Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2015.02.15. 15:40:50
És ha olvasnál is ahelyett hogy csak morogsz, akkor látnád, hogy az akció már tegnap óta él, így ha ma veszed meg a kavicsaidat, akkor ugyanannyi ajándékot kapsz mint holnap.
Dátum: 2015.02.14. 18:14:31
Őszintén szólva szerintem teljesen mindegy, hogy kettő nappal előtte szólnak, vagy egy héttel. Megértem, hogy aki most kilencedikén befizetett, annak nem esik jól, hogy 14-től akció van, jártam már így én is. De ha szóltak volna már 6-án, hogy 14-től akció lesz, akkor meg azok lennének kiakadva, akik 4-én, 5-én vettek kavicsot frissiben mikor megjött a fizu. Akármennyivel előbb is szólnak, mindig lesznek, akik pont előtte vásároltak be.

Persze azokban az esetekben, mikor valaki rákérdez ÜSZ-en, hogy várható-e akció, és a negatív válasz miatt bevásárol, majd rá két napra Miklós bejelenti a kedvezményes befizetést, na ott teljesen jogos a felháborodás, és a kárpótlás iránti igény, hisz egyértelműen az ÜSZ hibázott...
Dátum: 2015.02.07. 17:23:01
Remek elmélet, csak néhány ponton sántít. Először is ott, hogy a Növelj xy pontot valamin küldetéseknél soha nem számítanak a különféle jutalomból növekedő pontok, a rendszer ugyanis a kiszöldkereszt kattintásokat számolja. Aztán másodszor, az árrés nem 100 LE pontonként, hanem csak 10, és mivel 2-es szakikat felejtesz, nem egyesével csökken, hanem kettesével. Vagyis miután a kővel megnövelted 15 szakértelmed, az elsőn nyersz 140 LE-t, a másodikon 120-at, a harmadikon 100-at, stb

Ja, és ne felejtsük el, hogy ez a nyereség sem nyereség valójában, mert bár tényleg több LE-t kapsz vissza, mint amennyit az adott szakira költöttél, de ugyanakkor míg lefelejted, minden egyes szaki növelése pontosan ugyanennyivel többe kerül, így összességében a leves drágább mint a hús.
Dátum: 2015.02.07. 13:57:32
Idézet: Rosten - 2015.02.07. 13:09:58


1+1 a te szótáradban 0.
Értem.


LEfordítom neked magyarra. A kő csak azokat a szakikat növeli meg, amelyik nem nullás. Vagyis ahhoz hogy megkapd minden felesleges, felejthető szakira a növelést, LE-ből minen egyes szakit fel kell húznod 1-re. A felejtéskor a szakértelem fejlesztési költségének a felét kapod vissza. 2-es szakinál ez szinte pontosan annyi, mint amit ráköltöttél a muszájfejlesztésre, a nyereséged felejtésenként kb 100LE. Vagyis úgy 20-30 felejtés (20-30 hét) után már visszahozza annak az 1 pont felejtésnek az árát, amit megintcsak muszájból kellett fejleszteni az egész akció miatt.
Szerintem állj neki, és használd ki ezt az árrést, tuti hogy eszméletlen durva karit fogsz fejleszteni belőle... És még TP sem kell hozzá, mert a felejtés mindig hoz annyit a konyhára, hogy visszanöveld a lefelejtett szakit 1-re a következő köves növeléshez.

Idézet: Rosten - 2015.02.07. 12:44:21

Ugyan azt írtad mint én,csak te meg találtad ahol írnak erről,így nem tévedtél a fokozatban.
Én a forum xyz ezer bejegyzését nem nyálazom ehez végig.


Pedig nem ártana ha írás helyett inkább olvasnál, mert akkor játszani is megtanulhatnál ahelyett hogy összeesküvéselméleteket gyártasz...
Dátum: 2015.02.04. 20:55:45
Idézet: Rosten - 2015.02.03. 11:08:48

Egyértelműen az 500 őskövem el tűnt.Hogy hol írnak erről mái napig nem tudom,de már nem is érdekel.Az,hogy ezt még véletlen se írta Dikó úr meg hát ..................


