Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2010.04.27. 17:31:17
Nem akarok hülyeségeket beszélni, de az az igazság, hogy én, mint találkozóra járó, sok játékost ismerő ember még nem láttam olyat akit zavart a kvíz. Csak olyat akit zavart a visszaélés.
A kvíz a játék egyik alapeleme, ismertetője. Ezt csak úgy kivágni nem lehet. Egyértelmű megoldásnak tűnik a korábban már említett kép jellegű kérdésmegjelenítés. Esetleg mellé be lehet tenni egy kapcsolót "kérek/nem kérek kvízt vadászatnál" opciókkal. De aki kikapcsolja az természetesen lemond a 10% bónuszról,elvégre nem tesz érte semmit. Ez miért nem jó megoldás?
Az olimpián is elég sokat segítene a grafikus, nem másolható megjelenítés, akkor végre egyszer talán a tudás is nyerhetne,nem csak a trükközés.
Prisma! Szerintem egy kicsit túlbecsülted 1 medál értékét! 1% LE bónusz azért még hosszú távon se fogja kiborítani a bilit senkinél, hiszen azt egy szerencsésebb vadászatsor kompenzálhatja bőven! Maximális darabszámnál oké, hogy hatványozott előny, de 1-2 db esetén nem kell rémeket látni.
Ennek ellenére mi a tanulság: prém tagságra nem keres a farmer-detektor! Kicsit vicces a dolog egyébként,mondhatni nem teljesen etikus.De itt ugye nem kell etikát keresni, mert ez csak játék...
LOL!
Dátum: 2010.04.21. 11:59:56
Jah,sorry,nem láttam hogy minuszos a KH!
Dátum: 2010.04.21. 11:01:01
De minek kapitulálna az Exodus? 1 fő gombászó gondnok van csak otthon. Három hét házkutatás után a Kristályok elkotródnak maguktól is,arcukon kérdő kifejezéssel: "hová a fenébe lett innen mindenki" ??? :mangásstílusbanfejükmellettfeltűnőbazinagyvízcseppés/vagykérdőjelemotikon:
Írtam elég példát,ami konkrét.Ha ez téged nem gondolkodtat el, akkor felesleges itt tépni a szánkat. Egy témáról kell általánosságban ÉS példákon át is szólni,hogy átláthassuk. Mindkettőt megtettem. Erről ennyit. Az, hogy a saját értékrendemet és nézőpontomat lírom,megint csak a fórumozás része. Ha nem tetszik, lehet cáfolni. Úgy mint én:először példával,utána általánosságban. Amit a börtönéletről elmondasz, az érdekes, főleg ha hozzá vesszük azt is, hogy nemigen járhattál még ott. Túristákat ugyanis nem igazán engednek be. Amit meg nem látsz saját szemmel, arról csak szubjektív képpel bírhatsz. Objektíven a következő a helyzet: igenis túl könnyű az elítéltek nagy részének az élete az elkövetett cselekmények fényében. Ezen változtatni kéne. Akkor nem mondaná a jogerősen 4év 4 hónapra elítélt tulok, hogy legalább visszamehet a spanokhoz gyúrni a kvóterba.Mert ilyet ismerek. És tessék némi konkrétum:
-STS-től kezdve(szándékos) aktuális büntetési tétel triplázása,alatta "csak" duplázása.
-Adóvisszaélés,sikkasztás esetén szintén,köztörvényesként kezelés,szigorított büntetési tételekkel!
-Pszichológiai mentesítő eredmények többszörös felülvizsgálata,ezen a címen ne úszhasson meg egy magát rafkósnak képzelő tetű sem konkrét büntetést.
-A börtönviszonyok kiegyenlítése:minden BV intézetet uniformizálni, kedvezményezettség-könnyítések megszüntetése.Akár át is lehetne váltani önellátó gazdálkodásra a nevezett "üzemeket". Egy rab napi ellátása kb 5000HUF! Ez megengedhetetlen!Termeljék ki maguknak!

