha minden hülye agyonvág is." mondatomat magukra vették. Nem céloztam egyik nagy koponyára sem,arra sem,hogy gyengeségből töröltek.Csak és kizárólag a magam nevében jelentettem ki a jövendőbeli elgondolásomat.Kissé talán kétértelmű lett. Bocsi.
Oooopsz,ott kihagytam az idézőjelet...
Így van,nem uszítok. Sőt,próbáltam csendet teremteni,mivel elmondtam hogy egy végtelen vitával offoljátok a topikot. És hozzátettem a saját véleményemet is,amit próbáltam látható példával megvillantani a ti túl okos agyatoknak. A példát azért választottam,mert kellőképpen helytálló a ti esetetekben és ha nem nyeretlen kétévesek vagytok,tudjátok is miről szól. Az,hogy fáj az igazság,nem az én hibám.
Idézet: Ösvényjáró - 2009.10.06. 22:30:06
Gyerekek, ha annyira tudjátok, hogy mitől döglik a légy, akkor miért nem teszitek azt és lesztek jobbak? Az igazságok a ti vélt igazságaitok. Ennyi.

Ez a gondolat pedig téged minősít, Sövényvágó... Oh bocs,melléütöttem... Ösvényjáró... Ha másnak nincs gerince,akkor én is dobjam el az enyémet? Nem fogom. Sőt! Én mondjuk akkor sem fogom törölni a karakteremet,hogy újrakezdjem,ha minden hülye agyonvág is.Nem győzelemre játszom,arra ott van a fajtád. Én csak mókázom,és élvezem,ha kicsit magasabb vérnyomást idézhetek elő az embereknél. Kinek így-kinek úgy. Nálad úgy látom bejött.
A mi vélt igazságunk több ember véleménye.A Te vélt igazságod is. Az igazság valóban szubjektív,főleg ha két vitázó közt keresed.Ha nem tetszik,amit az ellentábor ír,akkor ne olvasd.
És a lényeg: ne sértegess! Nem vagyunk barátok,nem szólítottalak meg,általánosságokban beszéltem lentebb.Erőltess egy kis kultúrát az arroganciád fölé legalább álcából,barátom. Köszönet és hála,hogy megnyilatkoztál.
Nem értem mi itt a vita értelme? Egyik csapat(aki kihasználja/használta) védi az "építőrabszolgázást" (jobb kifejezés nem jut eszembe erre az újrakezdős-szövetségépítősdire), akiken csattan az ostor VAGY ismerik még az etika fogalmát,azok támadják. Ebből úgysem lesz semmiféle kompromisszum,srácok,minek tépitek a szátokat? Majd ha feltünően megcsappan az új játékosok száma emiatt,akkor lehet hogy komoly csalódás éri az AKKOR épp ugyanezt csináló "újrakezdőket" egy bünti/módosítás képében,de a mostaniak már megússzák a dolgot. Sajnos. De ugyebár a világon nem feltétlen a gerinces emberek haladnak jobban. Sőt...
Ismeritek a dolgot amikor az állami vezető haver elintéz a cimbijének egy két dolgot haverságból,amitől annak is megszalad a szekér? Tele van ilyennel a híradó... Nos,ti is ezt csináljátok csak végzetúr viszonyok között... Gyönyörű dolog...
Dátum: 2009.10.05. 16:42:41
Kvízkérdéshez kötni a lehetőséget tökéletesen értelmetlen mert:

1.: Láttátok mostanában (az adminok heroikus munkájának ellenére) micsoda förmedvények szerepelnek?
2.: Ha valaki tud kezelni mondjuk egy kvízjátékot annyira,hogy kilopja belőle a kérdéseket,az még nem jelenti azt,hogy tud kalandot írni.
3.: Akik nem válaszolnak kérdésekre(pókok),azok eredendően ki vannak zárva?
4.: Amiért valaki már nem erőlteti a kvízírást,azért ismét csak ne lehetetlenüljön már el ettől az opciótól. Én eddig 57 jót,7 rosszat és egy törlendőt írtam, míg meguntam,hogy ha kicsit nehezebb kérdést teszek fel,mint az 1+1,akkor rosszra értékelik.(Még az adminok előtti időben,amikor csak játékosok és Hatsepszut értékelt). Mostmár bottal ütve se vennének rá hogy újat kérdést tegyek fel,főleg hogy az eltelt 1 év alatt rengeteg jó és rossz megfordult az adatbázisban,alig lehet már elfogadható nehézségűt szülni. Viszont érzem magam annyira kreatívnak,hogy mindenkinek élvezetes kalandokat alkothassak,így 16 év szerepjátékos mesélői múlttal a hátam mögött...