Tudod, sokat segít, ha mindent elolvasol mielőtt rányomsz valahol egy OK gombra, főleg ha ki is van emelve hogy a folyamat nem visszafordítható. Világosan, magyarul le van írva, hogy az átadás 50 kavicsba kerül, és minden további kavics megsemmisül, a visszaélések elkerülése végett.
Dátum: 2015.02.04. 20:25:11
Idézet: Rosten - 2015.02.04. 17:07:43

2-3 éves az említett karakter.

Nektek 6-7 év,ezt le írtátok.


Ez egyszerű matek. Maxos intelligens kedvenccel, maxos kennelben, 30 szintet kiképezve, 1200 nyert csatát figyelembe véve is minimum 5 év, mire kenneleztetve kinevel valaki egy 200. szintű állatot.
Adott hogy mennyi TP-t lehet szerezni a kennelbe, adott hogy mennyit kap portyánként, adott hogy hány TP szükséges minden egyes szintlépéshez. Ha nem jedi, vagy Óz a nagy varázsló, senki nem tudja 2-3 év alatt megcsinálni amit te állítasz. Szóval mostmár engem is komolyan érdekelne, hogy ki ez a karakter.

Idézet: Rosten - 2015.02.04. 20:16:34
7. templomba csak 50 vadászat
9.most csinálom.50 vadászat.


Légy szíves tedd meg nekünk azt a szívességet, hogy majd akkor osztod az észt, mikor már te is 30 feletti megoldott templomnál jársz. Mert jelen pillanatban szemmel láthatóan még saját használatra is kevéssel rendelkezel, nincs mit továbbosztani...
Dátum: 2015.02.01. 23:45:08
Idézet: Azazel - 2015.02.01. 20:42:26
Akkor fogalmazd meg a panaszod egyértelműbben... Így nézve igazad van.


Ritkaság hogy ezt mondom, de Poostmaster teljesen érthetően és jogosan emelt panaszt, te pedig annyira bele akartál kötni, hogy elsiklottál a nyilvánvaló felett.

Idézet: Poostmaster - 2015.02.01. 20:57:43
Melyik nem volt része a középkori Német-Római Császárságnak?
Nápoly
Itália
Németország
Burgundia

Itt most kicsit bizonytalan vagyok. Ha Nápoly nem volt része, akkor Itália lehetett?


Olyan apróságokon akadtok fenn... Az senkit nem zavar rajtam kívül, hogy Németország mint olyan nem létezett 1871-ig, azaz nem lehetett része a középkori Német-római Császárságnak?
Dátum: 2015.02.01. 18:48:05
Idézet: Azazel - 2015.01.31. 23:07:56
a lerázó script automata válaszleveleit


Jól mondod, őt hívják Dikó Istvánnak
Dátum: 2015.01.29. 21:31:51
Ha tudod, akkor nyomd le agyból azt a csimpánzt, ne nyafogj
Dátum: 2015.01.29. 21:21:17
Nem vagyok ellene, én is örülnék ha lenne, mert a többi világon is élvezem, és itt is van olyan közösségünk hozzá, hogy ne a táp érdekeljen belőle, hanem a szövetségi rész. De ettől még piszok unalmas az az álhiszti ami a fórumon megy szb kampány címszóval. Mindenki arra hivatkozik, hogy azért kell, mert mekkora táp, meg felesleges a pp, meg különben is, ő csak rohanna fel 50. szintre, és szb-vel sokkal hamarabb törölhetne?
Ezek kizárólag az önös érdekekről szóló sirámok, egy szem fejlesztői szemmel mérvadó érv nincs köztük. Mert az nem az, hogy ha nincs az nekem milyen rossz, mivel a többieknek is ugyanolyan rossz, tehát semmilyen hátrány nem ér. Senki nem beszél arról, hogy mennyire jó alternatíva a szövetségek közti versengésre a háború helyett, amiről évek óta tudjuk hogy elhibázott koncepció. Senki nem beszél arról, hogy milyen közösségi élmény a bajnokizás, ami netán közreműködne olyan magok, társaságok kialakulásában, hogy ne akarjon "mindenki" törölni 50. szinten.
Dátum: 2015.01.29. 20:29:24
Oktatlak, mert félinformációkból fújod a magadét, holott fogalmad sincs az egészről. A hat állatod tp-jéből egy állatod már bőven 100. szint felett lehetne. Nem beszélve róla, hogy abból a LE-ből amit a vezetőkészségre költöttél, már lehetett volna 50-es intkedvenced, amivel az egy állat már ott lenne 200. szint környékén TP-ben. Tök mindegy mennyi, és milyen szintű állatod van, lét csak akkor tudsz kiszedni belőle, ha maxos/max közeli sajtolásod van, amit megint csak akkor tudsz fejleszteni, ha játszol. Vagy ha havonta kisütöd a kutat, alkalmanként ~15k LE-ért, úgy 4 év alatt össze is jön a maxos sajtolás és intkedvenc ára.