Ezekkel talán lenne visszatartó ereje a törvénynek.De még így sem biztos. Oh,és majdnem elfelejtettem! Személyiségi jogokról: amikor valaki egy másik személynek árt(most a szándékos elkövetésről beszélek), akkor ugyebár szánt szándékkal nem vett tudomást az illető jogairól. Épp ezért kellene minden ezen kategóriába eső páciens nevét egy nyilvános listán akárki számára hozzáférhetővé tenni mondjuk a neten. Hogy senki ne bújhasson ki tetteinek teljes súlya alól.
Az általad említett, általam az életre is érdemtelennek tartott lövöldöző vizsgálati eredményeit a híradóban és az újságokban kellett volna közzétenni,hogy lássa az egész ország. Azt hiszem alkotmányos jogunk tudni, hogy miért és hogyan történt ez a tragédia!
Ez nem az a kategória, mint amikor te elmész a nemibeteggondozóba és kéred, hogy ne hangosbeszélőn értesítsenek a leleteidről!
Érdemre osztják a csillagot, ahogy a cégnél mondják nálunk...
Milyen aranyos... Felvágós is a drága, de esze az nem ér el addig, hogy feltűnőek a számok. Már persze ha egyáltalán igazak. Mert neked meg az nem fordult meg a fejedben, hogy csak kamu is lehet? Az előtte lévő másik helyezett is hasonló kiírásokkal bír, talán rá akart szorozni. Mondjuk ettől még tuti rabszolgatartó, természetesen, mert a diffje lehetetlen összegű. Tiltást neki. Arra kiváncsi leszek, mikor kap majd és mennyit.Bár, amilyen sűrűn nézik ezt a topikot "fentről"...

Edit.: Még egy kicsit nézelődtem a listán, és mit látok? A Defenders of the Green Spider's Pride szövetség tagjai dominálnak alacsony szinten. 4. szinten 578 nyert és 73 vesztett meccs, 2. szinten 219 nyert és 26 vesztett. Ezek a számok is sokat elárulnak. Merje valaki ezek után azt állítani hogy egy körbeépített pók még fogható az elején... Pfffff... Itt senkinek sincs esélye +30 tám/véd ellen...
Edit2.: Ha lepontoztok, attól még igazam marad...
Nem tájékozódni akarok tőled, hanem azt, hogy ha már belekötsz a szavaimba itt a nyilvánosság előtt, akkor itt is fejtsd ki az ok-okozati összefüggéseket, ahogyan te látod. Persze ha nem akarsz, nem kell, de ez jellemez majd téged is. A meghátrálás két mondat után nem nagy erény...
Korrekció: "Ha bele mered mártani a csőröd,szétrugom azt a tarka zrityódat!"

És eszembe jutott még egy gyöngyszem:

"-Pakito ééééhes!
-Pakito éppen eleget evett tegnap. Pakito lopott. Ezért három nap zárka jár!
- Üüüüüüügyvédet akarooook!
-Megkapod! Én leszek az ügyvéded!
-Krrrrrrrrrrrrrrrrrr..."

Aki esetleg nem ismerné a filmet, youtube-n fent van az egész, 8 részletben! Itt a link:
http://www.youtube.com/watch?v=PthsDtuQ7Ng&feature=related
"Pakito árrrrrrtatlan! Üüüüügyvédet akarrrrok!"

Hibátlan film,ahhoz épp elég közismert, hogy bele lehessen kérdezni. Persze Herri Kókler az jöhet vagonszám...
Érdekes, én soha nem hallottam róla, gyorsan körbe is kérdezősködtem az irodában. 20ból semmi. Akkor most mi nem jártunk iskolába? Pedig valamennyi tudás volt feltétel munkába álláskor... A golgi is speciális, ugyanúgy mint az orvosi szaknyelv. Egyiknek sincs helye itt a kvízben a fennálló kritériumok fényében!
Igen,nekünk az a jó, ha minden visszaeső,bármit is kövessen el egy bizonyos magatartási szint felett, megtalálja a neki kijáró helyet! Inkább ott rohadjon meg a sitten az összes ex rabi vagy garázda egy gyorshajtásért is akár, minthogy az adómat másra költsék, egy a fentebb említett versenyző meg úri jó dolgában és ebben a marha nagy liberben az asszonyt vagy a gyerekemet (vagy akárkit is) bántsa vagy akár még rosszabb...
Nem, kedves Kriszo, te nem ebben a világban élsz. Nem látod talán mi folyik itt körülötted? A törvényeink a bűnözőknek kedveznek, az ügymenet szinte átláthatatlan, az ügyintézők szánalmasak. Ezen változtatni kellene, ha valaha is nyugodtan akarunk a családdal sétálni egy csendes utcán éjszaka egy nagyvárosban mondjuk. Persze erre vajmi kevés esély van, míg az illetékeseknek ez nem érdeke. Az én munkahelyemről ezt hangsúlyozottan lehet látni.
És te? Ha nem vagy igazságszolgáltatási alkalmazott, akkor honnan van ilyen nagy rálátásod az ügyekre, ügymenetre? Itt valami sántít erősen! Most vagy benne vagy valamelyik oldalon(rendőr,jogász,szakértő vagy hasonló), vagy nem látsz bele,csak ködösítesz.
A szavakba belekötésed pedig nem vita, csak szőrszálhasogatás. Érdemi válaszra vártam, ehelyett csak általánosságokat fordítasz az állításaimmal szembe. De tudod mit? Magyarázd el te közérthetőbben a jelenlegi állapotokat a kedves olvasóknak, akik idetévednek. Kíváncsian várom a te nézőpontodat az általános helyzetről! Hajrá! Aztán beszélgetünk tovább!
Dátum: 2010.04.12. 16:24:57
Hány detektora van az LHC-nek?
5
1
3
4