Véleményem szerint tehát ez egy hamvában holt ötlet.Ne tegyük már a helyesírástól függővé a dolgot,kérem! Írástudó nem egyenlő a fantáziával.
A pontrendszer tökéletes ezügyben,csak az árakat kell átgondolni(szerzése necces,nem mindenkinek megy 2-3 küldi egy nap és venni sem valószinű hogy tudunk egymástól,ahogyan Miki felvetette,mert ha átváltható lesz hősi pontra,akkor hülye lenne akárki is eladni,hiszen effektív bónusza származhat belőle.)
Dátum: 2009.10.03. 08:08:04
Hááát... Én a randomot amennyire csak lehet kihagynám a dologból,gondolom mindenkinek világos,hogy miért...
Dátum: 2009.10.01. 18:11:20
Maximálisan örülök,hogy nem csak nekem tűnik kicsit visszásnak a dolog. Így talán komolyabb figyelmet kap ez a költség-rész is. Azzal meg ugyebár a tehetséges embereken keresztül mi is több tartalmat kaphatunk a játéktól. Remélhetőleg.
Dátum: 2009.10.01. 17:24:19
Ezt már én is említettem korábban,azóta is várjuk rá a választ Miklóstól...
Dátum: 2009.10.01. 17:11:56
Nos,ez is érdekes gondolat. Valóban,a troll ne pattogjon egy nagyhatalmú végzetúrnak(Ettől függetlenül a példakaland hibátlan jó volt). De a végzeturak,mint kiderült a legendából,kezdik újjáépíteni a világot és foglalkozni a megmaradt szörnyekkel illetve egymás közt is szocializálódnak.A hegy mélyének lakói,az ottmaradt galetkik is sorjáznak szépen kifelé. Ezen az alapon bizony kismillió kaland eshet be,amiben erősebbre nőtt torzszülöttek jöhetnek szembe,vagy valamely ősi épülettel esetleg megmaradt varázslat-hatással, ellenség csapdájával stb-vel foglalkozhat,csak hogy párat említsek a szerepjátékos szemmel elfogadhatóak közül. Ne temessük el a játékosok fantáziáját. Nem feltétlen kell világleírás évmilliókra visszamenően,hiszen gyakorlatilag egy rommá bombázott bolygón élnek a karaktereink,alig emlékezve az elmúlt évezredekre. Akik ismerik a TF és ŐV múltját,azok feltehetőleg nyújtanak majd belőle ízelítőt...
Dátum: 2009.10.01. 06:56:47
Ez azért erős túlzás... Mármint 5 ismételhetőt tuti lehetetlen egy nap leadni. Maximum úgy,ha az illető kisajtolt 3-4 állatot is és még 50 alatt van az ismételhetőekkel.Az a sebesség viszont nem tartható folyamatosan... De azt azért ne sugalljuk,hogy ez hú,de könnyen megvalósítható! Egyáltalában nem az. Sajtolás nélkül legoptimálisabb esetben is max 2-3 fér ki,de akkor az ember folyamatosan nyeri a portyákat(kb 80-90/nap),mindben kritikussal vagy kábítással,esetleg záporként hullanak neki a térkapus lomok(napi 10+ térkapupont egyben felgyűlve,mindért tárgyjutalom). De ez sem egy átlagos karakterre jellemző...
Dátum: 2009.09.30. 22:32:47
Idézet: Mortimer - 2009.09.30. 22:24:06
A célszámokat nem a karakter határozza meg, hanem Miklósék. De mivel haszontalan dolgokat senki nem fog fejleszteni, és mint írták, átlagot számolnak, azaz mivel mindenkinél zéró (vagy nincs is 21-es akadémiájuk), alacsonyra lövik be, szóval akkor minek növelni...


Ez egy kicsit talán túlzottan is szarkasztikus megjegyzés lett,Mortimer!
Dátum: 2009.09.30. 22:17:56
Nem rossz ötlet! Bár,ha már új szaki,akkor tényleges bónuszt is adhat,hogy mindenkinek vagy legalábbis sokmindenkinek érdemes legyen kifejleszteni. Mászás szaki például,ami csökkenthetné az ellenfél védőfalának hatékonyságát valamennyire,vagy lopakodás,ami csökkenthetné a láthatatlansághoz szükséges időt az utolsó portya után stb...