Platinát csak akkor tud szerezni, ha játszik, gyűjti a beváltható dolgokat, és átváltja. Templomkristályt szintén csak akkor tud normál mennyiséget szerezni, ha játszik, templomozik. Forgatásból mondjuk átlag minden tizedikre jön kristály, egy évben mondjuk 100 darab, ha minden nap, mindhárom pörgetését kihasználja. Ha két hetente két hetet katakombában van, akkor már csak cirka 50 darab jön össze. 20. szinten két hetente lehet a templomból cirka 20 kristályt kiszedni, azaz egy évben úgy 500 darab jön.

No meg az egy szem 200. szintű állatából ha még azonnal csinált is egy 250. szintű csatlóst, az még mindig csak +25 tulajdonságonként. De miből szedte össze a saját TÖ-jét? Katakombában, nulla LE bevétellel? Miből támadott a pörgetéshez, ha semmi saját ereje nincs a portyagyőzelemhez a fulltápos, évekig kenneleztetett állat nélkül?
Dátum: 2015.01.29. 19:33:17
Idézet: Syabo - 2015.01.29. 16:00:43
Idézet: Offsboy - 2015.01.29. 15:31:39
Fordítsuk. Ha most bevezetik, és 50. szinten abbahagyják a népek, akkor pláne szükség lesz az SZB-re, mert nem lesz kit ütni azon kívül.


Köszönöm. Röviden összefoglaltad....