A Nagy Hadron-Ütköztetőnek(gyorsítónak, ha így jobban ismeritek) 4 részecske detektora van, ha valaki esetleg nem tudná! Eddig oké, megvan a válasz.
De mi a fenét keres ez a kérdés itt? A részecskegyorsító szerkezeti felépítése talán ne legyen már általános tudás, könyörgöm! Főleg ha még az angol nevén is kérdezik. Örülök hogy ilyenekkel is foglalkoznak az emberek, de a kérdés túl speciális, tökéletesen kimeríti ezen hibakör teljes tartalmát!
Vagy ha megkérdezem, hogy mi okból épült eme technikai remekmű, az elfogadásra fog kerülni? Kizártnak tartom, pedig egy csöppet sem lesz bonyolultabb a fent említett kérdésnél, sőt, aki felismeri a nevet, már érezni fogja a helyes választ!
Áh, képviselteti magát a téma tagja is. Helyes. Lehet hogy bonyolultabb a jogrendszer,mint egy faék,de azért elhiheted, nem egy gyors átfirkantásra gondoltam a csere címén. Persze ha keressük a csomót a kákán, akkor találunk is...
Ügyszámot te sem gondolod komolyan hogy itt kiadok, ugye? Legyen elég, hogy az illető élete 70%át a neki való,jó helyen töltötte és mégsem volt neki elég,amint szabadult,megint virgonckodott.Nem rablást,az előtte volt a hobbija. Nézz utána,talán így megtalálod az esetet, főleg hogy nem túl ritka esettipus!
Népbutító hamisság? Még jó hogy nem azt állítod, böszmeség amit mondok... Az általam leírtak csaknem tökéletesen fedik a jelenlegi viszonyokat! Ha ott dolgozol, ahol gondolom, akkor te is tudod. Nem kell elismerni, de azért tudod! Ugye?
Idézet: Kaoraku - 2010.04.09. 15:38:14


A jogrendszerünkkel (nem a polgári peressel, mert az mindenhol több sebből vérzik) semmi probléma, más országok vesznek róla példát.


Jujj, ez fájt! Egy témáról beszélünk? A büntetőjog ugyanolyan elavult,világtól eltávolodott mint a polgári peres oldal manapság! Mindkettőt komplett cserére kéne nevezni!
Dátum: 2010.04.11. 11:42:22
Védekező portya eredménye: Te nyerted a csatát, jutalmad 2432 lélekenergia és 8 TP! A fura az benne,hogy így most összesen 2541 LE van nálam,de a támadás előtt alig 110 LE-m volt! Nem végeztem ki az ellenfelet, nincs EH-m és Kreatívom sem számottevő!A támadó fél elmondása szerint ő 400LE-t bukott kiírás szerint!A kérdésem: hogyan kaphattam ennyit? Nem mintha zavarna, hozzá tudnék szokni, de jobb ha utánanéztek, nehogy valami komolyabb bug legyen belőle!
Dátum: 2010.04.07. 21:40:05
Mi volt hajdanán az olimpiai játékokon a győztes jutalma?
taps
olajág*
könyv
korona

Én mirtuszkoszorút tanultam. Az olajág az az özönvíz sztori volt,nem?

Melyik ország gyarmata volt Kongó?
Brazilia
Franciaország
Egyiptom
Svédország

Wiki szerint Belgiumé volt, személyesen a Belga király tulajdona!
Dátum: 2010.04.01. 22:53:55
Szerinted?
Dátum: 2010.04.01. 17:13:57
"Ha nem tetszik, le lehet szerelni..." Hopp, ezt egy másik cégnél szokták mondani...