Igen, valóban lehet hogy akkor szükség lenne rá. Bár amennyire kezd széthúzódni a mezőny már most, a kristályhorda bevezetése még bőven ellensúlyozni tudja/tudná az 50. szinten törlőket. Már most is túl sok lehetőség, túl sok opcionális cselekvés van benn a játékban alacsony szinten ahhoz képest, hogy a többi szerver indulásakor miket lehetett csinálni. Már most is sokan azért morognak hogy túl bonyolult a játék közepes-magas szinten is, olyanok akik évek óta játszanak, és folyamatosan adagolva kapták a funkciókat. Most is bőven van kit támadni. Ti azért akartok szb-t, mert fanyalogtok a kis LE bevételes csatákon. Ez a vezetésnek érthetően nem megfelelő érv, hogy azért kell az szb, mert nekem nem pálya óránként négyet támadni minimális bevételért.
Dátum: 2015.01.29. 18:58:46
Nem unod még? Mert baromi unalmas azt olvasni, hogy így meg úgy a csimpánz, aki csak kennelezik katakombázik meg szerencsekerekezik.... Ha neked ennyivel több eszed lenne ezeknél a csimpánzoknál, már rég kitalálhattad volna, hogy fogd meg őket. No meg ha értenél a játékhoz, nem állítanál ilyeneket, hogy a katakombából kennelezve lesz verhetetlen.
Ahhoz hogy 15-20. szint környékén egy szem állatot kennelben felhúzzon valaki 50. szintre, az több év. Feltéve ha van maxos kennel a szövijében, van maxos intkedvenc, amikhez azért már kell némi szakiháttér, amit megint csak nem tud a katakombából előteremteni. Aztán ahhoz hogy az 50. szintű állatból csatlóst csináljon, megint csak játszani kell, mert őskőből csak egy fétist lehet megvenni, a többi eventjutalom. És ha a fétis megvan, 60k LE kell huszadik szinten ahhoz, hogy az állat felemelkedjen, ezt katakombában szintén nem lehet összegyűjteni.
Ráadásul, az egész borul ott, hogy katakombából nem lehet vadászni és támadni, vagyis nem lehet kerekezni sem. Ha meg egyetlen egyszer kiugrik pörgetni, utána két hétig csak bámulhatja a katakombát mert nem mehet vissza.
Dátum: 2015.01.29. 14:37:09
Na akkor fordítsuk meg kicsit. Minek tennének be egy relatív nagy létszámot igénylő eventet addig, amíg pont az az indok, hogy a játékosok többsége úgyis abbahagyja egy hónapon belül? Hogy akkor majd azért menjen a nyivákolás, hogy unalmas, mert alig van aktív szövi? Vagy akkor majd állítsák le?
Dátum: 2015.01.29. 10:20:32
Most nem azért, de milyen indokot szeretnétek? Az összes többi világ is elvolt 5 évig SzB nélkül, mégis mi indokolná, hogy itt mostazonnalderögtön bekerüljön? Ez egy PvP játék, ahol az szb bevallottan egy pótlólagos PvE elem a célponthiányos környezetek számára. Ez a világ még nincs rászorulva hogy pótcselekvéseket iktassanak be az ingerszegény környezet miatt.
Dátum: 2015.01.24. 18:42:39
Jaja, nincs is annál jobb homeopátiás baktériumölő
Az egyik admin egyszerűen felülbírálta a másikat. Van ilyen, ez teljesen hétköznapi esemény. Az meg hogy 41:26 arányban jó válasz érkezett rá, nem jelent semmit. Vagy pontosabban semmi jót nem jelent, mert a játékosok jelentős része scriptet használ a vadászatra, ami biztosítja a jó választ. Ellenben a majd 40%-os rossz válasz azt jelenti, hogy aki nem scriptet használ, az többségében elrontotta, mert valamiért nem volt jó a kérdés.
Dátum: 2015.01.24. 16:12:06
Nem lehetne hogy egyszer végre keress egy olyan szövetséget ahová felvesznek, és ne folyton itt pörögj hogy engedélyezzék az újabb és újabb szövetségeidet?
Dátum: 2015.01.24. 12:03:14
Szokásos Beho féle elbaltázás, hétvégére ígérnek be új funkciót, amikor Baraty nem dolgozik, így nem tud azonnal intézkedni, mikor mégsem indul el (vagy nem az elvártak szerint indul el) automatikusan a funkció.
Bármennyire becsülöm a magyar művészetet, Tinódi és Napóleon azért nem egészen egy kategória. Meg jóval könnyebb is a kérdés, mint a tiéd, mert nem azok a válasz lehetőségek, hogy 49, 50, 51, 52.
Valamint az egyébként valóban lexikális adat pontos ismerete nélkül, az egyetemes történelem általános ismeretével bizony kilogikázható. Két fontos évszámot ugyanis biztosan tudunk, (nem, nem Napóleon születési és halálozási idejét, bár azzal jóval egyszerűbb a képlet).

1789. a Nagy Francia Forradalom kirobbanása, Napóleon ebben az időszakban tűnik fel mint fiatal, törtető katonatiszt. És a másik 1815. a waterloo-i csata, ahol végérvényesen legyőzték őt, és ami után nem sokkal később bekövetkező haláláig Szent Ilona szigetén élt.
Vagyis tudjuk róla hogy fiatal tisztként került be történelem sodrásába, és utána durván harminc éven keresztül állt a középpontban. Vagyis mind a 41, a 61 és a 71 válaszok is kizárhatóak, mert 11 évesen világos hogy nem lehetett katonatiszt, a 31 ill 41 éves kor pedig nem tekinthető fiatalnak egy olyan korban ahol átlagosan alig 40-50 éves korig éltek az emberek.

Ja, és attól hogy van a rendszerben rossz kérdés, az nem indok arra hogy a tiédet is elfogadják.